Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Re: Re:

#551

Hajasz 4 lata temu

pp3088 pisze:
4 lata temu
To swoją drogą dość ironiczne bo z tych wszystkich "True" zespołów to Mayhem jest zdecydowanie najbardziej eksperymentalny.
Z tych wszystkich "True" zespołów to właśnie Mayhem pokazał na debiucie nie tylko, kto tu kurwa jest 100% true ale i zamknął na zawsze temat black metal.
yog pisze: Okładka w innej lidze niż covery Behemota, ten obrazeczek to wygląda jak jakaś Profanatika może. To wygląda jak robione na kompie stylizowane na farbę olejną, a nie prawdziwy obraz. No i nie wiem, może w większym formacie to lepiej wygląda, ale kreska mnie specjalnie nie zachwyca.
Nie mam pojęcia jak wyglądają okładkowe ligii ale taka Evangelia Heretika musiała zainspirować Mayhem a i sam tytuł Daemon to także klimaty tytułowania płyt w stylu Pana Adama.
GRINDCORE FOR LIFE

Tagi:
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#552

pp3088 4 lata temu

Pioniere pisze:
4 lata temu
Mayhem praktycznie na każdej płycie prezentuje mniejszy lub większy poziom eksperymentowania, a rozpatrując na przestrzeni czasu ww. dysonanse, które obecnie dość mocno spowszedniały, jak najbardziej stanowiły i są wyrazem eksperymentowania, szczególnie w porównaniu do reszty trzody, grającej powtarzane jałowo do bólu klasycznie tremola, non-stop przez przez całe płyty.
deathwhore pisze:
4 lata temu
To raczej kwestia tego, że Mayhem przyzwyczaiło wcześniej, że każdy kolejny materiał jest drastycznie inny od poprzedniego.
Hajasz pisze: pp3088 pisze: ↑17 godz. temu
To swoją drogą dość ironiczne bo z tych wszystkich "True" zespołów to Mayhem jest zdecydowanie najbardziej eksperymentalny.
Z tych wszystkich "True" zespołów to właśnie Mayhem pokazał na debiucie nie tylko, kto tu kurwa jest 100% true ale i zamknął na zawsze temat black metal.
yog pisze:
W końcu The True Mayhem.

Zacytowałem najmądrzejsze rzeczy z ostatnich wypowiedzi, dla potomnych.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Elementw
Master Of Puppets
Posty: 194
Rejestracja: 5 lata temu

#553

Elementw 4 lata temu

Najmądrzejsze ,czy nie , to nieważne. Ważne jest to , że jednak M z De M .... naprawdę na mnie i innych ówczesnych szczylach robiło wrażenie. Nie bez powodu.
Ostatnio zmieniony 14 sie 2019, 20:50 przez Elementw, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#554

Wędrowycz 4 lata temu

Mówiłem już o tym kiedyś i przypomnę tylko, co by nikt nie miał wątpliwości. Mayhem to black metal. Nie ma prawdopodobnie kapeli lepiej oddającej ten gatunek. Można też to czytać tak, że jak ktoś nie lubi Mayhem to nie lubi/nie czai tego gatunku. Ewentualnie odwrotnie jak ktoś uważa, że lubi i myśli, że rozumie ten gatunek, a nie lubi Mayhem to gówno tak naprawdę wie o black metalu. Tak ja to widzę.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#555

pp3088 4 lata temu

Wędrowycz pisze:
4 lata temu
Mówiłem już o tym kiedyś i przypomnę tylko, co by nikt nie miał wątpliwości. Mayhem to black metal. Nie ma prawdopodobnie kapeli lepiej oddającej ten gatunek. Można też to czytać tak, że jak ktoś nie lubi Mayhem to nie lubi/nie czai tego gatunku. Ewentualnie odwrotnie jak ktoś uważa, że lubi i myśli, że rozumie ten gatunek, a nie lubi Mayhem to gówno tak naprawdę wie o black metalu. Tak ja to widzę.
pp3088 pisze: Mayhem to najlepsza kapela black metalowa jeżeli idzie o zwykły, czysty blaczor.
Tj, tj.

