Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 7 lata temu

Re: Enslaved

#101

Pogan696 3 lata temu

Cóż można rzec więcej. Nuclear Blast jak toksyczna baba. Ucina jaja, pudruje i ciągnie do hajsu. Nie dojechałem do końca.

Tagi:
Awatar użytkownika
bogusz
Posty: 97
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: G. Śląsk

#102

bogusz 3 lata temu

Nie dotrwałem do końca tego albumu, dla mnie momentami tak przesłodzony melodyjkami, że aż mi cukier skoczył :P
o.p.v.e.a
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 872
Rejestracja: 6 lata temu

#103

mork 3 lata temu

Albumy albumami ale Enslaved pod względem streamingu koncertów to najwyższa jakość, tym razem w dodatku za darmo (Panowie z Katatonia uczyć się urwa!)

It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#104

yog 3 lata temu

Niejaki pan Dag Olav Husås nakręcił dla norweskiej TV Haugaland dwunastoczęściowy dokument o Enslaved pod tytułem Heimvegen. Można go znaleźć na jutubie z angielskimi napisami (linki poniżej). Do tej pory wrzucono 10 z 12 części (od 14 do 30 minut każda).



Reszta:
► Pokaż








Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 658
Rejestracja: 7 lata temu

#105

Nebiros 3 lata temu

Że też się ludziom chce takie coś oglądać...
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#106

yog 3 lata temu

To i ostatnie 2 części dorzucam, skoro się pokazały:
► Pokaż

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 872
Rejestracja: 6 lata temu

#107

mork 2 lata temu

Szykuje się live DVD:

It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
pitbull
Master Of Reality
Posty: 220
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Rzeszów

#108

pitbull 2 lata temu

:) jeśli chodzi o Enslaved, to zacząłem ich poznawać od albumu RITTIR i Axiomy. Te albumy mi najlepiej weszły i do dziś je słucham. Reszta wydawnictw jakoś jeszcze mnie nie zaobsorbowała.
KRZYSZTOF KAROŃ: www.historiasztuki.com.pl www.wiedzaspoleczna.pl kanał www.youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 oraz czwartkowe programy z Krzysztofem Karoniem o 19:00 w telewizji wRealu24.pl https://www.youtube.com/channel/UCiwsDg ... Q/featured
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#109

Wędrowycz 2 lata temu

Troszkę szok, bo słuchasz od momentu kiedy panowie zaczęli przynudzać :D jak to Ci wchodzi to sprawdzaj @pitbull wstecz, zdecydowanie!

PS: poprawione ;)
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4182
Rejestracja: 7 lata temu

#110

DiabelskiDom 2 lata temu

Nie tego koleżkę oznaczyłeś, Jasiu :)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2446
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#111

CzłowiekMłot 2 lata temu

Widać, że piątunio pokonuje najsilniejsze jednostki heh. Skoro już tu jestem w temacie napiszę, że kiedyś lubiłem bardzo album "Isa", niestety dalej nie zachwyciło i już nie śledzę, a i początków nie znam jak i się nie znam na black metalu.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 7 lata temu

#112

Pogan696 2 lata temu

Enslaved to, ta z nielicznych kapel, której twórczość trzeba poznać od początku do końca, żeby zrozumieć progres. Od początków mieli dość niekonwencjonalne podjecie do gatunku. W pewnym momencie za bardzo chcieli być Pink Floyd z Norwegii w konwekcji black/viking. O ile brnęło to w stronę black to miało to ręce i nogi, to później rozjechały im się im giry. Po Vertebrae to norweskie Grammy i kupa z wąsem. Od lat czekam na ich wpierdol w stylu Monumension czy Mardraum (Beyond the Within), ale dostaje plastik z metro chórkami. Byłem turbo fanem przez lata.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#113

yog 2 lata temu

Enslaved dziś wydaje koncertówkę, a w sumie to cztery.

1. The Rise of Ymir
2. Chronicles of the Northbound
3. Below the Lights
4. Utgard – The Journey Within

Box 4CD + 4DVD albo 7 winyli, bez boxa.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2980
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#114

Szajtan 2 lata temu

Obrazek

01. pażdziernika dzięki stajni Nuclear Blast ukaże się nowa ep-ka o tytule Caravans to the Outer Worlds.

Oto jej zawartość:
1. Caravans to the Outer Worlds
2. Intermezzo I – Lönnlig Gudlig
3. Ruun II – The Epitaph
4. Intermezzo II – The Navigator

Video clip do tytułowego utworu.

