Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

Re: Czego aktualnie słuchasz?

#4751

Pan Efilnikufesin 5 lata temu

Nie wiem jakie bicie,skad mialbym wiedziec.Discogs klamie,jakies Rysie pisza jakies numerki.@Hajasz na pewno bedzie wiedzial,umie wszystkie plyty.
Jest plakat.

Obrazek
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5431
Rejestracja: 6 lata temu

#4752

pit 5 lata temu

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#4753

TITELITURY 5 lata temu

Poprzez łamanych kości chrzęst
Poprzez zrywanych paznokci jęki
Poprzez krzyki z katowskich cel
I torturowanych męki
Obrazek
Jeśli to jest sieka, to ja jestem szachem perskim.
A na pewno jest to sztuka w rozumieniu Elzenberga. :P
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#4754

yog 5 lata temu

Blasphemy to też sztuka, cyrkowa ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#4755

Nucleator 5 lata temu

Obrazek


Co za owoc czarciego nasienia! Cała ta hałastra nowoczesnych czaszkoliżców i cyrkowców fotografujących się z kielichami może spierdalać do przedszkola!
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Lis
Moderator globalny
Posty: 1915
Rejestracja: 7 lata temu

#4756

Lis 5 lata temu

pit pisze:
5 lata temu
Obrazek
@pit i co sądzisz o tym DSO?
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#4757

yog 5 lata temu

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#4758

Pioniere 5 lata temu

Obrazek
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#4759

yog 5 lata temu

Obrazek

Edit: Zajebisty tokijski blaczur w świecie ichnich mrocznych legend, Magane lub też 凶音. Progresywne i eksperymentalne w chuj, ale nie aż tak pojebane jak Sigh, choć też dość nieźle. Wpada w ucho w każdym razie całkiem. Dominuje jednak szybki black na dziwacznych melodiach, ale są i dość europejskie fragmenty. Polecam poszukującym oryginalności :) Lub wkurwionych japońskich duchów.

ObrazekObrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5431
Rejestracja: 6 lata temu

#4760

pit 5 lata temu

PanLisek pisze:
5 lata temu
pit pisze:
5 lata temu
Obrazek
@pit i co sądzisz o tym DSO?
Dopiero się za to zabrałem. Ale jak na razie podoba mi się bardziej od poprzedniego pełniaka. Głównie dla tego, że tam był "post-roczek, a tutaj mięsisty, teksturalny "noise rock". Przejrzałem teksty i widzę, że obrali niespodziewany zwrot na grecką mitologię i nawiązania do alchemii.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6056
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#4761

Wędrowycz 5 lata temu

Obrazek
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#4762

Pioniere 5 lata temu

Goregrind/Death Metal w pełnej krasie
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Lis
Moderator globalny
Posty: 1915
Rejestracja: 7 lata temu

#4763

Lis 5 lata temu

pit pisze:
5 lata temu

Dopiero się za to zabrałem. Ale jak na razie podoba mi się bardziej od poprzedniego pełniaka. Głównie dla tego, że tam był "post-roczek, a tutaj mięsisty, teksturalny "noise rock". Przejrzałem teksty i widzę, że obrali niespodziewany zwrot na grecką mitologię i nawiązania do alchemii.
Pytałem bo widziałem opinie że słabe, a dla mnie to chyba najlepszy pełniak DSO
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#4764

yog 5 lata temu

No dla mnie nuda niemożebna, nie wiem czy dałem radę 4 razy przesłuchać ;p
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#4765

deathwhore 5 lata temu

Obrazek
Chyba wolę od Revenge. Jakie to jest cudownie urocze.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#4766

yog 5 lata temu

Ja tam wolę AoA, melodyjki śliczne mają ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#4767

deathwhore 5 lata temu

Nie, jak słucham takich rzeczy i czytam, że to nie jest muzyka, tylko napierdalanie bez ładu i składu, to zastanawiam się, czy to jest casus discopolowca, który dostaje Slayer i też nie wie co się dzieje, czy po prostu słuchacz krzewiący takie opinie dysponuje sprzętem klasy boom box.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#4768

yog 5 lata temu

A ja ich za melodyjki lubię, na debiucie Strike w Evanescent Judgement of the Last Era i Structural Interpretation via Superfluous Union pyszne cukiereczki się sypią. Nawet pamiętam kiedyś się jacyś warmetalowcy oburzali, że co to kurwa ma być za pedalstwo.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6056
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#4769

