Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#301

yog 4 lata temu

deathwhore pisze:
4 lata temu
E, gdzie tam. To tylko metalowce lubią tak sobie wmawiać jakie to ambitne. To tak naprawdę miły black metal dla dziewczyn. Dla chłopaków też. Dla całej rodziny właściwie.
Z całą pewnością jakiś Camel albo inne (niewczesne) Tangerine Dreamy wchodzą lżej od DSO :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Tagi:
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#302

deathwhore 4 lata temu

To wszystko zależy od jednostki. Takim, co lubią black metal, a takich nie brakuje, wejdzie łatwiej Deafspell Omega. Przecież nawet na Fas nie brakuje momentów, gdzie możesz złapać jakąś Dobrochnę za cyca i kontemplować. Ale dalej twierdzę, że to jedna z bardzo niewielu kapel black metalowych, których pod każdym względem można słuchać bez poczucia zażenowania.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#303

yog 4 lata temu

A tego to właśnie nie jestem pewien, bo kapela ta sprawia największy problem tym, którzy o blacku mają już wyrobione zdanie i spodziewają się określonego grania i tacy się raczej od tych Si Monvmentvm... czy Fas Ite... w pierwszym zetknięciu odbijają. Mówię tak z autopsji, jak i na podstawie zasięgniętego języka.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#304

deathwhore 4 lata temu

Może czasem jest tak, że nie. A potem tak, że nie.

Ja nie miałem problemu z DsO. Jak już stwierdziłem, że posłucham. Na początku olewałem, bo za modne. Tam pod tym chaosem na tych płytach kryją się przecież naprawdę ładne melodie.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
KorgullExterminator
Master Of Reality
Posty: 289
Rejestracja: 7 lata temu

#305

KorgullExterminator 4 lata temu

Takiego diabelskiego przykurwu sie nie spodziewalem na wejsciu! Jestem ukontentowany, polaczenie wczesnych lat 90 w Norwegii z awangarda vide ved buens ende i dodheimsgard. Brzmienie rownie fachowe. Po wysluchaniu calego opusu, najbardziej przypadl mi do gustu pierwszy numer, pozostale to kakofoniczne dziwadla. Nie jest to ich najlepsza produkcja.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#306

yog 4 lata temu

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
KorgullExterminator
Master Of Reality
Posty: 289
Rejestracja: 7 lata temu

#307

KorgullExterminator 4 lata temu

Takiego smaku narobili pierwszym numerem, zeby zaraz potem skurwic reszte produkcji kakofonicznym nuesluchalnym chlamem. Za szybko sie podjaralem. Nowe DsO jest zwyczajnie slabe (poza no.1)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#308

yog 4 lata temu

Przecież tam wszystko brzmi gładziutko i pięknie, a o kakafonii nie ma mowy. Najlepszym kawałkiem jest niekwestionowanie 1523.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
KorgullExterminator
Master Of Reality
Posty: 289
Rejestracja: 7 lata temu

#309

KorgullExterminator 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
Przecież tam wszystko brzmi gładziutko i pięknie, a o kakafonii nie ma mowy. Najlepszym kawałkiem jest niekwestionowanie 1523.
Chyba pomyliles plyty. DSO nagralo asluchalny kloc. Mimo ze sound jest perfekcyjny, a i pierwszy numer rozpierdala, jeden z najlepszych w black metalu.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#310

yog 4 lata temu

To jest po prostu, jak tu deathwhore chyba jako pierwszy zauważył, kompozycyjnie jazz, a nie metal ;) I jako taka muza sprawdza się wyśmienicie. Moim zdaniem jest to płyta znakomita, mniej więcej na poziomie Paracletus, tylko tam faktycznie były momenty chaotycznej kakofonii, a tutaj ich nie ma, bo i jest dużo mniej napierdolu. Bardzo mi się podobają te tutejsze rozrywające niemal od środka riffy.

