Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

Re: Ozzy Osbourne

Kozioł rok temu

Pioniere pisze:
rok temu
pit pisze: Przecież piszę, że wolę go od tego chóru.
Skoro chór jest gorszy, a Ozzy jeszcze bardziej to raczej "wolę go od tego chóru", nie jest zbytnio przychylną opinią o Dio, a tzw. "mniejszym złem".
W kontekście hobbita DIO: mniejszym dobrem 😉
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2698
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian rok temu

Poza tymi dywagacjami i zarzutami o autotune, na 13 Sabbathów tego nie ma, to martwi mnie kondycja Ozza. Nie wygląda za dobrze na ostatnich fotach od papparatzi. Lata chlania i ćpania zemściły się w końcu.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2447
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot rok temu

Gość ma 74 lata, tytanem wokalnym nigdy nie był, podejrzewam, że też nigdy sportu nie uprawiał, więc na to jak żył to trzyma się wyjątkowo dobrze.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6290
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus rok temu



Facet ledwo stoi i chodzi, ale dalej potrafi zajebiście zaśpiewać i porywać tłumy na koncertach.
CzłowiekMłot pisze:tytanem wokalnym nigdy nie był
Jeden z najbardziej charakterystycznych i charyzmatycznych wokali w całym tym rockowo-metalowym burdelu. Jeśli on nie był tytanem wokalnym to nie wiem kto nim był...
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17537
Rejestracja: 7 lata temu

yog rok temu

No, nigdy nie był tytanem wokalnym, bo nie umiał śpiewać, w przeciwieństwie do na przykład Dio albo Iana Gillana. Był natomiast zajebistym wokalistą.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
karp
Fallen Angel Of Doom
Posty: 357
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

karp rok temu

Szczerze, to się zastanawiam czy nie ma jakiegoś lip-syncu, albo auto-tune... Bo to brzmi zbyt pięknie, żeby mogłoby być prawdziwe. Ale kto wie?

Z drugiej strony - gadałem kiedyś z kolegą po szkole muzycznej, który śpiewać potrafił, właśnie na temat Ozzy'ego. No i powiedział, że technicznie większość jego kawałków jest prosta do wykonania, tj. raczej łatwo trafić w odpowiednie dźwięki, bo jest mało szaleństw, mało zmian, że już nawet o jakiś falsetach nie wspominając. No Halford to to nie jest i że generalnie przeciętny ogniskowy harcerz z gitarą zaśpiewa Black Sabbath z Ozzym, tak że będzie to brzmiało. No i to może rozwiązuje tajemnice, czemu Ozzy'ego na większości nagrań koncertowych, nawet jak był tłustą beczułką, dało się słuchać. Co nie zmienia faktu, że jeśli to on faktycznie śpiewa w takim wieku - to nawet przy prostych melodiach chapeu bas. No i co z tego, że to jest prostackie? Dużo klasycznych numerów, też jest opartych na prostych patentach. Gość ma... ekhm, specyficzną barwę głosu, ale na tym polega jego magia.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

Kozioł rok temu

Mick Jagger też ni umiał a większego gwiazdora w rnr nie było.
Frontman w roku/metalu słowikiem być nie musi, chyba że umi.
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2698
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian rok temu

Podsumuję. Ozzy nie ma wielkiej skali głosu, ale potrafił sprawnie się nim posługiwać. Do tego ma bardzo charakterystyczną barwę. No i np taki numer Sabbath Bloody Sabbath prosty nie jest wokalnie, ale czy lepsi technicznie np Gillan, Halford czy Dickinson, odśpiewali by to lepiej i autentyczniej?
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

Kozioł rok temu

Up. Charakterystyczny, rozpoznawalny wokal. Podstawa.
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2976
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex rok temu

Świetna jest ta nowa płyta. Muzycznie jest wspaniale, wykwintne riffska, soloweczki hulają, bas pracuje bardzo miło dla ucha, akustyki również niczego sobie. Brzmienie wyszło rewelacyjnie. Rockowa uczta z Księciem Ciemności. Myślałem, że poprzedni heavy metalowy krążek był spoko, ale na "Patients Number 9" dopiero czuć ten kunszt.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

Kozioł rok temu

Kto pisał muzykę?
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2698
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian rok temu

Kozioł pisze:
rok temu
Kto pisał muzykę?
Wołodymyr Zelenski do spółki z zespołem Ozziego. 😆
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3148
Rejestracja: 5 lata temu

kurz rok temu

Słyszałem pierwszy kawałek z ostatniej płytki, dalej nie byłem w stanie zdzierżyć.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17537
Rejestracja: 7 lata temu

yog rok temu

Ja słyszałem ze 2 promocyjne, chyba pierwszego nie i do posłuchania były, całą płytę sprawdzę może za 10 lat przy okazji odświeżania dyskografii.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Stary Metal
Posty: 19
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: Polska

Stary Metal rok temu

Ostatnich dzieł Ozzy'ego nie da się słuchać, bo uszy krwawią niemiłosiernie! To bolesne, ale jego czas już minął. Trochę mi go żal, że Sharon tak go męczy, zamiast dać mu odpocząć na emeryturze.

"No Rest For The Wicked" i "Black Rain" nadal robią robotę!
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

Lis 4 mies. temu

Obrazek

Sto lat, sto lat... Spóźnione ale szczere 🎂

Wróć do „Heavy / Speed / Power Metal”