Wędrowycz 5 lata temu

Obrazek
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4127
Rejestracja: 7 lata temu

#4770

DiabelskiDom 5 lata temu

deathwhore pisze:
5 lata temu
Nie, jak słucham takich rzeczy i czytam, że to nie jest muzyka, tylko napierdalanie bez ładu i składu, to zastanawiam się, czy to jest casus discopolowca, który dostaje Slayer i też nie wie co się dzieje, czy po prostu słuchacz krzewiący takie opinie dysponuje sprzętem klasy boom box.
To jest trochę tak jak słuchacz metalu dostaje Dark Fury i mówi, że to nieudolne gówno, tym bardziej, że naziści i hajlują ;)
Panzer Division Nightwish
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#4771

deathwhore 5 lata temu

Nieprawda. Nie znasz się.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6056
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#4772

Wędrowycz 5 lata temu

Obrazek
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#4773

yog 5 lata temu

ObrazekObrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Epoxx
Tormentor
Posty: 814
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

#4774

Epoxx 5 lata temu

Konkretna epka z Danii.
if you can find it on the internet, it's not underground.
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#4775

TITELITURY 5 lata temu

Obrazek
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6056
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#4776

Wędrowycz 5 lata temu

Obrazek
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#4777

TITELITURY 5 lata temu

TITELITURY pisze:
5 lata temu
Obrazek
Jest rok 1995 death metal już jest martwy
A ja od wczoraj nie mogę oderwać się od tej płyty.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5431
Rejestracja: 6 lata temu

#4778

pit 5 lata temu


- John napruty po uszy, ale się pojawił, klimat taki że śmierć unosi się w powietrzu, Going Up na koniec występu, a dwa tygodnie później było po wszystkim
Molotow 666
Tormentor
Posty: 983
Rejestracja: 6 lata temu

#4779

Molotow 666 5 lata temu

DEAD INFECTION - "The Lethal Collection"
DEAD INFECTION - "A Chapter Of Accidents"
DEAD INFECTION - "Surgical Disembowelement"
DEAD INFECTION - "Corpses Of The Universe"
DEAD INFECTION - "Human Slaughter... Till Remains"
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#4780

yog 5 lata temu

yog pisze:
5 lata temu
ObrazekObrazek
Wyjebane to. A teraz powrót do innej jeszcze młodej miłości:

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5431
Rejestracja: 6 lata temu

#4781

pit 5 lata temu

Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#4782

yog 5 lata temu

Starożytny kult wciąż żywy.

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6056
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#4783

Wędrowycz 5 lata temu

ObrazekObrazek
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#4784

yog 5 lata temu

Obrazek

In the Woods... to jeden z niewielu zespołów, co mnie z każdym razem jak do nich wracam, zaskakują. Tyle razy ten live już słyszałem, a zawsze czasem trudno uwierzyć. I to tak przez dwie i pół godziny.

Dwie i pół godziny, a by mogło takiego koncertu być i pięć. Czyste piękno.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#4785

Ryszard 5 lata temu

Kolega załączył a mnie się wzięło i spodobało. Co prawda bez rozpierdalania bo i do Altarage, Autokrator, Miserist czy The Ominous Circle dawno już uszy przywykły.
Tak wiec mamy tu identyczne/analogiczne do powyższych granie. Duszone, sprawiające wrażenie diabelsko-dysharmonicznej, czyli Dysonanse, gruz, brud, smród, ubóstwo i Neurosis.
Dlaczego Neurosis? A no bo to od nich muzycy przestali się wstydzić wpływów pedalskich w latach 90tych gatunków :p

Obrazek

A tera... René Aquarius.

!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5431
Rejestracja: 6 lata temu

#4786

pit 5 lata temu

Ryszard pisze:
5 lata temu
Dlaczego Neurosis? A no bo to od nich muzycy przestali się wstydzić wpływów pedalskich w latach 90tych gatunków :p
Które gatunki masz na myśli?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#4787

EdusPospolitus 5 lata temu

Obrazek

Coś dla ciebie @yog jak ci tak dobrze podeszło Dark Millennium :D
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#4788

Ryszard 5 lata temu

Wszystkie te pedalskie kiedyś, obecnie zaś, obecne w najpopularniejszych odmianach ekstremy dzisiaj.

