Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

Re: Dyskusje Wielkie. Cz.2: brzmienie albumów metalowych

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

@Derelict Machine,Napalm Death daje rade?Dobre DR?Mick Harris daje rade?Za wolno?Moze nie znasz orkiestry?
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1120
Rejestracja: 5 lata temu

Derelict 3 lata temu

Dla mnie Napalm Death ma miks z dupska :) Pozdrawiam.
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5504
Rejestracja: 6 lata temu

pit 3 lata temu

Całe?

Btw. Brian Eno chwalił.
Awatar użytkownika
K4taton
Posty: 7
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

K4taton 2 lata temu

pit pisze:
3 lata temu
Całe?

Btw. Brian Eno chwalił.
Niby tak, ale co Brian Eno może wiedzieć o produkcji metalu? Całe życie robił flegmatyczne blip blup na syntezatorach więc gdzie on, a gdzie Napalm Death?
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5504
Rejestracja: 6 lata temu

pit 2 lata temu

Oj Rysiu, Rysiu...
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

Całe życie spędził na kręceniu pokrętłami, suwaniu suwakami i przełączaniu kabelków, pewnie wie więcej od niejednego producenta metalowego, o muzykach nie wspominając :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5504
Rejestracja: 6 lata temu

pit 2 lata temu

Nie mówiąc o tym, że on robi czasami jako producent do wynajęcia.
Awatar użytkownika
K4taton
Posty: 7
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

K4taton 2 lata temu

pit pisze:
2 lata temu
Nie mówiąc o tym, że on robi czasami jako producent do wynajęcia.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Categor ... _Brian_Eno

Może mnie inni forumowicze olśnią, ale ja tu nic bliskiego Napalmu nie widzę. Nie mówię że nie ma doświadczenia, ale takie gatunki miksuje się po prostu inaczej. Spektrum częstotliwości te same, docelowy efekt - zupełnie inny. Co najwyżej te U2 najbliżej
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5504
Rejestracja: 6 lata temu

pit 2 lata temu

Nie wiem o czym my w ogóle rozmawiamy.

Eno stwierdził raz, że wczesne Napalm Death jest zajebiste i wbrew pozorom bardzo "ambientowe" w klimacie. Na tę wieść Harris z Broadrickiem posikali się ze szczęścia. Koniec historii.
pitbull
Master Of Reality
Posty: 220
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Rzeszów

pitbull 2 lata temu

:) Mnie generalnie metal coraz mniej jara, a raczej stałem się bardziej wybredny i zorientowany na co innego. Kiedyś wręcz uwielbiałem death-metal, brutale, ale dziś to jakoś wyparowało. Obecnie tylko pojedyncze zespoły są w stanie mnie ruszyć - głównie klasyka i te bardziej nastrojowe - lubię fiński Krypts, podoba mi się Incantation, debiut Corpsessed, czyli generalnie mix brutalności i klimatu w starym stylu, no i bym zapomniał fińskie Desecresy, Demigod, Slugathor, Funebre, Demilich, Depravity. Natomiast obecnie moim konikiem jest black metal, i to ten fiński i też trochę amerykański, choć najwięcej właśnie fińskiego. W ogóle w tej całej Finladii jest coś, co sprawia, że powstaje tam super muzyka, początek sceny death-metalowej w Finladnii to najlepsze, co mogło się zdarzyć. Za Szwecją nie przepadam, oprócz Grave i Dismember, to samo z ich blaściorami z Marduk. Jak widać Finlandia króluje w muzyce - nawet scena melodeath jest tam na najwyższym poziomie - Insomnium i projekty Saukonena - Wolfheart, Before The Dawn, Routasielu. Aha, do Finlandii przeprowadził się ostatnio z Oregonu niejaki Matron Torn - Benighted In Sodom , Aevangelist, jak twierdzi, jest zafascynowany tamtą sceną black.
Ostatnio zmieniony 29 cze 2021, 20:58 przez pitbull, łącznie zmieniany 1 raz.
KRZYSZTOF KAROŃ: www.historiasztuki.com.pl www.wiedzaspoleczna.pl kanał www.youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 oraz czwartkowe programy z Krzysztofem Karoniem o 19:00 w telewizji wRealu24.pl https://www.youtube.com/channel/UCiwsDg ... Q/featured
deathwhore
Tormentor
Posty: 4455
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 2 lata temu

Czy ty nie umiesz czytać, czy niby umiesz, ale nie rozumiesz, czy może po prostu brakuje ci kultury i dlatego nie odpowiadasz na temat?
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Axiom
Posty: 34
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Zadupie

Axiom 2 lata temu

Dla mnie raw Black to najlepsze brzmienie i koniec dyskusji.

