Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5497
Rejestracja: 6 lata temu

Craft

#1

pit 6 lata temu

Obrazek

Obrazek

Jedyny 110% black metal przy słuchaniu którego od razu stają mi przed oczami Motorhead i Ramones. Patrząc na teksty pewnie chodziło im raczej o atmosferę filozoficznej zadumy, ale co ja tam mogę wiedzieć? Czemu nie zasłużyli sobie jeszcze na swój temat? Zwłaszcza że nowy album jest na horyzoncie.



Dyskografia:
1999 - Total Eclipse [demo]
2000 - Total Soul Rape
2002 - Terror Propaganda
2005 - Fuck the Universe
2011 - Void
2018 - White Noise and Black Metal




Skład:
Joakim Karlsson - Bass (1998-2008), Guitars (rhythm) (1998-present) Bloodbath, The Eternal Void
John Doe - Guitars (lead) (1998-present) ex-Transitus Mortalis, The Eternal Void, ex-Shining, ex-Watain (live), ex-Twin Earth
Nox - Vocals (lead) (2000-present) Nidhöggr, Omnizide, ex-Belzen
Phil A. Cirone - Bass (2010-present) Hypothermia, Kall, Seid, Zornheym (live), ex-Shining, ex-Incinerate / Tyrant
▼ Byli muzycy
Daniel Halén - Drums (1998-2005) Wulkanaz, ex-Twin Earth
▼ Muzycy koncertowi
Pär Johansson - Drums (2016-present) Diabolical, Zornheym, ex-Sodomisery
Trish - Drums (2016-present) Elände, Gestalte, Hinsides, Nidvind, Nigrum Ignis Circuli, Urarv, Bode Preto (live), Nekrodelirium (live), ex-DödsÄngel, ex-Asagraum, ex-Djevelkult, ex-Gate to Khaos, ex-Mök, ex-Sisters of Suffocation, ex-Skitliv, ex-Isvind (live), ex-Nattefrost (live), ex-Svartedød
H. - Guitars (rhythm) (2016-present) Kall, ex-Lifelover, Sällskapsresan

Uruz - Drums (2014-2016) Blåhø, Saint Deamon, So Much for Nothing, Urgehal, Vulture Lord, ex-Philomel's Epitaph, ex-Crest of Darkness, ex-Den Saakaldte, ex-Endezzma, ex-Nàttsòl, ex-Shining, ex-Voluspaa, ex-In Lingua Mortua, ex-Where Angels Fall, ex-Amaroc
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Craft/1154
BC: https://craftofficial.bandcamp.com/music
Wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/Craft_(band)
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6275
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#2

Vexatus 6 lata temu

Obrazek

Tytuł nadchodzącej płyty to "White Noise and Black Metal". Może być ciekawie. :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5497
Rejestracja: 6 lata temu

#3

pit 6 lata temu

Co oni wszyscy z tymi klockami na okładkach?
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#4

yog 6 lata temu

pit pisze:
6 lata temu
Co oni wszyscy z tymi klockami na okładkach?
Bielak jest architektem - mniej więcej to :P

Craft nuda, wszystko było, tylko lepiej.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5497
Rejestracja: 6 lata temu

#5

pit 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
pit pisze:
6 lata temu
Co oni wszyscy z tymi klockami na okładkach?
Bielak jest architektem - mniej więcej to :P

Craft nuda, wszystko było, tylko lepiej.
Potrafi zrobić rzut izometryczny, nie przeczę. Ale czemu jest tak rozchwytywany?

Czasem nuda, czasem rock 'n roll.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#6

yog 6 lata temu

pit pisze:
6 lata temu
yog pisze:
6 lata temu
pit pisze:
6 lata temu
Co oni wszyscy z tymi klockami na okładkach?
Bielak jest architektem - mniej więcej to :P
Potrafi zrobić rzut izometryczny, nie przeczę. Ale czemu jest tak rozchwytywany?
Pewnie dlatego, że robi zajebiste arty dla kapel z kręgu ekstremy, we własnym, bardzo rozpoznawalnym stylu, nie kopiując za bardzo nikogo (poza Dorem na watainowym Lawless Darkness). Przypuszczam też, że jego obrazki przyciągają nowych ludzi.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#7

