Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

Re: Bölzer

#51

DiabelskiDom 4 lata temu

Nie no, jak porównam sobie muzykę z To Mega Therion do tej z Into the Pandemonium, to w kontekście muzyki Celtic Frost a także i z punktu widzenia obecnych czasów to ta druga jawi się dużo większym eksperymentem ;)
Panzer Division Nightwish

Tagi:
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#52

Pioniere 4 lata temu

Nie ważne w jakim stopniu ich muza oddaje się eksperymentowaniu, gdyż wszystkie materiały CF oraz HH stanowiły swoisty przełom, który wpływał na późniejszy całokształt rozwoju muzyki metalowej. Skończcie więc już ta bzdurną licytację i doszukiwanie się dziury w całym - zaraz wyjdzie, że The Beatles swym wpływem muzycznym wykreowali, przyszłe pokolenia metalowców i w swych utworach Szwajcarzy podpierdalają riffy również i od nich.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#53

yog 4 lata temu

DiabelskiDom pisze:
4 lata temu
Tylko przypominam, że Celtic Frost było tak naprawdę odkrywcze i łamiące schematy jedynie na Into The Pandemonium.
Tylko przypominam - padło stwierdzenie sugerujące, że na innych materiałach to nie jest "tak naprawdę odkrywcze" i nie jest "(tak naprawdę) łamiące schematy". Przywołane stwierdzenie jest to pierdolenie. Jednym jest sugerowanie tego, co wspomniałem, a czym innym uznanie, że: nooo przecież Into the Pandemonium bardziej eksperymentalne. To drugie to chyba raczej oczywiste.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4411
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#54

deathwhore 4 lata temu

Może tak być z tym the Beatles, przecież Celtic Frost ich coverowało.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#55

Pioniere 4 lata temu

A jak to coverowanie odbiło się na muzie Bolzer? Słychać tam echa Lenona i spółki?
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

#56

dj zakrystian 4 lata temu

deathwhore pisze:
4 lata temu
Może tak być z tym the Beatles, przecież Celtic Frost ich coverowało.
Coroner i Running Wild tez coverowali Beatles. A Ozzy przyznaje, ze to jego ulubiona horda, zreszta tez popelnil cover.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

#57

DiabelskiDom 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu

Tylko przypominam - padło stwierdzenie sugerujące, że na innych materiałach to nie jest "tak naprawdę odkrywcze" i nie jest "(tak naprawdę) łamiące schematy". Przywołane stwierdzenie jest to pierdolenie. Jednym jest sugerowanie tego, co wspomniałem, a czym innym uznanie, że: nooo przecież Into the Pandemonium bardziej eksperymentalne. To drugie to chyba raczej oczywiste.
Nie bałdzo, bo od początku mówiłem o ITP jako jedynym tak naprawdę odjechanym i eksperymentalnym ich albumie. Stwierdzenie, że "jest to większy eksperyment niż TMT" odnosiło się do Twego zarzutu o moje pierdolenie, że niby wcale nie (gdzie jako poparcie swojej tezy podałeś przykłady z TMT właśnie).
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#58

Hajasz 4 lata temu

I tak oto temat zszedł na zespół, który ma tu swój wątek bo jak wiadomo kiedy zespół chujowy to gada się o czymś innym. Lubię kiedy w temacie robi się syf a Bolec do tego syfu się idealnie nadaje.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#59

Pioniere 4 lata temu

@deathwhore ale w tym odwołaniu "Szwajcarzy" chodziło mi już o zespół Bolzer, bo to o nich temat, nie o CF.
Jak wiadomo powszechnie - cała rockowa rewolucja muzyczna zaczęła się od The Beatles i większość muzyków w tym metalowych, zasłuchiwała się w muzie ekipy z Liverpoolu, gdyż w tamtych czasach nie bardzo mieli alternatywę na "metalowym poletku". Późniejsze pokolenia nie musiały już tak odlegle stylowo sięgać w swych inspiracjach, choć wciąż owa muza wywierała nań wpływ, lecz już w znaczne mniejszym stopniu. Zastąpił ich właśnie Venom, Bathory, a chwilę potem HH i CF.
Awatar użytkownika
Destro
Master Of Puppets
Posty: 130
Rejestracja: 6 lata temu

#60

Destro 4 lata temu

W końcu dotarła płyta z fallen temple,czas zacząć słuchać tego mistrzostwa :D
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

#61

DiabelskiDom 3 mies. temu

Pozwolę sobie odświeżyć wątek. Od ostatniej dyskusji tutaj nie słuchałem pełniaka ani razu (to jakieś 4 lata). Wcześniej słuchałem go bardzo często, ale jakoś te kilkadziesiąt miesięcy coś innego zaprzątało moją muzyczną uwagę.

Dzisiaj, z okazji nabycia na winylu tegoż materiału, odpaliłem ponownie. Chciałem napisać jakąś fajną analizę, przemyślenia, ale napiszę tylko, że zajebista w chuj jest ta płyta. Nic a nic się nie zdezaktualizowała, a jak np wszedł kawałek tytułowy, z tymi wjeżdżającymi co rusz, blastowanymi wygrzewami, które kompletnie nie temperują dynamiki całego wydawnictwa, to prawie się oblałem majonezem z podniecenia.

Czasem niefajnie się robi, jak uwielbiana płyta po latach okazuje się np taka se. Hero ta sytuacja nie dotyczy.


Obrazek
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1651
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#62

brzask 3 mies. temu

Lubię tych Szwajcarów - przede wszystkim za fajne smoliste brzmienie gitar i charakterystyczny, dość urozmaicony wokal z tymi wpadającymi w ucho czystymi wstawkami.
Równie elegancko, oprócz wspomnianego Hero, wchodzi mi każda z trzech EPek.
Coś długo milczą chłopaki!?
There's something growing in the trees_______Through time war prevails
I think it's a different me
__________________Thoughts fears cast aside
______________________________________Face the consequence alone
______________________________________With honour - valour - pride

Wróć do „Black Metal”