Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1828
Rejestracja: 7 lata temu

Knocked Loose

#1

Blind 6 lata temu

Obrazek
Knocked Loose to młoda ekipa grająca nowoczesny, przesiąknięty metalem hardcore z elementami beatdownu. Nie znam się na tym, bo takie klimaty to dla mnie w sumie nowość, ale robi mi to bardzo dobrze. Przy okazji może na forum też komuś zrobi, więc no.

W 2016 zespół wydał pierwszy długograj "Laugh Tracks".






BC: https://purenoise.bandcamp.com/music
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!

Tagi:
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#2

pit 6 lata temu

Posłuchałem. Niezłe. Bardzo duże wpływy Slayera.
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#3

pp3088 6 lata temu

Bardzo fajna mieszanka metalcore, beatdown hc punka z elementami sludge metalu.

Płyta płynie bardzo przyjemnie, jest masywnie i jest rytmicznie. Jedynym problemem jest powtarzalność kompozycji - tutaj chłopaki muszą jeszcze popracować. Wiadomo, że beatdown to dość ograniczony gatunek, ale ja jestem wymagającym słuchaczem, zwłaszcza wtedy gdy widzę potencjał.

Brzmienie mogłoby być trochę cięższe, ale wtedy straciłoby to na przebojowości.


W przeciwieństwie do większości beatdownów tutaj są nawet fajne teksty, chociażby ten:

You were given a choice, to be a face but never a voice, to put everything you've got into something they will never grasp. I destroy myself

Czy:

Victim of deceit,
Weighed down by your heavy hand,
A constant battle,
Between who you want,
And who I am
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1828
Rejestracja: 7 lata temu

#4

Blind 6 lata temu

No serwują raczej dość prosty wpierdol. W głowach im chyba eksperymentowanie nie siedzi ;) Mi się podoba i często tego ostatnio słucham. Zapodałeś cytat z Blood Will Have Blood to ja dodam, że tam w 45 sekundzie jest taki riff, że ojapierdolę.jpg

Częściej będę wracał do Code Orange, ale to też na pewno zagości na stałe w moich głośnikach :)
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#5

Vortex 4 lata temu

Lecę właśnie z nowym krążkiem i mam nieodparte wrażenie, że ten poprzedni był jednak lepszy.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#6

Vexatus 4 lata temu

Nie znałem do tej pory tego zespołu. Właśnie słucham pierwszej płyty i nawet całkiem niezłe to jest. :)
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1828
Rejestracja: 7 lata temu

#7

Blind 4 lata temu

Nowej nie słuchałem, ale no debiut jest zajebisty jak na moje ucho. Często i gęsto lecą u mnie kawałki z tej płyty. Czasem też oglądam live'y na jutubie, bo na tych hardkorowych koncertach to niezłe herbatniki-karateki są ;)
PS. Epki też rwą po jajcach, aż miło.
Pod którymś z nich ktoś napisał, że wokalista brzmi jak krzycząca Myszka Miki i cholera, coś w tym jest :D

Zacytuję też swój post sprzed blisko dwóch lat.
Blind pisze:
6 lata temu
Częściej będę wracał do Code Orange, ale to też na pewno zagości na stałe w moich głośnikach :)
Jednak częściej wracam do Knocked Loose.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#8

CzłowiekMłot 3 lata temu

Mnie przekonali tym kawałkiem z dwójki:



i śmiem twierdzić, że wypełnili lukę po niestety zagubionym już Code Orange. Nie mogę się doczekać ich gigu z Madball.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3118
Rejestracja: 5 lata temu

#9

kurz rok temu

Dzięki młody za polecankę na SB. Jaram się dźwiękami albumu z zeszłego roku jak pryszczaty dwunastolatek! Bardzo odświeżające granie.
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1828
Rejestracja: 7 lata temu

#10

Blind rok temu

kurz pisze:
rok temu
Dzięki młody za polecankę na SB. Jaram się dźwiękami albumu z zeszłego roku jak pryszczaty dwunastolatek! Bardzo odświeżające granie.
Nie ma sprawy. Z tych klimatów polecam jeszcze debiut Vein, czyli Errozone, o której to płycie pisałem już kilkukrotnie na forum.

Knocked Loose od założenia wątku pięknie się rozwinęło. Mniej tutaj zabaw w celebryctwo jak u Code Orange (chociaż muzycznie cały czas dają radę), a więcej skupiania się na muzyce. Przy okazji, regularnie grają koncerty, co cieszy, bo może któregoś dnia uda się ich zobaczyć w Polsce. Trochę dupsko boli, że kilka lat temu, gdy grali u Bazyla to nie miałem możliwości pojechać.

Poza tym, drugi album, z którego jeden utwór przytoczył @CzłowiekMłot, nie odbiega od debiutu. Na początku wydawało się, że nie udźwignęli oczekiwań po zajebistym debiucie, ale nic bardziej mylnego! Zeszłoroczną epką jedynie utwierdzili człowieka w przekonaniu, że jest to przyszłość ciężkiej muzyki w mainstreamie. Po raz kolejny ubolewam, że w pierwszej dekadzie XXI wieku mieszanka metalu z hardcorem nie poszła w tym kierunku, a poszła w kierunku grzywek, krabowania i słodkiej jak pączek muzyki.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!

Wróć do „Grindcore / Hardcore / Punk”