Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

Mørketida

#1

TITELITURY 4 lata temu

Obrazek
-Panie, fajny metal z Finlandii!
-Śfiński? Co Pan pierdolisz, brzmi jak norweski.

Nie będę udawał, że jestem taki zajebisty ( nie muszę) i sam odgrzebałem ten diamencik w hałdach metalowego popiołu. Zrobił to mój kolega, który opisał kapelę jako "dla tych, których zawiodło ostatnie Mare". Bo i rzeczywiście, jest ta norweska kapela dla Finów niewątpliwą inspiracją, co słuchać w brzmieniu, kompozycjach, wokalu, nawet okładka tutaj jakby skrojona została pod Terratur Prod. Klimat wycieka z odtwarzacza, no póki co z YT, ale to tylko chwilowa niedogodność, litrami ciężkiej smoły, jest tu bowiem wolno, nastrojowo, aż ciarki przechodzą. Już intro wprowadza w odpowiedni nastrój brzmieniem prostej melodii granej na skrzypcach z tą drobną różnicą, że struny są ze szkła. Zdecydowanie ich jedyny długograj pt. Panphage Mysticism nie zalicza się do grona płyt, przy których fajnie potupać nóżką, wypić piwko i złapać za cycka koleżankę, co sprawia, że fani life metalu mogą spierdalać w podskokach. Za to ciemny pokój, czarne świeczki i ta muzyka doskonale się komponują. Przy tych wszystkich moich zachwytach, uważam jednak, że Ebony Tower jest lepsze. Jedynym, co Morketidzie mogę zarzucić, jest jednostajność. Niezbyt rażąca i w żaden sposób nie zmniejszająca przyjemności płynącej ze słuchania, sprawiająca jednak, że moim zdaniem jest to album ciut gorszy od tego, który nagrali Norwegowie. Co nie zmienia faktu, ŻE baaaaaardzo słuchalny.

Obrazek
Skład:
Nagafir Devraha - Drums ex-Evil Rites
Sol Schwarz - Guitars ex-Evil Rites

Dyskografia:
2012 - Rehearsal 19.02.2012 [demo]
2018 - Panphage Mysticism
2020 - Traveler of the Untouched Voids [EP]



MA: https://www.metal-archives.com/bands/M% ... 3540350584
BC: https://werewolfrecords.bandcamp.com/music
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#2

yog 4 lata temu

Wkrótce, bo 24 kwietnia, w fińskim Werewolfie wyjdzie epka Morketida o tytule Traveler of the Untouched Voids z okładką w pięknych kolorkach:



Powyżej jak dotąd jeden z utworów, ten pierwszy, Descent of Purple Mist.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Black Metal”