Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

Phobia, USA

#1

Pioniere 7 lata temu

Obrazek
Kings of the Grindcore Underworld Phobia powracają z długo wyczekiwanym szóstym studyjnym albumem, który ukaże się 2 czerwca pt. „Lifeless God” nakładem Willowtip Rec. Bez wątpienia to jeden z najistotniejszych newsów ze środowiska grindcore-owego jakie dane mi było usłyszeć w tym roku. Ich muza to zakorzeniony w Crust Punku, OS Grindcore, będący muzyczną wypadkową gdzieś pomiędzy Napalm Death, a Terrorrizer. Od czasu powstania Kalifornijczycy z Orange County nieprzerwanie przez przeszło 26 lat obdarowują nas dźwiękową ucztą okrutnego i bezlitosnego Grindcore'a, która poraża neurony słuchacza, niemalże rozbijając je na atomy, dając uczucie pełnej satysfakcji oraz spełnienia.

Mój romans z ich muzą rozpoczął się dość dawno, bo od drugiego ich wydawnictwa dla Relapse Records w '93 r. postaci EP-ki „Return to Desolation”, którą dostałem w prezencie od Cyjana z Dead Infection i trwa nieprzerwanie do dziś, wyczekując z niecierpliwością premiery każdego kolejnego ich wydawnictwa.

Najprawdopodobniej w swej kategorii wg. szykuję się nam pretendent do płyty roku AD 2017.

Obrazek
Skład:
Calum Mackenzie - Bass Final Conflict
Bruce Reeves - Guitars (1990-1997, 2016-present), Bass (1999-2004) Destroyed in Seconds, Mange, ex-Dethshit
Shane Mclachlan - Vocals (1990-present) Krigblåst, ex-Amnesty, ex-Final Conflict
Danny Walker - Drums (2005-2009, 2016-present) Strangled by Strangulation, Cephalic Carnage (live), ex-Thornlord, ex-Uphill Battle, ex-Murder Construct, Blind John Pope, ex-Bad Acid Trip, ex-Exhumed, ex-Expulsion, ex-Intronaut, ex-Karyn Crisis' Gospel of the Witches, ex-Teeth, ex-Jesu (live), ex-Cinema Strange, ex-The Bastard Noise, ex-Cloudkicker (live)
▼ Byli muzycy
Luis Pereyra - Bass
Todd Kiessling - Bass Mange, ex-Dystopia, ex-Sourvein (live), ex-Confrontation, ex-Kontraklasse
Dino Sommese - Drums Noothgrush, ex-Asunder, ex-Carcinogen, ex-Dystopia, ex-Ghoul, ex-Insideous, ex-Lachrymose
Marco Soriano - Drums (1990)
Zach Southhall - Vocals (1990-1992)
Phil Martínez - Drums (1991-1995) ex-Apocalypse, ex-Dystopia
Raymond Herrera - Drums (1991-1995) ex-Arkaea, Kush, ex-Asesino, ex-Brujeria, ex-Fear Factory, ex-Burn It All
Shawn Bryan - Bass (1992) ex-Apocalypse, ex-Apocalypse
Luis Perez - Bass (1994)
Steve Burda - Guitars (1997-2011) ex-Conscious Alarm, ex-Carcinogen (live), Destroy Judas
John Haddad - Drums (1999) ex-Eyes of Fire
Raymond Banda - Drums (2002-2004) Consuming Fire, Long Suffering, Saprophagous (live), ex-Constrained
Matt Mills - Drums (2002)
Bryan Fajardo - Drums (2004, 2009-2016) Cognizant, Noisear, P.L.F., Captain Cleanoff (live), Cloud Rat (live), Gridlink, ex-Kill the Client, Enemies of Inertia, ex-Rotten Sound (live)
Leon del Muerte - Bass (2005-2008), Guitars (2016-2017) Impaled, Nails, ex-Murder Construct, Terrorizer LA, ex-Destroyed in Seconds, ex-Exhumed, ex-Intronaut, ex-Nausea, ex-Dreaming Dead (live), ex-Artificium Sanguis, ex-Infanticide, ex-Pale Existence, ex-Black Ops
Dorian Rainwater - Guitars (2012-2016) Diseased Reason, Noisear, ex-Artortured, ex-Fragmented Aura, ex-Midget Parade, Code/Error, Enemies of Inertia, Inhabitants, ex-Asphyxiator, ex-Excruciating Terror, ex-Genocaust, ex-Ditheist, ex-Kill the Client, ex-Creator|Destroyer
CC Loessin - Guitars (2012-2016)
▼ Muzycy koncertowi
Jason Voorhees - Bass Splatterhouse, ex-Aghori, ex-Burning Leather, ex-Fall of the Bastards, ex-Night Nurse, ex-Askevault, ex-Dekapitator, ex-Lord Gore, ex-Vastation, ex-Menacer

