Wszelkie pogawędki okołomuzyczne
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

Filmy, programy i wywiady poświęcone metalurgii

Post yog » rok temu

Nie mogłem znaleźć odpowiedniego wątku na losowe filmy związane z metalem, więc sporządzam temat do tego (był jakiś temat w stylu "kino stali", ale się gdzieś zawieruszył chyba - ktoś coś wie?).

----------------------
Wywiad Łukasza Orbitowskiego z Zbigniewem M. Bielakiem w ramach cyklu TVP Kultura Dezerterzy:

https://vod.tvp.pl/video/dezerterzy,zbi ... k,37120895
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Post Wędrowycz » rok temu

Bardzo spoko wywiad, jakieś pół godziny temu skończyłem oglądać. Warto posłuchać, bo Zbyszek Bielak nie tylko świetnie rysuje, ale i rzeczowo się wypowiada. Lubię ten program Orbitowskiego i co raz oglądam jakiś odcinek. Dodam też, że Orbitowski w roli "czarnego coacha" również sprawdza się idealnie i poprawia mi swoimi filmikami humor za każdym razem ;)
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor

Post TITELITURY » rok temu

"Święty Wrocław" zajebista książka. W ogóle zajebiście Orbi pisał, zanim wyszedł z getta prozy gatunkowej i zaczął pisać powieści, które nie odbiegają od standardu polskiego przynudzania o tym jak tu jest głodno, chłodno, chujowo. Ale do dziś jak sobie spaceruję po osiedlach Gierka i Gomółki, przypomina mi się ww. książka oraz opowiadanie "Kacper kłapacz" z tomu "Wigilijne psy".
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

Post yog » 11 mies. temu

Jak wskazuje tytuł - o graniu metalu podczas wojny. Nakręcony przez syryjskiego metalowca.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

Post yog » 7 mies. temu

Takie coś podobno ma być:

Chyba też chętnych do rzucenia groszem szukają producenci tego, kontakt - jakby ktoś miał za dużo pieniędzy - w podpisie trailera.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

Post pit » 7 mies. temu

Wygląda zachęcająco.
It's not my goddamn planet. Understand, monkeyboy? - John Bigbooté
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

Post yog » 7 mies. temu

Oprócz początku tego trailera, który jest trochę chuj wie po co i na co :P Resztę chętnie obejrzę ;)
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

Post pit » 7 mies. temu

Lubię oglądać ludzi z pozytywnym nastawieniem. A nie ekipę Metalliki chlipiącą do kamery.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Post Wędrowycz » 7 mies. temu

Bardzo chętnie obejrzę :) W końcu Imperator to klasyka polskiego metalu.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor

Post TITELITURY » 7 mies. temu

Buriel, to bardzo pozytywny gość, co widać po tym zwiastunie. Peter nie potrafi znieść krytyki, Nergala - pajaca pominę wspolczujacym milczeniem, a przecież są z tego samego pokolenia i powołali zespoły z grona tych najważniejszych dla polskiej sceny. Wtedy jak reklamowali piwo, Ozzy już trochę najebany mówi do Buriela "Nie wierzę w te powroty zza grobu. Zagracie chujowo", a Buriel mu na to, bez napinki, bez obrażania się, "Udowodnie ci, że się da". I sądząc po relacjach z Merry Christless, udowodnił. Ale spodobała mi się wówczas jego reakcja. Bardzo pozytywny gość. A przecież mogła uderzyć do głowy woda sodowa.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

Post yog » 7 mies. temu

Bariel* ;) A tak to firm handshake, Titku ;)
Awatar użytkownika
Ryszard
Moderator globalny

Post Ryszard » 7 mies. temu

Reakcje na występ podczas Merry Christless to w głównej mierze zasługa pajaca Nergala... Wszystko jest wzgledne.
O czym to będzie film? Jako ze dzisiaj trolluje to się przyjebie... Imperator wiadomo. No ale to raptem kilka piosenek i historia zakończona zanim się rozpoczęła?
yog pisze: Powiem Ci, @Ryszard, co mi nie pasuje - o czym wspomniał zresztą też @deathwhore. To, żeś narobił dzieci nie czyni z Ciebie życiowego przewodnika żadnego z nas. Skończ z tym protekcjonalnym pierdoleniem.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

Post yog » 7 mies. temu

Ale to jest burzliwa historia, choć krótka, o samym Deathlike Silence Productions pewnie można 30 minut pogadać na luzie ;)

