Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Squash Bowels

Vexatus 7 lata temu

Obrazek

Obrazek

Squash Bowels to jeden z najbardziej zasłużonych zespołów polskiej sceny Goregrind. Zespół działał w latach 1994-2016. Na koncie mają kilka świetnych pełniaków i wiele pomniejszych wydawnictw (głównie splitów).

Zespół zakończył działalność w 2016 roku i wielka szkoda! Poniżej link do filmu z ostatniego koncertu SB.



Skład:
Artur "Paluch" Grassmann - Bass, Vocals (?-2016, 2017-present) Exit Wounds, Batushka (live), Meat Spreader, Mucus, ex-Hybrid Viscery
Dariusz Plaszewski - Drums (2017-present) Amorphous, Embrional, F.A.M., Xaoz, ex-Dissenter, ex-Bloodlust, ex-Christ Agony, ex-Dira Mortis (live), ex-Immemorial, ex-Parricide (live), ex-Union
Daniel Wojtowocz - Guitars, Vocals (2017-present) F.A.M., Nuclear Vomit, ex-Formosus (live), ex-Banisher, ex-Climate, ex-Amorphous (live)
▼ Byli muzycy
Michał "Mały" Ochociński - Bass ex-M.A.R.T.Y.R., ex-Parodie Sacrass, ex-Priesticide Lust, ex-Divine Weep, ex-Immemorial Ages
Mariusz "Melon" Miernik - Drums (?-2016) ex-Damnable
Krzysztof "Wizun" Saran - Drums Abusiveness, Deivos, Dira Mortis, Graveland, Moon, Straight Hate, Ulcer, ex-Parricide, ex-Blaze of Perdition, ex-Christ Agony, ex-Azarath (live), ex-Eclipse, ex-Engraved (live)
Psychoradek - Drums Neuropathia, The Dead Goats, Meat Spreader, ex-Incarnated, ex-Wild Bunch
Rogal - Drums, Vocals ex-Immense Grief, ex-Primeval Empire
Mark Olek - Drums, Vocals ex-Divine Weep, ex-Hermh
Andrzej "Andy" Pakos - Guitars (?-2016) ex-Damnable
Pierścień - Guitars Dead Infection, Incarnated, ex-Neuropathia, ex-Recrimination
Lucas - Guitars
Lechu - Guitars ex-Cinerarium, ex-Immemorial Ages, ex-Cinis
Zbych - Guitars, Vocals
Hubert "Lipa" Lipowski - Vocals Disgrace Within, ex-Alienacja, ex-Złośliwy Pomruk Odbytnicy, ex-Parricide
Ciapek - Vocals
Mariosh - Vocals
Dyskografia:
1994 - Fürgott [demo]
1995 - Live 1995 [live]
1995 - Dead?! [demo]
1995 - Death Live [split]
1995 - Necrophallus / Squash Bowels [split]
1995 - Squash Bowels / Undinism [split]
1996 - International Devastation [demo]
1996 - Promo '96 [demo]
1996 - Something Nice [EP]
1997 - Grinding Madness Compilation EP No. II [split]
1997 - Split Tape 1997 [split]
1997 - Eat the Flesh... and Vomica / Dreams Come True... in Death [split]
1998 - Grind Your Head / Disgorge [split]
1999 - Regulation... / Veni, Vidi, Spunky [split]
1999 - Slaughtering Voices from Białystok – A Tribute to Serial Killers [split]
1999 - Wo-man?! / Morbid Jesus [split]
1999 - Tnyribal
2000 - Bizarre Vinyls [split]
2002 - Resected Excoriated Cavity / Tested Creatures [split]
2002 - The Mass Rotting - The Mass Sickening
2003 - Vulture Ritual / Untitled [split]
2003 - For Dead God - International Devastation [kompilacja]
2004 - Flesh Grinder / Harsh Extreme [split]
2004 - No Mercy
2005 - Love Songs [demo]
2005 - Love Songs
2006 - Neurons [EP]
2007 - Squash Bowels vs. Neuropathia [split]
2007 - 7 Inch Audio Terror [kompilacja]
2009 - Grindvirus [single]
2009 - First Time at Maggot Sessions [split]
2009 - Grindvirus
2013 - Grindcoholism
2013 - Old Grindfathers and Their Grind [split]
2015 - Grindvirus Syndrome - Live at OEF 2011 [video]



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Squash_Bowels/2734
BC: https://squash-bowels.bandcamp.com/music
Raw Black Metal w rowie!!!

Tagi:
Molotow 666
Tormentor
Posty: 1019
Rejestracja: 6 lata temu

Molotow 666 6 lata temu

Zakończenie działalności SQUASH BOWELS to cios potężny dla sceny Gore Grind... ja osobiście nie dowierzam w ten fakt!

