Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6299
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Century (Szwecja)

Vexatus 2 lata temu

Obrazek
Dzisiaj całkowitym przypadkiem wpadłem na takie oto ustrojstwo... Century to dwuosobowy projekt stacjonujący gdzieś w Sztokholmie. Panowie postanowili pograć sobie oldschoolowy Heavy Metal. Na koncie mają jak na razie tylko demo "MMXX" z 2020 roku, choć podobno pracują nad debiutanckim pełniakiem. Doskonale słucha mi się tego krótkiego materiału, głównie ze względu na dobrze przemyślane kawałki i dobre brzmienie, bo choć wszystko dokładnie tutaj słychać to materiał nie brzmi jak jakieś wydelikacone i wymuskane w studio nowoczesne gówno. Wokale trochę mi się kojarzą z kanadyjskim Traveler. Czekam na płytę! :)

Obrazek
Skład:
Leo Ekström Sollenmo - Drums, Bass (2020-present) Temisto, Tøronto, ex-Lethal Steel, ex-Whore, ex-Jackal's Wrath (live)
Staffan Tengnér - Guitars, Vocals, Bass (2020-present) Tøronto, Vampire (live), ex-Medea, Black Spell, Contaminazione (live), Henrik Palm (live)
▼ Muzycy koncertowi
Edvin Aftonfalk - Unknown Obnoxious Youth, Tøronto, ex-Morbus Chron, ex-Entombed (live)
Isak Koskinen Rosemarin - Unknown Speglas, Sweven, ex-Conflagrator, ex-Lethal Steel, ex-Morbus Chron (live), ex-Tantara
Dyskografia:
2020 - Demo MMXX [demo]
2022 - The Fighting Eagle [single]
2023 - Master of Hell / Stronghold [single]
2023 - The Conquest of Time
2023 - Split [split]



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Century/3540479464
BC: https://centuryswe.bandcamp.com/music
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2982
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan rok temu

Vexatus pisze:
2 lata temu
Czekam na płytę! :)
Dziś premiera pełnowymiarowego albumu "The Conquest of Time", a na nim dużo grania w stylu wczesnych lat 80., zarówno tego szwedzkiego, jak i brytyjskiego.

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3150
Rejestracja: 5 lata temu

kurz 11 mies. temu

To ustrojstwo na albumie nie bawi się w głupoty ozdobniki, gra prosto melodyjnie z lekkością i polotem.
Bardzo fajna płytka.
blue_calx
Fallen Angel Of Doom
Posty: 356
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Judaszów

blue_calx 11 mies. temu

The Conquest of Time - bardzo fajny i nienachalny heavy. Skojarzenia mam z takim zespołem "Warlord", co to wypłynął niefartownie, w miejscu i w czasie, gdzie się thrash budził. Do posłuchania na luzie, wszystko na swoim miejscu. Łeb się buja.
Nothing inside.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 mies. temu

blue_calx pisze:
11 mies. temu
Skojarzenia mam z takim zespołem "Warlord", co to wypłynął niefartownie, w miejscu i w czasie, gdzie się thrash budził.
Warlord może i wypłynął w niefartownym miejscu i w czasie, a co gorsza stał się fundamentem brzmienia powerka sceny europejskiej, m.in. włoskiej, a taki Stratovarius to w początkach wręcz z nich riffy zrzynał, ale rządzi po dziś dzień niepodzielnie.

Bohaterów tematu sobie obadam, bo szacowne nazwy tu w temacie padają.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 mies. temu

Bardzo fajne heavymetalowanko, co nie dziwi w sumie biorąc pod uwagę, że jeden z gości grał w Temisto i obaj w Toronto przez o z kreską, którego chyba nie słyszałem, ale nie raz się przewijało do sprawdzenia.

Co do przytoczonych tu porównań, to jednak się trochę nie zgodzę, bo Warlord tu nie słyszę w zasadzie wcale, a wokal to nie tyle przypomina Traveler, co jakby był żywcem wyjęty z Heavy Load. Co nie dziwi, bo przecież Szwedy.

W każdym razie granie w dechę.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Heavy / Speed / Power Metal”