Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Chronical Diarrhoea

#1

Hajasz 4 lata temu

Obrazek

Obrazek

Jakoś tak niedawno @Pioniere rzucił hasło a mi się zebrało na sentymenty więc lądujemy w 1987 roku kiedy to w Germanii powstaje ekipa zjebów pod poważną nazwą Chronical Diarrhoea. Niepoważni ludzie postanowili grać poważną muzykę albo było odwrotnie. W każdym bądź razie jeżeli zajebisty crossover cię nie chwyta to jak mówi moja matka jesteś pedał i mam się od ciebie trzymać z daleka. Thrash metal też jest choć dopiero pojawił się na drugiej płycie a i tak stanowił ekskluzywny dodatek do crossovera.

O demosach mi nic nie wiadomo ale coś musiało być na rzeczy skoro w 1988 roku wychodzi debiutancki album dla... Nuclear Blast. Tak kurwa NBR to wtedy było coś i z początku kariery wydawali właśnie hardcory, grindcory i inne porąbane style. Chronical Diarrhoea była dla NBR jedenastą płytą jaką wydali. Jako, że wyszła tylko na analogu posłuchałem ją o wiele lat za późno ale lepiej późno niż wcale. Zanim ukazał się drugi album chłopaki jak to wtedy było w modzie wypuścili EP'kę dla mało znaczącej wytwórni, która pewnie dzisiaj osiąga spore ceny.

W 1990 ukazuje się wspomniany wcześniej drugi album, na którym mniej żartów i zabawy znanej z debiutu a w zamian rasowy mix thrash metalu i crossovera. Pamiętam jak za całe kieszonkowe kupowałem ten album po w sklepie muzycznym wisiał taki wielki plakat z okładką. Mija 30 lat a obie płyty CD kopią tyłek niemiłosiernie a wtedy chyba tylko Wehrmacht jeszcze mógł stawać z nimi do pojedynku. Absolutny klasyk koniec i bomba. Kto nie zna ten trąba.

A teraz gdybyście się pytali co się dzieje z ludźmi z zespołu to tylko poinformuję, że gitarzysta Thorsten Benning i wokalista Reiner Henseleit spoważnieli i założyli Bohren & Der Club Of Gore.

Płyt w całości do odsłuchu nie znalazłem poza debiutancką EP'ką ale albumy można spokojnie ściągnąć i posłuchać jak powinien brzmieć analog.

Skład:
Ilja - Bass
Roman Gebauer - Drums
Thorsten Benning - Guitars Bohren & der Club of Gore
Reiner - Vocals ex-Bohren & der Club of Gore

Dyskografia:
1987 - Royal Diarrhoea [EP]
1988 - Salomo Says...
1989 - Abstract Carnage [EP]
1990 - The Last Judgement
1991 - The Last Judgement [kompilacja]



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Ch ... hoea/60505
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5423
Rejestracja: 6 lata temu

#2

pit 4 lata temu

Hajasz pisze:
4 lata temu
A teraz gdybyście się pytali co się dzieje z ludźmi z zespołu to tylko poinformuję, że gitarzysta Thorsten Benning i wokalista Reiner Henseleit spoważnieli i założyli Bohren & Der Club Of Gore.
O nie wiedziałem. Wiedziałem tylko, że gdzieś tam stoi, że jedną z głównych inspiracji dla Bohren & Der Club Of Gore jest Autopsy.

Nazwa gorsza od Butthole Surfers. Zaraz posłucham.

Wróć do „Grindcore / Hardcore / Punk”