Co do reakcji - nie masz racji, bardzo wiele osób tam poszło wyłącznie na Imperatora i tenże Imperator zaskoczył niemal wszystkich, kto wiedział, że wracają po ćwierćwieczu niebytu, a nie nergalowski seal of approval ;) Choć z drugiej strony zapewne Nergala i Oriona hajs w tym jakiś być może ;)
Awatar użytkownika
Ryszard
Moderator globalny

yog pisze:
7 mies. temu
Ale to jest burzliwa historia, choć krótka, o samym Deathlike Silence Productions pewnie można 30 minut pogadać na luzie ;)

Co do reakcji - nie masz racji, bardzo wiele osób tam poszło wyłącznie na Imperatora i tenże Imperator zaskoczył niemal wszystkich, kto wiedział, że wracają po ćwierćwieczu niebytu, a nie nergalowski seal of approval ;) Choć z drugiej strony zapewne Nergala i Oriona hajs w tym jakiś być może ;)

- W zeszlym roku skontaktowal sie nze mna Nergal z Behemoth i Orion. I oni wyskakuja z tekstem "A moze byscie..."
Oglądaj wpierw ;) potem pytaj.
yog pisze: Powiem Ci, @Ryszard, co mi nie pasuje - o czym wspomniał zresztą też @deathwhore. To, żeś narobił dzieci nie czyni z Ciebie życiowego przewodnika żadnego z nas. Skończ z tym protekcjonalnym pierdoleniem.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

Post yog » 7 mies. temu

Przecież napisałem co napisałem, bo to oglądałem.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Post Hajasz » 7 mies. temu

Słabo wypadł ten Imperator i koniec gadki. Połowa koncertu zrypana, druga już względnie dobra. Starych dziadków zżarła trema, dźwiękowiec był głuchy a i tak cały szoł zgarnęli Behemoth i Batushka. Coś tam @yog pierdzi o DSP. Euro rzucił brązowe banany i na całe szczęście Imperator nie połknął haczyka podobnie jak Samael czy Master's Hammer. Takie to były mity greckie tylko, że tam bohaterowie zawsze wygrywali a tu Imperator pozostał na lodzie.
YOU SUFFER, BUT WHY ?
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

Post yog » 7 mies. temu

Słabo z youtuba czy byłeś? Bo ja się jednak wolę opierać na opiniach tych, co byli :P A im się podobało :)

No toć Bariel zdaje się w Norwegii był, pewnie jakieś prześmieszne historie o Euro ma do opowiedzenia!
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Post Hajasz » 7 mies. temu

Byłem we Wrocławiu. Ot taki Ciechocinek dla geriatryków.
No i co był w Norwegii, zeżarł kebab, poklepał się z Euro po ramieniu i już spierdalał do kraju. Nie róbmy z tego jakiegoś kultu czy mitu.
To była zwykła gra w kapsle a kapsel Imperator wylał na bandzie. Szkoda, że nie szukają osób, które mają większe rozeznanie w tej sprawie niż to, że panowie z Imperator snują przy ognisku jak to kurwa mogło być pięknie a nie było.
YOU SUFFER, BUT WHY ?
deathwhore
Tormentor

Post deathwhore » 7 mies. temu

Hajasz pisze:
7 mies. temu
Starych dziadków zżarła trema
Bębniarz spokojnie mógłby być Twoim synem. Nie jestem pewien czy basista też :D
Oblech
Awatar użytkownika
Ryszard
Moderator globalny

No jakby ktoś pierdyknął seryjny film o polskim metalu to nawet ja bym nie marudził. Zaczac od Mech-ow TSA itp, polaciec po podziemiu i nadziemiu. Fanach, jarocinach, metalmaniach i sthrashydlach. Pokazać lata 80, 90te, metallicowcow, pol księżyce, kasacje, libacje, dewastacje, technikalia...
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

Post yog » 7 mies. temu

deathwhore pisze:
7 mies. temu
Hajasz pisze:
7 mies. temu
Starych dziadków zżarła trema
Bębniarz spokojnie mógłby być Twoim synem. Nie jestem pewien czy basista też :D
Basista też.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

Post pit » 7 mies. temu

Jeszcze nic nie widzieli, a już się nie podoba.

Są tacy muzycy którzy zapytani o godzinę będą 2 godziny gadać z sensem.
Awatar użytkownika
pro
Master Of Reality

Post pro » 7 mies. temu

1 lutego do polskich kin wchodzi "Heavy Trip". Film już zdobył kilka nagród, w tym dwie na Warszawskim Festiwalu Filmowym.

https://www.filmweb.pl/film/Heavy+Trip-2018-792376

Wróć do „Dyskusje muzyczne”