Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Posthum

#1

Vexatus 4 lata temu

Obrazek
Zespół Posthum powstał w 2004 roku Norwegii za sprawą kilku osobników mających ochotę pograć sobie dość ciekawy i klimatyczny Black Metal. Z tego co podaje MA wynika, że raczej nie za bardzo udzielają się w innych zespołach. Na zespół natknąłem się zupełnym przypadkiem podczas polowania na placki na Alledrogo. Moją uwagę zwróciła okładka ich pierwszej płyty o jakże wyszukanym tytule ".Posthum" - sprawdziłem na szybko na YT co tam panowie grają i po chwili płytka dołączyła do listy zakupów. :) Nie wiem co grają na pozostałych płytach, ale debiut bardzo mi się spodobał. Black Metal głównie w wolnych i średnich tempach oraz dość melodyjny. Mnie osobiście debiutancki album kojarzy się z mało norweskim klimatem niektórych zespołów z okolic kanadyjskiej prowincji Quebec. Idę obadać ich pozostałe płyty... :)

Obrazek
Skład:
Morten - Drums
Mats - Guitars
Jon - Guitars, Bass, Vocals
Einar - Bass (2015-present) Cleaver, Keiser, Vecordious, ex-Shroud, Demontera
▼ Byli muzycy
Martin - Guitars, Bass
▼ Muzycy koncertowi
Einar - Bass (2009-present) Cleaver, Keiser, Vecordious, ex-Shroud, Demontera
Dyskografia:
2005 - Demo 2005 [demo]
2009 - .Posthum
2012 - Lights Out
2014 - To the Pits [single]
2014 - The Black Northern Ritual
2019 - Like Wildfire



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Posthum/116548
BC: https://folterrecords.bandcamp.com/music
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#2

yog 4 lata temu

Rzuciłem okiem na MA.

Obrazek

Oj nie, nie, nie sprawdzam :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#3

Vexatus 4 lata temu

Mnie się to jakoś z Khold w najmniejszym stopniu nie kojarzy, ale znam tylko pierwszy album i właśnie zabieram się za pozostałe płyty. Może coś się zmieniło...
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#4

Wędrowycz 4 lata temu

Jeszcze Posthum nie słyszałem, ale mam w kolejce do sprawdzenia. Z opisów i recenzji ciężko wywnioskować, żeby było to podobne do Khold, ale kto wie, się sprawdzi i zobaczy. Dotąd wydawało mi się, że Khold tylko do Tulus podobne i to głównie ze względu na skład i prostotę w riffach. Przy czym ja też te kapele rozróżniam. Khold mniej klimatyczne, natomiast bardziej rytmiczne i z mocno wyeksponowanym brzmieniem basu, Tulus natomiast ma nacisk na klimat.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#5

Vexatus 4 lata temu

Drugiego pełniaka "Lights Out" także obadałem i właściwie to ma inny klimat niż debiut, ale dalej żadnych skojarzeń z Khold nie odnotowałem.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#6

yog 4 lata temu

Gdyby była taka sama to by było wiadomo, skąd ten Khold :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#7

Vexatus 4 lata temu

Żarty żartami, ale trzeba mieć naprawdę spore problemy z uszami, żeby doszukiwać się tutaj podobieństwa do Khold. ;)

Wróć do „Black Metal”