Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Kaevum

Vexatus 6 lata temu

Obrazek
Kaevum to utworzony w 2007 roku norweski twór tworzący prosty Black Metal z bardzo specyficznym klimatem. Zespół rezyduje za kołem podbiegunowym w Tromsø po sąsiedzku z Geirem Jenssenem z Biosphere, ale tworzą za pośrednictwem swojej muzyki zupełnie inną atmosferę. :) Na koncie dwa demka, pełniak "Natur" oraz kompilacja demek wzbogacona o dodatkowy kawałek. Polecam szczególnie pełniaka - prosty i surowy Black Metal z bardzo dobrymi wokalami (dodatkowo w kilku miejscach czyste zaśpiewy). Demka też są całkiem niezłe. Zespół wybitnie mało znany i szkoda, bo budują na tym jedynym pełniaku całkiem ciekawy klimat.

Obrazek
Skład:
Overgrep - Drums (2007-present)
Nekrosoldat - Guitars (2007-present) Nordvrede, ex-Ilse Koch, ex-Sultedöd
Nordhauk - Vocals (2007-present)
▼ Byli muzycy
Haerfar - Guitars (2007-2012) Knust, ex-Antaios, ex-Nordvrede
Dyskografia:
2008 - Prakt [demo]
2010 - Nordnorsk hatmusikk [demo]
2012 - Natur
2013 - Kosmos erwache [kompilacja]

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Kaevum/3540269450
Raw Black Metal w rowie!!!

Tagi:
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6096
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 6 lata temu

Bardzo lubię, zarówno Kaevum, jak i drugi zespół tych gości czyli Nordvrede. Moim skromnym zdaniem obok zespołów z Trondheim są to jedne z ciekawszych na współczesnej norweskiej scenie black metalowej. Zgadzam się również, że jest to mało znany zespół, aczkolwiek wiem, że i na masterfulu się o nich wzmianki pojawiały swego czasu, jak również np. na forum NWN!

Nawet nie pamiętam czy to nie ja zakładałem ich profil na RYM ;), na pewno współtworzyłem go.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 6 lata temu

Materiał z demosów jest całkiem niezły, ale dupy nie urywa. Za to pełniak jest po prostu świetny - sam nie wiem z czego to wynika. :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6096
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 6 lata temu

Ja mam jeszcze dziwniej, bo "Prakt" i "Nordnorsk Hattmusikk" oddzielnie słabiej oceniłem, niż kompilację "Kosmos Erwache" :D Natomiast pełniak "Natur" wydaje się być odrobinę lepszy od składaka.

U mnie występuje skrzywienie w kierunku norweskiej sceny black metalowej tak ogólnie, stąd i tak pewnie oceny są wygórowane w stosunku do tego jak inni ludzie to słyszą.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

Kapela jest myślę mało znana z tego powodu też, że mają, jak by nie było, mocno totalitarny, żeby nie powiedzieć, że neonazi image, o którym @Vexatus skrupulatnie nigdy nie wspomina przy zakładaniu wątków :D Tzn. osobiście nie jestem w pełni przekonany, co do tego neonazizmu, ale jest to taki dość militarny black ojczyźniany ;) Muzycznie wysoki poziom, niewątpliwie.

Zakładam, że kto wydaje Darker Than Black, ten w oczach wielu jest neonazista, bo Bracia Absurdowczy nie mają innych znajomych ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor
Posty: 417
Rejestracja: 6 lata temu

Metalized 6 lata temu

bardzo przyjemnie się tego słucha - pełniak zdarza się że i ze dwa razy się z rzędu zakręci( rzadko słucham czegoś dwa razy, chyba,że to 7''EP), bo to klawa rzecz jest. Kto nie zna myrsz nadrabiać zaległe ości i poznawać, słuchać.
Wędrowycz pisze:
6 lata temu
Zgadzam się również, że jest to mało znany zespół, aczkolwiek wiem, że i na masterfulu się o nich wzmianki pojawiały swego czasu, jak również np. na forum NWN!

