Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2431
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

Ringworm

#1

CzłowiekMłot 4 lata temu

Obrazek
Thrashcorowa, lub jak kto woli thrashowa z wpływami hc kapela z amerykańskiej mieściny Cleveland. Od 1991 roku z kilkuletnią przerwą doskonalą te swoje wsciekłe granie zainspirowane m.in. starym hc punkiem, mocniejszymi okołogrindowymi klimatami jak i klasycznym brzmieniem Black Sabbath.

Obrazek
Skład:
Ed Stephens - Bass Harlot's Grip, Shed the Skin, Shok Paris, Vanik, Vindicator, Sixx (live), ex-Sinister, ex-Violent Night, Gluttons, ex-Byron Nemeth, ex-Destructor, ex-Charred Walls of the Damned (live), ex-Abdullah, ex-Civil Disobedience, ex-Pete
Human Furnace - Vocals (1991-present) Holy Ghost, Gluttons
Matt Sorg - Guitars (2001-present) Beyond Fear, Dead of Night, Shed the Skin, Soulless, Charred Walls of the Damned (live), ex-Alterrik, ex-Blood of Christ, ex-From the Depths, ex-Holy Ghost, ex-Decrepit
Ryan Steigerwald - Drums (2014-present) Crowtalker
Mark Witherspoon - Guitars (2014-present) From the Hellmouth, Solipsist, Arecibo
▼ Byli muzycy
Ben Hollowell - Bass ex-Years of Fire, ex-Forever Untouched
Steve Rauckhorst - Bass Pitch Black Forecast, ex-Integrity
Mike Lare - Bass Cadavarice, Pitboss 2000, ex-Crush Efekt, ex-The C.O.A.S.T.
Danny Zink - Drums (?-2014) Cadavarice, Pitboss 2000, ex-The C.O.A.S.T., ex-The Reverie
Chris Scum - Guitars Keelhaul, Terminal Lovers, ex-Asphalt, ex-False Hope, ex-Integrity, ex-Sloth, ex-Backslider, ex-Chemically Retarded, ex-Groin, ex-Knifedance, ex-Mammoth, ex-Smear the Queer, ex-The Inmates
John Comprix - Guitars (?-2014) Beyond Fear, Charred Walls of the Damned (live), ex-Law of Destruction, ex-Spawn, ex-Integrity, ex-Winters Bane, ex-Tim Ripper Owens (live), ex-13 Faces
Matt DeVries - Guitars (?-2001) ex-Chimaira, ex-Nitro (live), ex-Fear Factory, ex-Six Feet Under, ex-Lamb of God (live), ex-Unearth (live), ex-Ascension, ex-DescEnsioN
Aaron Dallison - Guitars Axioma, Keelhaul, ex-Escalation Anger, The Not So Good Ol' Boys, ex-Holy Ghost, ex-Abdullah, ex-State of Conviction
Chris Ringworm - Bass (1991-1994) ex-Bloodsick, ex-Nunslaughter, ex-Schnauzer, ex-Adobe Cyote, ex-Apartment 213, ex-Lek
Kenny Carpenter - Drums (1991-1992)
Frank "3-Gun" Novinec - Guitars (1991-2005) Hatebreed, ex-Integrity, ex-Pitboss 2000, ex-Terror
Bob Zieger - Drums (1993-1995) Terminal Lovers, ex-Domestic Crisis, ex-Integrity, ex-Midnight, ex-Schnauzer, ex-Hangnail, ex-Armed Resistance, ex-Lek
Blaze Tischko - Bass (1995), Guitars (1998-1999) In Cold Blood, ex-Integrity, ex-Pitboss 2000, ex-One Life Crew
Aaron Ramirez - Bass (1998-?) Schnauzer, ex-All That Is Evil, ex-Dahmer, ex-Holy Ghost, ex-Pissmongrel, ex-Leftovers
John Tole - Bass (1998) Pitboss 2000, ex-PC Death Squad, ex-One Life Crew, ex-Point of Recognition
Chris Dora - Drums (1998-?) Dead of Night, Harlot's Grip, Kurnugia, Soulless, Terror, ex-All That Is Evil, ex-Decrepit, ex-Mutilation, ex-Caveman, Gluttons, ex-Bloodsick, ex-Destructor, ex-Integrity, ex-Incantation (live), ex-Holy Ghost, ex-The Spawn of Satan, ex-Pile of Eggs, ex-Sacreligious Impalement
▼ Muzycy koncertowi
Domenic Romeo - Guitars (2003, 2012) Integrity, ex-Pulling Teeth, ex-Virgin Witch, ex-Ilsa, ex-Day of Mourning, ex-Dirge, ex-Hatewaves, ex-Kill Life, ex-Slumlords, ex-XCoalition Against ShaneX
Dyskografia:
1991 - Demo 1991 [demo]
1993 - The Promise
1994 - Ringworm / Boiling Point [split]
1995 - Flatline [kompilacja]
1999 - Madness of War [demo]
2000 - Hollowed Soul [split]
2001 - Ringworm / Cold as Life [split]
2001 - Birth Is Pain
2003 - Dead Man's Hand 02 [split]
2005 - Demo 2005 [demo]
2005 - Justice Replaced by Revenge
2007 - The Ninth Circle: The Venomous Grand Design
2011 - The Show That Ends the World [split]
2011 - Scars
2011 - Your Soul Belongs to Us... [split]
2012 - Stigmatas in the Flesh [live]
2013 - Bleed [EP]
2014 - Hammer of the Witch
2016 - Ringworm / Early Graves [split]
2016 - Ringworm / Brain Tentacles [split]
2016 - Snake Church
2019 - Death Becomes My Voice
2019 - Split Hits the Fans 5
2023 - Seeing Through Fire




