Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3808
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Re: Myrkur

Zsamot rok temu

Posłuchałem sobie tych popowych rzeczy liderki tego Myrkur. Parę dobrych, reszta taka sobie. Co zabawne, pewnie na zawojowanie popowego poletka była za mądra, by siebie zrobić jako plastikową lalę. Ładny głos miała zawsze. I to chyba naprawdę w zbliżonej tonacji. W każdym razie nie jest to tandetna papka.

Co do zmiany muzycznej... akurat jestem w pełni zaakceptować jej zamysły. Fajnie, że zagościła na 2 płyty w szeroko pojętym metalu. Te dwa albumy są po prostu ciepłe a zarazem porywają czymś innym. Czy to elementy black, czy nie, to nieistotne. Tradycyjnie łączenie skrajności się sprawdza. Szkoda, że potem to poszło po linii "wiejskiej". Aczkolwiek- ta płyta Folkesange jest udana. A że ja mam inne oczekiwania? Bywa. Wiele innych kapel/ projektów też jakoś nie wzięło moich oczekiwań pod uwagę. ;-)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.

Tagi:
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus rok temu

Zsamot pisze: Co do zmiany muzycznej... akurat jestem w pełni zaakceptować jej zamysły. Fajnie, że zagościła na 2 płyty w szeroko pojętym metalu. Te dwa albumy są po prostu ciepłe a zarazem porywają czymś innym.
Myrkur jest bardzo spoko praktycznie w każdej odsłonie. :)

Obadaj sobie Vermilia, czyli moje najnowsze odkrycie, od którego nie mogę/nie chcę się uwolnić... Najlepiej oba pełniaki jeden po drugim. Zajebiste!
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3808
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot rok temu

Sprawdzę! Dzięki!
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3003
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 8 mies. temu

"Mothlike" to singiel/wideo zapowiadający nowy krążek "Spine". Album ukaże się 20 października nakładem Relapse Records.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3003
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 7 mies. temu

Najnowszy singiel "Valkyriernes Sang" zaśpiewany jest w języku duńskim i inspirowany jest XIII wieczną islandzką Sagą o Njalu i poematami o Walkiriach znanych jako "Spydsangen".
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3808
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 7 mies. temu

Jestem ciekaw całości. Super, że powrót do dynamiczniejszej muzyki.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3808
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 3 tyg. temu

Płytka jest bardzo miłym zaskoczeniem. Sprawiłem sobie ją jakiś czas temu.

A w piątek: 19.04. br. miałem przyjemność obejrzeć ich drugi raz w poznańskim klubie. Tym razem 2 Progi.
Suport w postaci ex muzyka Tribulation pominę łaskawie, bo to było tak poronione i nudne, że szkoda czasu.
A koncert z Myrkur? W kapeli, składzie koncertowym(?) basistka też mocno wspiera wokalnie liderkę. I jest tego hiper pozytywny efekt. Set mocno przekrojowy. Zagrany na obecną modłę, ale z polotem i świetnie technicznie i warsztatowo. Nawet jednego fałszywego zaśpiewu. Wygląda bosko i równie dobrze śpiewa. Basistka też jest atrakcyjna i ma ciekawą barwę głosu. ;-)
Ja w każdym razie jestem kontent. Poza tym gównianym supportem...
Ktoś dobrze nagłośnił salę, a w 2 Progach to jest to mocno istotne.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5526
Rejestracja: 6 lata temu

pit 2 tyg. temu

Zsamot pisze:
3 tyg. temu
Suport w postaci ex muzyka Tribulation pominę łaskawie, bo to było tak poronione i nudne, że szkoda czasu.
Sprawdziłem o co chodzi. Przez 2 minuty było nawet śmieszne. Facet robi złą prasę wszystkim żywym i martwym kolesiom na jakich się powołuje.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3808
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot tydzień temu

Ma żywo masz ochotę zrobić coś złego, na szczęście ja tylko zgrzeszyłem pijąc Okocim.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.

Wróć do „Folk / Pagan / Viking”