Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

Rage

yog 7 lata temu

Obrazek

Obrazek

Rage - Niemiecki zespół heavy metalowy, utworzony w 1984r. Byli częścią niemieckiej sceny heavy/speed/power która powstała w połowie lat 80 ubiegłego wieku wraz z takimi zespołami jak Helloween i Running Wild.

Początkowo zespół nazywał się Avenger. Po wydaniu debiutu Prayers of Steel i minialbumu Depraved to Black w 1985r. zmienili nazwę na Rage ponieważ w Anglii działał inny zespół o nazwie Avenger. Początkowo mieli nazywać się Furious Rage, w końcu zostali przy nazwie Rage.

Pierwsza płyta jaka ukazała się pod tą nazwą to Reign of Fear z 1986r. Zespół zyskiwał coraz większą popularność co zaowocowało wspólnymi koncertami z Running Wild, U.D.O., Motörhead i Saxon na początku lat 90. Muzykę zawsze cechowała duża melodyjność, duża dawka energii oraz popisy techniczne i solowe.

Niedawno ukazała się nowa, osiemnasta już duża płyta Rage The Devil Strikes Again.


Powyższe napisał KorgüllExterminator, sam coś tam zupdatowałem.

Od siebie dodam, że pierwsze płytki to znakomity, dość techniczny heavy/speed/power, ciężko trochę porównać do czegoś innego, bo bardzo oryginalny styl mają. Wydawało ich wszechpotężne Noise Records, co już samo w sobie powinno być dostateczną rekomendacją.

Bardzo intrygujące okładki mają, kiedyś jako ostry gówniarz buszowałem po wujka winylach i mi się wryły w pamięć (pewnie to ten ninja) To to był koleś z plakatem State of Euphoria na drzwiach do pokoju, od strony korytarza :D Musiały mi te jego okładki nieźle zryć poczucie estetyki.

ObrazekObrazekObrazek
Niestety wydaje ich Nuclear Blast, więc chyba ciężko w necie posłuchać, ale może Spotify czy coś?


Dyskusja ze starego brutallandu:
Soulless pisze:Znam tylko Execution Guaranteed, Perfect Man, Secrets in a Weird World - to był kawał dobrze zagranego, ostrego power. Grali równie mocno w gatunku jak pierwsze Helloweeny. Wiem że później ostro zbratali się z muzą poważną, chyba grali nawet z Praską Orkiestrą Symfoniczną na jakiejś płycie, z nowszych słyszałem ich Soundchaser, ale to już nie ten pazur.
Syn Grzesznych Ciał pisze:Bardzo nietypowa i zajebista kapela. Jak sama nazwa kapeli wskazuje - grali szałowy metal.

W sumie to myślę że bardziej pasuje do działu speed / thrash. Bo to taki mocno speedowy zespół, nawet trochę pod thrash podchodzi. Dosyć mocno techniczne granie, brzmienie i sposób grania przywodzi na myśl jakieś futurystyczne klimaty zmechanizowanych fabryk.

Posiadam Perfect Man na winylu z Noise i moim zdaniem to arcydzieło. Już po samej okładce widać trochę klimatów science fiction.

Podobno grali w Polsce na którejś Metalmanii, chyba 1988, chyba obok Kreatora.