Fanem czystego blacku nie jestem(lubię jego atmosferyczne bękart i inny "eksperymentalne" cuda), ale Mayhem to i tak ekstraklasa. Jedynie Darkthrone stawiam w tej samej lidze.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
deathwhore
Tormentor
Posty: 4411
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#556

deathwhore 4 lata temu

W sumie to się chciałem przypierdolić, ale może jest w tym jakaś logika. Właściwie to sam lubię Mayhem mocno umiarkowanie i raczej wybiórczo. No i cały ten black metal też lubię mocno umiarkowanie i bardzo wybiórczo.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#557

Hajasz 4 lata temu

deathwhore pisze:
4 lata temu
Właściwie to sam lubię Mayhem mocno umiarkowanie i raczej wybiórczo. No i cały ten black metal też lubię mocno umiarkowanie i bardzo wybiórczo.
Czyli tak jak ja obecnie.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#558

yog 4 lata temu

Obrazek
Tracklista:
1. The Dying False King
2. Agenda Ignis
3. Bad Blood
4. Malum
5. Falsified and Hated
6. Aeon Daemonium
7. Worthless Abomination Destroyed
8. Daemon Spawn
9. Of Worms and Ruins
10. Invoke the Oath

Bonusy:
1. Everlasting Dying Flame (Bonus Track)
2. Black Glass Communion (Bonus Track)
3. Evil Dead (Death Cover, Bonus Track)
4. The Truth (Death Strike Cover, Bonus Track)
5. Disgusting Semla (Morbid Cover, Bonus Track)

Limited Box-Set Version:
- A noble box with linen optic, alternate artwork and golden silk-screen print
- The original album as Gatefold LP in 180g colored vinyl ( LILA ) + 12-pages LP-booklet
- A 2nd LP in 180g black vinyl with bonus songs and an etching on side D
- CD in mini-gatefold (incl. the bonus tracks of the ltd. mediabook)
- 2 red candles with exclusive Mayhem print
- cast pewter coin pin badge
- 3 art prints

75 eurosków.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#559

Pan Efilnikufesin 4 lata temu

Siedem i pol dychy bez plakatu?Gowno!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#560

yog 4 lata temu

Ale są czerwone świeczki! Dwie! Pewnie w boxie DMDS będą kolejne 2-3 i razem uzbierasz kandelabr. W serii DeAgostini.
► Pokaż
Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#561

Vexatus 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
Ale są czerwone świeczki! Dwie!
Nie będzie plakatu i skórek pomarańczy. Bieda... ;)
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#562

Pan Efilnikufesin 4 lata temu

Swieczek i swiec to mam w domu od zajebania.Plakatow strasznie malo.Liczylem na Mayhem,naprawde.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#563

yog 4 lata temu

Szczęśliwie zespół wychodzi takim potrzebom naprzeciw i 3 dni temu ukazała się reedycja boxa Cursed in Eternity, tym razem na czarnym winylu zamiast picture i tam zdaje się są 3 duże plakaty z dawnej epoki, zapowiadające pierwsze koncerty, coś takiego.
Lubię plakaty o treści szatanistycznej.
Jeśli to podpis - popieram stanowisko pełną gębą. Chciałbym kiedyś mieć piwnicę w starej, najlepiej średniowiecznej kamienicy i tam bym wieszał wszystkie te plakaty, ścianę z kultowymi winylami zrobił i tak dalej.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#564

Pan Efilnikufesin 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
Chciałbym kiedyś mieć piwnicę w starej, najlepiej średniowiecznej kamienicy i tam bym wieszał wszystkie te plakaty, ścianę z kultowymi winylami zrobił i tak dalej.
Bardzo slabe wymagania,dosc plebejskie,ale nie jestem wcale zdziwiony.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#565

yog 4 lata temu

Black metal to nie luksusy.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#566

yog 4 lata temu

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#567

Pan Efilnikufesin 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu


Ładny grzbiet.

Plakatu nie ma to gowno!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#568

yog 4 lata temu

Ależ jak by mogło nie być.

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#569

Pan Efilnikufesin 4 lata temu

Skoro jest plakat to pewnie bedzie dobry album.
HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#570

HUMAN 4 lata temu

To nawet ja kupie cd .
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#571

Pioniere 4 lata temu

No ten box też ślicznie wygląda - szkoda, że tyle trza zań zabulić. Świeczki też mogą komu się przydać na jaka czarną mszę lub do innych bardziej życiowych celów.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#572

yog 4 lata temu

Wygląda na to, że już poszło te 500 sztuk w ciągu dnia, a przynajmniej w europejskim sklepie coś już nie widać.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor
Posty: 417
Rejestracja: 6 lata temu

#573

Metalized 4 lata temu

Ładnie całkiem ten box wygląda, ładny ten grzbiet zaiste. Na szczęście nie stać haha
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#574

yog 4 lata temu

Worthless Abominations Destroyed:



O 14 na jutubie będzie, na spotifajach już jest zdaje się.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#575

yog 4 lata temu

Jest spoko, choć raczej stylowej rewolty to nie będzie. Wokale i perkusja podobno nagrane w dawnym kościółku.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 655
Rejestracja: 7 lata temu

