Awatar użytkownika
Adi666
Master Of Puppets
Posty: 106
Rejestracja: 7 lata temu
Kontakt:

Cro-Mags

#1

Adi666 6 lata temu

Obrazek
Witam. Pomimo, że nasze kochane forum istnieje już od jakiegoś czasu, a parę razy przewinął się temat Cro-Mags, nie miałem okazji poczytać (i poznać waszej opinii) na temat tej kultowej kapeli. Tak więc zakładam nowy wątek i mam nadzieję, że administracja się na mnie za to nie obrazi :)

Obrazek
Początki Cro-Mags sięgają roku 1980, kiedy to gitarzysta Parris Mitchel Mayhew, oraz basista i wokalista Harley Flanagan zgadują się i zaczynają tworzyć własną muzykę. W latach 1980-1984 chłopaki z Cro-Mags gromadzą skład na wydanie debiutu. W 1984 roku dołączają do grupy: charyzmatyczny wokalista John Joseph Bloodclot, perkusista Mackie, rok później dołącza gitarzysta Doug Holland.

W tym składzie Cro-Mags wydaje swoją debiutancką i jednocześnie kultową płytę The Age of Quarrel. W 1989 roku w okrojonym składzie zespół wydaje Best Wishes. Wyraźny był tam wpływ heavy metalu, który zraził część fanów. Kolejnym nagraniem były Alpha Omega w 1992 roku i następujące Near Death Experience w roku 1993. Po wielu zmianach składu i częstych rozpadach grupa rozwiązała się. Jednakże wydana w roku 2000 płyta Revenge niemalże dorównała pierwszym nagraniom i w stylu powróciła do korzeni. Od 2008 liderem zespołu jest John Joseph Bloodclot, zespół regularnie koncertuje nie wydając żadnych płyt. Pomiędzy Johnem Josephem Bloodclotem, a byłymi już członkami grupy Harleyem Flanaganem i Parrisem Mitchelem Mayhew wciąż wybuchają konflikty.

Od 2001 roku Harley Flanagan prowadzi własny zespół Harley's War odnoszący się do twórczości Cro-Mags. Parris Mitchel Mayhew wycofał się z działalności muzycznej, ostatnio prowadzi na Facebooku fanpage starego Cro-Mags, na którym dzieli się z fanami ciekawostkami na temat grupy, oraz wypowiada się na temat obecnej działalności zespołu.

