Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3168
Rejestracja: 5 lata temu

Re: Imperial Triumphant

kurz 2 lata temu

dj zakrystian pisze:
2 lata temu
Covid Jazz wymyśliłem wraz z @CzłowiekMłot podczas alkodyskusji.
Podoba mnie się ta nazwa, aczkolwiek muzy bohaterów tematu tak bym nie określił. Trochę to szukanie jazzu w całym, gdzie owego nie ma.

Tagi:
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

Kozioł 2 lata temu

dj zakrystian pisze:
2 lata temu
Z IT mam tak, że ja te wszystkie covidiańskie jazzy bardzo lubię, ale trzeba mieć po prostu odpowiedni nastrój i wypoczęty umysł by przyswoić tak pokręcone dźwięki. Ich muzyka w zależości od stanu psycho fizycznego potrafi zachwycić, jak i zmęczyć. Czasem mam też wrażenie, że to sztuka dla sztuki. Byle więcej dziwnych dźwięków i podziałów rytmicznych na 6/66. A jednak jest w tym jakiś klimat grozy i popierdolenia. Mocno wymagająca muzyka. Odrzuca ale i intryguje. Coś jak nasz Kinsky, chociaż to inne granie to podobne w swej nieprzystępności i jednocześnie wciągające.
Myślę że to z pierwszej cz. czy akapitu to kwestia zwykłego nieprzyzwyczajenia. Np. Miałem tak z Portalami, nawet Neurosis, że ilość sprzecznych z przyzwyczajeniem dźwięków, ilościowo męczy bo każdy receptor zmuszony jest do aktywnej pracy 😁 Po jakimś czasie przywykasz i to bajerowanie powszednieje.

Niewątpliwie sztuka dla sztuki, podobnie jak odbieramy większość nowych trendów ;) ALE na szczęście w przypadku IT podsycona wyobraźnią i umiejętnościami: komponowania oraz technicznymi.

Mocno wymagająca muzyka. Odrzuca ale i intryguje. Coś jak nasz Kinsky, chociaż to inne granie to podobne w swej nieprzystępności i jednocześnie wciągające.

100%
DiabelskiDom pisze:
2 lata temu
Tylko ostatnio każdy nawija o ich jazzowych, awangardowych dziwactwach (oczywiście bardzo dobrych, mimo, że zależnych od nastroju), a dawno nikt nie wspomniał, że przecież przed tym totalnym odjazdem nagrywali również zajebiste materiały, jak Goliath czy Inceste. Powiem więcej, nawet stricte blackmetalowy Obeisance był bdb. Zachęcam więc do powrotu do nieco starszych nagrań.
Do dzisiaj mogę słuchać tej brutalozy. Ja ich lubię od Abominamentvm, który już jest pojechany, mimo że silnie "death😉 metalowy" (mod zadowolony?) . Bardzo dobry w parze z Weapon.
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

Nowy album gotowy.

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3003
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 2 lata temu

22 lipca nakładem Century Media ukaże się nowy album Spirit of Ecstasy, a na nim masa znamienitych gości.
Obrazek
Tracklist:
1. Chump Change
2. Metrovertigo
3. Tower of Glory, City of Shame
4. Merkurius Gilded
5. Death on a Highway
6. In the Pleasure of their Company
7. Bezumnaya
8. Maximalist Scream
Poniżej klip do kawałka Maximalist Scream z gościnnych udziałem Snake'a z Voivod.

Lista gości na nowej płycie nie kończy się tylko na Snake'u. Poniżej reszta celebrytów, którzy przewinęli się podczas nagrań:
Colin Marston - bębny elektroniczne
Max Gorelick - gitara
Alex Skolnick - gitara
Trey Spruance - gitara
Denis Bélanger - wokal
Andromeda Anarchia - wokal (chórki)
Yoshiko Ohara - wokal
J. Walter Hawkes - puzon
Ben Hankle - trąbka
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2467
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot 2 lata temu

Kowidkorują aż miło, a człowiek już myślał, że formuła się wyczerpała lub zaczną męczyć narządy słuchu niewiadomo czym. W gruncie rzeczy nie wiem co oni grają, ale podoba mi się, saksofon nadal spoko.
Co jeszcze?