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 7 lata temu

#115

Pogan696 2 lata temu

Fajne. Nic więcej. Płytkie brzmienie, które mogło być głębsze, czyste wokale, których mogłoby nie być, growl Grutle, który ratuje kawałek. Nie ma mocy, ale można tupać nóżką przy oprawianiu śledzi w mrozie.
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

#116

Lis 2 lata temu

Nie ma tragedii z tymi czystymi wokalami, bywało gorzej. Nawet dobry ten nowy utwór, no i dla samej Islandii warto obejrzeć video, no i miecz diaksem szlifowany ;)

Marzy mi się żeby zrobili całą płytę w klimacie Thorn, dla mnie to najlepsze co kiedykolwiek nagrali.
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 7 lata temu

#117

Pogan696 2 lata temu

Nie no, bez przesady. Thorn czy The Sleeping Gods, było czymś dobrym i naprawdę żałuję, że nie poszli dalej z tym konceptem. Trzymam teraz w łapach wznowione demo Yggdrasill od Peaceville z 2011 i naprawdę czuję smutek. Po Vertebrae, lecą dla mnie w konkretną kołomyję. Śledzę, ale tylko ze względu na sentyment i resztki nadziei.
necronomicon
Posty: 14
Rejestracja: 2 lata temu

#118

necronomicon 2 lata temu

Teledysk do bani, co ta panna tam robi?? Jeszcze ta scena jak sie zamachuje mieczem, żenada. Mogli zostawić widoki Islandii i byłoby znacznie lepiej.

A muza niczego sobie, dobry ten riff główny na gitach, fajnie buja, dynamiczny. A ostatnie 2 minuty, zastanawia mnie wybór brzmień instrumentów, po pierwszym przesłuchaniu myślałem ze lipa, ale następne odsłuchy coraz bardziej mi sie podobały, całkiem ciekawe to brzmienie.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2980
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#119

Szajtan 2 lata temu

Cztery nowe utwory od wikingów.

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2975
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#120

Vortex 2 lata temu

O kurwa...ta epka miażdży! Abstrahując już od całej tej historii Enslaved, to na "Caravans to the Outer Worlds" znajduję się jak dla mnie fantastyczna muzyka. Jest ciekawie, niepewnie i po prostu zajebiście!!! Czwarty raz z rzędu i oderwać się nie mogę.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 7 lata temu

#121

Pogan696 2 lata temu

Je jestem daleki od podobnych zachwytów. Caravans to the Outer Worlds to taki "Greatest Hits" wydawnictw, które były wydawane w ciągu ostatnich dziesięciu lat,... które nie ziębiły i nie grzały. Enslaved potrzeba pierdolnięcia. Bez ksylofonicznych plumkań, słabych czystych wokali i związanych z tym "kosmicznych" pasaży. Enslaved potrzeba rozkmin takich jak na Monumension czy Below the Lights. Nie koniecznie brzmieniowych, ale koncepcyjnych. Uważam, że w Enslaved potrzeba rewolucji. Norweskie Pink Floyd nie przekonuję.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#122

Zsamot 2 lata temu

Vortex pisze:
2 lata temu
O kurwa...ta epka miażdży! Abstrahując już od całej tej historii Enslaved, to na "Caravans to the Outer Worlds" znajduję się jak dla mnie fantastyczna muzyka. Jest ciekawie, niepewnie i po prostu zajebiście!!! Czwarty raz z rzędu i oderwać się nie mogę.
Też jestem hiper na tak. Kolejne odsłuchy tylko mnie w tym utwierdziły. A dodam, ze ostatnio jakoś nie miałem "zacięcia" do nich po ostatnich albumach. No i na finał rewelacyjny kower. Udany mini. Stanowczo będzie u mnie w podsumowaniu.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2980
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#123

Szajtan rok temu

Enslaved wypuścił samodzielny singiel, zatytułowany Kingdom.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 872
Rejestracja: 6 lata temu

#124

mork rok temu

Ciekawe, jak większość ich nowych wydawnictw, ale wracać raczej nie będę.
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 7 lata temu

#125

Pogan696 rok temu

Kolejny pasaż, który niebezpiecznie brzmi jak metalcore. Rewolucja, albo aborcja. Niegdyś mój numer jeden... :| .
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2980
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#126

Szajtan rok temu

Enslaved szykuje niespodziewankę z zamierzchłej przeszłości zespołu. Jubileuszową reedycję demówki Yggdrasill.
Obrazek
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 7 lata temu

#127

Pogan696 rok temu

Niespodziewanie, ale to już było :).
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 872
Rejestracja: 6 lata temu

#128

mork rok temu

Dobry numer chociaż w 1:00 myślałem, że jakiś drugi kawałek mi się włączył na Spotify:
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5303
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#129

Hajasz rok temu

Natomiast jeżeli jakimś cudem nie zaziewacie się od nowej Katatonia to zrobi to Enslaved i to jeszcze przed 8 marca wydając album, na który nikt nie czeka o jakże srogim tytule Heimdal. Chyba mocno pogrywali w nowe odsłony God Of War.