#576

Nebiros 4 lata temu

Jest w chuj spoko!
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#577

Wędrowycz 4 lata temu

Jak zawsze zajebiście. Brzmi jakby z obecnym składem postanowili wskrzesić ducha i zrobić kontynuację "DMDS". Ciekawe tylko czy to ten wałek tak brzmi, czy też całość też będzie w takim klimacie.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor
Posty: 417
Rejestracja: 6 lata temu

#578

Metalized 4 lata temu

Hmmmm możnaby sie i zakręcić koło cedeczka.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#579

yog 4 lata temu

Wędrowycz pisze:
4 lata temu
Brzmi jakby z obecnym składem postanowili wskrzesić ducha i zrobić kontynuację "DMDS".
Mi to niektóre riffy bardziej brzmią jak stary Emperor, niż DMDS chyba, takie odniosłem wrażenie jakieś. Choć oni chyba też mieli coś ciutkę podobnego na jakiejś Chimerze chwilami.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 655
Rejestracja: 7 lata temu

#580

Nebiros 4 lata temu

Zdecydowanie słychać mocne odwołania do DMDS, co z resztą chyba ludzie zauważyli sądząc po komentarzach. Dla mnie do brzmi jak taka wypadkowa nowego Mejhem i właśnie De Mysteriis. Balans idealny i już drapię nogą z ciekawości jak będzie brzmieć reszta płytki. Mam wrażenie, że panowie jako ekipa, która nigdy nie zawodzi, mieli 2 wyjścia - dojebać kolejnym albumem różniącym się od wszystkiego obecnie na scenie i dalej eksplorować piekielne otchłanie... albo nagrać album przesiąknięty wszystkim co u nich najlepsze z elementami nowego i starego oblicza. Chuj wie, ale sądząc po tym kawałku obstawiam, że wybrali drugą opcję.

Emperor'ów tu na pewno nie uświadczono.
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#581

yog 4 lata temu

Chodzi mi z tym emperorem o to co np. koło tam 70 sekundy wkracza. Pod koniec jeszcze kilka takich emprorowo-dissectionowych motywów tremolowanka jest, ale to tak na granicy, bo jednocześnie dość brzmią też jak Mayhem :P Co by nie było, brzmienie garów pierwszorzędne.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1828
Rejestracja: 7 lata temu

#582

Blind 4 lata temu

Trzymają formę. Tak jak napisano wyżej - odkopanie ducha DMDS z jednoczesnym nie porzuceniem "nowego" stylu. Bardzo dobry utwór. Czekam na płytę.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
karp
Fallen Angel Of Doom
Posty: 357
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#583

karp 4 lata temu

Po Mayhem spodziewałem się bardziej eksperymentalnego grania, ale i tak mnie to kupuje. Trochę odgrzewany kotlet z dmds, choć jak cały album utrzyma poziom tego wałka to się nie obrażę.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#584

Wędrowycz 4 lata temu

Przyjemny akcent przy powrocie do skurwiałej Warszawy, wysiadamy na centralnej, idziemy do metra i obok samej patelni ktoś wysprejował takie koślawe i proste logo Mayhem :) od razu mi się humor poprawił.

Wracając do nadchodzącej płyty, jak zwykle mam nadzieję, że jak już album wyjdzie to skasuje konkurencję. Nawet jeżeli będzie on tym razem bardziej wtórny.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#585

yog 4 lata temu

Wyszła reedka tego boxa z Deadem, ale to już nie jest ten sam bogaty box, tylko wersja dla biedoty. Dwa inne niż Live in Jessheim/Sarpsborg/Zeitz/Leipzig winyle z tego pierwotnego zestawu można będzie zebrać jesienią, bo wyjdą na LP też Out from the Dark i Henhouse Recordings. Premiera 4 października 2019.

ObrazekObrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor
Posty: 417
Rejestracja: 6 lata temu

#586

Metalized 4 lata temu

Wędrowycz pisze:
4 lata temu
Przyjemny akcent przy powrocie do skurwiałej Warszawy, wysiadamy na centralnej, idziemy do metra i obok samej patelni ktoś wysprejował takie koślawe i proste logo Mayhem :) od razu mi się humor poprawił.