► Pokaż
Inspired by the Pieter Bruegel’s seasons paintings, the three industrial music projects Anemone Tube, Jarl and Monocube developed a cosmos of sound over the course of more than five years. The result “The Hunters in the Snow - A Contemplation on Pieter Bruegel’s Series of the Season” is an all-encompassing work of art from every perspective – exploring the seasons paintings through poetry, literature and sound. Originating from a visual piece of art, the musical interpretations meet every aspect of the sceneries, merging their unique approaches and individual styles into one vivid, ever-changing sonic landscape of the recurring cycle of decay and renewal. Sharply mastered by James Plotkin for eternity.

The spearhead “The Gloomy Day” seduces us to open up and give in to being carried away, a dream of a barren winter landscape that invites to calm and to rest while the sounds describe the first buds of spring penetrating the icy ground. Life returns with all its wonders. The relationship between man and nature comprises the leitmotif of the work - and is a cruel one: Albeit winter is the season where life slows down and one may enjoy ice-skating, as seen in the title picture, it is also the time where mankind struggles for survival. The need for hunting in the face of scarce resources, the killing of an animal to secure one’s own survival contrasts the peace and quiet. An eye for an eye, a tooth for a tooth: Anemone Tube, Jarl and Monocube directly put their fingers on this ambivalence, aurally contrasting the peaceful scenery with darker tunes, rough electronic patterns that convey tension and unease. These sounds provide a space where we are confronted with the harsh side of the cold, the mere fear of dying while man has no control over the course of seasons. Again, we find rest within more quiet pieces, like “The Return of the Herd”, thus meandering between the sense of natures’ threat and its welcoming, nourishing side. Tunes of silken softness gently touch the conscious and the unconscious, like the autumn sun caressing the golden fields. And while one meditates over the essence of life, surrounded by the vast compositions that reflect the most intimate creative capacities of the three artists, it is where we connect with the core of our humanness and touch upon our own spirituality.

The CD comes in a luxurious 8-panel digifile with embossed cover on high quality natural paper, accompanied by a booklet which includes an essay on Pieter Bruegel’s landscapes by Sven Schlijper-Karssenberg & Kim Dohlich, and a poem by Jean Gebser that corroborates the conceptual framework.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#4789

yog 5 lata temu

Rysiek te cudactwa wszystkie poszukuje, wkleja, zapomina, a pewnie nawet nie wie, co grało takie In the Woods... ;)
EdusPospolitus pisze:
5 lata temu
Obrazek

Coś dla ciebie @yog jak ci tak dobrze podeszło Dark Millennium :D
Znam, ale Dark Millennium to to nie jest ;p
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6056
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#4790

Wędrowycz 5 lata temu

Obrazek
Fajowe to, ja tu zamiast Mgły słyszę bardziej Burzum i Forgotten Woods, ale też trochę Drudkh.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#4791

Ryszard 5 lata temu

yog pisze: Rysiek te cudactwa wszystkie poszukuje, wkleja, zapomina, a pewnie nawet nie wie, co grało takie In the Woods... ;)

Pewnie ze nie znam zespołu założonego w okresie kiedy zaczynałem słuchać metalu... Nigdy o nich nie słyszałem i wcale nie sprzedałem ich kompaktu z Heart of the Ages, czyli materiału o którym wcale nie było głośno.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#4792

yog 5 lata temu

No to tak jak myślałem, że pewnie już jak grali doomo-awagardowe rocki to pewnie już żeś nie słuchał! a teraz kopiesz te nowe doomy, awangardy, goniąc za zachwytem, który można mieć odpalając np. wklejony przeze mnie powyżej wspaniały album koncertowy. Tak jest!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
BMbabcia
Posty: 16
Rejestracja: 5 lata temu

#4793

BMbabcia 5 lata temu

Obrazek

Włoski Black Metal w starym stylu. Słucham sobie Ep-ki sprzed dwóch lat, ale pełniak, którego właśnie wydali też jest całkiem dobry.
"...przeszliśmy przez Ścieżkę Wieczności, na niej pozostały już tylko krzaki, na których rosną jagody..."