Wędrowycz 6 lata temu

Craft to żadna nuda, tylko jedna z najlepszych szwedzkich załóg, która potrafi stworzyć nienawistny i antyludzki black metal w starym dobry darkthronowskim stylu, a do tego dorzucić istnie piekielny black'n'roll, który nie brzmi wesołkowato jak ostatnie materiały rzeczonego Darkthrone, którymi właśnie się raczę ostatnie parę dni.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#8

yog 6 lata temu

Szwedzka nuda, podkreślę - nuda w chuj. Może dla fanów gówna pokroju Carpathian Forest to dobre granie - z kolei dla mnie jeden z tych zespołów, który oprócz tego, że gra "true" nie ma do zaoferowania absolutnie nic, a obrósł kultem jak pierdolone Darkthrone. Ja w takim graniu nie dostrzegam absolutnie nic nienawistnego ani antyludzkiego, tylko i wyłącznie wyrachowanie w graniu "true black metalu", bo tego trzeba publice w nowym millennium.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4642
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#9

TITELITURY 6 lata temu

Bo to kapela z nurtu tych "tsjuderowych", które poruszają się wydeptanymi ścieżkami. Kruszył kopii o zespół nie będę, bo muzyka Tsjuder wydaje mi się ciekawsza hehehe, ale nie uważam, żeby to było nudne gówno. Grają z werwą i punkowym pazurem, a że już było ? A czego nie było ? Furii ?
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6275
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#10

Vexatus 6 lata temu



Oficjalna premiera kawałka otwierającego nadchodzącą płytę.
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#11

Wędrowycz 6 lata temu

@yog po tym co opisujesz ostatnimi czasy mam wrażenie, że już coraz bardziej przestaje Ci pasować black metal, który zdaje się niegdyś był gatunkiem wiodącym u Ciebie prym. Cóż, widać gusta Ci się pozmieniały. Ja natomiast choć słucham mnóstwa różnych gatunków i przeróżnych modyfikacji black metalowych, to zawsze lubiłem prosty i klasyczny w formie true black metal i nigdy nie mam go dość, a uważam że nie każda kapela potrafi go zagrać prawidłowo tak jak np. Craft. Nie ma jednak sensu nikogo do niczego namawiać.

Ja tam się cieszę na wieść o nowym albumie bohaterów tematu, choć po "Void" oczekiwałem więcej, więc tym razem oczekiwań nie będzie. Dalej moją ulubioną płytą pozostaje "Fuck The Universe".
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#12

yog 6 lata temu

To nie jest tak - mi się nigdy kapele pokroju Gorgoroth, Marduk, Tsjuder, Carpathian Forest czy Taake zbytnio nie podobały - dla mnie black metal to bardzo otwarty gatunek jest, bo chodzi w nim o atmosferę przede wszystkim. I ta, o ile jest w takim Darkthrone z 2, 3 czy 4 jest (moim zdaniem - które chyba Fenriz podziela - one też są w połowie zajebiste, a część kawałków to zapchajdziury), o tyle w takim Craft, to już jest próba odwrócenia nieubłaganego wektora czasu, próba nagrania jeszcze raz tego samego, co już zostało dokonane na najwyższym poziomie.

Także, podsumowując, black jest dla mnie wciąż gatunkiem nr. 1, tylko mnie nigdy nie jarał Darkthrone worship, bo to pójście po najmniejszej linii oporu, szczególnie na początku lat 2000., kiedy to podziemna publika tego chciała najbardziej i każdy raw black metal z miejsca zyskiwał miano kultu.

Ja ten gatunek cenię za własne pomysły, nieszablonowość, wyjebanie na oczekiwania odbiorców itp. aspekty - Craft w tym wymiarze pada na ryj, jak długi.

Po raz kolejny użyję porównania do horroru - jak gatunek bardzo lubię (kiedyś mój ulubiony), tak slashery i gore nie wzbudzają we mnie żadnej reakcji, poza uśmiechem politowania. Tak jest też z blackiem - napierdalanie dla napierdalania mnie nie jara.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4642
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#13

TITELITURY 6 lata temu

Eeee tam, kotleta też można odgrzać różnorako. Inaczej nie byłoby różnicy pomiędzy takim np. Urgehal, a no powiedzmy, gównem pokroju Beleth ( bo chyba słyszysz jakościową różnicę pomiędzy tymi dwoma zespołami, nawet jeśli obu nie lubisz ). Po prostu czego innego oczekujemy od takiej muzyki. Przed chwilą usiadłem przy tym Urfałście i po raz kolejny zacząłem ziewać. Jasne, "co kto lubi", ale poprzestałbym na stwierdzeniu, że jednak z tych odgrzewających kotlety, to Craft jest całkiem spoko. Choć jak porównam sobie "Fuck the Universe" z takim Morok np., który już w ogóle chyba poupychał na ostatniej płycie jedynie wszystkie hiciarskie zagrywki, wymyślone przez Norwegię, to podoba mi się to bardziej.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#14

yog 6 lata temu

Dopełniając jeszcze mojej ostatniej wypowiedzi - black to taka afirmacja indywidualizmu, jak dla mnie, dlatego mnie w tym gatunku odgrzewanie kotleta zupełnie nie jara, a np. w thrashu czy deathu mnie to nie mierzi tak bardzo.