Wracając do nadchodzącej płyty, jak zwykle mam nadzieję, że jak już album wyjdzie to skasuje konkurencję. Nawet jeżeli będzie on tym razem bardziej wtórny.
To ławeczkę dla spoczynku blackmetalowcom tylko walnąć pod logosem. W sumie nie zauważyłem tego logo a kilkanaście dni siedziałem w Warszawie , sabotaż zasłonili złośliwcy, bym poleżał jak na znanym foto.
Jak będzie wtórny pod DMDS to lepiej niźli miałby być odkrywczy niczym GDoW :D
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 860
Rejestracja: 6 lata temu

#587

mork 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
Worthless Abominations Destroyed:



O 14 na jutubie będzie, na spotifajach już jest zdaje się.
Obrazek

a w 0:34:
Obrazek

Bardzo dobry numer, tego od Mayhem oczekiwałem. Attila to jednak ma zajebiście klimatyczny głos do tej muzyki. Buduje jakiś niewytłumaczalny niepokój. Myślę, że ze zwykłym black metalowym wokalem Mayhem wiele by stracił. Euronymous wiedział co robi, chociaż Dom Sathanas wolę chyba z wokalem Dead'a live.
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#588

EdusPospolitus 4 lata temu



nowy wałek
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 860
Rejestracja: 6 lata temu

#589

mork 4 lata temu

EdusPospolitus pisze:
4 lata temu


nowy wałek

It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
karp
Fallen Angel Of Doom
Posty: 357
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#590

karp 4 lata temu

Są i pierwsze opinie, nawet Adaś wyraził zachwyt na Facebooku. Pierwsze dwa udostępnione utwory fajne, ale strzelam, że Mayhem znudziło się bycie pionierami i przejdą do odgrzewania kotletów.

Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#591

yog 4 lata temu

Nie słyszałem tego nowego kawałka, ale chciałbym pewną kwestię sprostować, bo pisałem, że w tym pierwszym promocyjnym Worthless Abominations Destroyed pobrzmiewają riffy Emperora, a to nie Emperor w sumie, tylko Thorns, z którego to riffowanka tak Emperor, jak i stary Mayhem czerpał (zresztą Snorre część riffów na De Mysteriis... napisał, jeśli mnie pamięć nie myli). Napisałem tak pewnie dlatego, że najczęściej słuchanym przeze mnie albumem Emperora jest Thorns vs. Emperor ;) I zdaje się o tym klasycznym nordyckim riffowaniu też Pan Adam mówi.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#592

yog 4 lata temu

Przed premierą Daemon należało nieco podgrzać atmosferę, więc Necrobutcher pospieszył z wyznaniem, że w czasie, kiedy umarł Euronymous, sam zamiarkował właśnie skończyć jego żywot i kiedy wyręczył go Varg wpadł w popłoch, że będzie pierwszym podejrzanym i musi pozbyć się z mieszkania broni, narkotyków itp.

Okazało się jednak - jak domniema dalej basista Mayhem - że policja wiedziała o planowanym zabójstwie już wcześniej, dzięki podsłuchowi założonemu na telefon Krystiana, który rozmawiał o planowanym czynie niedługo przed wyruszeniem w daleką podróż z Bergen. Jak utrzymuje Necro, policja miała z premedytacją pozwolić na morderstwo i w ten sposób upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, pozbywając się tak podejrzewanego już o podpalenia kościołów Varga, jak i kłopotliwego guru stołecznych satanistów, Øysteina Aarsetha.


Necrobutcher dla https://consequenceofsound.net/2019/10/mayhem-necrobutcher-euronymous/ pisze: OK, I can tell it right now, because I’ve been holding it in for many years, but actually I was on my way down to kill him myself. And when it happened, I saw the morning paper, thinking ‘F**k, I gotta get home to my place and get out all the weapons and drugs and shit I had in my house, because they’re coming to my house because I’m probably going to be the No. 1 suspect for this.’

But little did I know that the Norwegian police already knew that Count Grishnackh [Varg] was going down also to kill him. Because they bugged his phone, and he actually talked about this killing before he went to Bergen so the cops already knew that he was coming, so they probably were thinking to themselves, ‘We didn’t nail this guy for the church burnings, so let’s nail him for murder, and get rid of this f–king guy in Oslo the same time.’ So that’s basically what happened.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3115
Rejestracja: 5 lata temu

#593

kurz 4 lata temu

Ha ha ha bardziej pojebanego świata dawno nie widziałem, może nigdy
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#594

Wędrowycz 4 lata temu

Ładna historyjka, Necro to taki śmieszek widać jest.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5423
Rejestracja: 6 lata temu

#595

pit 4 lata temu

Dobre.

