Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6286
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Birdflesh

Vexatus 4 lata temu

Obrazek
Birdflesh to zakręcona szwedzka ekipa utworzona już w 1992 roku. Panowie uskuteczniają prosty i jajcarski Grindcore z punkowym nerwem i thrashowym przytupem. Mają na koncie całkiem sporo materiałów, między innymi 5 pełniaków. Ostatnia duża płyta "Extreme Graveyard Tornado" ujrzała światło dzienne pod koniec czerwca i jest pretekst do założenia tematu. ;) Zwykle tego typu jajcarskie podejście mnie odrzuca, ale w przypadku Birdflesh oprócz całej tej głupawej otoczki mamy do czynienia również z całkiem dobrą muzyką. Panowie grają szybko i prosto, kawałki są krótkie (rzadko przekraczają 2 minuty), konkretne i bez zbytnich udziwnień. Bardzo konkretna ekipa. Polecam. :)

Obrazek
Skład:
Smattro Ansjovis - Drums, Vocals (1992-present) General Surgery, ex-Dethronement, ex-Overdeth, ex-Jigsore Terror, ex-Bacon Warriors, Dead Beat, Stormtroopers of Beer, ex-Entrails, ex-Sayyadina
Panda Flamenco - Bass, Vocals (2007-present) Devilry, Legio Occulta, Poltergeist, Skogen, ex-Litania, ex-Lelldorin, ex-Entrails, ex-Talion, ex-Solsken
Count Crocodelis - Guitars, Vocals (2011-present) ex-Esoteria, ex-Icons of Horror, Blind Unit, Fekal Vomering, ex-The Arson Project, ex-Abrakadabra
▼ Byli muzycy
Mutanga - Bass (1992-2001) ex-Temperance, ex-Mindcollapse (live), ex-Melody Club
Achmed Abdulex - Guitars, Vocals (1992-2011)
Moshbastard, Barbro Havohej - Bass, Vocals (2001-2007) Bullet, ex-Hypnosia, ex-Jigsore Terror
▼ Muzycy koncertowi
Mikael Castervall "Cab" - Guitars (2003) Dreadful Fate, ex-Funeral, ex-Hypnosia, ex-Portrait, ex-Incinerator
Billy Bob Banjovich - Guitars (2011) ex-Esoteria, ex-Icons of Horror, Blind Unit, Fekal Vomering, ex-The Arson Project, ex-Abrakadabra

Dyskografia:
1994 - The Butcherbitchtape [demo]
1995 - Demo of Hell [demo]
1997 - Fishfucked [demo]
1998 - We Were 7 Who 8... ...Our Neighbours on a Plate [demo]
1998 - Trip to the Grave [EP]
1999 - Misery of the Defenceless / Do You Love Grind? pt: 2 [split]
1999 - Wo-man?! / Morbid Jesus [split]
2001 - Alive Autopsy
2001 - The Dead / Birdflesh [split]
2002 - Night of the Ultimate Mosh
2002 - Carnage on the Fields of Rice [EP]
2002 - Swedish Assault [split]
2003 - Catbomb / Untitled [split]
2004 - Killing Rosenkeller [demo]
2004 - Alive Autopsy / Trip to the Grave [kompilacja]
2004 - Death Metal Karaoke / My Flesh Creeps at Insects [split]
2004 - Time to Face Extinction [split]
2005 - Live @ Giants of Grind [live]
2006 - Taste of the Sun / In the Swamps You Rot [split]
2006 - Mongo Musicale
2007 - Happy Fun Sumo Sandwich [demo]
2007 - Untitled / The Thing That Should Not Beak [split]
2008 - The Farmers' Wrath
2014 - Cirkus Kristus / Untitled [split]
2015 - Nekroacropolis [split]
2015 - Melbourne in Hell [live]
2017 - Birdflesh / Organ Dealer [split]
2019 - Extreme Graveyard Tornado






MA: https://www.metal-archives.com/bands/Birdflesh/2186
BC: https://everlastingspewrecords.bandcamp.com/music
Raw Black Metal w rowie!!!

