Wszelkie pogawędki okołomuzyczne
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor

Re:

Post Marduk666 » 3 mies. temu

yog pisze:
3 mies. temu
Winszuję zbiorów, u mnie chyba dość podobnie ;)
Dziękuję. Twoja kolekcja również przepyszna! ;) Coś ok. +- 40 sztukasów?
yog pisze:
3 mies. temu
Co to są "normalne stojaki na winyle"? :P
Takie np. plastikowe na ok 10 sztuk. Wsuwasz winyla, wyciągasz, stoi płyta w tym ustrojstwie prosto, wszystko ładnie wygląda o coś takiego:

https://2.allegroimg.com/s512/03f26e/93 ... -winyle-LP
yog pisze:
3 mies. temu
Tego powyżej opisanego przez Marduka sposobu to bym się bardzo bał stosować :) :)
Dlaczego?
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

Post yog » 3 mies. temu

Koło 60 albumów to jest ;)

E nie wiem te stojaki się wydają średnio praktyczne :P Ale mi się każde stojaki takie wydają. Bym raczej tego Kallaxa z Ikei chyba wolał. A jeżeli tam są przegródki na jedną płytę każda to w ogóle bezsens, ale to chyba oczywiste ;) Ogólnie to półki >>>>>>>>>> stojaki.

Bałbym się stosować, bo prawdopodobieństwo, że coś się spierdoli, choćby się ta naklejka zamoczy jest niezmiernie wysokie ;) Wolałbym jednak poszukać gdzie w moim mieście czyszczą winyle i za te parę zeta to zrobić na spokojnie ;) Znaczy co innego jakieś muzyczki klasyczne po 3zł / sztuka, co innego płyty po ~90 zł ;p
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor

yog pisze:
3 mies. temu
Koło 60 albumów to jest ;)
W takim razie moja kolekcja przy Twojej to chuj ;)
yog pisze:
3 mies. temu
E nie wiem te stojaki się wydają średnio praktyczne :P Ale mi się każde stojaki takie wydają. Bym raczej tego Kallaxa z Ikei chyba wolał. A jeżeli tam są przegródki na jedną płytę każda to w ogóle bezsens, ale to chyba oczywiste ;) Ogólnie to półki >>>>>>>>>> stojaki.
Mój stary trzymał winyle w czymś takim. Pamiętam, że było to dosyć ok. Przegródki na jakieś 3-4 winyle.
yog pisze:
3 mies. temu
Bałbym się stosować, bo prawdopodobieństwo, że coś się spierdoli, choćby się ta naklejka zamoczy jest niezmiernie wysokie ;) Wolałbym jednak poszukać gdzie w moim mieście czyszczą winyle i za te parę zeta to zrobić na spokojnie ;) Znaczy co innego jakieś muzyczki klasyczne po 3zł / sztuka, co innego płyty po ~90 zł ;p
Też myślałem, że coś spierdole, ale umyłem ok. 5 płyt i labeli nie zamoczyłem. Prosta sprawa bardzo i skuteczna. No, ale to były właśnie bardzo zajebane i porysowane płyty więc na luzie ;) Płytę wkładasz powoli pod kran i odpowiednio nachylasz - strumień wody leci tak wysoko po płycie jak chcesz i tylko ją obracasz powoli starając się utrzymać taki sam kąt, woda spływa od razu z płyty więc nie ma obawy, że obracając coś zostanie i zleci na label. No pewnie przy tych płytach, za które oddałbym życie ręka by jednak drżała ;)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

Post yog » 3 mies. temu

No pamiętam, że kiedyś się takie stojaczki miało, ale mi się to dziś średnie wydaje, kiedy jedna płyta z Pronitu zajmuje szerokość nie wiem, 1/6 tego, co jakiś przeciętny gatefold to mi się wydaje, że może się skończyć na upychaniu i rozpierdalaniu tych płyt ;P Ten Kallax to ma właśnie tak na jakieś 40-50 chyba płyt miejsce i to jest taka jeszcze dość rozsądna ilość, żeby się je dało ogarnąć sensownie, bo trochę więcej to już się rozpierdol robi.
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor

Kellax jak najbardziej ok pod warunkiem, że jest miejsce aby go gdzieś postawić :P Mnie ratują jedynie takie stojaczki ;)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

Post yog » 3 mies. temu

No czaję, bo ja też jak mi się ta szafka skończy to niezbyt mam gdziekolwiek miejsce na więcej :D
Awatar użytkownika
Pan Efilnikufesin
Tormentor

Post Pan Efilnikufesin » 3 mies. temu

Vexatus pisze:
3 mies. temu

PS - Jakie znacie najlepsze i najbardziej sprawdzone sposoby na czyszczenie placków?
Myjka z odsysaniem.
Albo: http://czystywinyl.pl/
Widzialem opinie w sieci ze sa spoko.

Wróć do „Dyskusje muzyczne”