Za górami, za lasami mieszka sobie Babcia. Pewnego ranka otwiera okno, rozgląda się wokół- "Kurwa, jak ja daleko mieszkam!"
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#4794

deathwhore 5 lata temu

Ale w jakim starym stylu? Włoskim?
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#4795

Ryszard 5 lata temu

yog pisze:
5 lata temu
No to tak jak myślałem, że pewnie już jak grali doomo-awagardowe rocki to pewnie już żeś nie słuchał! a teraz kopiesz te nowe doomy, awangardy, goniąc za zachwytem, który można mieć odpalając np. wklejony przeze mnie powyżej wspaniały album koncertowy. Tak jest!
A tego ze nie jestem koniem to się nie wstydzę. Kiedyś polowa muzyki świata była pedaliada, dzisiaj sam jestem pedałem... ITW moze sprawdze ale nie interesuja mnie... Sprawdze dla Ciebie :oops:
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#4796

yog 5 lata temu

Obczaj sobie, jakbym nie uważał, że ten późniejszy In the Woods... jest GENIALNY to bym Cię nie męczył :* Ta koncertówka to mnie wczoraj strasznie poskładała, już byłem gotów pisać, że w Norwegii lepszego albumu na żywo nie nagrano. Ale nie napisałem, więc teraz piszę - NIE NAGRANO!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
BMbabcia
Posty: 16
Rejestracja: 5 lata temu

#4797

BMbabcia 5 lata temu

deathwhore pisze:
5 lata temu
Ale w jakim starym stylu? Włoskim?
Włoski, bo oryginalnie z Włoch ;) A styl oldschoolowy a'la stary Bathoty,Sodom czy stary Darkthrone. Fajne granie jak ktoś lubi te klimaty. Dosyć surowe i Diabeł jest.
"...przeszliśmy przez Ścieżkę Wieczności, na niej pozostały już tylko krzaki, na których rosną jagody..."

Za górami, za lasami mieszka sobie Babcia. Pewnego ranka otwiera okno, rozgląda się wokół- "Kurwa, jak ja daleko mieszkam!"
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#4798

deathwhore 5 lata temu

Właśnie o to pytam, bo atmosfera starego włoskiego horroru jest dla mnie kapitalna. Mortuary Drape, stare Death SS, Paul Chain, Opera IX. Z nowszych rzeczy takie klimaty na pierwszym demo waliło Oltretomba albo Urnaa, ale ci trochę za bardzo plastikowi. No i Abysmal Grief. Więcej doom metalu, ale można tak i black zagrać. Mnie na przykład Norwegia za bardzo nie rusza, dlatego określenie co to za stary styl jest dla mnie bardzo ważne :)
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
BMbabcia
Posty: 16
Rejestracja: 5 lata temu

#4799

BMbabcia 5 lata temu

deathwhore pisze:
5 lata temu
Właśnie o to pytam, bo atmosfera starego włoskiego horroru jest dla mnie kapitalna. Mortuary Drape, stare Death SS, Paul Chain, Opera IX. Z nowszych rzeczy takie klimaty na pierwszym demo waliło Oltretomba albo Urnaa, ale ci trochę za bardzo plastikowi. No i Abysmal Grief. Więcej doom metalu, ale można tak i black zagrać. Mnie na przykład Norwegia za bardzo nie rusza, dlatego określenie co to za stary styl jest dla mnie bardzo ważne :)
A ok, jeśli tak, to rzeczywiście dobrze doprecyzować. Nie, zdecydowanie nie miałam na myśli starej szkoły włoskiego horroru. Necromutilator bliżej do starej sceny z Pólnocy, ale ja tam nawet doszukam się podobieństw do kapel typu Archgoat, czy amerykańskiego Blasphemy, czy Void Meditation Cult. Ale to już może być lekka nadinterpretacja ;) Jednak jakiś brud w tym jest.
"...przeszliśmy przez Ścieżkę Wieczności, na niej pozostały już tylko krzaki, na których rosną jagody..."

Za górami, za lasami mieszka sobie Babcia. Pewnego ranka otwiera okno, rozgląda się wokół- "Kurwa, jak ja daleko mieszkam!"
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#4800

EdusPospolitus 5 lata temu

yog pisze:
5 lata temu

Znam, ale Dark Millennium to to nie jest ;p
No 1:1 to chyba nie :D jakoś mi się skojarzyło z tymi klimatami. Może i faktycznie stoją trochę niżej względem Dark Millennium, ale i tak bardzo ciekawy death grali. Można by i kiedyś wątek o nich machnąć :D
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it

Wróć do „Dyskusje muzyczne”