Nie miałem jeszcze styczności z ich późniejszymi materiałami ale słyszałem że odeszli od speed metalowego klimatu. Poszedłbym na ich koncert, ciekawe czy jeszcze koncertują.
dj anal pisze:Rage sporo kombinowali z orkiestrowymi aranżacjami, ale mieli też mocne kawałki z wręcz thrashowymi riffami. Świetny jest gitarzysta Viktor Smolski, gość po szkole muzycznej, właśnie po jego dołączeniu zaczęło się kombinowanie z aranżacją. No i Mike Terrana, rewelacyjny perkusista. Znam twórczość Rage również ze świetnego DVD Full Moon in St. Petersburg, właśnie w tym najlepszym składzie.
porwanie w satanistanie pisze:Krótka piłka - bardzo przypasowała mi jedynka (oprócz kuriozalnego ostatniego kawałka), do którego momentu utrzymali ten styl?
antitroo pisze:Słuchałem trochę (4 ostatnie albumy, i kilka starych kawałków), i muszę przyznać że to prawie thrash. Choć klawisze mnie denerwują. Soundchaser to zajebisty album. Następne nie są już tak dobre. Za dużo klawiszy, a i melodie take trochę wymuszane, choć co jakiś czas można posłuchać.
Rob. R Sai pisze:Avenger też był fajny. Szczególnie kawałki Battlefield i South Cross Union. A potem to mi się wokal nie podoba, ale tyle co słyszałem, a w sumie jest to mało z całości dokonań, to do kapelki trzeba podchodzić z respektem, bo świetny kawał speed/power/thrash, a i hity heavy metalowe zrobić potrafili.
Vortex pisze:Nowy albumik, który naprawdę fajnie wpada w ucho. Dużo cięższych wręcz thrashowych momentów, dobre kompozycje. Wysokich lotów muza, świetna rozrywka, dobra rzecz na lato.
Skład:
Peter "Peavy" Wagner - Vocals, Bass (1986-present) Lingua Mortis Orchestra, Refuge, ex-Bassinvaders, ex-Avenger, ex-Mekong Delta, ex-X-Mas Project, ex-Der Riß
Vassilios "Lucky" Maniatopoulos - Drums, Vocals (additional) (2015-present) Tri State Corner
Jean Bormann - Guitars (2020-present) AngelInc, Rage & Ruins, ex-Dirty D'Sire
Stefan Weber - Guitars (2020-present) Rebattered, Regicide, Scanner, ex-Axxis
▼ Byli muzycy
Jörg Michael - Drums (1986-1987) Heavatar, Headhunter, ex-House of Spirits, ex-Surgeon, ex-Avenger, Devil's Train, ex-Axel Rudi Pell, ex-Grave Digger, ex-Mekong Delta, ex-Running Wild, ex-Saxon, ex-Siren, ex-Soulslide, ex-Stratovarius, ex-Unleashed Power, ex-Glenmore, ex-X-Mas Project, ex-Living Death, ex-100 Names, ex-Der Riß, ex-Laos (Gudrun Laos)
Jochen Schröder - Guitars (1986-1987) ex-Avenger, ex-Mekong Delta
Thomas Grüning - Guitars (1986-1987) ex-Avenger
Chris Efthimiadis - Drums (1987-1999) Refuge, ex-Atlain, ex-Cracked Bazoo, Tri State Corner, ex-Running Wild (live), ex-King's Tonic, ex-Sub7even
Manni Schmidt - Guitars (1987-1993) Refuge, ex-Grave Digger, ex-Jack of Hearts, ex-Rusty Nail, ex-Übergas, ex-Vötca
Rudy Graf - Guitars (1987) ex-Beast, ex-Joker, ex-Warlock, ex-Moritzz Boogie Boosters
Sven Fischer - Guitars (1993-1999) ex-Pyracanda, ex-Sub7even
Spiros Efthimiadis - Guitars (1994-1999) ex-King's Tonic, ex-Sub7even
Mike Terrana - Drums (1999-2007) Avalanch, Empire, Kreyson, Razorback, The Ferrymen, Vision Divine, Zillion, ex-Hanover, ex-Roland Grapow, ex-Zillion, Taboo Voodoo, Terrana, Triton Devs, ex-Artension, ex-Axel Rudi Pell, ex-Downhell, ex-Emir Hot, ex-Masterplan, ex-Not Fragile, ex-Squealer, ex-Tarja, ex-Tony MacAlpine, ex-Yngwie Malmsteen, ex-Gamma Ray (live), ex-Iron Mask (live), ex-Tony Hernando (live), ex-Damir Simic Shime, ex-John West, ex-Metalium, ex-Savage Circus, ex-Beau Nasty, ex-Hardline, ex-Mike Terrana
Victor Smolski - Guitars, Keyboards (1999-2015) Almanac, Crusader, Mind Odyssey, Victor Smolski, Voodoo Gods, ex-Nuclear Blast Allstars, ex-Lingua Mortis Orchestra, ex-Кипелов (live), ex-Inspector, ex-Mike Terrana, ex-Песняры (live)
André Hilgers - Drums (2007-2015) Bonfire, Silent Force, Sonic Haven, ex-Nuclear Blast Allstars, ex-The Sygnet, ex-Axxis, ex-Empire, ex-Herman Frank, ex-Lingua Mortis Orchestra, ex-Razorback, ex-Sinner, ex-Vanize, ex-Regicide (live), ex-Mendacious Messiah, ex-Ninja, ex-Noisehunter (live), ex-Bourbon $treet
Marcos Rodríguez - Guitars, Vocals (additional) (2015-2020) Soundchaser, Torre de Marfil, Diolegacy
▼ Muzycy koncertowi
Christian Sumser - Guitars (1990-1991) ex-Risk
Manni Schmidt - Guitars (2004) Refuge, ex-Grave Digger, ex-Jack of Hearts, ex-Rusty Nail, ex-Übergas, ex-Vötca
Tomáš "Thomas" Kuchta - Guitars (2009-2010) Blamage, Steel Engraved, ex-Seven
Markuz Berger - Guitars (rhythm), Guitars (acoustic) (2015) Tri State Corner
Stefan "Stürmer" Weber - Guitars (2020) Rebattered, Regicide, Scanner, ex-Axxis