Obczajcie sobie, co wyszło pod szyldem DSP:

Obrazek

(fota nie moja, nie stać mnie)

Żadna z tych kapel nie grała podobnie, w starym blacku każdy (szanujący się gracz) miał swój unikalny styl. Necromantia, Samael, Beherit, Mystifier czy Moonspell, każda z kapel pierwszej fali norweskiej - miały własne pomysły, brzmienie itp. Nie pomylisz Emperora z Arcturusem czy Dimmu, ani Darkthrone z Burzum czy Zyklon-B.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#15

Wędrowycz 6 lata temu

Tu akurat masz rację yogi ;) z tym, że black metal jest bardzo pojemnym gatunkiem. Ja szanuję zarówno udany Darkthrone/Burzum worship czyli klasyczną formę, jak również i kombinatorów z Mayhem, Blut Aus Nord, DSO czy Dodheimsgard na czele. Fakt faktem, zespół powinien mieć jednak jakiś pierwiastek oryginalności, coś swojego co odróżnia go od zalewu reszty przeciętniaków. Nawet w tym klasycznym ujęciu wspomniane Tsjuder, Taake, Carpathian Forest, Craft czy Urgehal mają moim zdaniem swoje własne style, bo choć wiele kapel gra podobnie, to jakoś z miejsca wiem która kapela jest która jak coś nowego leci.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4642
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#16

TITELITURY 6 lata temu

Nie no jasne, że różne kapele. Ale jak sobie popatrzymy na tę 2. falę, która ponoć nie istnieje, to nie bez kozery ktoś te kapele norweskie wrzucił do jednego wora, podobnie jak greckie do innego, itd. Podobieństwa w ramach stylu są, a jednak co innego jednocześnie.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Endymion
Master Of Reality
Posty: 296
Rejestracja: 6 lata temu

#17

Endymion 6 lata temu




Jaka słabizna, zaczynam się obawiać o całokształt...
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1693
Rejestracja: 6 lata temu

#18

porwanie w satanistanie 6 lata temu

Na szczęście poprzedni kawałek na tyle dobry, że spokojnie to równoważy, a nawet przeważa.
Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor
Posty: 417
Rejestracja: 6 lata temu

#19

Metalized 6 lata temu

Nie sprawdzałem nic z nowego materiału, wyjdzie całość to popróbuje się czy nadal smakuje, bo osobiście Craftem sie zasłuchuję całkiem regularnie. Moze mniej ostatnim krążkiem, głównie Fuck leci, ale i pozostałe goszczą. Nuda? jednemu nuda, inny pól dnia by katował, tradycyjnie. Ja sie nie nudzę.
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 658
Rejestracja: 7 lata temu

#20

Nebiros 6 lata temu

Nie wiadomo jak ogromnym fanem raczej nie jestem, natomiast Fuck the Universe bardzo sobie cenie - na tym albumie panuje jakaś taka złowroga, nienawistna atmosfera i bardzo często do niego wracam. Planuje drugie podejście do pozostałych płyt, które nie wywarły na mnie lata temu szczególnego wrażenia.
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#21

Wędrowycz 6 lata temu

Ja natomiast uważam siebie samego za dość dużego fana kapeli ;) wszystkie płyty na półce i sticker z logiem kapeli dumnie naklejony jest na moim basie od wielu lat. Pierwszy wałek sprawdziłem i mi się podobał, drugiego natomiast nie sprawdzę, bo wolę teraz już poczekać na całość. Dotąd na tej kapeli się nie zawiodłem i jest ona jedną z tych, które w moim mniemaniu dalej są true. Tylko kurde ta fotka jaką sobie strzelili trochę lipa...w sensie wyglądają git i w ogóle, ale jednak wolałem te ascetyczne zdjęcia na których chuja widać (w stylu "Transilvanian Hunger") znane z poprzednich płyt.
Odium Humani Generis
Endymion
Master Of Reality
Posty: 296
Rejestracja: 6 lata temu

#22

Endymion 5 lata temu

O proszę, poprzedni kawałek był nijaki, a ten dla odmiany zajebisty!

Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor
Posty: 417
Rejestracja: 6 lata temu

#23

Metalized 5 lata temu

Rano wracając z nocki słuchałem sobie nowego Craft i całkiem to przyjemna rzecz, ale podróż dopiero mi się zaczęła w pełni podobać jak zaczęli charczeć ludkowie z Bestial Raids z debiutu. Ma sie ten antygust hehe. Pewnie pozytywny wpływ nocek i ogólnie tygodnia nasyconego pracą, ze tylko nakvrw podpasował.
Awatar użytkownika
KorgullExterminator
Master Of Reality
Posty: 289
Rejestracja: 7 lata temu

#24

KorgullExterminator 5 lata temu

W takim kierunku powinny rozwijac sie black metalowe zespoly, ktore nie chca zamieniac sie w techno-gothow lub gangsterow, co obecnie jest bardzo modne. Murowany kandydat do najlepszej plyty BM 2018.
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 658
Rejestracja: 7 lata temu

#25

Nebiros 5 lata temu

Mam sobą pierwszy odsłuch nowego placka. Jest dobrze, nieco inaczej, ale dobrze. Mam wrażenie, że Szwedzi trochę zmienili tutaj stylistykę, ewoluowali w tę stronę, w którą od ładnych paru lat idzie wiele bandów. Więcej tutaj złowrogich i odjechanych klimacików, rezonansowych riffów etc. a mniej siarki i plugastwa. Brakuję mi tych pojebanych wokaliz rodem z Total Soul Rape i tego wszechobecnego brudu. Zamiast tego mamy więcej "blackowego majestatu". Odebrane inaczej, ale pozytywnie, więcej wyjdzie przy kolejnych odsłuchach. :)
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1511
Rejestracja: 7 lata temu

#26

pp3088 5 lata temu

KorgullExterminator pisze:
5 lata temu
W takim kierunku powinny rozwijac sie black metalowe zespoly, ktore nie chca zamieniac sie w techno-gothow lub gangsterow, co obecnie jest bardzo modne. Murowany kandydat do najlepszej plyty BM 2018.
Proszę bardzo o podanie przykładu zespołu black metalowego który zamienił się w gangsterów. Słuchałbym!
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 658
Rejestracja: 7 lata temu

#27

Nebiros 5 lata temu

pp3088 pisze: Proszę bardzo o podanie przykładu zespołu black metalowego który zamienił się w gangsterów. Słuchałbym!
Spójrz na Warcrimera, gangster jak chuj. :D
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6275
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#28

Vexatus 5 lata temu

Ja to mam chyba coś z uszami, bo dla mnie Craft to nie żadne odgrzewanie kotleta i kopia Darkthrone - może wybitnie odkrywcza i oryginalna muzyka to nie jest, ale mają własny rozpoznawalny styl i to zarówno jeśli chodzi o konstrukcję kawałków jak i produkcję materiałów. Słychać od razu, że to Craft. :)

Dzisiaj właśnie zabieram się za najnowszy album, bo jakoś tak wyszło, że jeszcze nie słyszałem. :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#29

yog 5 lata temu

Nowy album to na pewno nie brzmi, jak kopia Darkthrone. Norwegowie takimi hipsterami nie są, aby granie jak Craft teraz uskuteczniać :P Niemniej spoko płytka - choć znakomitą bym nie nazwał, to zaskoczyła mnie jednak pozytywnie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#30

Wędrowycz 5 lata temu

Vexatus pisze:
5 lata temu
Ja to mam chyba coś z uszami, bo dla mnie Craft to nie żadne odgrzewanie kotleta i kopia Darkthrone - może wybitnie odkrywcza i oryginalna muzyka to nie jest, ale mają własny rozpoznawalny styl i to zarówno jeśli chodzi o konstrukcję kawałków jak i produkcję materiałów. Słychać od razu, że to Craft. :)
Bo mają swój rozpoznawalny styl, choć oparty mocno na sprawdzonych przez Darkthrone patentach, z tym, że aranżacje są inne, Craft dodaje do tego jeszcze bardziej brudne brzmienie (to głównie na pierwszych 2 pełniakach) jak również trochę rock'n'rollowego kopniaka (tu już prym wiedzie "Fuck The Universe").
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4642
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#31