Nawet nie pamiętam czy to nie ja zakładałem ich profil na RYM ;), napewno współtworzyłem go.
A to szybkie tropienie śledzenie - zatem niejaki Ordinance Waść jest? :D

Dobra załoga to się przewija na wszelkich forach.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

@Metalized poprzedni adres forum po zaoraniu starego to był ordinance.5v.pl, więc raczej tak :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor
Posty: 417
Rejestracja: 6 lata temu

Metalized 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
@Metalized poprzedni adres forum po zaoraniu starego to był ordinance.5v.pl, więc raczej tak :P
Nie wiem, nie znam się, ze wsi jestem, ja nietutejszy :D Nie wiedziałem tegoż ale już wiem :D
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
Kapela jest myślę mało znana z tego powodu też, że mają, jak by nie było, mocno totalitarny, żeby nie powiedzieć, że neonazi image, o którym @Vexatus skrupulatnie nigdy nie wspomina przy zakładaniu wątków :D
Gdzie Ty tam widzisz jakieś totalitaryzmy i neonazizmy? Poza tym tak to napisałeś jakbym sam był neonazistą i cichaczem na forum promował jakieś ideologie - z poglądami leśnych debili z Waffel SS o których jest ostatnio głośno nie mam nic wspólnego.
yog pisze:
6 lata temu
Tzn. osobiście nie jestem w pełni przekonany, co do tego neonazizmu, ale jest to taki dość militarny black ojczyźniany ;) Muzycznie wysoki poziom, niewątpliwie.
Pomyliło Ci się zapewne z innym projektem powiązanym personalnie, czyli Nordvrede.
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor
Posty: 417
Rejestracja: 6 lata temu

Metalized 6 lata temu

Na pierwszy oka rzut na okładki to i może takie wrażenie da rady odnieść. Orły jakieś, babsko jak z plakatu reklamującego nabór do Lebensborn. Liryki chlorella wi, bo norweski nie znaju a nigdy nie wpadłem, aby wrzucic teksty do gugl translejta.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

Może te okładki, bo laska aryjska do bólu. Dwa inne wydawnictwa też poganki/chłopki/aryjki. Kult krwi jak się patrzy. Okładka z krukiem militarna w chuj. Dla mnie to tytuły + arty już dość mocno kierują w klimaty filmów Leni Riefenstahl ;)

@Vexatus raczej w drugą stronę, cichaczem nie wspominał, aby nikt się z forumowego lewactwa nie zraził i dał szansę muzyce.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6096
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 6 lata temu

Metalized pisze:
6 lata temu
A to szybkie tropienie śledzenie - zatem niejaki Ordinance Waść jest? :D

Dobra załoga to się przewija na wszelkich forach.
Dobry z Ciebie Sherlock :D tak jest
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

Po 10 latach od pełniaka ukazała się epka Fedrelandets Alter, jakiś już czas temu w Darker than Black.

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 2 lata temu

Nowy materiał niedługo będzie słuchany. Szkoda, że pod szyldem Nordvrede nic się nie ukazało już od dłuższego czasu...
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6096
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 2 lata temu

Mnie ta epka rozczarowała jakoś. Co do Nordvrede to też chętnie bym coś nowego posłuchał.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3003
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan rok temu

Nowy numer Kaevum.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus rok temu

Dawno niczego nie wydali. Zapowiedź jakiegoś większego materiału? Na pełniaka to raczej nie ma co liczyć, bo od ostatniego ponad 10 lat minęło, ale może jakaś EPka?
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog rok temu

Vexatus pisze:
rok temu
Dawno niczego nie wydali.
Półtora roku to faktycznie strasznie dawno :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus rok temu

No niby EPka jest, ale ten materiał jednym uchem wpada i drugim wypada.
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3003
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan rok temu

Warto dodać, że nowy album ukaże się równo z repressem „Natur” oraz EPki „Fedrelandets alter”.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus rok temu

