Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

Re: Nowości wydalnicze!

#451

Pioniere 4 lata temu

No ja zdecydowanie wolę wczesne EP-ki z melodyjnym acz surowym BM-em od tych pełniaków - zionie z nich taki złowrogi klimat, że nie sposób, nie wcisnąć repeatu po zakończeniu odsłuchu. A z Deceased to zdecydowanie wolę bardziej klasyczny debiut niż późniejszy miszmasz, choć też fajnie jest czasem posłuchać. Wszystko kwestia gustu @yogi woli Heavy od DM i tyle w temacie ... Open the gate :P
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#452

yog 4 lata temu

deathwhore pisze:
4 lata temu
No ja w pracy i tak nie posłucham, ale potem sobie ogarnę. Stare Mortuary Drape bardzo sobie cenię. Nowsze już niekoniecznie, ale daleki jestem od szkalowania, a płyty jakoś z przyzwyczajenia trafiają mi na półkę.
To są takie czasy, że Denial of God zagrało z 5 koncertów przez całe lata 90. i po każdym nikt nie chciał im nic organizować, bo jak nie krew na scenie to larwy rzucane w stronę publiczności itp. atrakcje zawsze zapewniali ;) Dziwne to jest, ale ma swój klimat jakiś taki, że nie wątpisz zupełnie w to, czy panowie lubią spacerować po cmentarzu nocą w poszukiwaniu przygód ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#453

yog 4 lata temu

Obrazek

Reedycja wkrótce w Godz ov War.
A double CD release, featuring the original eight pieces of blasphemous yet technical, intense and suffocating death metal, tons of extras and the original artwork wrapped in unique and special layout, has been planned for an early autumn release. More details to come just before the summer break...

Meanwhile, you can stream the original album at: www.youtube.com/watch?v=Tqe03DQRNjQ&feature=emb_logo
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4411
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#454

deathwhore 4 lata temu

Mam Ahret Dev na taśmie, ten album zasługiwał na reedycję, mimo że z Radomia.

www.youtube.com/watch?v=iBRxL4ADoag a tu zajebisty wywiad z zespołem.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#455

Nucleator 4 lata temu

Obrazek

13 września ukaże się druga płyta gorących dam z Asagraum. Płyta zwać się będzie Dawn of Infinite Fire.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
karp
Fallen Angel Of Doom
Posty: 357
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#456

karp 4 lata temu

Francuzi z Dark Plague wypuścili wczoraj długograja.

Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 655
Rejestracja: 7 lata temu

#457

Nebiros 4 lata temu

@deathwhore
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
deathwhore
Tormentor
Posty: 4411
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#458

deathwhore 4 lata temu

Że co ja?
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

#459

DiabelskiDom 4 lata temu

Zawołał Cię, bo cwelneser_cocka wrócił :D
Panzer Division Nightwish
deathwhore
Tormentor
Posty: 4411
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#460

deathwhore 4 lata temu

A. Mnie się większość takich linków blokuje i ich po prostu nie widzę.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#461

Vortex 4 lata temu

deathwhore pisze:
4 lata temu
A. Mnie się większość takich linków blokuje i ich po prostu nie widzę.
Serio? u mnie to samo...
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#462

Pioniere 4 lata temu

Jak kto lubi całkiem miły w odbiorze DM z wpływem Death/Doom, ale tak bardziej na death-owo pod Autopsy, czy też Disincarnate, to tu debiucik Kanadyjczyków:

Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#463

Pioniere 4 lata temu

Amerykańskie duo z Detroit napierdalające bezlitosny Grindcore. Niedawno ukazał się via BC ich drugi album, na którym jeńców nie biorą. Płyta wraz z końcem lata wyjdzie na winylu w sławetnej Regurgitated Semen Records, a CD tuż tuż ma się ukazać w Rising Nemesis Records, kasetę zaś jest już dostępna w Syrup Head Recordings.

Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#464

Pioniere 4 lata temu

Tematu o nich nie ma, wiec news wpada tu!

Szykuje sie nowy album z obleśnym łojeniem bezkompromisowego Death/Doom od japońskich weteranów muzycznego podziemia z Coffins. Piąty ich pełniak ukaże się 20 września pt. Beyond the Circular Demise nakładem Relapse Records. Poniżej w linku BC zdobiąca go okładka autorstwa Chrisa Moyena oraz promocyjny wałek.



PS. @pp3088 i co poniektórzy już pewnie zacierają raczki ;) Dostępnej z pre-oredru, specjalnej edycji winylowej, już mało co zostało!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#465

yog 4 lata temu

We wrześniu...

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#466

Pioniere 4 lata temu

Za kilka dni powrót po 23 latach i premiera drugiego albumu Funeral Oration - trochę chyba zbyt mało znanych i niegdyś Włochów, pogrywających bardzo specyficzny Black Metal w OS klimatach.
Black metal with extra crispy bat wing drumming and sporadic spooky organ/synth. Sort of like King Diamond, Inquisition, Wintersoul, and Emperor had a test tube baby that killed them.