TITELITURY 5 lata temu

Proszę bardzo o podanie przykładu zespołu black metalowego który zamienił się w gangsterów.
Behemoth. Było kiedyś napisane w reklamie, że "mogą załatwić kamerzystę" ? Było. Nie wiem naprawdę z czym masz problem.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Deathhammer
Master Of Puppets
Posty: 126
Rejestracja: 6 lata temu
Kontakt:

#32

Deathhammer 3 lata temu

Widzę i tutaj było dyskutowane, czy zwyczajny Darkthrone worship czy może jednak nie do końca. Ten temat poruszam w swoim tekście i biorę na warsztat całą dyskografię Szwedów, no może wyłączywszy demo. Konkluzja jest taka, że mimo oczywistych wzorców jest to cholernie charakterystyczny zespół :)

CRAFT - zwyczajne hołdowanie Darkthone? Znacznie więcej!
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 658
Rejestracja: 7 lata temu

#33

Nebiros 3 lata temu

Żeby Craft nazywać kopią Darkthrone to już musi być naprawdę ciężki przypadek głuchoty, albo po prostu kompletny brak zorientowania w temacie.
Ostatnio zmieniony 03 lip 2020, 19:32 przez Nebiros, łącznie zmieniany 1 raz.
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#34

yog 3 lata temu

Nudną kopią Darkthrone lepiej :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#35

Wędrowycz 3 lata temu

Cóż za nędzna prowokacja ;) Craft zarządza i co jest oczywiste czerpie z wzorców, ale robi to na swój sposób. @Deathhammer i @Nebiros mają rację.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#36

yog 3 lata temu

Nie wiem, gdzie tu prowokacja, ja po prostu tego bandu nie lubię, bo nie uważam, żeby coś specjalnie nowego/ciekawego wnosił. Ot takie tam granie na poziomie i tyle, wolę czegoś nowego posłuchać niż Craft katować.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#37

Wędrowycz 3 lata temu

No jak ktoś potrzebuje słuchać tylko oryginalnych i wnoszących coś nowego do gatunku zespołów to spoko. Tyle, że to też kupy się nie trzyma, bo słuchasz też wielu odtwórczych kapel i tam już nudno nie jest?
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 658
Rejestracja: 7 lata temu

#38

Nebiros 3 lata temu

Bardzo wątpię, aby ekipa craftowska za cel stawiała sobie wnoszenie czegokolwiek nowego do gatunku. To jest po prostu klasyczny, kurwesko siarczysty i skurwiały kawał raw BM'u grany przez zespół, który napierdala w takiej formule już ponad 20 lat - stąd też uważany jest już za kapelę kultową. To chyba oczywiste.

Do tego panowie mają swój charakterystyczny styl i nieokrzesaną dzikość grania, przez co wg mnie nie idzie ich w żadnym wypadku pomylić z DT, czy tym bardziej nazwać ich "nudną kopią". Po prostu grają surowy i stosunkowo prymitywny black i na tym można zakończyć doszukiwanie się podobieństw.
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#39

yog 3 lata temu

Wędrowycz pisze:
3 lata temu
No jak ktoś potrzebuje słuchać tylko oryginalnych i wnoszących coś nowego do gatunku zespołów to spoko. Tyle, że to też kupy się nie trzyma, bo słuchasz też wielu odtwórczych kapel i tam już nudno nie jest?
Właśnie jak mam chęć na alternatywę dla Craft, za którą przepadam, będącą poniekąd nie-nudną kopią Darkthrone to zapodaję sobie Armageddę. Chyba już nie raz udowodniłem, że względem szwedzkiego blacku jestem bardzo wybiórczy i lubię w zasadzie rzadko co ;) Craft mi się po prostu wydaje jakiś taki grzeczny, choć wiem, że Wy tu piszecie o nieokrzesanej dzikości itp., to ja tego w graniu Joakima Karlssona i spółki nie czuję. Nie mam oczywiście nic do tego, że ktoś lubi, znam sporo osób, którym się to podoba, a których gust szanuję.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 658
Rejestracja: 7 lata temu

#40

Nebiros 3 lata temu

yog pisze: Wy tu piszecie o nieokrzesanej dzikości itp., to ja tego w graniu Joakima Karlssona i spółki nie czuję.
Włącz sobie Total Soul Rape, a usłyszysz to już w drugiej sekundzie :P
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2696
Rejestracja: 7 lata temu

#41

dj zakrystian 3 lata temu

Ja tam nieszczególnie Darkthrone słyszę w Craft. Prędzej Urgehal na początku byli mocno DT worship, ale za to jak zajebiści.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Sacrum_Profanum
Master Of Reality
Posty: 291
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Kanalizacja

#42

Sacrum_Profanum 3 lata temu

Debiut tych panów rządzi. Rozpierdolił mnie od pierwszego odsłuchu, aż musiałem sobie go sprawić na fizyku, jakiś czas temu.

