Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6336
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Traveler

Vexatus 5 lata temu

Obrazek
Zespół powstał w 2017 roku w kanadyjskim mieście Calgary, które znane jest przede wszystkim z organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1988 roku. :) Panowie mają na koncie jedno jedyne demko z 2018 roku, zatytułowane po prostu "Demo 2018". Demo zostało także wydane na placku jako split z fińskim Coronary. Panowie pogrywają sobie Heavy Metal na naprawdę wysokim poziomie. Moim zdaniem ich demo to jedno z najlepszych (najlepsze?) wydawnictw w stylu Heavy Metal w mijającym roku. Niestety tylko 3 kawałki, ale fani dobrego HM powinni być usatysfakcjonowani - całkiem ciekawe i wpadające w ucho kawałki z dobrym brzmieniem, dobrymi wokalami i świetnym klimatem. Oczywiście nie ma tutaj niczego odkrywczego, ale przecież nie o to w tej muzyce chodzi. :) Warto się zapoznać z tym materiałem, nawet jeśli ktoś niespecjalnie lubi takie klimaty. Zespół zapowiedział wydanie debiutanckiego pełniaka na koniec lutego 2019 roku i już nie mogę się doczekać. :) Zespół jest na razie jeszcze mało znany, ale może namieszają trochę tym pełniakiem.

Obrazek
Skład:
Matt Ries - Guitars Gatekrashör, Hrom, ex-Reborn Pariah
Jean-Pierre Abboud - Vocals Funeral Circle, Gatekeeper, Syrinx, ex-Borrowed Time, ex-Shadow Self, ex-Crimson Shadows (live)
Dave Arnold - Bass (2018-present) ex-Striker
Chad Vallier - Drums (2018-present) Pearl Reckless, Riot City, ex-Hrom, ex-Stinger, ex-ゼ[Ze] (live)
Toryin Schadlich - Guitars (2018-present) Hazzerd
▼ Byli muzycy
Jan Loncik - Drums Bloodsport, Hrom, Immortal Force, Radyator, Neuroma (Can), ex-Gatekrashör, ex-Riot City (live), ex-Ominosity


Dyskografia:
2018 - Demo 2018 [demo]
2018 - Split 2018 [split]
2019 - Traveler
2020 - Termination Shock



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Tr ... 3540440441
BC: https://travelermetal.bandcamp.com/music
Raw Black Metal w rowie!!!

Tagi:
Awatar użytkownika
karp
Fallen Angel Of Doom
Posty: 357
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

karp 5 lata temu

Bardzo fajne granie. Jest u nich ten luz w utworach, słychać że na nic się nie silą, jak niektóre zespoły z nowej fali tradycyjnego heavy. Mi podjeżdża troszkę Scannerem z Hyper Trace, podobne klimaty i całkiem podobny styl grania, a to akurat dobra inspiracja.

Czy najlepsze heavy w 2018? Cóż, dla mnie minimalnie lepszy album Manacle, ale to i tak jest perła w morzu przeciętności nowej fali tradycyjnego heavy. Też jestem ciekaw pełniaka w 2019, oby utrzymali formę.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6336
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 5 lata temu

Z tym najlepszym materiałem z gatunku Heavy to może trochę przesadziłem, ale jakoś nie przypominam sobie niczego lepszego. Z drugiej strony żaden ze mnie Neal Tanaka (ciekawe jakie by były jego typy jeśli chodzi o ten rok :)) i nie śledzę jakoś maniakalnie wszystkich nowości w tym gatunku. :) Manacle nie znam kompletnie, ale sprawdzę sobie co tam ciekawego grają.
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17558
Rejestracja: 7 lata temu

yog 5 lata temu

O panie, jakie zajebiste. Total oldschool. Uliczny heavy metal pierwszej jakości. Jest wrażenie, że się to już gdzieś zna, słyszało, ale to nie psuje w najmniejszym stopniu odbioru, bo wiesz, że nie słyszałeś - po prostu Traveler gra dokładnie tak, jak powinno się grać heavy metal od serca. Trop ze Scanner jak najbardziej odpowiedni (zresztą okładka demoska upodobania do Hyper Trace zbytnio nie ukrywa ;)).

Szczypta info o debiutanckiej płycie:

Obrazek

Premiera: 22 lutego 2019
Pre-ordery: od 7 stycznia 2019
Artwork: Dylan "Wolfspider" Barstad

Album wyjdzie w Gates of Hell Records.