Skład:
Mackie - Drums (1984-1986, 1994-1995, 1996-1999, 2008-present) ex-The Icemen, Hazen Street, Saudade, ex-Leeway, ex-24-7 Spyz, ex-Bad Brains, ex-Fun Lovin' Criminals, ex-Madball, ex-Shelter
John Joseph Bloodclot - Vocals (1984-1987, 1991-1995, 1996-1999, 2001-2003, 2008-present) Bloodclot!, ex-Both Worlds
A.J. Novello - Guitars (1994, 2001-2002, 2002-2003, 2008-present) ex-Leeway
Mike "The Gook" Couls - Bass (2012-present) ex-Placenta, ex-Sworn Enemy, ex-Agents of Man, ex-Bulldoze
▼ Byli muzycy
Dave Hahn - Drums (1980-1981)
Dave Stein - Guitars (1980-1981)
Parris Mitchell Mayhew - Guitars (1980-1991, 1999-2001) ex-White Devil, ex-Psychic Orgy
Harley Flanagan - Vocals, Bass (1980-1991, 1991-1993, 1999-2002) Harley Flanagan, ex-Harley's War, ex-White Devil, ex-Murphy's Law, ex-The Stimulators
Leo - Drums (1981-1982)
John Berry - Vocals (1981-1982) (R.I.P. 2016) ex-Beastie Boys
Winston Churchill - Drums (1982-1984)
Eric Casanova - Vocals (1982-1984)
Doug Holland - Guitars (1985-1989, 1991-1993, 1993-1994, 1995, 1996-1999, 2001-2002) ex-Kraut
Petey Hines - Drums (1986-1990) ex-Alloy, ex-Murphy's Law
Rob Buckley - Guitars (1989-1991, 1999, 2000) Urban Sun
Dave DiCenso - Drums (1990-1991, 1991-1994, 1999-2000, 2002) ex-White Devil, ex-John Petrucci, ex-Shelter, ex-Steve Morse Band
Gabby Abularach - Guitars (1991-1994, 2002) Harley Flanagan, ex-Harley's War, ex-Voodoocult
Eddie Cohen - Bass (1993-1995) ex-Sarcasm, ex-Leeway, ex-Altercation, ex-Both Worlds, ex-Murphy's Law, ex-Sick of It All
Nicky X. - Guitars (1994-1995) ex-Skarhead
Craig Setari - Bass (1996-1999, 2008-2012) ex-N.Y.C. Mayhem, Sick of It All, ex-Bloodclot!, ex-Agnostic Front, ex-Axe Attack, ex-Crab Society, ex-Creep Division, ex-Rest in Pieces, ex-Smegma, ex-Straight Ahead, ex-Youth of Today
Scott Roberts - Guitars (1996-1999) The Spudmonsters, ex-Bloodclot!, ex-Biohazard
Ryan Krieger - Drums (1999, 2000, 2001) ex-Harley's War, ex-Blusirkut, ex-Dr. Didg, ex-Gendason, ex-Global Funk, ex-Hermosa Bleach, ex-LA Blue, ex-Mike Lawlor Banned, ex-Mike Mangan's Big Organ Trio, ex-Papa Josh, ex-Plethora, ex-Saul Kaye Band, ex-Street Beat
Garry "G-Man" Sullivan - Drums (1999, 2001-2002, 2002-2003) Harley Flanagan, ex-Activator, ex-Painmuseum, ex-Smokescreen, ex-Harley's War (live)
Rocky George - Guitars (1999-2000, 2001-2003) Fishbone, ex-Suicidal Tendencies, ex-Harley's War, ex-40 Cycle Hum, ex-Pap Smear, ex-Samsara
Hector Moncada - Guitars (2000-2001)
Franklin Rhi - Bass (2002-2003) ex-Bloodclot!, ex-Shelter (USA)
▼ Muzycy koncertowi
P.D. - Bass (2013-present) Black Anvil, ex-Kill Your Idols, ex-None More Black
G.B. - Guitars (2013-present) Kill Your Idols, Sheer Terror (live), ex-Black Anvil, ex-Big Sniff, ex-Clockwise, ex-Deathcycle
Mike Dijan - Bass (2018-present) ex-Breakdown, ex-Cold Front, ex-Crown of Thornz, ex-Laws of Gravity, ex-Skarhead

Todd Youth - Guitars (2014) (R.I.P. 2018) ex-Bloodclot!, ex-Danzig, ex-Motörhead (live), ex-Agnostic Front, ex-Chrome Locust, ex-D Generation, ex-Fireburn, ex-Gunfire 76, ex-Murphy's Law, ex-Royal Highness, ex-Samhain, ex-Son of Sam, ex-The Chelsea Smiles, ex-The Home Wreckers, ex-Warzone, ex-Ace Frehley (live)
ObrazekObrazek
Dyskografia:
1985 - Age of Quarrel [demo]
1986 - The Age of Quarrel
1989 - Best Wishes
1992 - Alpha Omega
1993 - Near Death Experience
1994 - The Age of Quarrel / Best Wishes [kompilacja]
1994 - Hard Times in an Age of Quarrel [live]
2000 - Before the Quarrel [kompilacja]
2000 - Revenge
2001 - Live in the Age of Quarrel (1986-2001) [video]
2006 - Twenty Years of Quarrel and Greatest Hits [kompilacja]
2007 - Final Quarrel: Live at CBGB 2001 [video]
2008 - It's the Limit [single]



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Cro-Mags/15184
BC: https://tribunalrecords.bandcamp.com/music
Będzie mi tu mekał.

Tagi:
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5423
Rejestracja: 6 lata temu

#2

pit 6 lata temu

Debiut zionie fajną mielonką z DRI, Bad Brains i wczesnego Black Flag. Później przeszkadzają mi, nie tyle zwiększające się wpływy metalu co próby śpiewania i fragmenty trącące Biohazard. Dobry zespół tak czy inaczej, ale przed nimi wybiorę Carnivore, DRI, Corrosion of Conformity, S.O.D. i crossoverowe wybryki GBH.
Awatar użytkownika
Adi666
Master Of Puppets
Posty: 106
Rejestracja: 7 lata temu
Kontakt:

