Torreador
Posty: 97
Rejestracja: 6 mies. temu

Sabaton

Torreador 5 mies. temu

Obrazek
Kiedyś bardzo się jarałem i z wypiekami na mordzie zasłuchiwałem się płyt tego bandu. Teraz to takie guilty pleasure bo całkiem fajne refreny mają.

Obrazek
Skład:
Pär Sundström - Bass, Vocals (backing) (1999-present)
Joakim Brodén - Keyboards (1999-2005, 2012-present), Vocals (lead) (1999-present) ex-Stormwind (live)
Chris Rörland - Guitars, Vocals (backing) (2012-present) ex-Nocturnal Rites, ex-TME
Hannes Van Dahl - Drums, Vocals (backing) (2013-present) Spin the Wheel, ex-Downthrust, ex-Evergrey
Tommy Johansson - Guitars, Vocals (backing) (2016-present) Majestica, ex-Hulex, ex-Megin, ex-Symphony of Tragedy, ex-Charlie Shred, ex-Golden Resurrection, ex-ReinXeed, ex-TS, ex-Heroes of Vallentor, ex-Memories of Old, ex-Twilight Force (live), ex-Majestic Vanguard, ex-Royal Jester, ex-Arized
▼ Byli muzycy
Richard Larsson - Drums (1999-2001) ex-Orphan Gypsy, ex-SkyRide
Oskar Montelius - Guitars, Vocals (backing) (1999-2012) ex-Civil War
Rikard Sundén - Guitars, Vocals (backing) (1999-2012) ex-Civil War, ex-Deals Death
Daniel Mullback - Drums, Vocals (backing) (2001-2012) Civil War
Daniel Mÿhr - Keyboards, Vocals (backing) (2005-2012) Civil War, ex-Oceans of Time
Robban Bäck - Drums (2012-2013) Astral Doors (live), ex-Black Ladies, ex-Q.W.A.N., ex-Prey, Autumn's Child, Gathering of Kings, W.E.T., ex-Eclipse, ex-Mustasch, ex-The Metal Alliance, ex-Twilight Force, ex-Netherbird (live), ex-Åge Sten Nilsen's Ammunition, ex-BALLS, ex-Baltimoore, ex-Billion Dollar Babies, ex-Kitto, ex-Scalp
Thobbe Englund - Guitars, Vocals (backing) (2012-2016) Civil War, Rex Demonus, Thobbe Englund, Bloodbound (live), ex-Star Queen, ex-Winterlong, ex-Endomorph, ex-Pavlovian Dogs, ex-Raubtier
▼ Muzycy koncertowi
Richard Larsson - Drums (2006) ex-Orphan Gypsy, ex-SkyRide
Christian Eriksson - Vocals (backing) (2006) FinalStrike, The Power of Metal, The Theander Expression, ex-NorthTale, ex-Twilight Force, ex-Mandrake, ex-SkyRide, ex-Archon, ex-SunStrike
Robban Bäck - Drums (2011) Astral Doors (live), ex-Black Ladies, ex-Q.W.A.N., ex-Prey, Autumn's Child, Gathering of Kings, W.E.T., ex-Eclipse, ex-Mustasch, ex-The Metal Alliance, ex-Twilight Force, ex-Netherbird (live), ex-Åge Sten Nilsen's Ammunition, ex-BALLS, ex-Baltimoore, ex-Billion Dollar Babies, ex-Kitto, ex-Scalp
Kevin Foley - Drums (2011) Hjelvik, One Life All-In, ex-Abbath, ex-Benighted, ex-Disavowed, ex-Necrovile, ex-Deathawaits (live), ex-Decapitated (live), ex-Destinity (live), ex-Kronos (live), ex-Miserable Failure (live), ex-Nervecell (live), ex-Nightmare (live), ex-Nostromo (live), ex-Sepultura (live), ex-Burning Skies, ex-Mumakil, ex-Arkhan (live), ex-Doorsfall, ex-F Stands for Fuck You, ex-White Card, ex-Black Bomb A (live), ex-Get the Shot (live), ex-Lofofora (live)
Patrick Johansson - Drums (2011) Clockwork Revolution, Impellitteri, NorthTale, ex-Shades, ex-Without Grief, ex-Rusted Through, ex-DeuxMonkey, Kinlin, ex-Chainwreck, ex-Yngwie Malmsteen, ex-W.A.S.P. (live), ex-Stormwind, ex-Scudiero, ex-Prey, ex-Red Lamb, ex-Jet Black Racing, ex-Spelled Moon, ex-Takara, ex-Token