Tracklista:
1. Starbreaker
2. Street Machine
3. Behind The Iron
4. Konamized
5. Up To You
6. Fallen Heroes
7. Mindless Maze
8. Speed Queen

~40 min

A Manacle wyjebane, bezkonkurencyjnie najlepszy tegoroczny album heavy metalowy, jaki słyszałem.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5349
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 5 lata temu

O kurwa, o mało co nie spuściłem się w spodnie !!! Towarzysz @yog to chyba nigdy nie słyszał takiej płyty jak Gdzieś W Czasie.

Spoko wybaczam bo to w sumie rzadka rzecz. Ładny hejviorek tylko po co ? A już wiem to teraz OS HM. A to przepraszam, nie poznałem się.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17558
Rejestracja: 7 lata temu

yog 5 lata temu

Taaaa, chujowy heavy, bo nie jest to Iron Maiden. No, brawo Hajasz. Blacku gorszego od Burzum też nie słuchasz?
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5349
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 5 lata temu

yog pisze:
5 lata temu
Taaaa, chujowy heavy, bo nie jest to Iron Maiden. No, brawo Hajasz. Blacku gorszego od Burzum też nie słuchasz?
Kurwa oblechu gdzie to napisałem ? Hejviorek taki sobie słyszałem 1000 lepszych i nawet wtedy Wacław mi nie drgnął. Posłuchaj Prince'a i doznaj oświecenia.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17558
Rejestracja: 7 lata temu

yog 5 lata temu

Napisałeś, że nie jest to Somewhere in Time to pytam, czy tą samą reakcję masz na black, który nie jest Det Som Engang Var. Krótka piłka. Jasne kurwa, że to nie jest Somewhere in Time, tak samo jak jasne jest dla mnie, że Somewhere in Time by nie było tak wielbione, gdyby miało chujową okładkę, a nie ten wielki art ze "smaczkami dla fanów".

Prince jest chujowy. Jedyne co zrobił dobrze, to zauważył własną chujowość i uznał po napisaniu kawałka, że Nothing Compares 2 U nie powinien śpiewać, dzięki czemu mogła powstać taka wersja, jak należy.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5349
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 5 lata temu

Wujek weź coś na uspokojenie a od Prince'a się odwal. To jest monument, którego nie przeskoczysz.

Nie pierdol mi tu o okładce Somewhere In Time bo gadamy o muzyce. Spoko jara cię Traveler to git ale kurwa nie doszukuj się tutaj jakiegoś arcydzieła i dlaczego rzucasz tekstem Det Som Engang Var takiej chujowej płyty w stosunku do klasyka Ironów ?
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17558
Rejestracja: 7 lata temu

yog 5 lata temu

A gdzie ja się tu doszukuję jakiegoś arcydzieła? :P W demówce z 3 kawałkami? :P Dla mnie Ironi mają inne klasyki, niż Somewhere in Time, choć wiadomo, że Wasted Years to top 5 kawałków zespołu ;) Traveler to zupełnie inne granie, to jest heavy z dużą dozą US powera i speedu.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5349
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 5 lata temu

yog pisze:
5 lata temu
Traveler to zupełnie inne granie, to jest heavy z dużą dozą US powera i speedu.
Wujciu nie unoś się tak bo to granie jak rodzime Łobuzy, przy których tak @HUMAN ochoczo łamał się ciałem chrystusa.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Nucleator 5 lata temu

yog pisze:
5 lata temu
Jasne kurwa, że to nie jest Somewhere in Time, tak samo jak jasne jest dla mnie, że Somewhere in Time by nie było tak wielbione, gdyby miało chujową okładkę, a nie ten wielki art ze "smaczkami dla fanów".
Kurwa, ja myślałem, że Somewhere in Time wielbi się za takie petardy jak Wasted Years, epickie Alexander the Great czy cudownie pędzące przed siebie Caught Somewhere in Time, a tu chuj, to zasługa okładki...

A co do Traveler, to zgadzam się całkowicie z Hajaszem. Wiecie, że mi wiele nie potrzeba w heavy, żebym się podjarał, ale te 3 utwory nie powaliły mnie na kolana. Zdaję sobie też sprawę, że to tylko 3-utworowe demo, niemniej np. takie Haunt już demówką Luminous Eyes zabijało. A Traveler to niestety takie granie, które gdzieś sobie może w tle polecieć, ale to wszystko, brakuje takiej werwy bijącej z ich muzyki, coś, co kazałoby ciału pląsać do rytmu, coś, co ma na przykład Ravenwreck Brocas Helm czy otwieracz z Hypertrace.

