Torreador
Posty: 97
Rejestracja: 6 mies. temu

Nienawidzę nowoczesnej produkcji metalu

Torreador 6 mies. temu

Gardzę tym skurwysyństwem bardziej niż pijak własną śledzioną. Brzmi to straszne sztucznie i nienaturalnie.
Całość brzmi jakby była wygenerowana komputerowo (co w dużej części prawdą jest bo skurwysyny korzystają z wzmacniaczy komputerowych)
Przecież od tego gówna aż uszy krwawią

Przecież to

to (pomijmy riff zakurwiony od Anthrax)

czy kurwa to


przecież to jest gówno najcuchiejszego sortu

Ciężkie? Losowy surowy thrash z lat 80 typu Vulcalo jest brutalniejszy od wszystkiego powyżej

Cyfrowa produkcja dźwięku to jedna z najgorszych rzeczy jaka spotkała przemysł muzyczny

Aż się wkurwiłem
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 mies. temu

Cyfrowa produkcja >>> produkcja Vulcano na Who are the True?
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6298
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 6 mies. temu

Torreador pisze:
6 mies. temu
Przecież od tego gówna aż uszy krwawią
Wystarczy nie słuchać...
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2698
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian 6 mies. temu

Sporo racji w tym. Najgorsze, że te cyfrowe produkcje brzmią identycznie. Zero indywidualności.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3786
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 6 mies. temu

A ja lubię. Zwłaszcza jak jest muza adekwatna. Poza tym teraz właśnie dzięki nowoczesnej technice można wygenerować każdy dźwięk, w tym najbardziej prymitywny. ;-)
Taka ironia.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Sierra
Master Of Reality
Posty: 292
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: Stąd do wieczności

Sierra 6 mies. temu

Komuś się chyba wehikuł czasu zaciął
cokolwiek, gdziekolwiek, kiedykolwiek
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5504
Rejestracja: 6 lata temu

pit 6 mies. temu

To nie jest nowoczesna produkcja, to zwyczajna produkcja. Jak perka w Morbid Angel.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4455
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 6 mies. temu

Temat założony debilnie, ale może wcale nie taki debilny. Faktycznie albumy metalowe nagrywane tak w latah 2000-2012 raczej brzmiały dość słabo i ten okres ma swoje dość charakterystyczne brzmienie.
Później tendencja zaczęła się odwracać. Inna sprawa, że metal ogólnie nigdy nie brzmiał zbyt dobrze.
A jeszcze inna sprawa, że jak się słucha na boomboksie, to i solidna produkcja może "walić plastikiem", a chujnia wydawać się "prawdziwa".
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 6 mies. temu

Oho, mamy na forum Smerfa Marudę?
A tak już serio, to oczywiście, nowoczesna produkcja zbyt wymuskana może zawadzać. Dla przykładu Paysage d'Hiver z nowoczesnym wypolerowanym brzmieniem traciłoby mnóstwo klimatu. Oczywiście coś też jest w tym co opisał kolega @deathwhore. Zresztą jak dobrze kojarzę nie pierwszy raz tu na forum ten temat jest poruszany.
Ja powiem inaczej - do niektórych materiałów określona produkcja pasuje, tu też przykłady - nie wyobrażam sobie takiego Mortician z inną produkcją, bo ta pasuje tu jak ulał, powyższe Paysage d'Hiver także, to samo w przypadku pierwszych albumów Slayer, Metallica, Deicide, Morbid Angel czy Cannibal Corpse. Aha a co do współczesnej i sterylnej produkcji, to ona dla przykładu świetnie sprawdziła się w przypadku "Grand Declaration Of War" Mayhem, "Puritanical Euphoric Misanthropia" Dimmu Borgir, "Nihility" Decapitated lub też dla wielu słabiutkim (nie dla mnie) albumie "Murder" norweskiej Gehenny.
Podsumowując, wszystko zależy od danego materiału.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3150
Rejestracja: 5 lata temu

kurz 6 mies. temu

To jest tak, dążysz do coraz lepszego brzmienia i w końcu zauważasz że jest plastikowe.

Temat wiadomo, że debilny jak każdego nowego użytkownika.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4455
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 6 mies. temu

Hmm... ziomek narzeka na "plastik", nie słyszy gitar w Mayhem... może pora napisać list do świętego mikołaja i mama z tatą kupią chociaż jakiś tani wzmacniacz i kolumienki?
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian

Wróć do „Dyskusje muzyczne”