Tagi:
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere 4 lata temu

Zdecydowanie udał im się najnowszy pełniak, na którym niejako powrócili do swych korzeni i nieco mniej jest tej czysto muzycznej jajcarskiej nuty, a na powrót mamy rasowy oldschoolowy grindcore-owy wpierdol. Z ich licznej dyskografii, jak dla mnie najlepiej wypadają materiały z EP-ek wydanych jeszcze przed debiutem oraz sam debiut. Potem jest nieco więcej udziwnień, odskoczni w Thrash/Death, czy bardziej skoczne, obfitujące w specyficzny groove feeling utwory lub też nietypowe instrumentalizacje, jak klawisze, czy instrumenty dęte. Najbardziej odjechana od tej staro-szkolnej formy Grindcore'a jest płyta Mongo Musicale. Jako że od zawsze byłem wielkim fanem muzy Macabre, a Szwedzi niejako kontynuują spuściznę po tym fenomenalnym pionierze Grindcore ze Stanów, tak podobają mi się wszystkie longplaye i pomniejsze znane mi materiały (demosów nie słyszałem, oprócz jednego — limit tragiczny, zerowa dostępność. Przydałaby się jakaś kompilacja z nimi). Gdy tylko najdzie mnie na ich muzę ochota, nie pomijam żadnego materiału, lecąc wszystko od deski do deski, a już debitu i EP-ki Trip to the Grave mógłbym słuchać nieustannie do końca życia i jeden dzień dłużej.

Genialna kapela. Fanom gatunku znajomość obowiązkowa!!!
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2976
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 3 lata temu

No udał się, zachęcony tym pięknym muzykowaniem ogarnąłem jakże poważny temat jakim jest "The Farmers Wrath" tutaj uświadczyłem również miłej zabawy. Na tych dwóch krążkach na pewno nie poprzestanę eksploracji tegoż bandu.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere 3 lata temu

Kilka nowych utworów z nadchodzącej EP-ki All The Miseries, która ukaże się na CD, winylu i jako Digital, 26 maja nakładem włoskiego Everlasting Spew Records:

HUMAN
Tormentor
Posty: 1566
Rejestracja: 7 lata temu

HUMAN 3 lata temu

up. super będzie słuchane, bardzo Ich lubię szybko bez zbędnych przynudzeń
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2981
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan rok temu

Weterani szwedzkiego grindcore’a wracają z nowym albumem. "Sickness in the North" ukaże się 21 kwietnia nakładem Everlasting Spew Records.

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2976
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 11 mies. temu

Zabawa trwa w najlepsze :)
"Between Shit and Piss we are Born"
Molotow 666
Tormentor
Posty: 1014
Rejestracja: 6 lata temu

Molotow 666 11 mies. temu

Nówka jest mega dobra... ale jak dla mnie to "Extreme Graveyard Tornado" nie na sobie równych! UWIELBIAM! :twisted:
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2976
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 10 mies. temu

Zgadzam się również z @Pioniere, że owszem nówka śmiga pięknie, ale jednocześnie miałem to samo odczucie podczas słuchania, że jednak to będzie ich raczej najsłabszy album. No cóż, tak bywa kiedy poprzeczka zawieszona jest bardzo wysoko.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

Czit 10 mies. temu

A jak dla mnie straszna kicha ta nowa płyta.

Jakieś takie głupawo-wesołkowate granie.
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere 10 mies. temu

Molotow 666 pisze:
11 mies. temu
Nówka jest mega dobra... ale jak dla mnie to "Extreme Graveyard Tornado" nie na sobie równych! UWIELBIAM! :twisted:
Owszem Extreme Graveyard Tornado był zwyżkującą formą, w stosunku do nieco mniej porywającego, ale i tak bdb The Farmers' Wrath. Jednak, co do tego "nie ma sobie równych" to tylko i wyłącznie Alive Autopsy, ... nowa zaś, jeszcze raz powtórzę, co pisałem wcześniej na sb, to najsłabszy ich krążek.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6286
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 10 mies. temu

Całkiem spoko ta nowa płyta. Będzie słuchane!
Raw Black Metal w rowie!!!

Wróć do „Grindcore / Hardcore / Punk”