Ale już tak na serio, to uważam że im bardziej dopracowane tzw "czyste" brzmienie tym gorzej z dyskografią kapeli. Weźmy pod uwagę prostą Mgłę od mdłości po Age of excuse. Łatwo zauważyc że przez dobrobyt co album brzmienie stawalo sie coraz lepsze, bardziej dopracowane, brak bluznierstwa I takiej bezwgledności co do instrumentòw. Szczerze mowiąc nie jest to złe, ale nie jest też to dobre, więcej ludzi zaczyna dobierac sie do takich kapel I tworzyc z nich posłuszne marionetki w rękach wytwòrni.

Dlatego raw black jest najlepszym brzeminiem 😁
deathwhore
Tormentor
Posty: 4455
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 2 lata temu

W czyich rękach jest Mikołaj?
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

W rękach Mikko Aspy oczywiście!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4455
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 2 lata temu

Myślisz, że wziął go w obroty?
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4187
Rejestracja: 7 lata temu

DiabelskiDom 2 lata temu

Hail Satan, not Hail Hitler!
Panzer Division Nightwish
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

Pan Efilnikufesin 2 lata temu

:D :D :D :D :D :D :D
pitbull
Master Of Reality
Posty: 220
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Rzeszów

pitbull 2 lata temu

Axiom pisze:
2 lata temu
Dla mnie raw Black to najlepsze brzmienie i koniec dyskusji.

Ale już tak na serio, to uważam że im bardziej dopracowane tzw "czyste" brzmienie tym gorzej z dyskografią kapeli. Weźmy pod uwagę prostą Mgłę od mdłości po Age of excuse. Łatwo zauważyc że przez dobrobyt co album brzmienie stawalo sie coraz lepsze, bardziej dopracowane, brak bluznierstwa I takiej bezwgledności co do instrumentòw. Szczerze mowiąc nie jest to złe, ale nie jest też to dobre, więcej ludzi zaczyna dobierac sie do takich kapel I tworzyc z nich posłuszne marionetki w rękach wytwòrni.

Dlatego raw black jest najlepszym brzeminiem 😁
:) Zgadzam się, dla mnie With Hearts Toward None to ich szczyt, reszta mogłaby dla mnie nie istnieć. Generalnie fajne są albumy wydane przed masteringiem, oryginały z lat 90. i demosy różnych kapel death/black. Ta obskurność robi bardzo dobrze w odbiorze.
KRZYSZTOF KAROŃ: www.historiasztuki.com.pl www.wiedzaspoleczna.pl kanał www.youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 oraz czwartkowe programy z Krzysztofem Karoniem o 19:00 w telewizji wRealu24.pl https://www.youtube.com/channel/UCiwsDg ... Q/featured
pitbull
Master Of Reality
Posty: 220
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Rzeszów

pitbull 2 lata temu

deathwhore pisze:
2 lata temu
Czy ty nie umiesz czytać, czy niby umiesz, ale nie rozumiesz, czy może po prostu brakuje ci kultury i dlatego nie odpowiadasz na temat?
:) Do mnie pijesz?
KRZYSZTOF KAROŃ: www.historiasztuki.com.pl www.wiedzaspoleczna.pl kanał www.youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 oraz czwartkowe programy z Krzysztofem Karoniem o 19:00 w telewizji wRealu24.pl https://www.youtube.com/channel/UCiwsDg ... Q/featured
deathwhore
Tormentor
Posty: 4455
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 2 lata temu

W sumie to przypadkiem odpowiedziałeś. Wychodzi, że opcja numer dwa. Niby umie czytać, ale nie rozumie.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
pitbull
Master Of Reality
Posty: 220
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Rzeszów

pitbull 2 lata temu

deathwhore pisze:
2 lata temu
W sumie to przypadkiem odpowiedziałeś. Wychodzi, że opcja numer dwa. Niby umie czytać, ale nie rozumie.
:) Zwyczajnie poniosło mnie w inne rejony rozważań. Czasami tak mam, trudno.
KRZYSZTOF KAROŃ: www.historiasztuki.com.pl www.wiedzaspoleczna.pl kanał www.youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 oraz czwartkowe programy z Krzysztofem Karoniem o 19:00 w telewizji wRealu24.pl https://www.youtube.com/channel/UCiwsDg ... Q/featured
Awatar użytkownika
Axiom
Posty: 34
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Zadupie

Axiom 2 lata temu

pitbull pisze:
2 lata temu
Axiom pisze:
2 lata temu
Dla mnie raw Black to najlepsze brzmienie i koniec dyskusji.

