Awatar użytkownika
Okkultist
Master Of Puppets
Posty: 130
Rejestracja: 3 lata temu

Re: Re:

Okkultist 3 lata temu

Nekroskop pisze:
3 lata temu
Ja tam trochę Nicka Cave'a usłyszałem, za co pewnie zaraz posypią się tzw. szlagi.
A nie powinny, bo tak się składa, że akurat min. Nick Cave zainspirował Watain na tym konkretnym albumie. Tak na marginesie mogę dodać, że Bauhaus, Alien Sex Fiend, Swans, Screamin’ Jay Hawkins, GG Alin również. Więc inspiracje nie black metalowe.

W sumie to oni faktycznie nagrali najlepsze metalowe ballady, ale ja osobiście wolę The Wild Hunt. W ogóle koncepcja tego albumu jest inna niż pozostałych. Nie brakuje satanizmu, ale są nawiązania do innych ważnych dla zespołu wydarzeń z życia codziennego. Stąd te ballady.

Kiedyś trafiłem na takie porównanie Watain do Metallica:
"...if you were to put WATAIN's catalog alongside METALLICA's, you'd notice an almost eerie mirroring effect: 2000 debut 'Rabid Death's Curse' is WATAIN's 'Kill 'Em All'; 2003's 'Casus Luciferi' is their 'Ride The Lightning'; 2007's 'Sworn To The Dark' is their 'Master Of Puppets'; and 2010's 'Lawless Darkness' is their '...And Justice For All'. Which makes WATAIN's forthcoming fifth LP, 'The Wild Hunt', their 'Black Album,' and the similarities are striking: 'The Wild Hunt' is WATAIN's most straightforward collection, their most traditional rock-based collection; it's also a tremendous leap, from the lofty, daunting - and perhaps inaccessible - peaks previously scaled by the band into a wide, deep, very big pond." -- STEREOGUM.com
http://www.centurymedia.com/newsdetaile ... dCompany=2
World Without End

Tagi:
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3014
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 2 lata temu

Watain podpisał kontrakt z Nuclear Blast na wydanie nowej płyty. Zespół w składzie: E. Danielsson, P. Forsberg, A. Lillo, H. Eriksson, E. Forcas pracuje już nad nią w Necromorbus Studios, w swojej rodzinnej Uppsali. Premierę tego wydawnictwa zaplanowano na wiosnę 2022.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6099
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 2 lata temu

Małe uzupełnienie powyższego postu wprost z oficjalnego pejsika Watain:

Obrazek
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3014
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 2 lata temu

Singiel The Howling zapowiada nowy album The Agony & Ecstasy of Watain. Premiera 29.04.22
Obrazek
Tracklist :
1. Ecstasies In Night Infinite
2. The Howling
3. Serimosa
4. Black Cunt
5. Leper's Grace
6. Not Sun Nor Man Nor God
7. Before The Cataclysm
8. We Remain
9. Funeral Winter
10. Septentrion
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17568
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

Z takim tytułem, to się trzeba spodziewać dzieła na miarę Michała Anioła, a to niestety tylko Watain.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Sacrum_Profanum
Master Of Reality
Posty: 291
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Kanalizacja

Sacrum_Profanum 2 lata temu

@yog Oj tam, nie jest źle ;).
卐 卐 卐 POPEŁNIJ SAMOBÓJSTWO - PRO BONO PUBLICO 卐 卐 卐 BLACK METAL TO KILOF
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17568
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

Teledysk wczoraj wyszedł.

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3014
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 2 lata temu

Druga próbka z nowej płyty.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2997
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 2 lata temu

Spoczko, ten nowy album, taki nowoczesny indtustrial black metal.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2736
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian 2 lata temu

Vortex pisze:
2 lata temu
Spoczko, ten nowy album, taki nowoczesny indtustrial black metal.
To chyba kiepska nota dla kapeli mieniącej się religijnym, ortodoksyjnym satan blekiem. Casus Luciferi już nie przeskoczą.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6099
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 2 lata temu

dj zakrystian pisze:
2 lata temu
Vortex pisze:
2 lata temu
Spoczko, ten nowy album, taki nowoczesny indtustrial black metal.
To chyba kiepska nota dla kapeli mieniącej się religijnym, ortodoksyjnym satan blekiem. Casus Luciferi już nie przeskoczą.
Też w to wątpię, ale mimo wszystko zespołu nie skreśliłem i dalej chętnie ich słucham. Co do nowego pełniaka, się sprawdzi w swoim czasie.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6345
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 2 lata temu

Nie słyszałem jeszcze najnowszego materiału, ale jakoś trudno mi uwierzyć, że teraz poszli w jakieś industriale lub coś podobnego.
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3014
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 2 lata temu

Watain zaprezentował We Remain - kolejny numer z nadchodzącego albumu na którym pojawiała się gościnnie wokalistka The Devil's BloodFarida Lemouchi.
Mnie nie kupili, ale ktoś pewnie czeka.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
deathcrush
Tormentor
Posty: 728
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

deathcrush 2 lata temu

Streaming nowej płyty zespołu.


01. Ecstasies In Night Infinite
02. The Howling
03. Serimosa
04. Black Cunt
05. Leper’s Grace
06. Not Sun Nor Man Nor God
07. Before The Cataclysm
08. We Remain
09. Funeral Winter
10. Septentrion
Awatar użytkownika
deathcrush
Tormentor
Posty: 728
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

deathcrush rok temu

Obrazek
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3014
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 6 mies. temu

Premiera albumu koncertowego "Die In Fire - Live In Hell". Nagrania dokonano podczas koncertu w Sztokholmie 2022 roku. Na setliście znalazły się zarówno numery z ostatniej płyty, jak i klasyki.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6099
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 6 mies. temu

Nawet chętnie sprawdzę, akurat koncertowo ten zespół zawsze moim zdaniem dobrze wypadał. Jakiś czas temu odświeżyłem sobie całe Watain, przy okazji nadrabiając braki m.in. w postaci ostatniego albumu. Po latach najlepiej bronią się jednak 4 pierwsze pełniaki, ze szczególnym wskazaniem na moje ulubione tj. "Casus Luciferi" i "Sworn To The Dark". Potem jest ogólnie dobrze, ale już zawsze czegoś brakuje. O dziwo nieco podskoczył w mojej ocenie ten najbardziej eksperymentalny album, a jednocześnie chyba najmniej lubiany przez fanów tj. "The Wild Hunt". Jest to zasadniczo dobra rzecz, tyle tylko że mocno nierówna, są lepsze kawałki, są gorsze, są wspomniane eksperymenty z innym graniem które też z różnym efektem wychodzą. Bardziej brzmi to jak składak.

Jeżeli chodzi natomiast o ostatnie dwa albumy to również zasadniczo dobre, dalej słychać że to Watain, riffy też niezgorsze, ale brakuje takich iskier, czy też w ich przypadku bardziej płomieni. Niby wszystko ok, ale brakuje charakterystycznych kawałków, melodii zapadających w pamięć, wokali przy których ma się ochotę powydzierać razem z Erikiem itd. Słowem brakuje tego co na wspomnianych przeze mnie pierwszych albumach występowało w dużych ilościach.
Odium Humani Generis

Wróć do „Black Metal”