Niemniej pełniaka jestem ciekaw, bo mam mimo wszystko nieodparte wrażenie, że gdy młodzieńcy okrzepną, mogą dostarczyć ciekawych wydawnictw.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17558
Rejestracja: 7 lata temu

yog 5 lata temu

Nucleator pisze:
5 lata temu
yog pisze:
5 lata temu
Jasne kurwa, że to nie jest Somewhere in Time, tak samo jak jasne jest dla mnie, że Somewhere in Time by nie było tak wielbione, gdyby miało chujową okładkę, a nie ten wielki art ze "smaczkami dla fanów".
Kurwa, ja myślałem, że Somewhere in Time wielbi się za takie petardy jak Wasted Years, epickie Alexander the Great czy cudownie pędzące przed siebie Caught Somewhere in Time, a tu chuj, to zasługa okładki...
Ej no ja to właśnie co widzę, jak ktoś wspomina ten album w wywiadzie z gwiazd, to zawsze więcej gadania o okładce jest (mówimy tu oczywiście o wersji winylowej, nie bieda-cd gdzie chuja widać :P) niż o wspomnianym Wasted Years :P
Nucleator pisze:
5 lata temu
A Traveler to niestety takie granie, które gdzieś sobie może w tle polecieć, ale to wszystko, brakuje takiej werwy bijącej z ich muzyki
Zgłośnij :D Na tym demie jest przecież produkcja zza ściany. Rzadko który najlepszy heavy wchodzi od pierwszego odsłuchu :P Jak dla mnie to sztos w chuj, wokal wyjebany jest w pierwszym kawałku, uroczo niedbały, jakby kolo to na skrzyżowaniu pod monopolowym śpiewał.

Co do nowej płyty to jest na youtubie tzw. teaser z minutka i brzmi pozytywnie :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6336
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 5 lata temu

yog pisze:
5 lata temu
Ej no ja to właśnie co widzę, jak ktoś wspomina ten album w wywiadzie z gwiazd, to zawsze więcej gadania o okładce jest (mówimy tu oczywiście o wersji winylowej, nie bieda-cd gdzie chuja widać :P) niż o wspomnianym Wasted Years :P
"Somewhere in Time" to fenomenalny album (jeden z ich najlepszych) i to niezależnie od okładki. :) Co nie zmienia faktu, że jednak jest to okładka jedyna w swoim rodzaju - czegoś takiego nie widziałem na żadnej innej płycie i wcale się nie dziwię, że ludzie zwracają na nią szczególną uwagę.
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1516
Rejestracja: 7 lata temu

pp3088 5 lata temu

Hajasz pisze:
5 lata temu
yog pisze:
5 lata temu
Traveler to zupełnie inne granie, to jest heavy z dużą dozą US powera i speedu.
Wujciu nie unoś się tak bo to granie jak rodzime Łobuzy, przy których tak @HUMAN ochoczo łamał się ciałem chrystusa.


O tym mowa? Zajebiste, dzięki Hajaszu.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
karp
Fallen Angel Of Doom
Posty: 357
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

karp 5 lata temu

No i Traveler udostępnił kilka godzin temu nowy album. Kilka razy obsłuchałem i szczerze to oczekiwałem trochę więcej. Tak pisząc na świeżo:

Na otwierającym płycie Starbreaker wokale IMO gorsze niż na demku, za bardzo siłowo, za mało luzu. Potem chyba najlepsze z albumu Street Machine i kolejny utwór z demka - tym razem wokale są już okej w porównaniu do poprzedniej wersji. Później niestety wjeżdża męczenie buły - generyczny instrumental, trochę mniej generyczne Up to You i nudnawe Fallen Heroes które trochę ratuje fajny refren, taki do potupania nóżką. Na szczęście z letargu wybudza znane z demka Mindless Maze, a na koniec szybkie i energetyczne Speed Queen. Nosz kurde, gdyby nie zanudzanie w samym środku płyty to byłby naprawdę fajny album, a tak tylko nieco powyżej przeciętnej. Może się jeszcze wyrobią na kolejnych wydawnictwach, póki co nóg mi z dupy nie wyrwało.

Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17558
Rejestracja: 7 lata temu

yog 5 lata temu

Kończę pierwszy odsłuch i może przez Twoje narzekanie, ale jak dla mnie jest bardzo dobrze, choć nie ukrywam, ze hity z demka mi najlepiej tu podchodzą jak na razie :) Ten instrumental Konamized to zgaduję jakiś hołd dla któregoś z hitów Konami na Nintendo? :P Słodycz melodyjek wokalu dla mnie w dziesiątkę, a w Mindless Maze to wręcz wpada w klimaty Misfits z Famous Monsters.