Btw. Ostatnio widziałem wywiad z Melvins który w pewnym momencie leci jakoś tak: Buzzo: "I wtedy mówię Kurtowi - rozwiedź się z niewierną suczą, oddaj jej całą kasę. Zagrasz kilka akustycznych koncertów, uwolnisz się i szybko odbudujesz majątek". W domyśle: "niestety Courtney dopadła go pierwsza".
Awatar użytkownika
Epoxx
Tormentor
Posty: 814
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

#596

Epoxx 4 lata temu

A więcej szczegółów będzie w nowej książce Necrobutchera o czym wspomina na innym filmiku.

if you can find it on the internet, it's not underground.
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 860
Rejestracja: 6 lata temu

#597

mork 4 lata temu



Wjechaliby w końcu może jakimś teledyskiem bo 3 singiel już. Te klawisze to jakby Varg gościnnie wbił się do studia :D
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
Sacrum_Profanum
Master Of Reality
Posty: 291
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Kanalizacja

#598

Sacrum_Profanum 4 lata temu

No ten najlepiej się prezentuje z udostępnionych tracków.
卐 卐 卐 POPEŁNIJ SAMOBÓJSTWO - PRO BONO PUBLICO 卐 卐 卐 BLACK METAL TO KILOF
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#599

Wędrowycz 4 lata temu

Drugi odsłuch za mną i dalej jest ciężko. Nie w sensie, że nie podchodzi mi to granie, bo wręcz przeciwnie, tyle tylko że "Daemon" wydaje się być narazie mało przystępny i oczywisty. Słyszę tu zarówno stare Mayhem, jak i echa "Chimery", a nawet gdzie niegdzie "Ordo Ad Chao". Trzeba jednak już przyznać, że materiał jest odtwórczy, w sensie nie znajdziemy tu nic nowego. Pozornie jest tu większa prostota, ale pod jej płaszczykiem są ukryte przeróżne bajery jak np. nałożony na bas przyjemny "kosmiczny" efekt, cała masa różnych wokaliz Attili, czy zgrabne przejścia Hellhammera. Bywają momenty z połamanymi rytmami, bywają klawisze, a nawet jakieś sample (?).
Kolejny album, który już mi się ogółem podoba mocno, ale wiem że będzie tylko lepiej z każdym kolejnym odsłuchem i że odkrywanie całości potrwa, bo z kawałkami bonusowymi trwa to praktycznie równo godzinę.
Co ciekawe luźne skojarzenia jakie miałem momentami były w stosunku do kapel, które właśnie Mayhem inspirowało mocno jak np. Ondskapt czy Mare.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#600

Zsamot 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
Przed premierą Daemon należało nieco podgrzać atmosferę, więc Necrobutcher pospieszył z wyznaniem, że w czasie, kiedy umarł Euronymous, sam zamiarkował właśnie skończyć jego żywot i kiedy wyręczył go Varg wpadł w popłoch, że będzie pierwszym podejrzanym i musi pozbyć się z mieszkania broni, narkotyków itp.

Okazało się jednak - jak domniema dalej basista Mayhem - że policja wiedziała o planowanym zabójstwie już wcześniej, dzięki podsłuchowi założonemu na telefon Krystiana, który rozmawiał o planowanym czynie niedługo przed wyruszeniem w daleką podróż z Bergen. Jak utrzymuje Necro, policja miała z premedytacją pozwolić na morderstwo i w ten sposób upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, pozbywając się tak podejrzewanego już o podpalenia kościołów Varga, jak i kłopotliwego guru stołecznych satanistów, Øysteina Aarsetha.


Necrobutcher dla https://consequenceofsound.net/2019/10/mayhem-necrobutcher-euronymous/ pisze: OK, I can tell it right now, because I’ve been holding it in for many years, but actually I was on my way down to kill him myself. And when it happened, I saw the morning paper, thinking ‘F**k, I gotta get home to my place and get out all the weapons and drugs and shit I had in my house, because they’re coming to my house because I’m probably going to be the No. 1 suspect for this.’

But little did I know that the Norwegian police already knew that Count Grishnackh [Varg] was going down also to kill him. Because they bugged his phone, and he actually talked about this killing before he went to Bergen so the cops already knew that he was coming, so they probably were thinking to themselves, ‘We didn’t nail this guy for the church burnings, so let’s nail him for murder, and get rid of this f–king guy in Oslo the same time.’ So that’s basically what happened.
No prawie Archiwum X. Jednak starość nie zawsze łączy się z dojrzałością. Ten chciał zabić, spisek w Policji, co to cudzymi rękoma wyrywała chwasty. Ma się fantazję po używkach. Mam nieodparte wrażenie, że ten facet powinien być twarzą kampanii" Zażywasz= przegrywasz"... Nie zmienia to faktu, że Mayhem, chętnie i owszem. ;-)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.

Wróć do „Black Metal”