Obrazek

1. Behind the Mirror 06:20
2. Congelia 08:01
3. Forest Dweller 05:56
4. Kingdom 05:51
5. The Eternal Sea 07:25
6. Caravans to the Outer Worlds 06:36
7. Heimdal
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#130

yog rok temu

Heimdal? Ten murzyn z Avengersów???
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1711
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#131

brzask rok temu

Przyznam się że nie sprawdzałem nic nowego od nich z dobre 10 lat....i ależ to była genialna decyzja!
właśnie odpaliłem sobie z ciekawości kilka powyższych "cukiereczków" i ....po prostu ciężko było mi wytrwać do końca każdego z numerów.
Dziękuję, pozostanę sobie na moich ulubionych 'Eld' i 'Frost', a jak poczuję chęć na nowości odpalę jakichś współczesnych gówniarzy
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5303
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#132

Hajasz rok temu

Próbowałem przebrnąć ale nie dałem rady. Do drugiego kawałka włącznie gówno takie, że nawet się nie pośliźniesz. Tragedia taka, że chyba tylko oni jeszcze wierzą, że grają cool black metal.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2975
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#133

Vortex rok temu

Od tyłu troszkę lepiej.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2980
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#134

Szajtan 5 mies. temu

Enslaved powrócą do Polski 24 marca 2024 roku na jedyny występ, podczas którego będą im towarzyszyć brytyjski Svalbarduk oraz amerykański Wayfarer. Koncert odbędzie się w warszawskim klubie Proxima.
Obrazek
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 872
Rejestracja: 6 lata temu

#135

mork 5 mies. temu

Ładnie początek nowego roku zapowiada się w stolicy: Cradle of Filth, Abbath, Enslaved. Chyba już zacznę zaopatrywać się w bilety, żeby jednak mniej bolało finansowo.
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

#136

Lis 2 mies. temu



Jeden z najlepszych coverów w historii metalu, w dodatku magicznego What Else is Three?
Moim zdaniem tak właśnie powinno robić się covery, tworząc własną piosenkę z zachowaniem charakteru oryginału.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4182
Rejestracja: 7 lata temu

#137

DiabelskiDom 2 mies. temu

Mam nadzieję, że ten powyższy post, to tylko tania prowokacja. Karin to im powinna w ryj dać za tę aberrację.

UGH!
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#138

yog 2 mies. temu

Straszny był ten cover.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
kataton88
Tormentor
Posty: 404
Rejestracja: rok temu

#139

kataton88 2 mies. temu

No, gość z Sirenii się dużo ładniej obszedł z tym kawałkiem, a on raczej jest mało subtelny w coverowaniu i nie zaprasza potem do kina.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4182
Rejestracja: 7 lata temu

#140

DiabelskiDom 2 mies. temu

Gorszy od niego to jest ewentualnie Disturbed - Sound of Silence.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#141

Zsamot 2 mies. temu

W swojej "niszy" ten Disturbed był taki, jak oczekiwali fani. Po prostu. Zatem zarzut lekko nietrafiony... A że mi się nie podoba? Nie podoba mi się Disturbed. ;-)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

#142

Lis 2 mies. temu

DiabelskiDom pisze:
2 mies. temu
Mam nadzieję, że ten powyższy post, to tylko tania prowokacja. Karin to im powinna w ryj dać za tę aberrację.

UGH!
Żadna prowokacja, cover zajebisty, a wy się nie znacie ;)
kataton88
Tormentor
Posty: 404
Rejestracja: rok temu

#143

kataton88 2 mies. temu

Disturbed zgwałcił tę piosnkę wiedząc, że będzie radio friendly.

Oczywiście w szeroko rozumianym metalu (czyli jednak z wyłączeniem Disturbed, a z włączeniem gotyków) były gorsze potworki i gwałty, ale często to było na zasadzie beka jaja po sesji. Enslaved chyba na poważnie to nagrał.
Awatar użytkownika
Wicih
Fallen Angel Of Doom
Posty: 306
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#144

Wicih 2 mies. temu

Disturbed to powinno być ukarane jakąś grzywną w postaci przymusowej dotacji na fundacje zajmującą się głuchoniemymi za omawiany cover.

Wróć do „Black Metal”