Ale taka prawda, że środek słabszy. Ale obligatoryjna w starym heavy, więzienna około-balladka Behind the Iron - zacna, więc w sumie ze 3 kawałki takie o.

Edit: Konamized to wg. gitarzysty coverek z gierki 8-bit Killer.
► Pokaż
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Nucleator 5 lata temu

No dobra, mogę w końcu wydać werdykt. Jak na moje jest lepiej niż na demku, którym się tak zachwycaliście. Starbreaker to świetny otwieracz z konkretnym riffem, świetnymi oldskulowymi wokalami pod nieodżałowanego Kimballa i świetną wymianą solówek. Street Machine to kolejna petarda, choć riff przypomina nieco zapomniany klasyk Heathen's Rage, Knights of Steel. No i przy trzecim kawałku zaczynają się schody, bo Behind the Iron męczy bułę, w czym nie pomaga mu nijaki riff przewodni. Konamized to utwór instrumentalny, ale nie oferuje nic konkretnego, wstyd to porównywać z taką perłą jak na przykład Excalibur od Stormwitch. Up to You to powrót do formy - Traveler intrygująco zestawił schemat dynamicznych zwrotek z melodyjnymi refrenami. Fallen Heroes to całkowita pomyłka brzmiąca jak jakieś Motley Crue - ratują go tylko ciekawe partie solowe. Ostatnie dwa kawałki na szczęście już o piekło lepsze, zwłaszcza wieńczący całość Speed Queen brzmiący jak miks Riot z okresu Thundersteel z Omenem.

Podsumowując : pełniak lepszy, ale gdybym miał wystawić ocenę w skali szkolnej, to dałbym nie więcej niż 4. No niestety nie jest to taki strzał w ryj jak Sanctimonious czy The First od Amulet.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17558
Rejestracja: 7 lata temu

yog 5 lata temu

A ja tam wolę to i od Attic i od Amulet, a jedyny cienki kawałek tutaj to ten Fallen Heroes, w nim to refren aż nieco wkurwia. Balladka zza żelaza dla mnie spoczko bardzo, ale się przyzwyczaiłem, że tu nikt się na powerballadowaniu na forum nie zna!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Nucleator 5 lata temu

Jaka to balladka jak to utwór iście glamowy z defleppardowym riffem i chórkami jak w Twisted Sister. Dla mnie ballada z "kolcami" to np.



, a w Fallen Heroes nie ma ani szczypty romantyzmu, oniryzmu czy czegokolwiek, co mogłoby przykuć uwagę płci pięknej :D
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17558
Rejestracja: 7 lata temu

yog 5 lata temu

Ale co ma tu Fallen Heroes do rzeczy? Nie napisałem przecież, że to ballada. Mówiłem o Behind the Iron, które brzmi jak jakieś Bloodstreets nieco i takie różne tego typu uliczne ballady, co to w sumie przesadnie wolne nie są, ale mają taki balladowy feel, w melodiach wokalu w pierwszej kolejności.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Nucleator 5 lata temu

To mogę przekopiować posta, tylko że z Behind the Iron, który z Bloodstreets może się kojarzyć tylko przez partie wokalne. To normalny numer utrzymany w średnim tempie, riffy są tam całkiem żwawe. Idąc twoim tokiem rozumowania, to takie Arabian Nights od Stormwitch to też balladka.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17558
Rejestracja: 7 lata temu

yog 5 lata temu

Powerballadą jest każdy łóżkowy heavy metal ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6336
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 5 lata temu

Na pełniaku niby jest to samo co na demku + nowy materiał, więc powinno być bardzo dobrze. No i niby jest, ale ten świetny klimat z demosa chyba gdzieś się ulotnił...
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17558
Rejestracja: 7 lata temu

yog 4 lata temu

Obrazek

Drugi album Traveler - Termination Shock ukaże się już 24 kwietnia 2020 roku.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17558
Rejestracja: 7 lata temu

yog 4 lata temu

Nowy kawałek, tytułowy Termination Shock.