1. Sympatyczna, lekko thrashująca zwrotka z Wężem z Wojewody nie zaburzająca mantracorowej, jazzującej całości.

2. Świetny basik, który rozchodzi się po uszach niczym booster Fajzera po żyłach. Nie mogę się doczekać pełnej lipcowej dawki.

Zajebiste.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2723
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian 2 lata temu

Covid jazz to gatunek bardzo pojemny i wątpię, by szybko wypstrykali się z pomysłów. Właśnie ta nieokreśloność ich muzyki, nie pasującej do końca do szufladek: black/death/jazz/awangarda sprawia, że mogą sobie pójść w nieprzewidywalne kierunki. Numer bardzo ok, ale obrazek taki se. Ogólnie to ich image i oprawa wizualna jakoś mi zgrzytają w kontekście muzyki.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3168
Rejestracja: 5 lata temu

kurz 2 lata temu

dj zakrystian pisze:
2 lata temu
Ogólnie to ich image i oprawa wizualna jakoś mi zgrzytają w kontekście muzyki.
Wyrwałeś mi to z gardła kolego sympatyczny. Nie cierpię tych masek, zasłon, telewizorów itp itd. Nie rozumiem, nie czuję tego elementu sztuki.

Bardzo ciekawy jestem nowej płytki.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

Te złote maski w Imperial Triumphant to jednocześnie hołd dla filmu Metropolis i ich rodzinnego Nowego Jorku jako takiego, szczególnie tego z przełomu lat 20/30, klejnotu stylu art déco.

Dla mnie, po tych wszystkich latach, niewyobrażalny jest Imperial Triumphant bez nich, ale szczerze mówiąc to to, co oni grają od Alphaville muzyką, za którą szczególnie pałam entuzjazmem nie jest. Tak i nowy kawałek - dla mnie, na krawędzi słuchalności. Chyba się nasze drogi bezpowrotnie rozeszły na koncercie w Chmurach.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2467
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot 2 lata temu

Mi nie przeszkadzają, i tak lepsze niż w innych zamaskowanych kapelach. Przede wszystkim ciekawy koncept, pomysł na siebie, a nie kolejne nudy o szatanie, który nie istnieje. Kibicuje mocno i czekam na kolejną srogą nutę.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3003
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan rok temu

Imperial Triumphant wypuścili klip do numeru zwiastującego nowy krążek.

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2467
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot rok temu

^źle być nie może, być może będzie równie fajnie lub lepiej niż na „Alphaville”. Szacun dla gości, że przy takim mixie gatunkowym nie wyszła im jakaś hipsteriada czy też jakieś pseudomuzyczne pierdololo bez ładu i składu. Takich dźwięków potrzebujemy.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3003
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan rok temu

Nowy singiel/teledysk.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog rok temu

Będą też jakieś gigi w Polsce, np. w Hydro.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2467
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot rok temu

Elegancki kawałek, co nie jest już zaskoczeniem, jak i fajne info o koncercie. Miejscówka zacna, ciekawe jak z supportami.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1334
Rejestracja: 6 lata temu

Belzebóbr rok temu

W sumie fajnie by było usłyszeć na żywo, o ile nagłośnienie by nie było zesrane, bo tam hipsterów na widowni co popijają rozcieńczoną colę to jebać! Alphaville dość mi się ostatecznie podobało, chociaż i tak mnie te kompozycje jakoś mocno nie jarają, jakby poprzestawiać trochę to by było lepiej :P Ale posłuchać tak całą dysko na jakimś kosmicznym sprzęcie w audio saloonie to byłaby audio podróż. A jeszcze jakby sąsiedzi byli fanami jazzu to dodatkowy bonus z wkurwiania ich ITem.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog rok temu

Gdańsk, Warszawa, Kraków, 5-7 września 2022.