Asłuchalnym klocem to było Synarchy...
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#311

TITELITURY 4 lata temu

Apud Piolonos nunquam sine clamore et strepitu gaudia fuint, co się na nasze tłumaczy, że wśród Polaków nic nie może się obyć bez wrzawy, a rzekł był tak imć Zagłoba herbu W czele ( lub Wczele) na kartach sienkiewiczowskiego "Potopu", o czym piszę, aby rzec, że NIE!, SYNARCHIA NIE JEST NIESŁUCHALNYM KLOCEM! TO TA NOWA PŁYTA NIM JEST!, albowiem jest ugrzeczniona, spokojna i taka zwyczajna jak sranie do kibla. A jak w filmie "Battle beyind the stars" kosmici Nestor spożywali wspólnie ustami jednego Hot doga podarowanego im przez Kosmicznego Kowboja z planety Ziemia, po czym stwierdzili, że "w tym nie ma psa", tak i ja stwierdzę, że rej płycie też brak "psowatosci", tj. prawie wszystkiego, co typowe dla muzyki DSO, przez co mi się nie podoba, ale jest za to bardziej strawna i dlatego podoba się takim fanom life metalu jak użydkownik deathwhore.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#312

yog 4 lata temu

Słynny bangier tv dołącza do metalsucksa w recenzji najnowszego DSO (na początku, nie trzeba batuszek oglądać):



Jak lubicie, to się kurwa nad sobą zastanówcie, bo wspieracie nazistów-pedofili.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#313

Wędrowycz 4 lata temu

Nie oglądałem, ale domyślam się że to taki sam poziom spierdolenia umysłowego co metalsucks z niedojebanym żydkiem na czele.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 655
Rejestracja: 7 lata temu

#314

Nebiros 4 lata temu

Ja właśnie obejrzałem i teraz się zastanawiam dokąd ten świat zmierza...
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1662
Rejestracja: 6 lata temu

#315

porwanie w satanistanie 4 lata temu

http://masterful-magazine.com/forum/vie ... 0#p1558726

Nieuprzejmie polecam, własnie skończyłem lekturę. Skurwysyńska analiza ostatniej płyty, DsO w ogóle... i w ogóle.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#316

Wędrowycz 4 lata temu

"Musisz być zalogowanym użytkownikiem, żeby przeglądać ten dział."

Czyli się pozmieniało na majsterfulach, bo kiedyś ich można było stalkować latami, a teraz kutas. Znowu coś pierdolą, że komunizm był podwalinami black metalu czy coś w ten deseń?
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1662
Rejestracja: 6 lata temu

#317

porwanie w satanistanie 4 lata temu

Nie, inny autor i bardzo dobra, obszerna, konkretna i moim zdaniem trafna analiza ocb w tym szaleństwie.

Faktycznie, z uwagi na jakieś tam problemy techniczne jakiś czas temu dostęp został ograniczony do zarejestrowanych userów, zapomniałem.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#318

Wędrowycz 4 lata temu

Chętnie bym poczytał w sumie, jakby Ci się chciało to możesz mi zrobić screena, albo skopiować post i upchnąć PM'ką ;)

A o co biega w tym szaleństwie? Przecież to dość jasne jak dla mnie, panowie dokonują rozpracowania tym razem tematu doktryn totalitarnych i tego jak się to przekłada na jednostkę zwaną człowiekiem. Tak ja to widzę.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1662
Rejestracja: 6 lata temu

#319

porwanie w satanistanie 4 lata temu

To poziom oczywistości, jest w tym jednak rzecz dużo bardziej niepokojąca...

Zapytam zaraz uprzejmie autora, czy zezwoli na rozpowszechnienie ;)
sunflower
Posty: 44
Rejestracja: 5 lata temu

#320

sunflower 4 lata temu

Przecież to dość jasne jak dla mnie, panowie dokonują rozpracowania tym razem tematu doktryn totalitarnych i tego jak się to przekłada na jednostkę zwaną człowiekiem. Tak ja to widzę.
Autor tej analizy doszukał się tam czegoś głębszego. Na ile to trafne - nie wiem, ale czytało się bardzo dobrze. Na tyle dobrze, że przez resztę dnia słuchałem jedynie DsO, a i znalazłem się w odpowiednim nastroju do odświeżenia sobie wreszcie "Mullholland Drive" :)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#321

yog 4 lata temu

O, w wywiadzie też coś o Mulholland Drive gadali. Też sporo wyjaśnia, ale ostro skomplikowanym językiem są odpowiedzi pisane tam :p
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#322

