Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6290
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Hell Tanner

Vexatus rok temu

Obrazek
Hell Tanner to zespół działający w pierwszej połowie lat 90-trych XX wieku w stolicy Estonii. Muzykę tego zespołu niby można od biedy wrzucić do szufladki z napisem Black Metal (jak to ktoś zrobił po pijaku umieszczając zespół w MA), choć lepiej chyba pasuje określenie Blackened Heavy Metal (ale też nie do końca). ;) Sporo tutaj tego heavymetalowego klimatu, czasem jakiś speedmetalowy riff wleci lub prosta punkowa jazda, ale całość ze względu na brzmienie i wokale brzmi momentami wręcz hardrockowo. Black Metalu tutaj niewiele... Panowie w 1993 roku nagrali jednego jedynego pełniaka dostępnego tylko w formacie MC i właściwie to by było na tyle. Szkoda, bo tego materiału słucha mi się świetnie. Nie udało mi się namierzyć tego pełniaka w formie cyfrowej nigdzie w czeluściach internetów, a o MC nie ma nawet co marzyć. :)

Skład:
Janek Sibbul - Bass, Vocals (backing) ex-Skydancer
Marek Nava - Drums, Vocals (backing)
Märt Pihlak - Guitars, Vocals (backing)
Andry Loyd - Keyboards
Õnne Pärl - Vocals

Dyskografia:
1993 - Satan Time




MA: https://www.metal-archives.com/bands/He ... 3540301887
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2447
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot rok temu

Kraj pochodzenia zachęcił mnie do sprawdzenia.
Jak i styl, w którym niełatwo znaleźć coś godnego uwagi na dłużej.
W przypadku Estończyków niby jest fajnie, nawet brzmi to wszystko, leci „do przodu”, ale wokalowi brakuje mocy.
Ciekawe jakby to brzmiało, gdyby jednak popchnęli heavymetalowy wózek dalej…
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!

Wróć do „Heavy / Speed / Power Metal”