Wszelkie pogawędki okołomuzyczne
Awatar użytkownika
Ryszard
Moderator globalny

METAL WWW - Fora, Serwisy, Webziny itp.

Post Ryszard » 4 mies. temu

Nie wierze ze nie ma tematu ale nie ma. No to jest.

Temat dla wszystkich poszukujących dziury w dupie. Ciekawych artykułów, podejścia do tematu czy stylu. Ostatecznie i najważniejsze, dla ludzików szukających oryginalnej muzy lub opinii/pkt widzenia słuchaczy z każdego zakątka globu.

Ogólnie proszę o wklejanie linków użytecznych w muzycznym samopoznaniu i edukacji.

JAPANESE METAL FORUM. Jako pierwszy, link do rockowo-metalowego odpowiednika brutallandu, poświęconemu riffowaniu w kraju kwitnącej wiśni forum. Fajna sprawdzajka i porównajka. Tradycyjne graficznie i z innym podejściem tworzącej społecznośc, może stać się kopalnią opinii podobnych nam czlowieków. Ew. alternatywą rzeczywistością BLu. Co by było gdybyśmy nie trollowali i skoncentrowani się 100% na rzetelności?

https://japanesemetalforum.com/

Gdybyśmy mieli duży dział na ziny, poniższy szmaciak byłby w pierwszej dziesiątce nowych tematów. VOICES FROM THE DARK SIDE to założony za starych dobrych czasów periodyk, którego naczelnik oprócz pierdolenia aktywnie współtworzył i udzielał się na niemieckiej scenie. Książkowa reedycja volk-twórczości to 872 stron i 3kg papieru w formacie A4.
Obrazek

https://www.voicesfromthedarkside.de/
Od nich kradne, znacznie okrojone!!!!!! listy śmierci...
yog pisze: Powiem Ci, @Ryszard, co mi nie pasuje - o czym wspomniał zresztą też @deathwhore. To, żeś narobił dzieci nie czyni z Ciebie życiowego przewodnika żadnego z nas. Skończ z tym protekcjonalnym pierdoleniem.
Awatar użytkownika
Canidia
Master Of Puppets

Post Canidia » miesiąc temu

Co taka cisza w temacie? Nikt się nie edukuje? ;)

Ze swojej strony mogę polecić - choć zapewne wielu dobrze znaną - stronę na FB o nazwie Maria Konopnicka. Bardzo lubię sposób pisania tego pana, a i kilka ciekawych perełek dzięki jego recenzjom poznałam. Wcześniej był też blog, ale chyba już nie funkcjonuje.
☾ in there stepped a stately raven of the saintly days of yore ☾
deathwhore
Tormentor

Post deathwhore » miesiąc temu

Myślę, że Kamil S. prowadzący tę stronę niejednemu tutaj znany jest osobiście, a nie tylko z fb, bloga czy wcześniej pisaniny na masterfulu ;)
Oblech
Awatar użytkownika
Canidia
Master Of Puppets

deathwhore pisze:
miesiąc temu
Myślę, że Kamil S. prowadzący tę stronę niejednemu tutaj znany jest osobiście, a nie tylko z fb, bloga czy wcześniej pisaniny na masterfulu ;)
Tak też podejrzewam, co nie zmienia faktu, że warto o jego stronie wspomnieć, bo wśród wielu bezwartościowych ta się zdecydowanie wyróżnia.
deathwhore
Tormentor

Post deathwhore » miesiąc temu

Wyróżnia się, można mieć zastrzeżenia, mnie na przykład jego kwiecisty styl średnio pasuje, chociaż czasem lubię poczytać. Ów chłopiec elegancki czasem budował pewne mity wobec siebie, które potem weryfikowali ludzie, którzy znali go trochę dłużej.
Oblech
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Post Wędrowycz » miesiąc temu

Ja bardzo lubię jego styl pisania, jeszcze z czasów postów na masterfulu. Jego pejsbuka śledzę też od dłuższego czasu i może nie czytam każdego posta, tylko wybiórczo, to zawsze przyjemnie się czyta i często inspiruje do sprawdzenia czegoś nowego, albo odświeżenia jakiegoś starocia. Dotąd nie poznałem go osobiście, ale niejednokrotnie pisałem mu, że przy sposobności chętnie bym się z nim napił.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Canidia
Master Of Puppets

Ja go raz przypadkiem poznałam na koncercie Incantation. I też bardzo lubię ten styl pisania. Ponoć jakąś książkę ma wydać, jeśli to prawda to chętnie przeczytam.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Post Wędrowycz » miesiąc temu

Tak, coś tam szykuje :) Takie spisane opowiastki i wspominki z bloga i fejsika zdaje się.
Odium Humani Generis

Wróć do „Dyskusje muzyczne”