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Nucleator 4 lata temu

Mocno średni ten kawałek, trochę przywołujący skojarzenia z ostatnimi płytami Satan, jednak nie porywający tak jak choćby kawałki z Life Sentence. Na plus jednak świetna solówka.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17558
Rejestracja: 7 lata temu

yog 4 lata temu

Też mnie nie zachwycił, ale zobaczymy jak całość.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6336
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 4 lata temu

Nucleator pisze:
4 lata temu
Mocno średni ten kawałek
yog pisze:Też mnie nie zachwycił, ale zobaczymy jak całość.
Bo to naprawdę taki średniak, który wcale nie zachwyca. Demo było świetne i wyrywało z kapci, ale już na pierwszym pełniaku cała magia i klimat gdzieś się ulotniły - niby grają to samo, ale jednak już tak nie kopie.
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
karp
Fallen Angel Of Doom
Posty: 357
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

karp 4 lata temu



Ni z gruchy, ni z pietruchy Traveler wypuścił nowy album. Albo coś ominąłem, albo myślałem, że im to dłużej zajmie.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6336
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 4 lata temu

Doskonała wiadomość! :) Wydaje mi się, że tego fenomenalnego klimatu z dema wydanego potem drugi raz na splicie już raczej nie da się powtórzyć, ale jeśli utrzymali poziom debiutanckiego pełniaka to będzie to bardzo dobra płyta. :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17558
Rejestracja: 7 lata temu

yog 4 lata temu

Leci płytka, na 3 kawałku jestem - źle nie jest, będzie słuchane i kolejne razy, słychać, że gra Traveler.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
karp
Fallen Angel Of Doom
Posty: 357
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

karp 4 lata temu

Przeprosiłem się trochę z jedynką, która z początku mi nie podeszła, a teraz uważam, że faktycznie jest to b. dobry album. W trakcie Termination Shock daje radę, ale brakuje mi trochę takich hitów jak na debiucie, może to też kwestia dania sobie więcej czasu.

Natomiast w trakcie odsłuchu miałem kilka skojarzeń z Liege Lord, bardziej tym z Burn From My Touch. Aż puściłem sobie jeszcze raz pierwszą płytę i te echa już tam było momentami słychać, ale na Termination Shock są już bardzo wyraźne. A tytułówka, czy Deepspace to już jest czysto w tradycji US Power.
Awatar użytkownika
encyklopedia metalu
Posty: 70
Rejestracja: 2 lata temu

encyklopedia metalu rok temu

Gitarzytsa Matt Ries udziela się też w Hrom, trzy płyty i EP-kę wydali
Wporzo muza, a nawet lepiej.

Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3005
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 3 mies. temu

Trzeci album Traveler w drodze. Płyta ukaże się 23 lutego, została zatytułowana „Prequel To Madness”, a jej wydawcą będzie No Remorse Records.
Obrazek
Tracklist:
1. Mayday
2. Take the Wheel
3. Dark Skull
4. The Law
5. Rebels of Earth
6. Heavy Hearts
7. No Fate
8. Vagrants of Time
9. Prequel to Madness

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6336
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 3 mies. temu

Bardzo dobra wiadomość! Tylko ta kolorowa okładka straszna i do dupy... Mogli się trzymać obranej wcześniej konwencji.
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3005
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 3 mies. temu

Kontact to nowy projekt gitarzysty Matta Ries (ukrył się pod pseudonimem Matt B1257+12 Z). 19 stycznia 2024 roku nakładem wytwórni Dying Victims ukazał się ich pierwszy album "Full Contact". Nie ma to jak heavy metal w kosmosie.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
darnoksss
Master Of Reality
Posty: 215
Rejestracja: 7 mies. temu

darnoksss 3 mies. temu

Vexatus pisze:
3 mies. temu
Bardzo dobra wiadomość! Tylko ta kolorowa okładka straszna i do dupy... Mogli się trzymać obranej wcześniej konwencji.
Okładka faktycznie ssie jaja motzno za to kawałek serio sztosowy. Jeśli będzie poziom jedynki to się obesram, speed queen to dla mnie jeden z najpiękniejszych utworów metalowych tego millenium hehe.
polki nie dawajcie polakom, dawajcie arabom
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6336
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 3 mies. temu

darnoksss pisze:
3 mies. temu
Okładka faktycznie ssie jaja motzno za to kawałek serio sztosowy.
Na szczęście to nie okładki grają, ale niestety ten nieszczęsny obrazek zniszczył mi w głowie cały klimat tego zespołu. :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1870
Rejestracja: 7 lata temu

Blind 3 mies. temu

Fajna nazwa zespołu, sympatyczna okładka debiutu, pozytywne opinie - sprawdziłem muzykę. Całkiem niezły heavy metal z tego. Świetne wokale i wydaje mi się, są najsilniejszym elementem całości. Gitary dają radę, nie ma mowy o słabiźnie, tylko że po dwóch odsłuchach żadnego riffu w głowie zanucić nie umiem. Zobaczymy jak będzie dalej. Początek płyty najlepszy.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!

Wróć do „Heavy / Speed / Power Metal”