Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5344
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Void

Hajasz 6 lata temu

Obrazek

Obrazek

Jeżeli ktoś myśli, że industrialny black metal to tylko Norwegia to zabieram Was do Anglii, gdzie w 1999 roku powstał Void twór, który parał się takim gatunkiem black metalu i robił to cholernie dobrze a ich płyty wchłaniają takiego Thorns'a po pierwszym kawałku.

Zadebiutowali w 2000 roku wydaną za własną kasę EP'ką Designer Disease i ponownie rok później EP'ką Process oraz jedyną demówką.

Dźwięki podobne do DHG, Thorns, Red Harvest szybko zwróciły uwagę pana Samotha z Nocturnal Art Production, który w 2003 roku wydał debiutancki potężny album Void - Posthuman. Niespełna 50 min nieludzkiego industrialnego black metalu, który i odważę się to stwierdzić wypadł lepiej niż na sławetnej 666 International. Znany z następnej płyty DHG Khvost to właśnie na tej płycie wydał z siebie najlepsze wokale. Całość świetnie wyprodukowana, słychać wszystko mimo, że muza ma surowy pogłos. Programowane bębny nie drażnią i brzmią tak, że czasem trudno się połapać czy to nie gra aby Carl Michael, który był w zespole w okresie materiału demo. Ta płyta to konkretny industrialny black metal.

Na następny album przyszło czekać aż do 2011 kiedy wychodzi płyta Void bez tytułu i nagrana w kompletnie nowym składzie z niesamowitym wokalistą Ben Lowe, który wkrótce po wydaniu płyty popełnił samobójstwo. Ta płyta jest jeszcze bardziej "chora" niż debiut ale ciągle to rewelacyjnie odegrany i zaaranżowany industrial black metal nawet tym razem z thrashowymi wpływami. Ze smaczków na tym albumie pojawia się jeszcze pianino, drugi wokal i sprawiające dreszcze na plecach efekty.

Void ciągle istnieje ale czy coś jeszcze nagra ? Ja czekam.

Skład:
Joe Burwood - Drums Cythraul, Antisect, ex-Gout, ex-Extreme Noise Terror (live), ex-Dead Existence (live)
Elliott Parkin - Guitars Cythraul, Kremated, ex-Clunge Plunger
Levi Jackson - Vocals Cythraul
Matt Jarman - Guitars, Drum programming, Samples (1999-present) ex-Kraken, ex-Scythe, ex-Reclamation, ex-Dødheimsgard (live)
Gerardo Serra - Bass (2016-present)
▼ Byli muzycy
Archibald - Bass, Keyboards
Czral - Drums Inflabitan, Ved Buens Ende, Aura Noir, ex-I Left the Planet, ex-Virus, ex-Infernö, ex-Cadaver, ex-Dødheimsgard, ex-Satyricon, ex-Ulver, ex-Dimmu Borgir (live), ex-Fleurety (live), ex-Nattefrost (live), ex-Eczema, ex-Endwarfment, ex-Svartgalðrar
Doença - Electronics, Drum programming, Samples
Heimoth - Guitars, Keyboards Seth, Sinsaenum, ex-Decrepit Spectre, ex-Code (live), ex-Reverence (live), ex-Morning Rise
Ben Lowe - Vocals (R.I.P. 2011) ex-Dead Existence
Ionman - Vocals (1999-?) The Deathtrip, ex-Decrepit Spectre, ex-Gangrenator, ex-Scythe, ex-The Tragedians, ex-Reclamation, ex-Vomitorium, Grave Pleasures, Hexvessel, ex-Code, ex-Dødheimsgard, ex-Israthoum, ex-Beastmilk, ex-Haunted Plasma (live)
Dyskografia:
2001 - Designer Disease [EP]
2001 - Process [EP]
2001 - Demo #1 [demo]
2003 - Posthuman
2011 - Void
2017 - The Unsearchable Riches of Void [EP]
2021 - The Hollow Man




MA: https://www.metal-archives.com/bands/Void/9435
BC: https://ukvoid.bandcamp.com/music
BC: https://duplicaterecords.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

Hajasz pisze:
6 lata temu
Void ciągle istnieje ale czy coś jeszcze nagra ? Ja czekam.
Proszę bardzo, życzenia się czasem spełniają - nowa EP-ka:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6096
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 6 lata temu

No i fajnie, że temat założyłeś @Hajasz, bo miałem sprawdzić ten zespół lata temu, gdyż czytałem tu i ówdzie pochlebne opinie, tyle tylko że zawsze coś innego czekało w kolejce do przesłuchania/odświeżenia i lata lecą, a ja dalej nic nie znam. Po Twoim opisie wnioskuję, że najlepiej zabrać się za oba pełniaki?
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 3 lata temu

Angielska industrialna horda wydała swój trzeci album 26 lutego 2021. Nosi on tytuł The Hollow Man i wyszedł w Duplicate Records, które to rezyduje w stolicy Norwegii. Można sobie posłuchać poniżej. Ja nie słuchałem, bo przegapiłem, to się nie wypowiem.

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5344
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 5 mies. temu

Tydzień temu ukazał się czwarty album Void zatytułowany Jadjow i tak się dzieje kiedy się gra na trasie z DHG. Oto brytyjska odpowiedź na Black Medium Current!!!

GRINDCORE FOR LIFE
HUMAN
Tormentor
Posty: 1569
Rejestracja: 7 lata temu

HUMAN 4 mies. temu

Zaczynam od trójki .

Wróć do „Black Metal”