Ale już tak na serio, to uważam że im bardziej dopracowane tzw "czyste" brzmienie tym gorzej z dyskografią kapeli. Weźmy pod uwagę prostą Mgłę od mdłości po Age of excuse. Łatwo zauważyc że przez dobrobyt co album brzmienie stawalo sie coraz lepsze, bardziej dopracowane, brak bluznierstwa I takiej bezwgledności co do instrumentòw. Szczerze mowiąc nie jest to złe, ale nie jest też to dobre, więcej ludzi zaczyna dobierac sie do takich kapel I tworzyc z nich posłuszne marionetki w rękach wytwòrni.

Dlatego raw black jest najlepszym brzeminiem 😁
:) Zgadzam się, dla mnie With Hearts Toward None to ich szczyt, reszta mogłaby dla mnie nie istnieć. Generalnie fajne są albumy wydane przed masteringiem, oryginały z lat 90. i demosy różnych kapel death/black. Ta obskurność robi bardzo dobrze w odbiorze.
Dokładnie tak, choć dema amerykańsko/Canadyjskie noszą w sobie trochę nadzieji. Np Sedimentum czy wørsen (ten mniej znany, nie atmosferyczny), mam tylko nadzieję że nie zejdą z tego brzmienia. Druga kapela co mnie zawiodła pod kątem brzmienia musi być Gojira. Krótko i na temat. Osoby które w klimacie siedzą to wiedzą czym była Godzilla oraz Empalot. Kontrast jaki jest pomiędzy wszystkim co zrobili jest ogromny, ale najgorsze w tym wszystkim jest to że (imo) po Mars to sirus już zeszli na psy. I się nie myliłam
deathwhore
Tormentor
Posty: 4455
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 2 lata temu

Ale odpowiesz jacy ludzie dobierają się do Mgły i tworzą z nich marionetki w rękach wytwórni?
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Axiom
Posty: 34
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Zadupie

Axiom 2 lata temu

deathwhore pisze:
2 lata temu
Ale odpowiesz jacy ludzie dobierają się do Mgły i tworzą z nich marionetki w rękach wytwórni?
Jasne tylko jestem trochę zajęta, ale do tematu jeszcze postaram się dzisiaj wrócić
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

Black metal tylko z 4-tracka.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2447
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot 2 lata temu

Axiom pisze:
2 lata temu
Druga kapela co mnie zawiodła pod kątem brzmienia musi być Gojira. Krótko i na temat. Osoby które w klimacie siedzą to wiedzą czym była Godzilla oraz Empalot. Kontrast jaki jest pomiędzy wszystkim co zrobili jest ogromny, ale najgorsze w tym wszystkim jest to że (imo) po Mars to sirus już zeszli na psy. I się nie myliłam
Wydawało mi się, że dobrze ogarniam temat, ale nie słyszałem o Empalot, domyślam się, że niemetalowe, skoro brak info na MA. A tak, to trudno tej zmiany nie zauważyć.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Axiom
Posty: 34
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Zadupie

Axiom 2 lata temu

CzłowiekMłot pisze:
2 lata temu
Axiom pisze:
2 lata temu
Druga kapela co mnie zawiodła pod kątem brzmienia musi być Gojira. Krótko i na temat. Osoby które w klimacie siedzą to wiedzą czym była Godzilla oraz Empalot. Kontrast jaki jest pomiędzy wszystkim co zrobili jest ogromny, ale najgorsze w tym wszystkim jest to że (imo) po Mars to sirus już zeszli na psy. I się nie myliłam
Wydawało mi się, że dobrze ogarniam temat, ale nie słyszałem o Empalot, domyślam się, że niemetalowe, skoro brak info na MA. A tak, to trudno tej zmiany nie zauważyć.
Empalot jest świetny brout oraz tous Aux cepes są bardzo dobre. Obie płyty są pełne nie przewidywalności
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5504
Rejestracja: 6 lata temu

pit 2 lata temu

deathwhore pisze:
2 lata temu
Ale odpowiesz jacy ludzie dobierają się do Mgły i tworzą z nich marionetki w rękach wytwórni?
Wiadomo, że lewacy zinfiltrowali black metal. Ten, no Euronymous.
Awatar użytkownika
Axiom
Posty: 34
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Zadupie