Wybaczcie, że jeden pod drugim się rozpisuję... chłopaki i dziewczęta... ile z Was posiada w swoich zbiorach album Grindcoholism? ...to tak na marginesie pytam. Bo tak dziś odsłuchuję ten krążek z 2013 roku... i od dnia premiery nosz kurwa, znowu się powtórzę, ale ja w sumie nic innego nie słucham w takich ilościach jak dwa ostatnie uderzenia SQ... do pracy mam spakowane zawsze średnio około 140 tytułów na CD, ale zdecydowana większość to Gore Grind z PL plus cała Death Metalowa Brazylia o THE PRODIGY nie wspomnę... no i wracając do Grindcoholism płyta jest perfekcyjna! To co wyczynia Mariusz Miernik na perkusji to po prostu absolutna masakra. Te 14 utworów technicznie, precyzyjnie rozpierdala słuchacza w drobny mak! Fuck płyciwo obok Korozji Mózgu to bezapelacyjny KRÓL gatunku... cholera żal straszny że SQUASH zakończył działalność... ale w pięknym stylu. Jest jakiś maniak ich twórczości wśród forumowiczów?
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2467
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot 6 lata temu

Maniakiem ich twórczości może nie byłem, ale swego czasu płytki "Grindvirus" i "Grindcoholism" wchodziły mi bardzo dobrze. Wciąż żałuję, ze przegapiłem ich wczesnopopołudniowy występ na jednej z ostatnich edycji Brudas Assault. No szkoda chłopaków...

Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Molotow 666
Tormentor
Posty: 1019
Rejestracja: 6 lata temu

Molotow 666 6 lata temu

"D.I " to zajebisty wymiot! UWIELBIAM!!! Mówię, ostatnio TYLKO SQUASH i DEAD Rules!!!
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 6 lata temu

Szkoda, że się rozpadli czy też po prostu zakończyli działalność, bo to bardzo zasłużona ekipa była. Niestety nigdy nie widziałem na żywo i bardzo żałuję. Lubię właściwie wszystkie duże płyty. Odwrócony "Labirynt" to kawał świetnej muzy, która nieźle kopie dupsko - dość krótki, ale bardzo konkretny strzał. Kolejne płyty są coraz lepsze. Ostatnie dwie jakoś tak nie do końca mi pod względem brzmienia pasowały, ale kawałki same w sobie jak zwykle bardzo dobre.



"Poprosimy gitarkę do odsłuchu" :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Molotow 666
Tormentor
Posty: 1019
Rejestracja: 6 lata temu

Molotow 666 6 lata temu

Jak by miał ktoś do sprzedania coś z wydawnictw SQUASH BOWELS to pisać... chętnie przygarnę... dziś studiuję CD Love Songs i No Mercy.
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1698
Rejestracja: 6 lata temu

porwanie w satanistanie 6 lata temu

Vexatus pisze:
6 lata temu
Odwrócony "Labirynt"
Fuck, chyba jestem imbecylem :D Od lat mnie ten tytuł intrygował, a do wczoraj sądziłem, że chodzi o zmodyfikowane słowo "tribal" :lol:

Album owszem, ciekawy, niby standardowy goregrind, ale z jakimś takim indywidualnym vibem. Kasetę z Mass Sickening od czasu do czasu katuję seriami, konkretne mięcho. Jeśli chodzi o
Molotow 666 pisze:
6 lata temu
Love Songs i No Mercy.
to moim zdaniem nieco słabsze materiały, troszeczkę chyba zaszkodziło im uszwedzczenie brzmienia i jakaś taka jednowymiarowość. Dwa ostatnie materiały natomiast, ze wskazaniem na Grindcoholism to już inna para kaloszy - totalnie energetyczny wykurw, godzien zapisania w annałach nie tylko polskiego, ale i globalnego grindcore, czapki z głów, co ja mówię, głowy z szyi. Bardzo to niefortunna sprawa, że taki zespół rozpadł się będąc w apogeum formy.
Molotow 666
Tormentor
Posty: 1019
Rejestracja: 6 lata temu

Molotow 666 6 lata temu



Najlepszy materiał koncertowy... niespełna 10 minut. Ale jak to jest zagrane :!: :o :o :o
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 6 lata temu

Molotow 666 pisze:
6 lata temu
Najlepszy materiał koncertowy... niespełna 10 minut. Ale jak to jest zagrane :!: :o :o :o
Aż miło popatrzeć i posłuchać. Chciałbym umieć tak w baterię napierdalać. :) Szkoda że się rozpadli, ale zapewne były jakieś konkretne powody takiej decyzji.
Raw Black Metal w rowie!!!
Molotow 666
Tormentor
Posty: 1019
Rejestracja: 6 lata temu

