Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Sarkrista

Nucleator 6 lata temu

Obrazek

Obrazek

Na black metalu znam się jak Tomasz Lis na rzetelnym dziennikarstwie, ale o Sarkrista muszę parę słów napisać, bo ich płyta walnęła mnie po łbie jak Black Cilice. No więc owa Sarkrista to kwartet z turecko-niemieckich Niemiec, który działa od 2011 roku i ma na swoim koncie dwa długograje i parę pomniejszych wydawnictw. Od razu przyznam, że nie miałem jeszcze okazji usłyszeć pierwszego pełniaka, bo praktycznie non stop katuję zeszłoroczny Summoners of the Serpents Wrath.

Przede wszystkim stoi on znakomitymi riffami, takimi jak w The Gathering of Blackest Shadow, Ascending from the Deep czy Black Devouring Flames. Każdy z nich jest nasiąknięty blackową melodyką i każdy wbija się w czerep. Pan Revenant skrzeczy zawodowo, sekcja rytmiczna ładnie dotrzymuje tempa, nie brakuje też zaskakujących smaczków choćby w postaci fortepianu i w efekcie całość tworzy hipnotyzującą mieszankę. Ponadto bije z tej muzyki nienawiść, podkreślona mrocznymi lirykami. Kawał znakomitego albumu z black metalem, jaki mi wybitnie pasuje.

Skład:
Exesor - Drums (2011-present)
Farbauti - Guitars (2011-present) ex-Faagrim
Revenant - Vocals (2011-present) Sarastus, Slagmark, ex-Rituals of a Blasphemer, ex-Goats of Doom (live)
VT - Guitars (2018-present) Daemonarchia, Infernarium, Malum, ex-Lassa
▼ Byli muzycy
Vidar - Bass (2011-2016) Morghulon
Nil - Guitars (2017)
▼ Muzycy koncertowi
Ulfang - Guitars (live) (2019-present) Hadros Roar, Morvunskar, ex-Time to Bleed
Dyskografia:
2013 - The Acheronian Worship
2014 - Sarkrista / Sielunvihollinen [split]
2014 - Those Who Preach Perdition [split]
2015 - The Evil Incarnate [EP]
2015 - Fury of the Doomsday Apostles [split]
2017 - Summoners of the Serpents Wrath
2018 - Under Sentence of Death [EP]
2018 - Trinity of Luciferian Illumination [split]
2021 - Sworn to Profound Heresy



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Sa ... 3540361033
BC: https://sarkrista.bandcamp.com/music
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha

Tagi:
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4663
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 6 lata temu

Napisałeś tak ładnie, na Chaos Vault 10 / 10 , myślę sobie - posłucham. I nawet dobrnąłem do końca pierwszego utworu, ale jednak nie. Nie będę pisał, że chujowe lub, że bzdury gadasz, ponieważ każdy ma swój gust vide moja sympatia dla Tsjuder. Ale nic mnie nie chwyciło w tej Sarkriście, nic. Ot, zwykły, polegający na graniu tremolo black metal i to w dodatku w takim układzie, że mnie zaczęło przygnębiać. Ale to mój gust; może się spodobać, może nie spodobać. Jednak za cholerę nie rozumiem jak taki album mógł dostać dychę. Nawet jeśli się spodobał. Siedem, może osiem w porywach, ale nie dziesięć.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor
Posty: 417
Rejestracja: 6 lata temu

Metalized 6 lata temu

Na jakimś tam koncercie dorobiłem się Sarkristy płyty i czasem posłucham, czemu nie. Specjalnie nie rozwaliło mnie ale i nie narzekałem po konfrontacji z The Acheronian Worship. Czasem włączę, jak najdzie smak na mniej oczywiste nazwy, co będę słuchać tylko popularnych kapel, choćby i lepszych.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5348
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 6 lata temu

Byłem pewien, że to kolejny zespół, który wyłapie ode mnie "dobre słowo" jak Tsjuder czy Taake ale o dziwo ta Sarkrista gra taki black metal jakby to był środek lat 90-tych. Pierwszorzędne darcie japy, gitarzysta krzesa rifiory takie, że melodia sama się układa. Brzmieniowo nie jest dobrze ale mi pasuje (garki trochę nieczytelne) no i można wypierdolić kilka tracków aby skrócić płytę do odpowiedniego czasu.

Nie mniej to typowy klasyczny black metal zasługujący na logo NCR. No i kurwa miałem zjechać a jakoś mi wpadło w ucho.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Nucleator 5 lata temu

Nowa bardzo przyjemna EPka od Germańców, którzy dzisiaj są pewnie w żałobie.

Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17552
Rejestracja: 7 lata temu

yog 5 lata temu

Czilautowy bleczyk bez spiny ta EP-ka. Taki rzeczywiście przyjemny. Trochę pod Inkwizycję czasem, w drugim kawałku bynajmniej.






Żartuję - "przynajmniej" :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17552
Rejestracja: 7 lata temu

yog 5 lata temu

Panowie Szwabowie zapodali z okazji święta Samhain - w nocy wczesnym 1 listopada - splicika z fińskimi Sacrificium Carmen oraz Malum. Jego tytuł to Trinity of Luciferian Illumination. W ramach promocyjnych, po tracku od każdej z kapel:



Za wydawnictwo odpowiada Purity Through Fire, a pojawi się ono na następujących nośnikach:
12" LP red wax lim. 100
12" LP black wax lim. 200
Din A5 Digipak CD lim. 99
Jewelcase CD
Tracklista:
1. Sacrificium Carmen - Kuolonkerjäläinen
2. Sacrificium Carmen - Soihdunkantaja
3. Sacrificium Carmen - Ikiliekki
4. Sarkrista - Distant Blazing Battle Horns
5. Sarkrista - Staring with Fiery Eyes
6. Malum - Opening the Gates of Cursed DImension
7. Malum - Possessed
8. Malum - Desecrating the False Temples
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Nucleator 3 lata temu

Ależ dobry news. Nowa Sarkrista z Sworn to Profound Heresy już niedługo, a konkretnie 21 marca.

Obrazek
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
pitbull
Master Of Reality
Posty: 220
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Rzeszów

pitbull 3 lata temu

:) Taki black lubię, niestety ostatni album jakiś taki zbyt mocno wypolerowany i jakiś taki skoczny. Więcej sieki, chaosu i surowizny tu powinno być, ale trudno się mówi. Zdecydowanie lepiej mi przypadł Sargeist i Horna.
KRZYSZTOF KAROŃ: www.historiasztuki.com.pl www.wiedzaspoleczna.pl kanał www.youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 oraz czwartkowe programy z Krzysztofem Karoniem o 19:00 w telewizji wRealu24.pl https://www.youtube.com/channel/UCiwsDg ... Q/featured
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17552
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

Sprzed dwóch dni split Sarkrista z Délétère, szumnie nazwany dziełem blasfemii w języku satanistów i ultra-katoli. Znaczy nie wiem, tak zgaduję, bo przecież łacinę znam tyle, co się nauczyłem na słuchaniu metalu i innych języków europejskich.

Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Black Metal”