Będzie nowy album? Bardzo mnie to cieszy. Pierwszego pełniaka bardzo lubię - proso, dość surowo i z klimatem. A kiedy ten nowy pełniak ma się pojawić?😜
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3003
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 11 mies. temu

Nowy album ukazał się 27 maja nakładem Darker than Black Records. Krążek nosi nazwę "Kultur".
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 11 mies. temu

Zaraz będzie słuchane! :twisted: :twisted: :twisted:
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4207
Rejestracja: 7 lata temu

DiabelskiDom 10 mies. temu

Ależ zajebisty ten nowy płyt. Sporo takich podniosłych, czystych wokali, ale idealnie wymieszanych z surowym, norweskim napierdolem. Nie dominują, a fajnie urozmaicają całość, która i tak skrzy się świetnym klimatem lodowej pożogi i mroźnego ognia. Po dwunastu latach dojebali nam konkretnie.

PS. Jebać life metal!
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4662
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 10 mies. temu

Jebać, oczywiście, że jebać. Ale w moim przypadku nie z tego powodu. Oni zawsze byli dla mnie jak dla Was Tsjuder. Ot, dobre rzemiosło, taka 2. liga. I tu jest nie inaczej, i nawet czyste wokale tego nie ratują, chociaż już pojawiają się porównania - a jakże - z Ildjarn i Urfałst, ale w przypadku tego drugiego, album Kałewum ma jedną, niezaprzeczalną zaletę - wokalista nie fałszuje. Nie mam nawet do czego przyczepić się na tej płycie, momentami nawet jest zajebiście, a czysto brzmiący bas tylko dopełnia całości. Ale w całokształcie brakuje mi tu tego czegoś, tak jak w hod dogach brakuje psa, a przecież ich nazwa to obiecuje. Ze Skandynawii, to jednak tegoroczny Goatmoon w moim prywatnym rankingu Kałewum rozkłada na łopatki i wkłada mu pitola do buzi. Niemniej jednak, rozumiem zachwyty i tym razem nie napisze, że słoń Wam do uszu nasral. Albo ten pies, który uciekł z hot doga.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 10 mies. temu

TITELITURY pisze:
10 mies. temu
pojawiają się porównania - a jakże - z Ildjarn
Coooooooooo? Gdzie w Kaevum jakieś podobieństwa do Ildjarn? :? To ja chyba jakiegoś innego Kaveum słuchałem...
TITELITURY pisze: Ildjarn i Urfałst, ale w przypadku tego drugiego, album Kałewum ma jedną, niezaprzeczalną zaletę - wokalista nie fałszuje.
On podobno nie fałszuje! On podobno robi to specjalnie. To się podobno nazywa sztuka czy jakoś tak...
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4662
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 10 mies. temu

Konceptualizm też ponoć jest sztuką.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4207
Rejestracja: 7 lata temu

DiabelskiDom 10 mies. temu

Mnie to się ni cholery z Ildjarn nie skojarzyło, z Urfaust tym bardziej. Raczej stare Enslaved, takie klimaty.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 10 mies. temu

TITELITURY pisze:
10 mies. temu
Konceptualizm też ponoć jest sztuką.
Czy gówno artysty też jest sztuką? ;)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 10 mies. temu

Vexatus pisze:
10 mies. temu
TITELITURY pisze: Ildjarn i Urfałst, ale w przypadku tego drugiego, album Kałewum ma jedną, niezaprzeczalną zaletę - wokalista nie fałszuje.
On podobno nie fałszuje! On podobno robi to specjalnie. To się podobno nazywa sztuka czy jakoś tak...
Fałszuje czy nie fałszuje, kogo to obchodzi, to black metal, nie filharmonia, jedyne co istotne, to że wokale w Urfaust są zajebiste po bandzie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4662
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 10 mies. temu

Vexatus pisze:
10 mies. temu
TITELITURY pisze:
10 mies. temu
Konceptualizm też ponoć jest sztuką.
Czy gówno artysty też jest sztuką? ;)

Czy fałszujący szansonista też nią jest ?
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 10 mies. temu

