Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4648
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

Krolok / SIGH 10.11.2023 Poznań

TITELITURY 8 mies. temu

Niezły skład rzekłbym, że zajebisty. Tak trafiający w mój gust, że zaplanowałem się wybrać. Myślałem, że Bexalaxa w Bielsku, to niezły strzał, ale to jest jeszcze lepsze.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
HUMAN
Tormentor
Posty: 1566
Rejestracja: 7 lata temu

HUMAN 8 mies. temu

50/50 bede
ps. piwko jak najbardziej i whisky
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4648
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 8 mies. temu

Ano, może się uda.

A tak w ogóle ciekawostka. Kiedyś się od nas do Poznania jechało pociągiem dwie godziny, teraz jest 4 przez jakieś remonty. No, dobra, remont to remont - pomyślałem. Ale po remoncie ma się jechać... 2,5 godziny. :D
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4185
Rejestracja: 7 lata temu

DiabelskiDom 8 mies. temu

No mnie Baxaxaxa pewnie ominie, ale przed opuszczeniem tego wyżej, to się będę bronił ręcami i nogyma.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4185
Rejestracja: 7 lata temu

DiabelskiDom 6 mies. temu

Bilet zakupiony. Wpadacie, czy wolicie po raz 37274 na jakiś śmieszny Protector?
Panzer Division Nightwish
HUMAN
Tormentor
Posty: 1566
Rejestracja: 7 lata temu

HUMAN 6 mies. temu

ja obecny na SIGH
Awatar użytkownika
Sierra
Master Of Reality
Posty: 292
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: Stąd do wieczności

Sierra 6 mies. temu

Nie jadę, nie stać mnie :evil: a szkoda, bo SIGH bym strasznie chciała zobaczyć na żywo.
cokolwiek, gdziekolwiek, kiedykolwiek
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6290
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 6 mies. temu

Sierra pisze:
6 mies. temu
Nie jadę, nie stać mnie :evil: a szkoda, bo SIGH bym strasznie chciała zobaczyć na żywo.
No to jest nas już troje...
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Sierra
Master Of Reality
Posty: 292
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: Stąd do wieczności

Sierra 6 mies. temu

No ale biednemu to zawsze piasek w oczy, wiatr w uszy i chuj w dupę....
cokolwiek, gdziekolwiek, kiedykolwiek
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4185
Rejestracja: 7 lata temu

DiabelskiDom 6 mies. temu

Ja widziałem 15 lat temu na festiwalu w dzień i od tamtej pory poluję na ujrzenie ich w klubie. A ostatnia płyta dodatkowo podsyca, bo jest zajebista i najlepsza od lat.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Sierra
Master Of Reality
Posty: 292
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: Stąd do wieczności

Sierra 6 mies. temu

DiabelskiDom pisze:
6 mies. temu
Ja widziałem 15 lat temu na festiwalu w dzień i od tamtej pory poluję na ujrzenie ich w klubie. A ostatnia płyta dodatkowo podsyca, bo jest zajebista i najlepsza od lat.
Kop leżącą, kop...
cokolwiek, gdziekolwiek, kiedykolwiek
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4185
Rejestracja: 7 lata temu

DiabelskiDom 6 mies. temu

Jakie kop, ja zachęcam i podsuwam bdb płyciszcza!
Panzer Division Nightwish
czapka hajasza

czapka hajasza 6 mies. temu

Sierra pisze:
6 mies. temu
No ale biednemu to zawsze chuj w dupę....
Na przyjemności to sobie trzeba zapracowac.
Awatar użytkownika
Sierra
Master Of Reality
Posty: 292
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: Stąd do wieczności

Sierra 6 mies. temu

@DiabelskiDom co mi po płytach, jak IGH na żywo nie zobaczę, a ciule wie, kiedy znów tu przyjadą?
Ale baw się dobrze i opowiedz jak było.
cokolwiek, gdziekolwiek, kiedykolwiek
HUMAN
Tormentor
Posty: 1566
Rejestracja: 7 lata temu

HUMAN 6 mies. temu

Sierra pisze:
6 mies. temu
@DiabelskiDom co mi po płytach, jak IGH na żywo nie zobaczę, a ciule wie, kiedy znów tu przyjadą?
Ale baw się dobrze i opowiedz jak było.
Bilet na koncert Tobie kupimy tylko transport ogarnij .
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4648
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 6 mies. temu

Jakby ktoś chciał piwa się napić, to zapraszam, choć z alkoholem nie poszaleję, bo z koncertu zrobił się dwudniowy wypad z Dorotką na zwiedzanie Poznania, więc muszę trzymać fason. I wymusić na niej, żeby zechciała prowadzić auto do domu w sobotę. :D

Ale bilet kupiony, więc jeśli dożyje, to będę. Szkoda, że Beksalaksa jeszcze nie zagra. :(
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4185
Rejestracja: 7 lata temu

DiabelskiDom 6 mies. temu

No u mnie identyko, Baxaxaxa też odpadła w moim grafiku.

Zajebiście, pohajlujemy sobie jak na Byczynie.
Panzer Division Nightwish
HUMAN
Tormentor
Posty: 1566
Rejestracja: 7 lata temu

HUMAN 6 mies. temu

DiabelskiDom pisze:
6 mies. temu
No u mnie identyko, Baxaxaxa też odpadła w moim grafiku.