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Red Right Hand
Posty: 74
Rejestracja: 4 lata temu

Red Right Hand rok temu

Nowa płyta już dostępna w całości. W porównaniu z nią poprzedni album wydaje się całkiem uporządkowaną i spokojną muzyką. Ten jest dużo bardziej dziki i chaotyczny, jednocześnie jest to najbardziej jazzowa płyta IT. Kolejna wizja zepsutej, dystopijnej rzeczywistości upadłego miasta, którego architektura jest tym razem jeszcze bardziej dezorientująca. Muzyczny labirynt, przez który długo trzeba się przedzierać, by zrozumieć jego plan... albo i nie, bo tego planu może w ogóle nie być, a logiczny świat to tylko iluzja. Kolejnym krokiem dla zespołu wydaje się nagranie albumu opartego na improwizacjach. Zdaje się, że muzycy IT byliby do tego zdolni. Na pochwałę zasługuje na pewno brzmienie, w szczególności basu. Wszystko brzmi zarazem gęsto jak i przestrzennie.

Wygląda na to, że DSO czy Negative Plane mają konkurencje w tych rejonach muzyki metalowej. Ale do kategorycznych stwierdzeń potrzeba jeszcze wielu odsłuchów.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3168
Rejestracja: 5 lata temu

kurz rok temu

Ryszard pisze:
3 lata temu
To już chyba spory zespół...
Nowy album udowadnia, że to jest duży zespół.
Schematycznie rzecz ujmując, słychać tam echa późnego Dodheimsgard, BAN, ale to tylko szufladki. Chłopaki robią to po swojemu, przekraczają granice metalu, pozostając w nim na wskroś.
Nie pierdoląc za dużo, dla mnie REWELACJA.
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1142
Rejestracja: 5 lata temu

Derelict rok temu

Tak średnio na jeża ta ekipa. Bym powiedział. Ani nie są jacyś wielce genialni w tej swojej eksperymentalności, ani też nie są jacyś super nieprzystępni dla przeciętnego metalczyka. Dlatego ta eka zapewne będzie miała swoje hordy, ale mnie oni osobiście ani nie grzeją, ani nie ziębią.
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2993
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex rok temu

Wspaniały jest nowy album. Spektrum dźwięków jest monstrualne. Takiego "In The Pleasure of Their Company" sam Rush by się nie powstydził.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

Kozioł rok temu

Odsłuch jeszcze przede mną. Nie spieszę się. Itak będzie masa.
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

Kozioł rok temu

Obrazek

...z White Ward w UK 8-)
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5526
Rejestracja: 6 lata temu

pit 11 mies. temu


Otwieram ankietę. OK Computer, czy Kid A?
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3168
Rejestracja: 5 lata temu

kurz 11 mies. temu

Radiohead nie leży w sferze moich zainteresowań, ale z tego co pamietam to kida był bardziej melancholijny, to chyba to, bo ten kawałek jest przesiąknięty smuteczkiem.
Tak czy inaczej dzięki za odświeżenie tematu, prawie zapomniałem jaki to zajebisty zespół i może nawet Alphaville nadaje się do albumu dekady, oprócz jazzu, którego tam nie wykorzystują, jest masa czegoś jeszcze co można uznać za prawdziwie progresywny Death Metal.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2723
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian 11 mies. temu

Ten jazz jest jednak tam obecny, szczególnie w rytmice i tych wszystkich dziwnych przewrotach akordów. Tylko podstawą jest cały czas death/black.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5526
Rejestracja: 6 lata temu

pit 11 mies. temu

Ich perkusista intensywnie współpracuje z Johnem Zornem. Chcąc nie chcąc coś tam jazzu liznął. A poza tym:

https://www.revolvermag.com/music/imper ... yceum-1984
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3168
Rejestracja: 5 lata temu

kurz 11 mies. temu

Przecież to taki żart od samego początku, kazdy mówi że są tam elementy jazzowe, bo są, co nie zmienia faktu, że to pełnokrwisty metal, a nie metalo-jazz. Jest w tej muzie coś co wykracza poza ramy DM, czyniąc go PRAWDZIWIE progresywnym, w dosłownym znaczeniu tego słowa.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2723
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian 11 mies. temu