Musisz pytać użyszkodników, którzy się tym zachwycają. Ja Urfaust nie trawię. Najwyraźniej za bardzo artystowskie dla moich plebejskich uszu...
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
VVendigo
Posty: 29
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: Masurian

VVendigo 10 mies. temu

Vexatus pisze:
10 mies. temu

Coooooooooo? Gdzie w Kaevum jakieś podobieństwa do Ildjarn? :? To ja chyba jakiegoś innego Kaveum słuchałem...
nieźle komuś słoń na ucho nadepnął jak słyszy gdziekolwiek tu Ildjarn xd
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 10 mies. temu

VVendigo pisze: nieźle komuś słoń na ucho nadepnął jak słyszy gdziekolwiek tu Ildjarn xd
Jako samozwańczy największy na świecie psychofan Ildjarn nie mogę się z tym nie zgodzić...
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4207
Rejestracja: 7 lata temu

DiabelskiDom 10 mies. temu

Im więcej słucham, tym bardziej mi się ten album wkręca. Nosi on w sobie taką dziwną aurę wytrącającą się w przypadku zderzenia chorobliwie nośnych, tremolujących riffów, patologicznego, górskiego zawodzenia i wyjącego wszędzie wichru. Momenty, jak co chwilę z tremola przechodzą w rytmiczny, przebojowy motyw, na który wjeżdża czyste zawodzenie i tuż za nim rozdzierający wrzask i wszystko zostaje zbite w jedną, gnającą masę, są po prostu kapitalne. Świetna płyta, dawno żaden mroźny black metal nie wkręcił mi się tak, jak Kultur.
Panzer Division Nightwish
deathwhore
Tormentor
Posty: 4466
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 10 mies. temu

Fajna płyta. Bardzo dobry wokalista, który śpiewa z przekonaniem - ja mu wierzę, a to się w sumie rzadko zdarza. A gitary, nawet gdy grają "z popielnika na wojtusia" to robią to ze smakiem. Zwłaszcza w takich fragmentach często słychać, że basista wie do czego służy bas, wie co to akordy i że jego instrument to część sekcji rytmicznej, a nie kolejna gitara, tylko niżej nastrojona.
Do tego wszystkiego ładne brzmienie ukręcili.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 10 mies. temu

deathwhore pisze:
10 mies. temu
Fajna płyta.
Spoko. Następna fajna płyta już w 2035... ;)
Raw Black Metal w rowie!!!
deathwhore
Tormentor
Posty: 4466
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 10 mies. temu

Szybko zleci.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

Lis 10 mies. temu

Vexatus pisze:
10 mies. temu
TITELITURY pisze: Ildjarn i Urfałst, ale w przypadku tego drugiego, album Kałewum ma jedną, niezaprzeczalną zaletę - wokalista nie fałszuje.
On podobno nie fałszuje! On podobno robi to specjalnie. To się podobno nazywa sztuka czy jakoś tak...
Coście się tak uparli na tę sztukę Urfaust, nigdy nikt tak tego nie nazywał, łącznie z muzykami, którzy sami twierdzą że to bagno a nie sztuka. Pytam poważnie, dlaczego Urfaust to sztuka, artyzm itp?
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 10 mies. temu

Lis pisze:
10 mies. temu
Pytam poważnie, dlaczego Urfaust to sztuka, artyzm itp?
Nie mam pojęcia. Jest na forum sporo użyszkodników, którzy tak do ich twórczości podchodzą. Ich należy pytać. Mnie osobiście Urfaust śmieszy, choć muszę uczciwie przyznać, że znam tylko pierwsze materiały, bo kompletnie mi to nie podeszło i nie chciało mi się sprawdzać reszty. Ale całkiem możliwe, że nie mam racji - dla mnie HNW też może być sztuką, no więc co ja tam wiem o muzyce...
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 10 mies. temu

Black metal który nie śmieszy to słaby Black metal!!!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 10 mies. temu