Frédéric Leclercq - Guitars (2011) Amahiru, Kreator, Loudblast, Menace, Sinsaenum, ex-Maladaptive, ex-Memoria, Egoine, ex-DragonForce, ex-Heavenly, ex-Carnival in Coal (live), ex-Machine Head (live), ex-Denied, ex-Northwind, ex-Bad Looser, ex-Gods of Hate, ex-Hors Normes, ex-Jack' O Lantern, ex-Militia, ex-Rock Sympho Music, ex-Sudel's Project, ex-Sunny MC Bacon, ex-Suxeed, ex-The Gust, ex-Unnamed
Snowy Shaw - Drums (2012-2013) Mad Architect, Snowy Shaw, Social Disorder, ex-Denner / Shermann, ex-Illwill, ex-Notre Dame, ex-Cans, Snömannen & Hans Vänner, XXX, Maryann Cotton (live), ex-Dimmu Borgir, ex-Dream Evil, ex-King Diamond, ex-Mercyful Fate, ex-Nightrage (live), ex-Scheepers (live), ex-Therion (live), ex-Memento Mori, ex-Colossus (live), ex-Firegod, ex-Kee Marcello's K2, ex-Loud 'n' Nasty, ex-Snowy Shaw and the Star-Spangled Banned, ex-Them Sluts! (live)
Daniel Sjögren - Drums (2017) Bloodbound, Follow the Cipher, ex-Mandrake, ex-ReinXeed (live), ex-Twilight Force, ex-Blazon Stone (live), ex-Tungsten (live), ex-Archon, ex-Billion Dollar Babies, ex-Vobra, ex-Z.I.A. (Zion Is Awakening)
Dyskografia:
2000 - Sabaton [demo]
2001 - Fist for Fight [kompilacja]
2005 - Primo Victoria
2006 - Attero Dominatus
2007 - Masters of the World [single]
2007 - Metalizer
2008 - The Art of War
2008 - Cliffs of Gallipoli [single]
2010 - Coat of Arms [single]
2010 - Coat of Arms
2010 - Screaming Eagles [single]
2011 - World War Live: Battle of the Baltic Sea [live]
2012 - A Lifetime of War [single]
2012 - The Lion from the North [single]
2012 - Uprising (live) [single]
2012 - Metal Daze [split]
2012 - Carolus Rex [single]
2012 - Metalus Hammerus Rex [kompilacja]
2012 - Carolus Rex
2013 - 40:1 [single]
2013 - Swedish Empire Live [live]
2013 - Swedish Empire Live [video]
2014 - War and Victory: The Best of Sabaton [kompilacja]
2014 - To Hell and Back [single]
2014 - Sound of Music [split]
2014 - Resist and Bite [single]
2014 - Heroes
2014 - Sabaton & HammerFall: Metal Monsters [split]
2015 - Live on the Sabaton Cruise 2014 [live]
2016 - Heroes on Tour [video]
2016 - Blood of Bannockburn [single]
2016 - Burn in Hell [single]
2016 - Metalocalypse Now [split]
2016 - The Last Stand
2016 - In the Army Now [single]
2017 - Swedish Pagans [single]
2019 - Bismarck [single]
2019 - Fields of Verdun [single]
2019 - The Red Baron [single]
2019 - Great War [single]
2019 - Soundtrack to the Great War
2019 - The Great War
2020 - Angels Calling [kolaboracja]
2020 - The Attack of the Dead Men (Live in Moscow) [single]
2021 - Livgardet [single]
2021 - The Royal Guard [single]
2021 - Defence of Moscow [single]
2021 - Kingdom Come [single]
2021 - Steel Commanders [single]
2021 - Christmas Truce [single]
2021 - 20th Anniversary Show - Live at Wacken [video]
2021 - The Great Show [video]
2022 - Soldier of Heaven [single]
2022 - The Unkillable Soldier [single]
2022 - The War to End All Wars
2022 - The Symphony to End All Wars
2022 - Father [single]
2022 - Weapons of the Modern Age [EP]
2023 - Heroes of the Great War [EP]
2023 - Stories from the Western Front [EP]
2023 - 1916 [split]