Mike Petrak - Drums Anarchus, ex-Amon, ex-Leprosy, ex-Success Will Write Apocalypse Across the Sky
Ross Sewage - Bass (2008) Exhumed, Ghoul, Impaled, ex-Ludicra, ex-Wolves in the Throne Room (live)
Bryan Fajardo - Drums (2008) Cognizant, Noisear, P.L.F., Captain Cleanoff (live), Cloud Rat (live), Gridlink, ex-Kill the Client, Enemies of Inertia, ex-Rotten Sound (live)
Clint Weathers - Drums (2010) God Slaughter, ex-Assassinator, ex-Runes of the Evening, ex-Sardonic Witchery (live), ex-Releaser
CC Loessin - Guitars (2010-2012)
Steve Nelson - Guitars, Bass (2010-2011) Noctuary, Winterthrall, ex-Deathevokation, Destroy Judas, ex-Engorge, ex-Evildead, ex-Krieg, ex-Faeost
Danny Walker - Drums (2015-?) Strangled by Strangulation, Cephalic Carnage (live), ex-Thornlord, ex-Uphill Battle, ex-Murder Construct, Blind John Pope, ex-Bad Acid Trip, ex-Exhumed, ex-Expulsion, ex-Intronaut, ex-Karyn Crisis' Gospel of the Witches, ex-Teeth, ex-Jesu (live), ex-Cinema Strange, ex-The Bastard Noise, ex-Cloudkicker (live)
Dyskografia:
1990 - What Went Wrong [demo]
1992 - All That Remains [EP]
1993 - Return to Desolation [EP]
1994 - Dankdaddies / Untitled [split]
1997 - Enslaved [EP]
1998 - Means of Existence
1999 - Corrupted / Phobia [split]
1999 - Destroying the Masses [EP]
2001 - Serenity Through Pain
2003 - Phobia / Resist And Exist [split]
2003 - Grind Your Fucking Head In [EP]
2004 - Get Up and Kill! [EP]
2004 - Relapse Singles Series Vol. 4 [split]
2006 - Cruel
2006 - Another Four Years of Murder [split]
2008 - My Friends - Our Grind! [EP]
2008 - 22 Random Acts of Violence
2009 - Human EP [split]
2010 - Loud Proud and Grind as Fuck [live]
2010 - Fearing the Dissolve of Humanity [split]
2010 - Gadget / Phobia [split]
2010 - Unrelenting [EP]
2011 - Phobia / Abaddon Incarnate [split]
2012 - Remnants of Filth
2012 - Phobia / Suffering Mind [split]
2012 - Scion A/V Presents Label Showcase - Moshpit Tragedy [split]
2014 - Grind Core [EP]
2016 - Decades of Blastphemy [boxed set]
2017 - Lifeless God




MA: https://www.metal-archives.com/bands/Phobia/3104
BC: https://phobia.bandcamp.com/music
BC: https://phobiaband.bandcamp.com/music
FB: https://www.facebook.com/phobiagrindcore

Tagi:
HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#2

HUMAN 7 lata temu

Bardzo dobra wiadomość, Lock Up będzie miało rywali.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#3

Pioniere 7 lata temu

HUMAN pisze:Lock Up będzie miało rywali.
No Ja liczę również na wydanie w końcu zapowiadanego na początek br. finalnego albumu Australijczyków z The Kill.
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#4

pp3088 6 lata temu

Nówka nie weszła mi aż tak dobrze jak poprzednie. No i sam temat Trumpa też mnie już męczy - ileż można.

Najlepszy materiał? 22 Random Acts of Violence albo Cruel. Ciężko mi się zdecydować. Chyba stawiam jednak na 22 przypadkowych aktów przemocy - 29 minutowy cios w ryj.

Bardzo lubię też początkową triadę demek:

1990 - What Went Wrong [demo]
1992 - All That Remains [EP]
1993 - Return to Desolation [EP]

No i split z Gadget, no i split z Corrupted. Kurde jest trochę tego, ale nic dziwnego bo wydają splity i epeczki niemal jak taśma handlowa.

Dziwi mnie mała ilość odpowiedzi w tym temacie - przecież Phobia to giganci tej sceny, a fanom Insect Warfrare czy Brutal Truth na pewno przypadli by do gustu. Szybkie granie, ale "są też momenty na moshing" (jakby to ujął Hajasz).
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#5

Vexatus 6 lata temu

Jakoś tak zupełnie zapomniałem o tym zespole... Lata całe nie słuchałem - ostatnio chyba po wydaniu tego pełniaka z babeczka w składzie. Idę odrabiać zaległości... :)
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#6

Hajasz 6 lata temu

pp3088 pisze:
6 lata temu
Nówka nie weszła mi aż tak dobrze jak poprzednie. No i sam temat Trumpa też mnie już męczy - ileż można.
Przesłuchałem chyba trzy razy i wiem na 100% że więcej nie będę tej płyty słuchać bo jest po prostu nijaka.

Niby wszystko się zgadza w tej muzyce ale kompletnie nie czuję z nową płytą Phobia więzi. W tej kwestii dwa pierwsze pełniaki ciągle the best.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#7

Pioniere 4 lata temu

Na 9 sierpnia jest planowane wydanie nowej EP-ki, która ukaże się pt. Generation Coward nakładem Willowtip Records

Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#8

Vexatus 4 lata temu

Bardzo dobra wiadomość! :)
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#9

Vortex 4 lata temu

Przesluchalem. Pokopało nawet nieźle, ale jednak nie zabija mnie to.
"Between Shit and Piss we are Born"

Wróć do „Grindcore / Hardcore / Punk”