Wędrowycz 4 lata temu

@porwanie w satanistanie winszuję i zazdraszczam w chuj autorowi tej egzegezy z masterfula, albowiem naprawdę opisał wszystko elegancko, uprościł interpretację i ubrał to wszystko w słowa zrozumiałe dla każdego. Nie powiem, liczyłem na coś, co by mnie jakoś zaskoczyło, nie uświadczyłem tego jednak, bowiem spodziewałem się o czym traktuje tutaj całość warstwy lirycznej. Dodatkowo sam już zdążyłem wysnuć wniosek, że teksty do ostatniej płyty są bardzo dosłowne, to już nie jest filozofowanie, znane z poprzednich wydawnictw, gdzie słuchacz sam mógł dokonać swobodnej interpretacji, bo wszystko było oparte bardziej na zadawaniu pytań, nierzadko retorycznych i zmuszaniu do myślenia i docieraniu do własnych wniosków. Tu mamy badanie tematu nawet nieco szerzej niż sądziłem, bo mechanizmów działania jakichkolwiek ideologii. Niby ubrane jest to w płaszczyk doktryn totalitarnych, ale odnosi się do wszelkich ideologii, religijnych, politycznych czy, zapewne również i społecznych.

Ktoś tu miał dużo wolnego czasu, nie zaskoczył mnie niczym specjalnie nowym, bardziej utwierdził w przekonaniu, że jednak wiem o co panom z DSO chodzi. Jak ktoś chce się pomęczyć, to polecam dokonać tego typu rozpracowania tekstów np. na "Fas....". Dużo bardziej skomplikowane one są.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1662
Rejestracja: 6 lata temu

#323

porwanie w satanistanie 4 lata temu

No właśnie to mi się w tym tekście najbardziej podoba, że on jest naprawdę po ludzku napisany, widać szczere staranie o komunikatywność, zamiast zasypywania czytelnika mundrymi słowami. No i jednak ten aspekt hermeneutyczny, choć wyraźnie zasygnalizowany, to jednak aż taka oczywistość nie jest, troszkę to jednak głębsze niż "ot, kolejna wariacja na temat Orwella".
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#324

Wędrowycz 4 lata temu

Podsumowując DSO pozostaje jednym z najbardziej ambitnych zespołów metalowych i jest pod tym kątem swoistym fenomenem. Tutaj, jak autor powyższego opracowania słusznie zauważył muzyka stanowi tylko uzupełnienie i ubranie w dźwięki zawartości tekstowej, a ta jest na bardzo wysokim poziomie, bo i inspiracji jest multum.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#325

yog 4 lata temu

Ej ale w Banger TV mówili, że bardzo chujowe teksty ma ta płyta :/ Oni są z Ameryki i znają lepiej angielski!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#326

EdusPospolitus 4 lata temu

Nowy album DSO nawet mi przypasował, jest tu sporo fajnego blekowego grania z dysonansami oraz kombinowania, póki co stawiam go gdzieś na równi z "The Synarchy of Molten Bones".
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#327

Wędrowycz 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
Ej ale w Banger TV mówili, że bardzo chujowe teksty ma ta płyta :/ Oni są z Ameryki i znają lepiej angielski!
Murrica. Oni się nie znają więc w poważaniu mamy ich zdanie.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
KorgullExterminator
Master Of Reality
Posty: 289
Rejestracja: 7 lata temu

#328

KorgullExterminator 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
Słynny bangier tv dołącza do metalsucksa w recenzji najnowszego DSO (na początku, nie trzeba batuszek oglądać):



Jak lubicie, to się kurwa nad sobą zastanówcie, bo wspieracie nazistów-pedofili.
To o tym finskim pojebie od Clandestine Blaze?! Nie sadzilem ze to taki odszczepieniec, widze ze ma projekt Creamface na koncie z rownie popierdolona estetyka. Skandynawia i muzycy metalowi stamtad to banda kryminalow i spierdolin umyslowych, tyle w temacie.
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1662
Rejestracja: 6 lata temu

#329

porwanie w satanistanie 4 lata temu

Pomyliłeś chyba tematy, w DsO nie ma nikogo ze Skandynawii, są Francuzi i Fin.

...a może...

PEDOFIN? :twisted: :twisted: :twisted:
Awatar użytkownika
KorgullExterminator
Master Of Reality
Posty: 289
Rejestracja: 7 lata temu

#330

KorgullExterminator 4 lata temu

Cela bez okna i kilka lat bez mozliwosci kontaktu z rodzina, przyjaciolmi i ludzmi. Moze zrozumie co odpierdala, o ile to prawda co ci kolesie z USA mowia.
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#331

TITELITURY 4 lata temu

Cicho kurwa. Nagrywa się składanki propagujące aborcję, to można i dzieci ruchać. Tylko Hitlera nie wolno ruszać.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1662
Rejestracja: 6 lata temu

