Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

Spiral Architect

EdusPospolitus 5 lata temu

Obrazek

Obrazek

Tak jak większości heavy nie trawię, tak ten zespół wręcz uwielbiam.

Poza demówką z 1995 roku, dopiero w 2000 roku wydali swój debiut, będący mieszanką czegoś pomiędzy Control Denied i Cynic. Poza tymi podobieństwami, mieli jednak swój styl i bardzo charakterystyczne brzmienie basu. Muzyka była świetna, ekstremalnie techniczna (ale bez zbędnych masturbacji), fajnie przemyślana i ze świeżymi pomysłami.

Niestety, A Sceptic's Universe okazał się gwoździem do trumny Spiral Architect, ponieważ nic więcej już nie wydali.

Dyskografia:
1995 - Spiral Architect [demo]
2000 - A Sceptic's Universe

Skład:
Lars K. Norberg - Bass, Programming (1993-present) ex-Thornbound, ex-Anesthesia, God of Atheists, System:Obscure, ex-Synesis Absorption, ex-Satyricon (live)
Asgeir Mickelson - Drums (1993-present) Scariot, ex-Thornbound, ex-Anesthesia, God of Atheists, H.E.A.L., ex-Abyssic, ex-Borknagar, ex-Highland Glory, ex-Ihsahn, ex-Lunaris, ex-Sarke, ex-Sturmgeist (live), ex-Testament (live), ex-Arctic Thunder
Steinar Gundersen - Guitars, Guitars (acoustic) (1993-present) ICS Vortex, Sarke, Satyricon (live), King's Quest, ex-Lunaris
Øyvind Hægeland - Vocals, Keyboards (1996-present) Manitou, ex-Clairvoya, Son IC, ex-Den Saakaldte, ex-Lunaris, ex-Scariot, ex-Arcturus (live)
▼ Byli muzycy
Andreas Jonsson - Guitars Lunaris
Kaj Gornitzka - Guitars (rhythm) (1993-2000) Mons Lvnae (live), ex-Twisted into Form, ex-Anesthesia
Leif Knashaug - Vocals (1995) ex-Neon Night, ex-Twisted into Form, ex-Anesthesia
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Sp ... itect/1243
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17537
Rejestracja: 7 lata temu

yog 5 lata temu

Słyszałem kiedyś, bo ich wokalista na chwilę się w Arcturusie pojawił, ale mocno się nie mogłem przekonać do tego grania, techniczne po bandzie granie, taki bardziej szorstki, odhumanizowany Dream Theater mi to przypominało - bez przerwy popisówa, a kompozycje kulawe, zagubione w pędzie do technicznej perfekcji.

Ale może ich nie lubię, bo ten Øyvind Hægeland nie był godnym zastępcą Garma.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17537
Rejestracja: 7 lata temu

yog 3 lata temu

Planowałem sobie od dłuższego czasu odświeżyć ten cały Spiral Architect i tym samym album A Sceptic's Universe i cóż, jak ktoś szuka kapeli jeszcze bardziej zapamiętałej w technicznych wyścigach wirtuozów od Dream Theater, połamaną bardziej od Watchtower i Psychotic Waltz, z wokalem pod Johna Archa z Fates Warning i z niegasnącym pierdzeniem cynicowego fretless basu przez całą długość krążka, to powinien sięgnąć po jedyny album norweskiego ansamblu.

Dla mnie niestety jest to tak po bandzie techniczne, na krawędzi sensu, tak skrajnie wypełnione łamaniem rytmów, że totalnie nieznośne. Sprawia to wrażenie, jakby progresywna technika była tutaj celem samym w sobie.

Wokalista wystąpił co prawda gościnnie na przednim Grand Declaration of War (dodatkowe wokale, czyli pewnie chórki w Completion in Science of Agony (Part I of II)), ale niezmiernie się cieszę, że w Arcturusie miejsca długo nie zagrzał.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

EdusPospolitus 3 lata temu

Ale większość tego już zawarłeś w pierwszym poście tutaj xD
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17537
Rejestracja: 7 lata temu

yog 3 lata temu

To i zdania nie zmieniam, skoro pamięć sprzed nastu laty okazała się być tak dobra.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

EdusPospolitus 3 lata temu

Najwidoczniej, u mnie to samo. Dalej czuje tu fajny klimat lat 2000 i rewelacyjne wykorzystanie bezprogowego basu :)
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
encyklopedia metalu
Posty: 68
Rejestracja: 2 lata temu

encyklopedia metalu 2 lata temu

Ktoś się zaznajomił z potęgą Terra Odium? Nowego dziecięcia Mickelsona i Hagelanda?

Wróć do „Heavy / Speed / Power Metal”