Podobnie jak debiut Delicious OS BM!
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 655
Rejestracja: 7 lata temu

#467

Nebiros 4 lata temu

Posłuchane Pioni, jest spoko, ale nie porwało mnie to jakos bardzo - bardziej od tych porownan z opisu mnie to sie ze starym Dimmu kojarzy, z okresu Stormblast, tylko ciut bardziej gitarowo zlozone. Sa fajne momenty, ale ogolnie te wszechobecne organy koscielne nie robia upiornego klimatu, tylko go rozmywaja. Perka troche plastikowa, wokal fajny, ale tez mnie tu nie pasuje zbytnio. Może sobie lecieć, ale jakby zabrudzili brzmienie i zredukowali klawiory o polowe byloby o wiele lepiej.
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#468

Pioniere 4 lata temu

Na 13 października przewidziana jest premiera nowego albumu Cloud Rat, grind/punk/core-owej ekipy z Michigan. Tym razem panowie i pani zaprezentują 14 nowych utworów, zawartych na dwóch płytach CD/winylach, które ukażą się pod zbiorczym tytułem "Pollinator" nakładem Artoffact Records. Dodatkowo płyta ma też zawierać bonusową EP-kę pt. "Do Not Let Me Off the Cliff", na której prezentują swe bardziej alternatywne eksperymentalne oblicze.

Pollinator tracklist:
1) Losing Weight
2) Delayed Grief // Farmhouse Red
3) Seven Heads
4) Night Song
5) Wonder
6) The Mad
7) Al Di La
8) Last Leaf
9) Zula
10) Biome
11) Webspinner
12) Luminescent Cellar
13) Marionettes
14) Perla

Do Not Let Me Off the Cliff tracklist:
1) Thrust
2) Keep Flies
3) Share
4) 623
5) The Portal of God Is Nonexistence
6) Pity Sex
7) Dropping from Trees

HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#469

HUMAN 4 lata temu

up. ciekawie się zapowiada, obowiązkowo sprawdzę zatem
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1330
Rejestracja: 6 lata temu

#470

Belzebóbr 4 lata temu

To to chyba nie ma tematu. Albo nie widzę.

Black/Thrash z New Jersey, taki trochę mitologiczny, trochę kosmiczny, dupy nie urywa, bo trochę w tym za dużo tanich chwytów.

Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1330
Rejestracja: 6 lata temu

#471

Belzebóbr 4 lata temu

The Great Old Ones - Cosmicism, ukaże się jakoś pod koniec października, a na razie pierwszy (chyba) singiel. Niech jakiś nieleniwy chuj założy im temat. Aczkolwiek to mi się nie podoba.

Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#472

yog 4 lata temu

Szybki wpierdol.



25 października.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#473

yog 4 lata temu

Ruszył preorder na Hellish Ahret Dev:

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#474

yog 4 lata temu

Ostatnie sztuki reedki Morbus Ascendit w The Crypt / Dark Symphonies podobno już, a to ledwie co preorder, bo premiera 23 września (Fallen Temple też ma preorer, może mają zaklepane).

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4411
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#475

deathwhore 4 lata temu

Obrazek

Najlepsza Holandia, Pentacle wraca.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#476

Pioniere 4 lata temu

To ta bonusowa EP-ka do Pollinator



@pit obadaj se. Dryfują gdzieś po klimatach: Ambient Popu, Ethereal Wave i Post-Industrialu.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5423
Rejestracja: 6 lata temu

#477

pit 4 lata temu

Dzięki. Odwdzięczam się darmowym death doomem z lekkim ambientowym sznytem:

Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1330
Rejestracja: 6 lata temu

#478

Belzebóbr 4 lata temu

Jak grać blek metal to na maxa, przaśnie i z przytupem, przesterowany rock'n'roll albo i disco polo!

Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#479

Wędrowycz 4 lata temu

Wagner Ödegård bardzo spoko, też tydzień temu badałem ten materiał. Już wcześniejszy "Om domedag och de femton järtekn" mnie zaciekawił.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#480

Vexatus 4 lata temu

Belzebóbr pisze:
4 lata temu
Jak grać blek metal to na maxa, przaśnie i z przytupem, przesterowany rock'n'roll albo i disco polo!
Bardzo ciekawy projekt.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#481

Pan Efilnikufesin 4 lata temu

Nowy Prong sie robi

Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5423
Rejestracja: 6 lata temu

#482

pit 4 lata temu

Muzyka jak na późny Prong jest całkiem udana, ale coś mi nie leży w wokalach.
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1330
Rejestracja: 6 lata temu

#483

Belzebóbr 4 lata temu

defmetal z groba

Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

#484

DiabelskiDom 4 lata temu

Jeszcze w tym roku nowy wypiek terrorystów z Nyogthaeblisz <zaciera ręce>

Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#485

Wędrowycz 4 lata temu

Też zacieram ręce na powyższy materiał tych wykolejeńców i mój kaptur w bluzie sam nagle zamienia się na czarną wersję tego znanego z KKK.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#486

Pioniere 4 lata temu

Pioniere pisze:
5 lata temu
Dokładnie tydzień temu pt. #USA4TFD nakładem Give Praise Records ukazał się czwarty album Total Fucking Destruction - grindcore-owej ekipy dowodzonej przez ex-perkusistę Brutal Truth Richarda Hoaka. Poniżej w BC jedynie próbka - płyta w niecałe pół godziny zawiera 23 utwory prawdziwej dziczy i świetnego kolażu stylistycznego, Nie brak tu chaosu blastów, PowerViolence, HC Punka, Heavy, wpływów Thrashu, SpaceGrinda, Stoner'a, Noise'a itp. "dziwadeł".
Ogólnie SUPER świeżo to brzmi !

