Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Stray Gods

Nucleator 2 lata temu

Obrazek

Obrazek

Choć Iron Maiden nadal wiedzie dość aktywny żywot, to jednak dla wielu osób jest to zespól martwy z uwagi na kierunek, jaki obrali na swoich ostatnich pozycjach. Choć osobiście nie mam z nimi problemu, a niektóre z nich nawet mi się podobały, jak choćby The Books of Souls, to jednak też niekiedy wspominam z rozrzewnieniem czasy Powerslave czy innego Somewhere in Time. Bob Katsionis, którego kojarzyć możecie choćby z Nightfall, najpewniej miał tak samo, tyle w przeciwieństwie do takiego lenia jak ja postanowił coś z tym zrobić. Tak oto powstał Stray Gods, który właśnie debiutuje z longplayem Storm the Walls. Gość nie zamierza ukrywać, że ansambl jest wyrazem hołdu dla grupy Steve'a Harrisa, toteż w efekcie dostajemy płytę, która gdyby nie parę szczegółów, spokojnie mogłaby zostać opatrzona szyldem Żelaznej Dziewicy.

Storm the Walls brzmi bowiem jak skrzyżowanie Powerslave z Brave New World, mój imiennik za mikrofonem brzmi jakby połknął Bruce'a Dickinsona, a gitarzysta i spiritus movens Stray Gods co i rusz zarzuca riffem iście przesiąkniętym spuścizną Dave'a Murraya i Adriana Smitha. Kompozycje są całkiem różnorodne i przyjemne w odsłuchu. Jest wolniejszy, nieco balladowy Love In The Dark , są szybsze utwory pokroju The World Is A Stage, są wreszcie bardziej rozbudowane kompozycje takie jak Silver Moon z fajnym basowym wstępem czy nieco powermetalowy z początku utwór tytułowy, który w połowie przeistacza się w ironową galopadę.

Pytanie tylko, czy ten nadspodziewanie udany wyraz uszanowania dla Iron Maiden to tylko jednorazowy strzał, czy grupa podąży szlakiem innego zespołu hołdującego Running Wild Blazon Stone.

Skład:
Gus Macricostas - Bass Biff Byford, Future Shock (UK), Metalworks, ex-Airged L'amh, ex-Battleroar, ex-Casus Belli, ex-Spitfire, ex-Saxon (live), ex-Achilla, ex-Hi-on Maiden
Thanos Pappas - Drums Outloud, Scar of the Sun, Fire and Steel (Manowar tribute), Urizen (Bruce Dickinson tribute), ex-Disharmony, ex-Bigus Dickus, ex-Deadlock, ex-Technical Violence
Bob Katsionis - Guitars, Keyboards, Lyrics Bob Katsionis, Burnt City, Outloud, Vass/Katsionis, Warrior Path, Wonders, ex-Encomium, ex-Imaginery, ex-Retrospect, ex-Revolution Renaissance, ex-Zion, ex-Mirage, ex-Skyward, ex-Acid Death, ex-Casus Belli, ex-Firewind, ex-Karmic Link, ex-Nightfall, ex-Perpetual, ex-Serious Black, ex-Deviser (live), ex-Septicflesh (live), ex-Star Queen, ex-Fatal Morgana, ex-Jade Lizard, ex-Lighthunters, ex-Νίπτω τας χείρας (NTX)
Artur Almeida - Vocals Attick Demons, ex-Iron Mask

Dyskografia:
2022 - Storm the Walls



MA: https://www.metal-archives.com/bands/St ... 3540503800
BC: https://straygods666.bandcamp.com/music
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha

Tagi:
Awatar użytkownika
encyklopedia metalu
Posty: 68
Rejestracja: 2 lata temu

encyklopedia metalu 2 lata temu

Solidny album osadzony na wyeksploatowanych riffach w stylu "odsłuchać i zapomnieć".
Ja wolę Almeidę w Attick Demons, z dwóch pierwszych płyt. Tam są dopiero dickinsonowe ataki!
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5506
Rejestracja: 6 lata temu

pit 2 lata temu

Mi się podoba choć nie przepadam za NWOBHM. Wolę revivale uderzające w kompletne retro albo heavy doomy.

Faktycznie Dickinson jak żywy, a do tego w jakiś sposób mniej irytujący. od oryginału.

Wróć do „Heavy / Speed / Power Metal”