Dyskografia:
1986 - Reign of Fear
1987 - Execution Guaranteed
1988 - Round Trip / Across the Universe [split]
1988 - Perfect Man
1989 - Invisible Horizons [EP]
1989 - Secrets in a Weird World
1990 - Bathory / Tankard / Rage Sampler [split]
1990 - Reflections of a Shadow
1991 - Extended Power [EP]
1992 - Trapped!
1992 - Beyond the Wall [EP]
1993 - The Missing Link [demo]
1993 - Power of Metal [split video]
1993 - The Missing Link [EP]
1993 - Melodic Metal Strikes Back [split]
1993 - The Missing Link
1994 - The Video Link [video]
1994 - Power of Metal [split]
1994 - Refuge [EP]
1994 - 10 Years in Rage: The Anniversary Album
1995 - Black in Mind
1995 - The Crawling Chaos [single]
1996 - End of All Days Demo [demo]
1996 - Lingua Mortis
1996 - End of All Days
1996 - Higher than the Sky [EP]
1997 - Live from the Vault [EP]
1998 - From the Cradle to the Grave [single]
1998 - XIII
1998 - The Best from the Noise Years [kompilacja]
1998 - In Vain [EP]
1998 - In Vain - Rage in Acoustic [EP]
1999 - Ghosts Demo [demo]
1999 - Ghosts
2001 - Welcome to the Other Side
2001 - Best Of - All G.U.N. Years [kompilacja]
2001 - Metal Meets Classic Live Plus All G.U.N. Bonustracks [video]
2002 - Unity
2002 - The Lingua Mortis Trilogy (The Classic Collection) [boxed set]
2002 - The Dark Side [kompilacja]
2003 - Soundchaser Demo [demo]
2003 - Soundchaser
2004 - From the Cradle to the Stage: 20th Anniversary [live]
2004 - From the Cradle to the Stage: 20th Anniversary [video]
2006 - Speak of the Dead
2006 - Full Moon [single]
2007 - Full Moon in St. Petersburg [video]
2008 - 2 Originals of Rage [boxed set]
2008 - Carved in Stone
2009 - Gib dich nie auf [EP]
2010 - Into the Light / Purified [single]
2010 - Strings to a Web
2012 - 21
2014 - The Soundchaser Archives [kompilacja]
2015 - The Refuge Years [boxed set]
2015 - The Refuge Years [EP]
2016 - Carved in Stone / Speak of the Dead [boxed set]
2016 - My Way [EP]
2016 - The Devil Strikes Again / Second to None [split]
2016 - The Devil Strikes Again
2017 - Blackened Karma [single]
2017 - The Early Years - From Avenger to Rage [boxed set]
2017 - Seasons of the Black
2019 - The Metal Years [boxed set]
2019 - The Classic Years [boxed set]
2019 - Let Them Rest in Peace [single]
2019 - True [single]
2019 - Chasing the Twilight Zone [single]
2020 - Wings of Rage
2020 - The Price of War 2.0 [single]
2020 - Live in Poland - February 16th 2016 Warsaw [live]
2021 - Virginity [single]
2021 - Monetary Gods [single]
2021 - Resurrection Day





MA: https://www.metal-archives.com/bands/Rage/900
BC: https://rageofficial.bandcamp.com/music
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Tagi:
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2979
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 6 lata temu

Zespół w tym roku wydał kolejnego pełniaka, "Season of the Black" i tak jak jeszcze zeszłoroczna płyta była całkiem niezła, tak to najnowsze dzieło to już jest o wiele cięższy kawałek chleba do przełknięcia, delikatnie rzecz ujmując.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

O ile pamiętam, to @Pioniere narzekał jak nigdy na tę najnowszą płytkę ;p
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere 6 lata temu

Coś źle zapamiętałeś lub z racji, że był to bardzo słoneczny dzień, czytałeś posta przez maga przyciemniane okulary — to narzekanie dotyczyło się nowego albumu Grave Digger viewtopic.php?p=11528#p11528
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

Prawdę mówiąc jest wręcz odwrotnie - pamięć doskonała, ino zmęczenie dało się we znaki, bo nie dalej, jak w ostatni czwartek słuchałem Grave Diggera i czytałem wątek pamiętając, że pisałeś to właśnie o nich. Dziś jednak się okazało, że w głowie zakodował mi się obraz całego posta, z okładką Rage obok włącznie :P Miałem wtedy napisać coś dłużej o Grave Digger, ale się szybko pospałem po pierwszych dniach w robocie ;p
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2982
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 2 lata temu

24. studyjny krążek o tytule Resurrection Day ukaże się 17. września (Steamhammer).

