Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

METAL WWW - Fora, Serwisy, Webziny itp.

#1

Ryszard 4 lata temu

Nie wierze ze nie ma tematu ale nie ma. No to jest.

Temat dla wszystkich poszukujących dziury w dupie. Ciekawych artykułów, podejścia do tematu czy stylu. Ostatecznie i najważniejsze, dla ludzików szukających oryginalnej muzy lub opinii/pkt widzenia słuchaczy z każdego zakątka globu.

Ogólnie proszę o wklejanie linków użytecznych w muzycznym samopoznaniu i edukacji.


JAPANESE METAL FORUM. Jako pierwszy, link do rockowo-metalowego odpowiednika brutallandu, poświęconemu riffowaniu w kraju kwitnącej wiśni forum. Fajna sprawdzajka i porównajka. Tradycyjne graficznie i z innym podejściem tworzącej społeczność, może stać się kopalnią opinii podobnych nam czlowieków. Ew. alternatywą rzeczywistością BLu. Co by było gdybyśmy nie trollowali i skoncentrowani się 100% na rzetelności?



https://japanesemetalforum.com/

Gdybyśmy mieli duży dział na ziny, poniższy szmaciak byłby w pierwszej dziesiątce nowych tematów. VOICES FROM THE DARK SIDE to założony za starych dobrych czasów periodyk, którego naczelnik oprócz pierdolenia aktywnie współtworzył i udzielał się na niemieckiej scenie. Książkowa reedycja volk-twórczości to 872 stron i 3kg papieru w formacie A4.

Obrazek

https://www.voicesfromthedarkside.de/

Od nich kradnę, znacznie okrojone!!!!!! listy śmierci...
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Canidia
Fallen Angel Of Doom
Posty: 378
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#2

Canidia 4 lata temu

Co taka cisza w temacie? Nikt się nie edukuje? ;)

Ze swojej strony mogę polecić - choć zapewne wielu dobrze znaną - stronę na FB o nazwie Maria Konopnicka. Bardzo lubię sposób pisania tego pana, a i kilka ciekawych perełek dzięki jego recenzjom poznałam. Wcześniej był też blog, ale chyba już nie funkcjonuje.
yog pisze:
4 lata temu
Jebać wasze zdanie w takim razie.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#3

deathwhore 4 lata temu

Myślę, że Kamil S. prowadzący tę stronę niejednemu tutaj znany jest osobiście, a nie tylko z fb, bloga czy wcześniej pisaniny na masterfulu ;)
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Canidia
Fallen Angel Of Doom
Posty: 378
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#4

Canidia 4 lata temu

deathwhore pisze:
4 lata temu
Myślę, że Kamil S. prowadzący tę stronę niejednemu tutaj znany jest osobiście, a nie tylko z fb, bloga czy wcześniej pisaniny na masterfulu ;)
Tak też podejrzewam, co nie zmienia faktu, że warto o jego stronie wspomnieć, bo wśród wielu bezwartościowych ta się zdecydowanie wyróżnia.
yog pisze:
4 lata temu
Jebać wasze zdanie w takim razie.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#5

deathwhore 4 lata temu

Wyróżnia się, można mieć zastrzeżenia, mnie na przykład jego kwiecisty styl średnio pasuje, chociaż czasem lubię poczytać. Ów chłopiec elegancki czasem budował pewne mity wobec siebie, które potem weryfikowali ludzie, którzy znali go trochę dłużej.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#6

Wędrowycz 4 lata temu

Ja bardzo lubię jego styl pisania, jeszcze z czasów postów na masterfulu. Jego pejsbuka śledzę też od dłuższego czasu i może nie czytam każdego posta, tylko wybiórczo, to zawsze przyjemnie się czyta i często inspiruje do sprawdzenia czegoś nowego, albo odświeżenia jakiegoś starocia. Dotąd nie poznałem go osobiście, ale niejednokrotnie pisałem mu, że przy sposobności chętnie bym się z nim napił.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Canidia
Fallen Angel Of Doom
Posty: 378
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#7

Canidia 4 lata temu

Ja go raz przypadkiem poznałam na koncercie Incantation. I też bardzo lubię ten styl pisania. Ponoć jakąś książkę ma wydać, jeśli to prawda to chętnie przeczytam.
yog pisze:
4 lata temu
Jebać wasze zdanie w takim razie.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#8

Wędrowycz 4 lata temu

Tak, coś tam szykuje :) Takie spisane opowiastki i wspominki z bloga i fejsika zdaje się.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#9

yog 4 lata temu

Z internetów zniknęło forum NWN! po oskarżeniach o neo-nazi powiązania organizatorów Never Surrender, jak i dystrybucję zakazanych indeksem materiałów. Jak dowiadujemy się, Black Witchery, Bone Awl, Volahn czy Blue Hummingbird on the Left to zespoły nazistowskie, a przynajmniej z nazistami związane.