#332

porwanie w satanistanie 4 lata temu

Jak to, nie wolno ruchać Hitlera?
Awatar użytkownika
KorgullExterminator
Master Of Reality
Posty: 289
Rejestracja: 7 lata temu

#333

KorgullExterminator 4 lata temu

Leczenie na oddziale zamknietym.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#334

yog 4 lata temu

Pojawiła się lista 100 najlepszych albumów lat 2010-tych według serwisu RYM, dzięki której raz na zawsze dowiedzieliśmy się, jaki był najważniejszy metalowy album z punktu widzenia internetowego hipsterstwa. Jeśli nic nie przegapiłem, to najważniejszym metalowym albumem wyłoniono oczywiście Paracletus, będący płytą, za sprawą której połowa hipsteriady słuchającej dziś Mgły usłyszała o black metalu. To pozycja 55.

Kolejnymi metalami na liście są: vektorowy Terminal Redux (72.), deafheavenowy Sunbather (84.) oraz oczywiście - jakże by inaczej - Exercises in Futility (91.) popularnej polskiej Mgły. Na 96., listę metalowych przedstawicieli - nie licząc Converge - zamyka Gorguts z albumem Colored Sands.

https://rateyourmusic.com/feature/rate- ... the-2010s/
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#335

pit 4 lata temu

Ani jedno Burzum nie wskoczyło? Dziwne.

Cała dyskografia Death Grips, śmiechu warte.
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#336

pp3088 4 lata temu

6 rapów w top 10, nic dziwnego RYM upadł już dawno, bo same małpoluby tam siedzą. Kiedyś to była piękna strona z dobrymi topkami, dziś gówno. Zna ktoś jakąś stronę gdzie nie ma tego dziadostwa?
pit pisze: Ani jedno Burzum nie wskoczyło? Dziwne.

Cała dyskografia Death Grips, śmiechu warte.
Burzumy w dekadzie 2010 to gówno.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#337

yog 4 lata temu

A może po prostu muzyka buntu > muzyka swetra, a trudna sytuacja wpływa twórczo na artystów :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#338

pp3088 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
A może po prostu muzyka buntu > muzyka swetra, a trudna sytuacja wpływa twórczo na artystów :)
Bardzo dawno nie widziałem tam żadnego punku w topkach, więc nie wiem co ma muzyka buntu do muzyki swetra, ale to ostatnie to raczej dominująca część RYMA - swetrowi hipsterzy, którzy nigdy nie sprzedali nikomu nawet plaskacza.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#339

pit 4 lata temu

pp3088 pisze:
4 lata temu
6 rapów w top 10
Żeby tam jeszcze ktoś poza Dannym Brownem umiał rapować.
Burzumy w dekadzie 2010 to gówno.
Jakość jest nieważna (patrz lista). Jak wielbię Gorguts tak uważam, że Colored Sands jest wtórne i nudne. Chodzi o to, że Burzum wypadło z łask hipsterstwa.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3118
Rejestracja: 5 lata temu

#340

kurz 4 lata temu

Bez sensu zarzuty. Wiadomo jak każde rankingi to wypadkowa wielu opcji, pewnego uśrednienia (np. Nie będzie wysoko pozycji, która wzbudza wiele kontrowersji, jest albo kochana, albo nienawidzona, bo średnia będzie po prostu średnia).

Faktycznie rapu jest sporo, ale Danny Brown jest zajebisty, podobnie Death Grips, a dorzuciłbym jeszcze A Tribe Called Quest i mi by wystarczyło. Może jeszcze Dälek, ale nie pamiętam czy tam był.

Burzum to był w łaskach hipsterstwa, cokolwiek to jest?

A poza tym sporo dobrych pozycji, metalowych i nie tylko, np. bohater tego wątku.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#341

yog 4 lata temu

Burzum był w łaskach hipsterstwa, był wręcz zespołem, który hipsterstwo w black wprowadzał za sprawą takiego Filosofem (na spółę z Paracletus, moim zdaniem - są to dwie płyty dominujące niegdyś w hipsterskim arsenale). Po premierze Belus (2010) i potem też był w tychże kręgach bardzo popularny, ale pewnie tzw. cancel culture go ostatecznie zjadło i dziś już nie wypada.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#342

Wędrowycz 3 lata temu

Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#343

pit 3 lata temu

W "hałasowych" inspiracjach są: Penderecki, Wyszniegradski, King Crimson, Magma i Gorgusts, ale nie ma VBE? Odrobinę się zdziwiłem.