Obecnie obejrzeć możemy video clip do premierowego utworu Monetary Gods.

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

Zauważyłem, że sporo płyt Rage trafiło ostatecznie na bandcampa (na szczęście nie wszystkie, bo by było bardzo dużo wklejania), więc dorzuciłem je do pierwszego postu. Gdyby ktoś chciał się zapoznać z ich pierwszymi albumami, to ma po temu doskonałą okazję.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2979
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 2 lata temu

Ależ im krążek wyszedł, świetne heavy metalowe, mocne młucenie. "Ressurection Day" charakteryzują: przebojowość, świeżość, melodyjność i polot. Mocna heavy pozycja tego roku na pewno.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

Wrzucam wspomniany krążek niemieckich weteranów, gdyby ktoś chciał się upewnić co do zasadności powyższych słów:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6299
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 2 lata temu

No całkiem dobrze się ta ich najnowsza płyta prezentuje. Tylko pogratulować, że w takim wieku oraz po tylu latach grania i wielu nagranych płytach Peavy jest jeszcze w stanie wykrzesać z siebie entuzjazm i energię potrzebną do nagrania tak dobrej płyty. Właśnie jestem w połowie płyty i muszę przyznać, że jest naprawdę dobrze.
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2982
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 2 lata temu

Peavy to jednak niesamowity facet. Po tylu latach w muzycznym biznesie ciągle wydaje się być nim nie zmęczony, ciągle jest kreatywny i wciąż potrafi pisać dobre, charakterystyczne kawałki...
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

Sprawdziłem sobie i ja i faktycznie - szczególnie jak na 25 album - zaskakująco świeże i pełne werwy płyciwo Rage zaserwowało, zdawałoby wpadające się w ucho od pierwszego zetknięcia.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
encyklopedia metalu
Posty: 68
Rejestracja: 2 lata temu

encyklopedia metalu 2 lata temu

Resurrection Day bardzo dobry - u mnie na 16 miejscu w zeszłorocznym rankingu.
Travelling Through Time zabija na miejscu...potęga!
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2982
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan rok temu

30. września wytwórnia Steamhammer wyda nową EP-kę o tytule Spreading the Plague.
Obrazek
Tracklist:
1. To Live and to Die
2. Spreading the Plague
3. The King Has Lost His Crown
4. A New Land (acoustic version)
5. The Price of War 2.0
6. Straight to Hell (live from the Cave)
Video clip do utworu To Live And To Die
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Torreador
Posty: 97
Rejestracja: 6 mies. temu

Torreador 5 mies. temu

Bardzo lubię tą kapelę. Jeden z nielicznych zespołów wykonujących heavy/speed/power które eksperymentują ze swoim stylem. Niektóre płyty są speed metalowe, inne w stylu Keeperów Helloween, innym razem grają thrash, czasami nagrają coś z zapędami progresywnymi, nawet nagrali płytę w całości z orkiestrą.
Moja ulubiona płyta to Trapped. Całkiem różnorodna i pełna świetnych melodii i riffów.
Na tej płycie znajduje się Power and Greed która jest jedną z moich ulubionych kompozycji tego zespołu - zawadiacki riff i mega przebojowy refren.


Brainstorm też z Niemiec gra całkiem podobnie
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2979
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 5 mies. temu

Znam Brainstorm od lat, lubię typów.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2982
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 4 mies. temu

Z okazji 40-lecia zespołu, 29 marca 2024 roku ukaże się nowy podwójny album „Afterlifelines”.
Obrazek
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2979
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 6 dni temu

Myślałem, że to będzie zapchajdziura, tymczasem to jest świetny heavy thrash.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
encyklopedia metalu
Posty: 68
Rejestracja: 2 lata temu

encyklopedia metalu 6 dni temu

Fajny ten album (zwłaszcza pierwsze 7 kawałków), może nie tak świetny jak poprzednik, ale Rage trzyma się wyoskiej półki od czasu kiedy odszedł od nich ten drętwiak Smolski
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2979
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 5 dni temu

Lecę z tym krążkiem 4 raz. To jest genialny album. Nie zmieniłbym żadnego dźwięku. Dycha na dychę.
"Between Shit and Piss we are Born"

Wróć do „Heavy / Speed / Power Metal”