Zajebiście, pohajlujemy sobie jak na Byczynie.
No baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3781
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 6 mies. temu

Trudny grafikowo ten listopad. Sigh będę się starał zobaczyć...
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
HUMAN
Tormentor
Posty: 1566
Rejestracja: 7 lata temu

HUMAN 5 mies. temu

obecny , piwko przed jak najbardziej będę miał pare płyt na sprzedaż głownie death matal
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6290
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 5 mies. temu

HUMAN pisze:
5 mies. temu
obecny , piwko przed jak najbardziej będę miał pare płyt na sprzedaż głownie death matal
Życzę super zabawy na koncercie! Pozdrawiam! :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4648
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 5 mies. temu

Skandalem była dla mnie frekwencja na tym koncercie. Pierwszy koncert w Polsce zespołu, który należy do grona największych tuzów w tej muzyce, zgromadził może ze sto, no sto pięćdziesiąt masek. To tylko dowodzi, że mam rację, kiedy mówię, że metalowcy są bandą pedałów bez gustu.

Smutek wielki, że nie było na scenie Mikannibal. Bynajmniej nie dlatego, że liczyłem na gołe cycki, po prostu muzyka Japończyków wiele traci, gdy to, co normalnie grane jest przez nią na saksofonie i klawiszach, leci z sampli. Poza tym... Ma lepszy wokal od męża. On i gitarzysta nie dawali rady śpiewając razem stworzyć tego efektu, który na płytach tworzy ona w pojedynkę.

Dlatego występem gigu był dla mnie jednak Krolok. Zadbali o dobre nagłośnienie, więc uchu nie umykało ani trochę z ich minimalistycznej muzyki. Porwali mnie tymi dźwiękami i choć może można myśleć, że ten ich oparty na tremolach black metal nie nadaje się na koncert i nudzi, to jednak jest tam wystarczająco dużo naleciałości pierwszej fali żeby porwać publikę. Zajebiste to było. Po koncercie zdybałem muzyków na piwku w palarni i gratulując im udanego występu oraz dwóch zajebistych płyt, dowiedziałem się, że może już w styczniu będzie trzecia. Trzy lub cztery wałki, łącznie około 40 minut grania. Czekamy! Ja przynajmniej, bo - patrz ostatnie zdanie pierwszego akapitu.

Lester, to progresywne męczenie buły. Taki połamany black metal, który na początku ciekawi, a potem staje się męczący, dlatego o ile w przypadku pierwszych dwóch wymienionych zespołów stałem jak u rzeczony pod sceną, w tym przypadku w połowie po prostu poszedłem sobie po piwo.

Fotek nie było, bo jebać fotki, chyba, że @HUMAN jakąś zrobił i wrzuci. @DiabelskiDom zawiedziony, ponieważ robił za szofera i nie mógł pić, co nadrobił nasz wspólny kolega Ozzy. ( Zrzygał się w aucie? :D ) A ja pisząc te słowa siedzę jeszcze na sraczu w poznańskim hotelu, bo o 19 gra na placu Mickiewicza Majka Jeżowska, a tego gigu po prostu nie mogę odpuścić!
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4185
Rejestracja: 7 lata temu

DiabelskiDom 5 mies. temu

Haha, Ozi to zawsze jest w aucie grzecznie najebany. Chrap chrap i zero problemów :D

Zgadzam się co do Krolok. Totalnie pozamiatał mną ich występ. Ta ichnia symbioza pierwszej i drugiej fali na żywo sprawdza się równie wyśmienicie, jak na płytach. Jeśli ktoś słucha metalu a ich muzyka mu nie pasuje, to najlepiej niech przestanie go słuchać :D

Nie zgadzam się natomiast co do Sigh. To znaczy popieram utyskiwanie na Panią Doktór, a właściwie jej brak, bo od wielu lat jest ona istotnym elementem tak wizerunku, jak i przede wszystkim muzyki grupy, w związku z czym jej absencja jest, niestety, odczuwalna. Jednak sam koncert, mimo powyższego absolutnie mnie poorał. Z pewnością ma to źródło w fakcie, że to jeden z moich ulubionych zespołów w ogóle oraz, że na ich występ czekałem od 15 lat, czyli od momentu, gdy widziałem ich w pełnym słońcu na wielkiej scenie wielkiego festiwalu. Ale z drugiej strony generuje to też ogromne oczekiwania i słaby, niedopracowany recital byłby w ten sposób dużo bardziej bolesny.

Ad rem jednak, występ rewelacyjny z małym minusem (uwzględnionym wyżej). Przyłożenie do grania, odtworzenie dźwięków z płyt bez potknięć, naturalny i niewymuszony kontakt z publiką, wizerunek będący kwintesencją japońskości (?), który nie trącił wsią i j-popową cwelozą. No i przede wszystkim świetna setlista, bo dostałem bardzo wiele rzeczy, które chciałem. Przy A Victory of Dakini zesrałem się w gacie ze szczęścia, przy Corpsecry - Angelfall naznaczyłem portki ejakulatem, a przy zamykającym set Black Metal urwała mi się głowa. No i wszystko to przeplatane kawałkami z nowej, zajebistej płyty, która, jak już pisałem, jest dla mnie najlepszą płytą od Gallows Gallery (chociaż Sigh nie ma płyty, która byłaby mniej niż dobra z wielkim plusem).

Podsumowując: jebać lifemetal :D
Panzer Division Nightwish
GHC
Posty: 54
Rejestracja: 6 lata temu

GHC 5 mies. temu

Krolok i Sigh klasa, rewelacyjne koncerty. Zgadzam się, że trochę brakowało pani Dr. Mikannibal no ale co zrobić :( frekwencja dość słaba.
HUMAN
Tormentor
Posty: 1566
Rejestracja: 7 lata temu

HUMAN 5 mies. temu

Było zacnie a foty oczywście mogę przesłać na fon . Muzycznie i towarzysko pierwsza liga czy tam Ekstraklasa miło było się spotkać . Tradycyjnie zdrówka i do nastęonego !

Wróć do „Koncerty”