Axiom 2 lata temu

deathwhore pisze:
2 lata temu
Ale odpowiesz jacy ludzie dobierają się do Mgły i tworzą z nich marionetki w rękach wytwórni?
Proste w przebiegu lat z podziemia wznieśli się na górę lodowcową blacku, a osoby które nagle poznają mgłę nie mają pojęcia nawet o demach czy ich splitach. Chodzi mi dokładnie o pewien rodzaj słuchaczy, o tych którzy paryszwie krytykują brzemienie podziemia, czy świeżego zespołu bez żadnego wglądu do twórczości. I to właśnie zauważyłam z mgłą, z dobrego tresciwego materiału przekształciłi się merch/festiwale/ HD instrumenty itd. Oczywiście nadal szanuje Mgłę, ale głównie chodzi mi o odbiorców, oraz działalność ich dzisiejszą. A za wszystkimi ich promocjami stoi No solace podkreślam że mówię o latach 2020 - 21, dlatego mnie to odpycha i raczej pozostanę przy With hearts towards none
deathwhore
Tormentor
Posty: 4455
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 2 lata temu

To przez odbiorców stają się marionetkami w rękach własnej wytwórni? Albo wytwórni jednej z bardziej kontrowersyjnych postaci na scenie black metalowej? Sami produkując swoje płyty? Coś kręcisz.
z dobrego tresciwego materiału przekształciłi się merch/festiwale/ HD instrumenty itd.
Weź rozwiń to zdanie, bo próbuję czytać tradycyjnie, potem od końca do początku, przestawiam słowa, litery w nich i nadal nic nie rozumiem.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

Najlepiej by było, gdyby Mikołaj przestał grać muzykę i skupił się na jej nagrywaniu, bo akurat tutaj No Solace robi znakomitą robotę. Wiadomo, najlepszy black metal to taki rozedrgany 4-track czy tam 8-track, ale jako taki hi-fi bm to M. jest gwarantem jakości, tak jak Patrick W. Engel w swoim Temple of Disharmony jest gwarantem idealnego blackmetalowego remastera ze wspomnianego 4 czy 8-tracka.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Axiom
Posty: 34
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Zadupie

Axiom 2 lata temu

deathwhore pisze:
2 lata temu
To przez odbiorców stają się marionetkami w rękach własnej wytwórni? Albo wytwórni jednej z bardziej kontrowersyjnych postaci na scenie black metalowej? Sami produkując swoje płyty? Coś kręcisz.
z dobrego tresciwego materiału przekształciłi się merch/festiwale/ HD instrumenty itd.
Weź rozwiń to zdanie, bo próbuję czytać tradycyjnie, potem od końca do początku, przestawiam słowa, litery w nich i nadal nic nie rozumiem.

Niczego nie kręcę, po prostu wyraziłam swoją opinię. Do twórczości mgły nic nie mam ale mam do zmiany nastawienia wobec "sceny", więcej osób ich słucha stali się bardziej rozpoznawani, więcej produkują merchu, bardziej poszli w stronę dobrej promocji i to się odbija na ich brzmieniu. To wszystko. Wolę ich za czasów nie widoczności.
Awatar użytkownika
Axiom
Posty: 34
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Zadupie

Axiom 2 lata temu

deathwhore pisze:
2 lata temu
To przez odbiorców stają się marionetkami w rękach własnej wytwórni? Albo wytwórni jednej z bardziej kontrowersyjnych postaci na scenie black metalowej? Sami produkując swoje płyty? Coś kręcisz.
z dobrego tresciwego materiału przekształciłi się merch/festiwale/ HD instrumenty itd.
Weź rozwiń to zdanie, bo próbuję czytać tradycyjnie, potem od końca do początku, przestawiam słowa, litery w nich i nadal nic nie rozumiem.
A i jeszcze jedno, mgła to tylko przykład, jeszcze raz podkreślę że szanuje ich i nic do nich nie mam
deathwhore
Tormentor
Posty: 4455
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 2 lata temu

Nie, to brzmienie które nie tuszuje braku umiejętności wpływa na to, że chcą ich słuchać też ludzie bez kompleksów bycia elitarnym.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian

Wróć do „Dyskusje muzyczne”