A jedyne co łączy ten zespół z Darkthrone, to zło, mrok i nienawiść, wylewające się na słuchacza, niczym sperma na zakonnice.

TOTAL SOUL RAPE KURWAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA, wpierdol prosto z głośników, a scream w 3:49, numeru tytułowego, wywołuje u mnie ciarki raz setny.
卐 卐 卐 POPEŁNIJ SAMOBÓJSTWO - PRO BONO PUBLICO 卐 卐 卐 BLACK METAL TO KILOF
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1852
Rejestracja: 7 lata temu

#43

Blind 2 lata temu

Trwają prace nad nowym albumem. Czekam, bo ostatnia płyta była świetna. Zresztą, ten zespół nigdy słabej płyty nie nagrał.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#44

Wędrowycz 2 lata temu

+1, też czekam mocno, bo Craft to na dzisiejszej scenie dla mnie synonim tego prawdziwego black metalu.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1711
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#45

brzask 2 lata temu

Tak - to jeden z zespołów który potrafi , można powiedzieć dość prostym graniem, dać kopa i wiele radości ze słuchania.
Bardzo ich lubię - najbardziej pewnie Fuck the Universe i następny Void .
Czarci black n roll można powiedzieć:)
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2447
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#46

CzłowiekMłot 2 lata temu

Po pobieżnym przesłuchaniu stwierdzam, że panowie z Craft absolutnie nudy nie serwują (No może trochę, ale jednak to czarny metal, fajerwerków przesadnych nie będzie). Do sprawdzenia przekonały mnie nazwa, autor tematu, który raczej badziewia nie proponuje i jakaś chęć i potrzeba lepszego poznania nielubianego przeze mnie podgatunku. Wyglada na to, ze zaczynam chyba rozumieć o co w tym chodzi, a nawet potupać nóżką jak w przypadku kawałków z ostatniej płyty i paru jak dotąd przesłuchanych taktów z „Jebać Wszechświat”. Z pozoru nuda i odtwórstwo, ale jednak sporo tu rokenrola, a co za tym idzie dobrych melodii i przebojowości.

Fajne.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Sacrum_Profanum
Master Of Reality
Posty: 291
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Kanalizacja

#47

Sacrum_Profanum 2 lata temu

Blind pisze:
2 lata temu
Trwają prace nad nowym albumem. Czekam, bo ostatnia płyta była świetna. Zresztą, ten zespół nigdy słabej płyty nie nagrał.
No i w pytę takie info, aż się chce czekać! Aż wstałem i stoję zniecierpliwiony!!!! Craft nie zawiedzie.
CzłowiekMłot pisze:
2 lata temu
Po pobieżnym przesłuchaniu stwierdzam, że panowie z Craft absolutnie nudy nie serwują.
Mi od samego początku najbardziej i praktycznie w całości siadł debiut - ''Total Soul Rape''. Najlepsze od nich, poświęć, bo warto spożytkować te niewiele ponad 45 minut muzyki w kolorze krwistoczerwonej i głęboko nasyconego bleku :v.
Jeśli byś sprawdzał, usmaż jakiś post nim wszyscy dosłownie zrozumieją sens słów...DEF DESOLEJSZYN!!!
卐 卐 卐 POPEŁNIJ SAMOBÓJSTWO - PRO BONO PUBLICO 卐 卐 卐 BLACK METAL TO KILOF
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#48

Wędrowycz 2 mies. temu

Nox przez swoje prywatne sprawy, musiał się odsunąć od Craft, natomiast momentalnie zastąpił go Mannevond, znany m.in. z Koldbrann. Ciekawe zastępstwo i choć bardzo lubię Koldbrann i sądzę, że to dobry typ, ale jednak wydaje mi się, że Noxa ciężko zastąpić. Pasował do tej kapeli jak ulał.
Obrazek
Odium Humani Generis

Wróć do „Black Metal”