Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5360
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Opole

Disiplin

Hajasz 6 lata temu

Obrazek

Obrazek

Disiplin powstał z inicjatywy Haakona Nikolasa Forwalda, który opuścił Myrkskog w 2000 roku. Wydane w 2002 roku demo Vama Marga tak podjarało Satyra, że ten szybko podpisał kontrakt z Disiplin i już rok później ukazał się debiutancki album bez tytułu. Materiał ten to prawie 50 min "mechanicznego" black metalu w opętańczych tempach. Płyta z gatunku ciężkich do dotrwania do końca bo jednak prawie godzina takiej jazdy potrafi skutecznie umęczyć. Z całej tej radości Satyra co do zespołu to mogę stwierdzić, że najlepszym ogniwem był wokalista Raskolnikov.

W 2005 roku wychodzi drugi cios Anti-Life i ponownie Disiplin zabiera nas w totalny wir black metalu przez srogie ponad 50 min. Muzycznie ciągle to samo ale wokalnie to już sama poezja bo to co tam wyprawia kolega Raskolnikov robi wielkie wrażenie.

Wraz z końcem działalności Moonfog słuch o Disiplin zaginął ale zespół się nie rozpadł choć niewiele brakowało. Po 5 latach wychodzi nowa płyta a w składzie pozostał tylko Haakon i nowy wokalista. Raskolnikov odchodzi w 2007 kiedy dowiaduje się, że ma raka a w 2011 już nie ma go wśród żywych.

Tej i następnej płyty z 2011 roku nie słyszałem bo przerażał mnie ich czas trwania (każda ponad godzinę) ale z informacji wynika, że to dobre albumy choć kompletnie inne stylistycznie. Nie wiem, może kiedyś się skuszę.

Skład:
Weltenfeind - Bass, Vocals, Guitars (2000-present), Drum programming (2007-present) ex-Desolation Squad, ex-Myrkskog, ex-Shaarimoth, ex-Koldbrann (live), ex-Dissection, ex-Slavia, ex-Khaos Kommando, ex-Weltenfeind
▼ Byli muzycy
Thomas Forwald - Bass ex-Desolation Squad
Invictus - Bass Kill All, Source of Tide, ex-Fracture, Scum (Nor)
M:A Fog - Drums (?-2007) Black Flame, Dead to This World, Hate Profile, Janvs, Odaltyr, Opera IX, ex-Slavia, ex-Daemusinem, ex-Dying Awkward Angel, ex-Glorior Belli, ex-Mortuary Drape, ex-Lymph of Wisdoom, ex-Allost, ex-Concilium Antichristi, ex-Dark Reality
Yngve Nystuen - Drums ex-Desolation Squad
Nex - Drums Mindgrinder, Thunderbolt, Kill All, Evilizer
Zoid - Drums ex-Desolation Squad
Frode Ramsland - Guitars Shaarimoth, ex-Antarctica
Kjetil Ottersen - Keyboards, Percussion, Vocals Caoimhín, Omit, Vestige of Virtue, ex-Desiderium, ex-Vagrant God, ex-Desolation Squad, Diagnostic, In_zekT, ex-Fallen, ex-Funeral, ex-Odium
Krig - Percussion, Vocals, Guitars (2000-2007) ex-Desolation Squad, ex-Kill All
Gape Horn - Unknown Angstkrieg
Wulfclaw - Vocals Transyuggoth
Rune - Vocals Shaarimoth, ex-Antarctica
Ausslavia aka Raskolnikov - Vocals (2003-2007) (R.I.P. 2011) ex-Slavia, ex-Koldbrann, ex-Bjoergvin Death Squad
▼ Muzycy koncertowi
Mord - Bass ex-Cult of Catharsis, ex-Claymords, ex-Dead to This World, ex-Helheim, ex-Taake, ex-The Batallion, ex-Deathcon, ex-Amok
Dyskografia:
2002 - Vama Marga [demo]
2003 - Disiplin
2003 - The DeathRite Sessions [split]
2005 - Anti-Life
2008 - Wolf-Age [EP]
2009 - Nine: Vol. 1 [kompilacja]
2009 - Molti Nemici - Molto Onore! [kompilacja]
2010 - Hostis Humani Generis
2011 - Radikale Randgruppe



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Disiplin/10327
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6345
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus miesiąc temu

Całkiem spoko projekt, choć zdecydowanie nie dla każdego, bo poszczególne płyty faktycznie są dość długie (może nawet za długie) i mogą zmęczyć, szczególnie jeśli ktoś nie lubi monotonnej, mechanicystycznej jazdy z automatem perkusyjnym. Ja lubię...
Raw Black Metal w rowie!!!

Wróć do „Black Metal”