#3

Adi666 6 lata temu

Bardzo lubię trzy pierwsze płyty, a najbardziej z nich debiut (choć wydaje mi się, że pozostałe płyty również zasługują na uwagę). Cro-Mags znam może od 2010 roku, poznałem ten zespół podczas słuchania płyty z coverami For the Lions zespołu Hatebreed. Ogólnie miałem w planach bardziej się tym wszystkim zainteresować, odsłuchałem The Age of Quarrel i zacząłem się zastanawiać, czemu ludzie się tak podniecają tym "It's the Limit", przecież na albumie jest dużo więcej zajebistych numerów. Oczywiście wiem, że numer znalazł się w grze GTA IV, a jednak jakoś niezbyt się wyróżniał na tle innych kawałków ze stacji radiowej L.C.H.. Bardziej wolę "Hard Times", Sign of the Times" lub "World Peace".

Z Best Wishes lubię właściwie wszystko. Wiadomo, jest to co innego od The Age of Quarrel, a jednak lubię ten album za śmielsze pójście w stronę metalu, oraz za to w jak uroczy sposób Harley Flanagan próbuje być Jamesem Hetfieldem :D Po przesłuchaniu Best Wishes przestałem tęsknić za Bloodclotem, gość ma talent. Trójka jest już nieco gorsza moim zdaniem. Near Death Experience to już chłam, prawdopodobnie odrzuty z sesji Alpha Omega.
Będzie mi tu mekał.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#4

Pan Efilnikufesin 6 lata temu

No kurwa uwielbiam.

Na koncercie buda w której grali prawie się rozpierdoliła.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#5

Pan Efilnikufesin 4 lata temu

No to trzeba zakładać nowy wątek ponieważ mamy dwa Cro-Magsy ;)

I trzy nowe kawałki z nowej EPki:

https://consequenceofsound.net/2019/06/ ... n-ep-song/

I trasę koncertową.

Chyba jakiś gig zaliczę.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#6

Pioniere 4 lata temu

Super news @Pan Efilnikufesin !!!

Genialny band. Uwielbiam prawie wszystko, co wydali, czy to w starym składzie, czy w nowym, jako Cro-mags (JM), czy solowe nagrania Harley Flanagana pod szyldem Harley's War, także koniecznie trzeba będzie uzupełnić dysko o Don’t Give In

Obrazek
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#7

Pan Efilnikufesin 4 lata temu

@Pioniere, łykamy jakiś browar na koncercie?
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#8

Pioniere 4 lata temu

Niestety nie mogę pić browarów wcale, jedynie koniaki, whiskacze lub czysta, lecz bez stosownej popitki i to w niewielkich ilościach - poza tym Irlandia to trochę daleko, ale thx za miłą propozycję.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#9

Pan Efilnikufesin 4 lata temu

Można się soku żurawinowego nawet napić ;)

W Ajriszowie niestety nie grają. Grali naście lat temu, ładnie było.

Ja celuje w jakiś gig w Germanii: https://www.songkick.com/artists/178267 ... s/calendar
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#10

Pan Efilnikufesin 4 lata temu

Szóstego grudnia ma wyskoczyć nowa siódemka.

Na wiośle gościnnie Phil Campbell.

Można se słuchnąć:

Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#11

Vexatus 4 lata temu

No nawet całkiem słuchalny ten nowy kawałek z drugiej w tym roku siódemeczki. :)
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#12

Pan Efilnikufesin 4 lata temu

Dupy nie urywa ale też na wymioty mi się nie zebrało.

Pełniak pewnie się szykuje, może wiosną się urodzi?
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#13

Pan Efilnikufesin 4 lata temu

Jeszcze cieple wideło. Podobno dwadzieścia siedem lat nic nie pierdolnęli w eter.

Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1662
Rejestracja: 6 lata temu

#14

porwanie w satanistanie 4 lata temu

Dość energiczne, ale obawiam się, że nowy Agnostic Front hula znacznie lepiej. Ten kawałek brzmi jak żywcem wyjęty z jakiejś składanki Roadrunnera z końca lat 90.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17450
Rejestracja: 7 lata temu

#15

yog 3 lata temu

Kolejny singiel do nowej płyty Cro-Mags, zatytułowany The Final Test, czyli można przypuszczać, że ostatni. Sam album, In the Beginning - 19 czerwca 2020.