Szkoda że nie ma już możliwości puszczenia Pendereckiemu Gorguts oraz DsO i powiedzenia: "to ty to zrobiłeś".
Awatar użytkownika
Okkultist
Master Of Puppets
Posty: 130
Rejestracja: 3 lata temu

#344

Okkultist 3 lata temu

Deathspell Omega to naprawdę bardzo ciekawy twór. Zaczęli sobie grać całkiem niezły black metal w stylu starego Darkthrone, jak każdy pod koniec lat 90, by w 2004 roku kompletnie zmienić styl na awangardowy/dysonansowy black metal, będąc zarazem jednymi z pionierów religijnego black metalu. Si Monvmentvm Reqvires, Circvmspice to po prostu dzieło monumentalne, które u wielu zmieniło podejście do black metalu, jak i do satanizmu. Tutaj nie ma, co się rozwodzić nad ich wszystkimi albumami i równie ciekawymi EPkami. Deathspell Omega to zespół wybitny i lubię właściwie wszystko, co wydali. No i te niesamowicie rozbudowane teksty. Zainspirowali wielu, ale tak naprawdę mało kto z ich naśladowców potrafi stworzyć takie dzieła sztuki jakie tworzy DSO.
pit pisze:
3 lata temu
W "hałasowych" inspiracjach są: Penderecki, Wyszniegradski, King Crimson, Magma i Gorgusts, ale nie ma VBE? Odrobinę się zdziwiłem.
Sięgnęli do korzeni awangardowego i dysonansowego brzmienia.
World Without End
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#345

Vexatus 3 lata temu

Okkultist pisze:
3 lata temu
Zaczęli sobie grać całkiem niezły black metal w stylu starego Darkthrone, jak każdy pod koniec lat 90, by w 2004 roku kompletnie zmienić styl na awangardowy/dysonansowy black metal, będąc zarazem jednymi z pionierów religijnego black metalu.
No to albo mam coś z uszami, albo za mało starego Darkthrone słuchałem, bo bardzo lubię dwie pierwsze płyty Deathspell Omega (choć "Infernal Battles" to dla mnie bardziej taka kompilacja na zasadzie nowa EPka + demko) i jakoś wcale mi to starym Darkthrone nie pachnie za bardzo...
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#346

yog 3 lata temu

To takie Darkthrone, tylko zagrane przez mocny filtr Moonblood i wczesnych bagieciarzy z dodatkowym efektem karkołomności. Drugi album oczywiście dużo bardziej ułożony, bo debiut to właśnie taka kompilacja, co tam zresztą słychać dobitnie po samych kawałkach, jak nowe przechodzą w te z demosa. Oba bardzo lubię, ale jeśli o początki DSO idzie, to jednak na splicie ze wspomnianym Moonblood zostali zmasakrowani przez germańskich weteranów.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#347

Vexatus 3 lata temu

yog pisze:
3 lata temu
Oba bardzo lubię, ale jeśli o początki DSO idzie, to jednak na splicie ze wspomnianym Moonblood zostali zmasakrowani przez germańskich weteranów.
Może Moonblood faktycznie lepiej wypada na tym splicie (właściwie to nie za bardzo ten płytek pamiętam i zapewne zaraz sobie posłucham), ale nie zmienia to faktu, że wczesny Deathspell Omega niewiele ma wspólnego z wczesnym Darkthrone... :)
Awatar użytkownika
Okkultist
Master Of Puppets
Posty: 130
Rejestracja: 3 lata temu

#348

Okkultist 3 lata temu

Vexatus pisze:
3 lata temu
Może Moonblood faktycznie lepiej wypada na tym splicie (właściwie to nie za bardzo ten płytek pamiętam i zapewne zaraz sobie posłucham), ale nie zmienia to faktu, że wczesny Deathspell Omega niewiele ma wspólnego z wczesnym Darkthrone... :)
Jeżeli we wczesnym Deathspell Omega każdy słyszy, co innego to lepiej nie pytać o późniejszy okres. :lol: Według mnie wczesną Norwegią bardzo się inspirowali, być może Moonblood też, ale to nie znaczy, że nie mogli być oryginalni, bo w przypadku DSO oryginalność to podstawa. ;) Przypominam, że wcześniej grali w bardziej epicko brzmiącym Hirilorn.
World Without End
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#349

yog 2 lata temu

23 marca 2022 nowy album DSO o syzyfowym tytule The Long Defeat.

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2894
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#350

Szajtan 2 lata temu

Dziś premiera nowego albumu.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.

Wróć do „Black Metal”