kurz pisze:
11 mies. temu
Przecież to taki żart od samego początku, kazdy mówi że są tam elementy jazzowe, bo są, co nie zmienia faktu, że to pełnokrwisty metal, a nie metalo-jazz. Jest w tej muzie coś co wykracza poza ramy DM, czyniąc go PRAWDZIWIE progresywnym, w dosłownym znaczeniu tego słowa.
No wtedy, to pełna zgoda. Tak jak napisałem, jest to cały czas death/black w tej raczej kolejności, gdzie na moje głuche uszy wpływów death metalu więcej, jak black metalu. Do tego ten jazz jest tam obecny i to słychać, nie tylko zresztą w genialnej grze perkusisty. Jest to muzyka niezdefiniowana do końca. To też już pisałem. Mogą sobie pójść w jakikolwiek kierunek i będzie to miało sens. W każdym razie IT to twór wizjonerski i nietuzinkowy. Wszystko w muzyce już ponoć zostało powiedziane? No chyba nie!
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3003
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 5 mies. temu

Zespół chwali się nowym nagraniem - jest to przeróbka klasyka Milesa Davisa "Nefertiti".
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
HUMAN
Tormentor
Posty: 1569
Rejestracja: 7 lata temu

HUMAN 5 mies. temu

up. całkiem ok szkoda jednak , ze niestety odchodzą od metalowego łomotu.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2723
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian 5 mies. temu

A jednak ten jazz tam głęboko siedzi, czego dali dowód niepodważalny. Rozbieram się do naga i zapierdalam na testy covidove i dawkę przypominającą! Covid jazz na świątecznie, dzieciątko Jezus w maseczce gra nam na respiratorze! Obłęd!
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5526
Rejestracja: 6 lata temu

pit 5 mies. temu

Ładne. Miles nie lubiłby tego.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3168
Rejestracja: 5 lata temu

kurz 5 mies. temu

Ciężki psychodeliczny materiał, szczególnie w połączeniu z obrazem.

Cytując klasyka, nie dla pizdeuszy.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3981
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere 5 mies. temu

Ładnie grają, ale nieco to męczące wraz z obrazem - całej takiej płyty w formacie video nie chciałbym już słuchać.
ZłyDemiurg
Posty: 28
Rejestracja: 6 lata temu

ZłyDemiurg 5 mies. temu

To ja tutaj zostawię tylko ten plakat
Obrazek

i link do strony Black Metal Rainbows (odszkodowań za otrzymanego raka nie przewiduję)
https://www.facebook.com/BlackMetalRainbows/
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5526
Rejestracja: 6 lata temu

pit 5 mies. temu

Plakat jest fajny, a na stronę nie będę wchodził. Internetowy aktywizm jest zawsze taki sam, no matter what. ;) Grasz w głupie gry, wygrywasz głupie nagrody.
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1698
Rejestracja: 6 lata temu

porwanie w satanistanie 5 mies. temu

Szajtan pisze:
5 mies. temu
Zespół chwali się nowym nagraniem - jest to przeróbka klasyka Milesa Davisa "Nefertiti".
Ja pierdolę, to jest wielki dzień. Powinienem chyba zapłakać ze szczęścia, albowiem oto ziściło się na moich oczach i w uszach, czemu niniejszym daję świadectwo, że w roku 2023 zbiegły się wreszcie w swych trajektoriach, zrodzone w jakże różnym czasie, miejscach i zakresach, dwa światy moich muzycznych zafascynowań. Czerń facjaty Milesa Davisa przymierzyła się do czerni metalu i powiedziały sobie "helou darkness my old friend".

Wybór zajebisty i najlepszy z możliwych: mocno nietypowy zespół nagrał cover mocno, nawet jak na jazz, nietypowego kawałka, eksperymentu spod znaku "a co jeśli odwrócimy rolę sekcji w zespole i teraz dęciaki będą trzymać ramę, a reszta sobie pohasa?".

Przepiękne. Obraz też zajebisty.

Wróć do „Black Metal”