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#16

Pioniere 3 lata temu

Niby Cro-Mags, a grają jak Bad Brains. Tak, czy siak - superancko, że będzie nowe.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#17

Vexatus 3 lata temu

Pewnie pomyślicie zaraz, że coś ze mną nie tak (jestem pewien, że i tak już tak myślicie :)), ale z Cro-Mags jakoś nigdy nie było mi specjalnie po drodze, co biorąc pod uwagę moje muzyczne zainteresowania może się wydawać nieco dziwne... :) Stare materiały co do zasady raczej średnio mi podchodzą, ale ostatnie dwie EPki są całkiem niezłe i nawet złapałem się na tym, że czekam (może nie z jakimś szczególnym utęsknieniem, ale jednak) na ich najnowszą płytę. :)
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5423
Rejestracja: 6 lata temu

#18

pit 3 lata temu

Pioniere pisze:
3 lata temu
Niby Cro-Mags, a grają jak Bad Brains. Tak, czy siak - superancko, że będzie nowe.
Oni zawsze mieli z BB bardzo po drodze, a teraz widać nawet wokale mają pod Hudsona.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#19

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

2020-06-19 ma sie ukazac nowy album 'In the beginning'.

Internety mowia ze mozna juz zamawiac.


I kolejny nowy obrazek:

Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#20

Vexatus 3 lata temu

Coraz bardziej mi się wkręcają te ich dwie ostatnie EPki. Czekam na nowy album, co jeszcze nie tak dawno było w przypadku tego zespołu dla mnie nie do pomyślenia. :)
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#21

Pan Efilnikufesin 3 lata temu



Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#22

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

'In the Beginning'.Nowka sztuka album Cro-Mags.12",gatefold.Dwadziescia lat milczenia i mamy slaby album.Osmiele sie napisac ze nawet bardzo slaby album.

Obrazek

Napisze jeszcze o realizacji.Totalne dno!!!Brzmi to plasko,zero dynamiki,zero stereofonii,zero sceny dzwiekowej.Koc na glosnikach.Nawet dwa koce na glosnikach.Tak zjebanego albumu nie slyszalem od lat.
Winni zamieszania na fotce ponizej:

Obrazek

No i wisienka na torcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!Harley Flanagan moze sobie usiasc na laweczce obok koli i beemki :D

Obrazek
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#23

CzłowiekMłot 3 lata temu



Nowa epka „2020” jeszcze w tym roku.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#24

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

CzłowiekMłot pisze:
3 lata temu


Nowa epka „2020” jeszcze w tym roku.
Az mi sie srac zachcialo..................
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#25

Vexatus 3 lata temu

Pan Efilnikufesin pisze: Dwadziescia lat milczenia i mamy slaby album.Osmiele sie napisac ze nawet bardzo slaby album.
Mnie się nowe oblicze Cro-Mags całkiem podoba. ;)
CzłowiekMłot pisze:


Nowa epka „2020” jeszcze w tym roku.
Dobra wiadomość. :)
Awatar użytkownika
NuclearWar666
Posty: 31
Rejestracja: 3 lata temu

#26

NuclearWar666 3 lata temu

Co do Cro-Mags to jak dla mnie dobrze było tylko do 1986 roku. Potem się zepsuło... Nowszy Cro-Mags to już całkowicie nie mój gust. Brakuje mi punkowej łupanki i prostego grania....
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#27

Vexatus 3 lata temu

Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#28

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#29

CzłowiekMłot 3 lata temu

Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#30

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Parris Mitchell Mayhew se zrobił zespół.

Zespół zwie się AGGROS.

Zespół AGGROS gra Instrumental Hardcore.

Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#31

Pan Efilnikufesin 2 lata temu

Cro-Mags 'Here's To The Ink In Ya'

Five furious Cro Mags shows in one 5 CD boxset! Taken from Harley Flanagan's personal archive, this CD set features live performances from the iconic New York venue CBGB's, 1985 and 1986, Wellingtons 1986, Electric Banana 1986 and Paradise 1989.

This five CD set features a staggering 78 tracks. Any Cro-Mags fan will be satisfied with the track listing which features live versions of "We Gotta Know, World Peace, Malfunction, Street Justice, Survival Of The Streets, Hard Times, Don't Tread On Me, Death Camps" etc etc

The shows were re-mastered by John Mitchell at Outhouse Studios.



https://coretexrecords.com/Cro-Mags-Her ... -Box-Set_1

Wróć do „Grindcore / Hardcore / Punk”