MA: https://www.metal-archives.com/bands/Ringworm/81102
BC: https://ringworm.bandcamp.com/music
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!

Tagi:
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3977
Rejestracja: 7 lata temu

#2

Pioniere 4 lata temu

Ja bym to nazwał specyficznym połączeniem Crossover Thrashu, Hardcore Punka i Metalcore. Thrashcore to nieodpowiednie określenie dla Ringworm, gdyż utwory Thrashcore to zazwyczaj króciutkie strzały (tak zazwyczaj ok 1 min) bazujące na Crossover i HC Punku, pędzące na złamanie karku z grind-ową prędkością, a tu właśnie mamy jedynie chwilami te nawiązania, znacznie więcej w tym Metalcore jak już.
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2431
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#3

CzłowiekMłot 4 lata temu

Dlatego też napisałem - jak kto woli ;) W każdym razie od monumentu jakim jest dla mnie "Hammer of the Witch" śledzę ich poczynania z wypiekami na twarzy. Kit z tymi szufladkami, porozmawiajmy o treści, nie o nazewnictwie, które bywa mylące. Słuchałeś ostatniego albumu?
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2958
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#4

Szajtan 10 mies. temu

Dziewiąta płyta o tytule „Seeing Through Fire” ukaże się 18. sierpnia nakładem Nuclear Blast.
Obrazek
Spis kompozycji:
1. Seeing Through Fire
2. Carved in Stone
3. No Solace, No Quarter, No Mercy
4. Death Hoax
5. Thought Crimes
6. Unavoidable Truth
7. House of Flies
8. You Want It To
9. Mental Decontrol
10. Power and Blood
11. Playing God

Na rozgrzewkę kipiący gniewem singiel do kawałka „No Solace, No Quarter, No Mercy”.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2431
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#5

CzłowiekMłot 10 mies. temu

Tuż przed odsłuchem najnowszego singla wrzucilem na uszy ostatni album i znów poczułem się rozjebany dosadnością tej muzy. Z jednej strony otrzymujemy muzyczny wpierdol z pogranicza hardcore i thrash sowicie doprawiony piekielnymi wrzaskami Ludzkiego Pieca, z drugiej zaś solidną dawkę przebojowych i najzwyczajniej ładnych melodii. Trzeci bezbłędny album z rzędu.

Nowy singiel odbieram bez większego zaskoczenia - znów wybija zęby. O resztę płytki jestem spokojny.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2431
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#6

CzłowiekMłot 9 mies. temu



Kolejny strzał prosto w ryj i już nie mam wątpliwości, że za miesiąc będzie się działo! Grubo.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2682
Rejestracja: 7 lata temu

#7

dj zakrystian 9 mies. temu

O, a ja wyczytałem onegdaj w Mysticu, że Ringworm to metalcore. Był tam spory artykuł o tym, czemu metalcore jest jebany przez starszyznę kucowską i podane przykłady dobrego metalcore.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2431
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#8

CzłowiekMłot 9 mies. temu

Można ich uznać za ten prawilny metalcore właśnie, czyli najprościej mówiąc metal z hardcorem. Podobnie jest z Converge.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2682
Rejestracja: 7 lata temu

#9

dj zakrystian 9 mies. temu

CzłowiekMłot pisze:
9 mies. temu
Można ich uznać za ten prawilny metalcore właśnie, czyli najprościej mówiąc metal z hardcorem. Podobnie jest z Converge.
Termin metalcore uległ pauperyzacji. O ile prekursorzy tworzyli świetne rzeczy, tak w miarę popularności, epigoni tworzyli rakowe brzmienia. Podobnie z DSBM.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2431
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#10

CzłowiekMłot 8 mies. temu

Nowy album już do posłuchania:



I co można powiedzieć...jest grubo, bez zaskoczenia, choć może przydałoby się więcej ognia, bo w końcu przez niego widzą jak mówi tytuł...bardzo solidnie, ostry szlag na japę wyczuwalny mocno, ale problem się pojawia gdy człowiek sobie odświeży album z diabelską wiedźmą na froncie. Tego już chyba nie przeskoczą.
W tym przypadku myślę, że zasługują na szczere 8/10.

Do odsłuchania poprzednich zachęcam dziwiąc się, że to nieznany kapel. A wrzucę se kilka linków na zachętę i może który/a kliknie:





A tutaj pan ładnie skomentował przedostatni album:

Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!

Wróć do „Grindcore / Hardcore / Punk”