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1330
Rejestracja: 6 lata temu

#10

Belzebóbr 4 lata temu

Na forum też jest kilku nazistów i faszystów.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#11

Pioniere 4 lata temu

Co za kurwa gnój! Chyba swym gadaniem Hamerykance z antifa wymusili zamkniecie jednego z fajniejszych forów o metalowej muzie, jakie jeszcze istniało (jakby wśród ich punków brakło skinoli — niech patrzą na własne podwórko) No, ale konsekwencje są oczywiste albo sprzedaż, albo forum i brak sprzedaży oraz piętrzące się zakazy.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#12

Wędrowycz 4 lata temu

Mam nadzieję, że ta cała antifa kiedyś dokona żywota, bo całą masę syfu swoimi oszczerstwami wylała na metalową scenę. Z jednej strony mi to trochę jebie, ale z drugiej forum NWN! było jednym z ciekawszych jakie dane mi było czytywać. Pełno różnych prominentnych osób tam się przewijało, oprócz masy fanów, dużo ciekawostek zza kulisów, niepublikowanych zdjęć, trochę ciekawych wstawek rzeczy ciężko dostępnych itp. itd.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#13

DiabelskiDom 4 lata temu

No, żeby się nie okazało, że ta banda idiotów będzie próbowała doprowadzić do odwołania przyszłorocznej edycji festu w Berlinie.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#14

TITELITURY 4 lata temu

Ja tam bym cenzurowal za wątki o black witchery. U nas to samo. Patrzę parę tygodni temu, a kolega zaprasza mnie na fejsbuniową grupę zamknięta o nazwie "extreme metal collectors" Powód? Z tamtej ponoć wywalali za wklejanie fotek płyt zespołów typu dark fury. A nawet nie wiedziałem, że taka grupa istnieje, hihihi
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#15

Zsamot 4 lata temu

deathwhore pisze:
4 lata temu
Wyróżnia się, można mieć zastrzeżenia, mnie na przykład jego kwiecisty styl średnio pasuje, chociaż czasem lubię poczytać. Ów chłopiec elegancki czasem budował pewne mity wobec siebie, które potem weryfikowali ludzie, którzy znali go trochę dłużej.
No ale tu już tylko można mieć pretensje do siebie, jak ktoś wierzy w każdy post pisany na blogach czy forach. ;-) Ja lubię ten blog za sympatyczną formę pisania, całkowicie subiektywną, z dobrym parciem na szkło. A i czasem fajny band się przypomni. ;-)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#16

yog rok temu

Tak tylko napiszę, że Metal archives kończy dziś 20 lat. Stare dziady z nas.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3118
Rejestracja: 5 lata temu

#17

kurz rok temu

yog pisze:
rok temu
Tak tylko napiszę, że Metal archives kończy dziś 20 lat.

Stare dziady z nas.
Mów za siebie!!!!!!!
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#18

CzłowiekMłot rok temu

yog pisze:
rok temu
Tak tylko napiszę, że Metal archives kończy dziś 20 lat. Stare dziady z nas.


Jakoś rok później zobaczyłem teledysk do „Amerika” w telewizyjnej liście 30Ton i się zaczęło. Wzruszenie odbiera mi mowę.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#19

yog rok temu

Lec dans in stajl lec dans for a łajl heven kan łejt łir onli łoczing de skajs.

Pamiętam jak jeszcze nie było metal archives i badałem metal na stronce zenial.nl :) A tyle czasu co na metal archives to nawet na brutallandzie chyba nie spędziłem.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#20

TITELITURY rok temu

A ja pamiętam jak ta stronka dopiero się pojawiła i jeszcze nikt o niej nie wiedział, więc zanim fama się rozeszła, przez parę tygodni mogłem szpanować wiedzą o dyskografii niemal każdego zespołu. :D
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#21

yog rok temu

Też pamiętam jak się pojawiła i zobaczyłem, ile jest tam kapel i sobie myślałem, że przesłucham wszystkie kapele metalowe. Nie wyszło, ale się staram.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#22

Zsamot rok temu

Wraca:
https://warheim.org
Praktycznie same recki. Czyli super.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2893
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#23

Szajtan 2 mies. temu

Odcinek o podziemnym heavy metalu z roku 1986. Znajdziecie go (i znacznie więcej cacuszek z tamtego okresu) na kanale METAL ON METAL 80's w serwisie YouTube.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.

Wróć do „Dyskusje muzyczne”