MA: https://www.metal-archives.com/bands/Sabaton/484
BC: https://sabaton.bandcamp.com/music
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3787
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 5 mies. temu

Parę utworów przyjemnie się słucha. Ot, dobra muzyka rozrywkowa. Fajnie, jak parę osób wciągnęło w klimaty. A wiem, że jest to całkiem dobry band "otwarcia", jak niegdyś Metallica. Wiem, ze z nimi wiele osób ma ból dupy, ale nie kumam o co, nie lubię, idę dalej.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
blue_calx
Fallen Angel Of Doom
Posty: 356
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Judaszów

blue_calx 5 mies. temu

Zgadzam się, zespół otwarcia. Final Solution kiedyś mi ktoś pokazał, byłem jeszcze nieopierzonym parobem i mnie to wchodziło. Dziś razi plastelinowymi melodyjkami i prostotą. Ogółem zespół oczywiście nie cieszy się zbyt wielką estymą.
Nie wracam, nie mam potrzeby... Ale dziecku bym pokazał.

Czołgi jeździły też...
Nothing inside.
kataton88
Tormentor
Posty: 408
Rejestracja: rok temu

kataton88 5 mies. temu

Jakie czasy, taka Metallica. :) Warsiawo, kill'em all!

Nie wiem, jak w innych krajach (poza Rajchem, bo tam, wiadomo, nawet Luczyk sprzedaje się jak świeże bułeczki, choć nie śpiewa o Wehrmachcie), ale w Polsce spory szum się zrobił po 40:1, a że wpasował się idealnie w okołokibolską modę na tani patriotyzm, to i poszły ciuszki dla sierściuchów z motywami "first to fight". Może to jest też przyczyną odsądzania kapeli od czci, a w innym wypadku wywoływałaby co najwyżej wzruszenie ramion.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4455
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 5 mies. temu

Wszystko, co od nich słyszałem, brzmiało jakby ktoś dla żartu nagrywał "heavy metalowy cover" piosenki z Gumisiów. Nie jestem odbiorcą kreskówki o Gumisiach.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
TheAbhorrent
Tormentor
Posty: 579
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Midian

TheAbhorrent 5 mies. temu

Mam bardzo podobnie. Nie jestem żadnym prawdziwkiem, słucham rzeczy uważanych dość powszechnie za gówno, ale Sabatanu nie trawię. Te ich miałkie melodyjki wręcz mnie odrzucają, a patos w głosie wokalisty jest po prostu nie do zniesienia.
Obrazek
Awatar użytkownika
darnoksss
Master Of Reality
Posty: 215
Rejestracja: 7 mies. temu

darnoksss 5 mies. temu

Pamiętam jak mój kolega z gimnazjum, który był wielkim fanem militariów i przez cały rok zapierdalał w bluzie z napisem US ARMY i bojówkach chciał żebym jako największy metalowiec gimbazjalny tego słuchał. Puszczał mi z komórki 40:1. Absolutna chujnia i niezdatne do niczego pierdy. Generalnie mam taką obserwacje, że jest to ulubiony zespół nauczycieli historii czy innych wykładowców przedmiotów związanych z historią. Chujnia.
polki nie dawajcie polakom, dawajcie arabom
Awatar użytkownika
Termosik
Posty: 32
Rejestracja: 3 mies. temu

Termosik 3 mies. temu

Pewnie kwestia twojego nastawienia. Jeśli ktoś ci się wpierdala z buciorami w twój gust muzyczny ze swoją ulubioną muzą, to znienawidzisz tego zespołu do końca swych dni. Ja tam akurat lubie Sabaton, a szczególnie ukochałem sobie załączone utwory poniżej.





To samo jest z masą innych zespołów. AC/DC również bywa wyśmiewane za fanbase, który tworzą głównie zapalone fanboje starej muzy 40+. Ale ja kocham AC/DC, Sabaton czy Motley Crue i mam wywalone na ich fanatyków, którzy znajdują się wśród wszystkiego co istnieje.

Wróć do „Heavy / Speed / Power Metal”