Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Popiół

#1

Hajasz 5 lata temu

Obrazek

Obrazek

Jest rok 1995 death metal już jest martwy a black metal w stanie agonalnym. W naszym kraju wychodzi demo Tym Z Krainy Cieni pewnego zespołu, który rok później na debiutanckim albumie delikatnie przetasuje składy rodzimego black metalu. W 1996 wychodzi jedna z najlepszych płyt z pogańskim black metalem Popiół wrocławskiego składu Thy Worshiper. Prawie ćwierć wieku później ukazuje się debiutancki album zespołu o nazwie Popiół, który dumnie ma kultywować pamięć starego Thy Worshiper.

Album Zabobony bo o nim mowa ukazał się pod koniec lutego i zawiera godzinną dawkę pogańskiego black metalu. Problem tylko w tym jest taki, że kiedy grają typowo pod Thy Worshiper z mocnym wokalem i szybkim tempem jest dobrze ale kiedy wjeżdżają w klimaty akustyczne i normalny wokal to słyszę jak drewno samo mi się w piwnicy układa. A taki kurwa jest ten album 50/50 czyli połowa bardzo słuchalna a o drugiej połowie lepiej zapomnieć. Kolejny problem to taki, że w obrębie jednego kawałka dzieją się takie akcje kiedy szybka jazda przechodzi w klimat, smęty, pierdololo i normalny wokal. Kurwa wtedy to wszystkie członki opadają. A przecież słychać, że chłopaki wiedzą o co chodzi bo i zajebiste teksty są, wokalista śpiewa ze zrozumieniem a zespół potrafi przykuć uwagę. Tylko na miłość nieboską dajcie sobie spokój z tymi klasycznymi wstawkami a przynajmniej z czystym śpiewem bo w tym segmencie to nawet Mała Mi z Muminków po litrze wypada lepiej. Album dla odważnych bo jest co posłuchać ale tyle samo chujowej rzadzizny wpadnie w uszy. Ja po trzech próbach wyjebałem bo skoro remis 50/50 to zawsze wybieram, że wygrywa chujnia a szkoda bo takiego grania mało a pierwowzór czyli Thy Worshiper dawno odpłynął w inne klimaty niż na kultowym albumie Popiół. No i jeszcze ta okładka, kto to zmalował ? Jakaś fujara czy inny down. Ludzie byle jaki student z plastyczniaka za 50 zeta namaluje lepszą.

Skład:
Kubov - Bass, Vocals ex-Raincarnation, ex-F.A.M., ex-Thy Worshiper, ex-Misterium, ex-Ascaris
DQ - Drums Blaze of Perdition, Thy Worshiper, Deathreat, ex-Arkona, ex-Mord'A'Stigmata, ex-Morowe (live)
Bard - Guitars Misterium, ex-Thy Worshiper
MAG - Vocals, Guitars Thy Worshiper, Wolfkhan, Misterium, ex-Slaughterhousesabbath

Dyskografia:
2019 - Zabobony



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Po ... 3540450978
BC: https://godzovwarproductions.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#2

Vortex 5 lata temu

A mi się podoba ten nowy album. Jak wspomniałeś teksty są świetne, a i te momenty klimatyczne o których wspominasz mi leżą. Mnie to fajnie buja.
"Between Shit and Piss we are Born"
deathwhore
Tormentor
Posty: 4411
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#3

deathwhore 4 lata temu

Nie jestem zwolennikiem załatwiania spraw w ten sposób, ale aktualne zachowanie zespołu zmusza mnie do przedstawienia drugiej strony medalu. W odpowiedzi na oświadczenie zespołu informuję, że w momencie podjęcia prób wyjaśnienia zaistniałego zdarzenia mój komentarz na stronie zespołu został usunięty, a mój prywatny profil zablokowany. Taka reakcja mówi sama za siebie. Dowodem tego są poniższe zrzuty ekranu. Nie mogłem pozostać bierny wobec insynuacji, jednocześnie nie zamierzam dalej wchodzić w interakcję publiczną z zespołem.

DQ
ObrazekObrazekObrazek
Oczywiście biorę pod uwagę, że to może są jaja, bo język tych oświadczeń zastanawiająco podobny do tych Batuszkowych, TSA czy jeszcze jakichś innych.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2893
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#4

Szajtan rok temu

Popiół zapowiada nowy album Szeptun nakładem Pagan Records. Wytwórnia na swoim kanale YouTube opublikowała teledysk do otwierającego album utworu Jestem Antychrystem.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor
Posty: 873
Rejestracja: 6 lata temu

#5

Nathas rok temu

Jest i cały album do odsłuchu, @Hajasz na pewno na to czekał:

Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1652
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#6

brzask rok temu

Niezła płyta im wyszła. Zabobony były w porządku ale jakby trochę siarki im brakowało.
Na dwójce dalej sporo klimatowania ale debiut pobili spokojnie. Dużo więcej się tu dzieje - i muzycznie jest mocniej i choćby nawet tekstowo.
Potrafią i dowalić do pieca ale też i w odpowiedni sposób, nie nużąc i za długo nie smęcąc, zbudować atmosferę.
Ten ostatni Thy Worshiper z Bajkami o Staruchu nie ma do tego startu - tam nie dotrwałem nawet do końca płyty..
There's something growing in the trees_______Through time war prevails
I think it's a different me
__________________Thoughts fears cast aside
______________________________________Face the consequence alone
______________________________________With honour - valour - pride

Wróć do „Black Metal”