W ramach eksperymentu będę dzisiaj słuchał tylko Urfaust. Pewnie będę tego żałował...
Raw Black Metal w rowie!!!
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

Lis 10 mies. temu

Vexatus pisze:
10 mies. temu
Lis pisze:
10 mies. temu
Pytam poważnie, dlaczego Urfaust to sztuka, artyzm itp?
Jest na forum sporo użyszkodników, którzy tak do ich twórczości podchodzą. Ich należy pytać.
Którzy? Nazwiska. Ja tam nie widziałem żeby ktoś poza tobą i Tiruriru mówił że Urfaust to sztuka :)
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 10 mies. temu

Lis pisze:
10 mies. temu
Którzy?
Przeczytaj sobie wątek o Urfaust.
Lis pisze:
10 mies. temu
Ja tam nie widziałem żeby ktoś poza tobą i Tiruriru mówił że Urfaust to sztuka :)
Ty tak na poważnie? Przecież moje i titkowe wypowiedzi kilka postów wyżej mają wybitnie prześmiewczy charakter. Myślałem, że to oczywiste...
Raw Black Metal w rowie!!!
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

Lis 10 mies. temu

Śmieszne może było raz czy dwa, ale powtarzane na każdym kroku zmotywowało mnie do pytania. Dobra, nie ważne, w sumie to bez sensu ta rozmowa :)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 10 mies. temu

Odkryłem, gdzie nowe Kaevum jest podobne do Urfaust! We krwi gojów za połową podobne zawodzenie ma miejsce.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
VVendigo
Posty: 29
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: Masurian

VVendigo 10 mies. temu

Kapitalny ten Kultur od A do Z, pod każdym względem.
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1730
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

brzask 9 mies. temu

Choć muzycznie, tak jak piszecie wyżej, na Kultur jest bardzo dobrze, to przyczepię się do wokali, które wg mnie w porównaniu do debiutu i dem spaprali. Sprawdzałem na MA czy to na pewno ten sam gość jest..- no i co, oczywiście że nie. Niestety zmienili krzykacza:(
Nie pasuje mi to atmosferyczne zawodzenie tego pana. Zresztą same ostrzejsze partie to też nie to samo już bo 'nowy' brzmi przecież jak wyciągnięty z jakiegoś zespołu post bm - wcześniej od wokalisty biła agresja i czuło się w tym pasję a tu tego nie ma..
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Nucleator 9 mies. temu

O takim albumie jak Kultur warto napisać kilka słów. Albowiem rzadko wychodzi coś tak dobrego jak to, co zaserwowała trójka norweskich diabłów z Kaevum. Charakterystyczne dla black metalowej estetyki surowe riffy robią nieustannie chłoszczą po twarzy niczym ciosy mroźnym pejczem, ale prawdziwa magia dzieje się, gdy wchodzą te niesamowite wokale. Sprawiają one, że kompozycje brzmią niczym muzyczny pejzaż do jakiegoś rytuału przeprowadzanego gdzieś w niedostępnych dla zwykłych szaraków górskich ostępach. Słychać w tych rykach szaleństwo, obłęd, ale też wkurwienie oraz taką dziką, pierwotną agresję. Nie ma tu żadnej mowy o napierdalaniu dla samego napierdalania, gitarowe riffy aż skrzą się chłodem i są niczym lodowate sztylety, które wbite w serce "wysysają" ciepło do cna. Wspomnieć muszę także o perkusiście, która wygrywa naprawdę ciekawe rzeczy i potrafi zakombinować na przykład z talerzami.
To jest właśnie znakomity black metal, surowy, kipiący złem i nienawiścią, ale też niekiedy potrafiący uderzyć w melancholijne tony. Póki co zdecydowanie najlepsze, co ukazało się w tym gatunku od dłuższego czasu.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4207
Rejestracja: 7 lata temu

DiabelskiDom 9 mies. temu

Kolega na pewno mówi o Natur, a nie o Kultur?
Panzer Division Nightwish

Wróć do „Black Metal”