Jako że wstęp mam załatwiony od razu przejdę do rzeczy - 20 kwietnia nakładem Translation Loss Records pt. "…to Be Alive at the End of the World" ma się ukazać (na razie jedynie, jako cyfrowe wydawnictwo), piąty album grupy.

Aktualnie na stronce BC tylko track-lista do poczytania, muzy niestety jeszcze brak.
Obrazek
https://totalfuckingdestructiontl.bandc ... -the-world
Awatar użytkownika
karp
Fallen Angel Of Doom
Posty: 357
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#487

karp 4 lata temu

Niemiecki Stallion wypuścił swój trzeci długograj.

HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#488

HUMAN 4 lata temu

Reversed - może nie nowość, ale dobra nuta koleś z Mitochondrion

Awatar użytkownika
karp
Fallen Angel Of Doom
Posty: 357
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#489

karp 4 lata temu

Na początku lutego hiszpańcy epigoni Angel Witch - Witchtower, wypuścili trzeci album.

HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#490

HUMAN 4 lata temu

Goden



kontynuacja wielkiego Winter niebawem
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#491

Pioniere 4 lata temu

Debiutancka EP-ka Pure właśnie tydzień temu się ukazała nakładem Bizarre Leprous Production. W załodze ludki z Ingrowing, But, Kandar i Malignant Tumour

Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#492

Pioniere 4 lata temu

I kolejny grindcore-owy debiut tym razem z Bostonu. Debiutanckie demo Stagnater pt. The Guillotine Demo ukazało się niezależnie na BC, a wyszło spod hebli Scotta Hulla (Pig Destroyer, Agoraphobic Nosebleed)

Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#493

Marduk666 4 lata temu

Nie chce mi się zakładać tematu, więc wrzucę tu. Jakby kto tęsknił za Dissection to proszę bardzo i pozdrawiam:

Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#494

Pioniere 4 lata temu

@Vexatus obadaj debiut Brytoli - całkiem spoko średnio-tempowy Death Metal, coś fanów Six Feet Under, czy w mniejszym stopniu Cannibal Corpse. Lirycznie i ogólną atmosferą osadzony w gore-owych klimatach filmów Davida Cronenberg'a.

Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#495

Vexatus 4 lata temu

Pioniere pisze:
4 lata temu
@Vexatus obadaj debiut Brytoli
Właśnie badam. Całkiem niezłe. :)
HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#496

HUMAN 4 lata temu

Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#497

Pioniere 4 lata temu

Za kilka dni Holendrzy z Crossover Grindcore-owego Collision planują wydanie nowej EP-ki, która ukaże się pt. The Final Kill nakładem Hammerheart Records. BTW. Podobno ma to być ich ostatnie wydawnictwo w karierze :(

Na razie na BC dostępna tylko część utworów:

Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#498

Czit 3 lata temu

Pioniere pisze:
4 lata temu
Za kilka dni Holendrzy z Crossover Grindcore-owego Collision planują wydanie nowej EP-ki, która ukaże się pt. The Final Kill nakładem Hammerheart Records. BTW. Podobno ma to być ich ostatnie wydawnictwo w karierze :(

Na razie na BC dostępna tylko część utworów:

Spoko ta EPka - szybka, zadziorna jazda. Pełna wkurwu i dzikości. Raczej nic wybitnego, albo ja nie jestem aż takim fanem stylu, ale w takiej dawce z przyjemnością odsłuchana i pewnie raz na jakiś czas zapuszczę.
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5423
Rejestracja: 6 lata temu

#499

pit 3 lata temu

- Sir Richard Bishop powrócił z solowym albumem, dla wszystkich kwas pagan folkowców
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#500

Pioniere 3 lata temu

Dla mnie to żaden powrót, gdyż nie znam gościa i możliwe, że nikt go tu nie zna oprócz @pita, ale sprawdziłem se, kto to i okazuje się, że znam jego brata Alana, bo mam m. in. to:

Obrazek, gdzie brat napierdala na basie.

JFA (Jodie Foster's Army) to taki skate-hardcore/surf punk i chyba najbardziej znana kapela z gatunku promująca skateboarding.

Niestety, ale już z muzyką Ser Richarda zbytnio się rozmijam stylistyczne, nie po drodze mi z amerykańskim tudzież innym folkiem, nawet w awangardowej formie - no może ze 20 lat temu bym się skusił na poznawanie licznej dyskografii, teraz nie mam czasu ni ochoty. Polecam za to przy okazji muzę zespołu, w którym m.in. udzielał się za młodu jego brat Alan.

Wróć do „Dyskusje muzyczne”