Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Żmij

#1

Hajasz 5 lata temu

Obrazek

Obrazek

Z początkiem lat 90-tych wystarczyło pomalować sobie japę na biało korektorem, przywdziać jakieś mroczne wdzianko i pójść do lasu ewentualnie zejść do piwnicy celem zrobienia kilku fotek uwieczniających groźne miny członków nowego zespołu, który pragnął grać black metal.

Umiejętności zazwyczaj starczało na nagranie kilku prostych dźwięków tudzież jakiegoś riffa a całość uwieczniało się na podle brzmiącym rehu lub jak przyfarciło na kasecie demo, której jakość i tak wołała o pomstę do piekła. Mimo tego większość powstałych wtedy zespołów zostało otoczonych nimbem kultu i zachwytu a pamięć o nich trwa do dziś. Ale, ale mamy rok 2018 a mi tu w łapska wpada demo z tego roku Obrzędów Dawnych Tchnienie od niejakiej hordy Żmij. Klasyczne foty są ? Są ! Złowrogie ksywy są ? Są ! Materiał brzmi podle i tragicznie ? A jakże ! No właśnie, wszystko pasuje tylko kurwa ciężko tego obecnie słuchać mając świadomość, że to zespół powstały w 2017 roku !!! Chłopaki gdzie wyście się uchowali !!! 25 lat temu na bank bylibyście zauważeni ale na diabła mamy inny czas i nawet najbardziej obleśny raw black metal dzisiaj jest nagrywany w luksusowych warunkach tak, że da się coś słyszeć. Na debiutanckim demo Żmij nic nie słychać, brzmienie jest potwornie podłe. Teksty po polsku ale za chuja nic nie da się zrozumieć.

Najlepiej chyba wypada instrumentalne intro i taki sam instrumentalny kawałek nr 3, gdzie Żmij tworzy coś pomiędzy ambientem a dungeon synthem.
Są też ludowe wstawki, jakieś zaśpiewy ale kurwa wszystko chuj trafia skoro nagrywane na totalnie amatorskim poziome.

Mam w zbiorach setki takich srogich hord ale tamto to kult i historia czasów minionych a tu to sam nie wiem co.

Nie skreślam chłopaków bo być może zaskoczą czymś bardziej profesjonalnym i wtedy może okaże się, że to odkrycie. Jak na razie srogi żart, który na 100% ma być w mniemaniu muzyków prawdziwym pogańskim black metalem.

Skład:
Kniej - Drums
Zwid - Guitars, Vocals, Keyboards, Kettledrum
▼ Muzycy koncertowi
Bies - Guitars, Bass
Dyskografia:
2018 - Obrzędów Dawnych Tchnienie [demo]



MA: https://www.metal-archives.com/bands/%C ... 3540438662
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#2

TITELITURY 5 lata temu

Cezar, to nie ja założyłem ten temat. ;) Ale chyba jest dobrze, skoro na Chaosvault było 8 na 10, a i na forum piszą ludzie. Ja tam bym się na taką oddolną promocję nie obrażał. Pozdro 1488 !
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Nosferatu
Posty: 23
Rejestracja: 6 lata temu

#3

Nosferatu 5 lata temu

TITELITURY pisze:
5 lata temu
Cezar, to nie ja założyłem ten temat. ;) Ale chyba jest dobrze, skoro na Chaosvault było 8 na 10, a i na forum piszą ludzie. Ja tam bym się na taką oddolną promocję nie obrażał. Pozdro 1488 !
Sa ludzie którzy mogą obrażać sie o cos więcej :) zainteresowani wiedzą o co chodzi ;) 1869!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#4

yog 5 lata temu

Rzeczywiście srogo we mgle spowita ta góra, zapomniana chwała lasów północy pełną gębą i eksperymentalny mix, godny pierwszego demosa Kataxu czy innej Memorii Vetus. Ja tam taki melodyjkowany, kurewsko surowy blaczurek, co to i akustyczną wstawką nie pogardzi i odcyfrowania od słuchacza wymaga - z przyjemnością, jak najbardziej ;) A to przejście z intro w łomotanie to tak zwyczajnie, po ludzku, niegasnący uśmiech na mojej twarzy wywołuje.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#5

yog 4 lata temu

Widzę że Żmij split z tym demoskiem z Gontyną wydał, także z ich pierwszym opusem. Bardzo mnie cieszy taka kolaboracja, bo idealnie do siebie to granie pasuje.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Black Metal”