Molotow 666 6 lata temu

Nooo pałker z Mariusza M. jest pierwsza klasa! :shock: Uwielbiam ten live :!: :!: :!:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

Tak sobie z ciekawości włączyłem i on wygląda, jakby grał jaki rock n roll co najwyżej i się nudził troszkę przy tym :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Molotow 666
Tormentor
Posty: 1019
Rejestracja: 6 lata temu

Molotow 666 6 lata temu

Za czasów jak naparzał w bębny w DAMNABLE to też się tak nudził... :D
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
Tak sobie z ciekawości włączyłem i on wygląda, jakby grał jaki rock n roll co najwyżej i się nudził troszkę przy tym :P
Trochę tak to w sumie wygląda - jakby się nudził, ewentualnie miał jakiegoś focha. :) Jednocześnie robi za tymi bębnami bardzo dobrą robotę. :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2467
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot 5 lata temu

Autorowi tematu umknął fakt reaktywacji weteranów polskiego grindu. Gdzieś na fejsie mignęła mi ich nazwa m.in. na plakacie tegorocznego Obscene Extreme.

Na razie nie znalazłem info o jakimś nowym materiale, ale jakby ktoś chciał usłyszeć nowszy utwór SB niech zabierze się za charytatywne The Dreadful Symphonies.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 5 lata temu

CzłowiekMłot pisze:
5 lata temu
Autorowi tematu umknął fakt reaktywacji weteranów polskiego grindu.
Autorowi tematu umknął ten fakt, ponieważ jest zacofanym burakiem i nie posiada konta na FB... Co do samej reaktywacji Squash Bowels to bardzo ucieszyła mnie ta informacja. Ze starego składu pozostał tylko Artur Grassmann, ale pozostała dwójka to nie są przypadkowi ludzie z łapanki, więc może być ciekawie. :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Molotow 666
Tormentor
Posty: 1019
Rejestracja: 6 lata temu

Molotow 666 5 lata temu

No tak.... News rewelka!!! Tylko Grassmann pozostał to oczywiste... Dość szybko doszedł do wniosku aby wznowić działania pod szyldem Squash Bowels. Ciekawe co z tego wyjdzie?
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 5 lata temu

Raw Black Metal w rowie!!!
Molotow 666
Tormentor
Posty: 1019
Rejestracja: 6 lata temu

Molotow 666 4 lata temu

Obrazek

Bracia i siostry... Jest decyzja... Słuszna linia partii politycznie i jednoznacznie ogłasza swym zwolennikom werdykt: To NAJLEPSZY album w gatunku lat 2010 - 2020!!!!
Molotow 666
Tormentor
Posty: 1019
Rejestracja: 6 lata temu

Molotow 666 3 lata temu

Uprzejmie donoszę, że UNDERGROUND FRONT REC. wypuściła reedycje "No Mercy" + jako bonus Epk 'a "Neurons".

ObrazekObrazek

I jak nowa szata graficzna? Jest zajebiste kolorystycznie...
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3003
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan rok temu

Wznowienie albumu Tnyribal wyjdzie na LP dzięki Underground Front Records. Oprócz materiału w debiutanckiego longplaya na płycie znajdą się nagrania z sesji z marca 1998. Premiera wkrótce.
Obrazek
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
HUMAN
Tormentor
Posty: 1569
Rejestracja: 7 lata temu

HUMAN rok temu

Fajny wywiad . Dobra wiadomość , będzie nowy album ....być może na 30-lecie .


Już nie mogę się doczekać , wreszcie może na 2 gitary .
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2467
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot rok temu

No to by było coś, tymczasem czas sobie odświeżyć dwie ostatnie płytki (trudno mi stwierdzić, która lepsza) i czekać na superwieści o kilku koncertach w Polsce.
Tak swoją drogą jest to chyba mój ulubiony polski grind zaraz po Antigamie.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Molotow 666
Tormentor
Posty: 1019
Rejestracja: 6 lata temu

Molotow 666 rok temu

^ Oba albumy SQUASH BOWELS tj. "Grindvirus" oraz "Grindcoholism" to MEGA zajebiste materiały! :twisted:
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2467
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot rok temu

Molotow 666 pisze:
rok temu
^ Oba albumy SQUASH BOWELS tj. "Grindvirus" oraz "Grindcoholism" to MEGA zajebiste materiały! :twisted:
Rozpierdol fest.

P.S. ty żyjesz! Pozdro666
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Molotow 666
Tormentor
Posty: 1019
Rejestracja: 6 lata temu

Molotow 666 rok temu

^ P.S. Ano żyje ;) Dzięki, że pamiętasz...

Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2467
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot rok temu



Coś tam z salki z maja zeszłego roku.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus rok temu



Świeżak.
Raw Black Metal w rowie!!!

Wróć do „Grindcore / Hardcore / Punk”