Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor
Posty: 908
Rejestracja: 7 lata temu

Kły

Nathas 6 lata temu

Obrazek
Kapela istnieje niby od 1997 roku i po dwudziestu latach 'działalności' wydała demo, a niedawno pełniaka. Nic więcej o zespole nie napisze, bo nic więcej nie wiem :) Logo ujowe, ale muza bardzo dobra. Nie wiem czy słusznie, ale troszkę mi się z wczesnym Non Opus Dei kojarzy.

Dyskografia:
2017 - Taran-Gai [demo]
2018 - Szczerzenie
2020 - Wyrzyny
2021 - Chen




MA: https://www.metal-archives.com/bands/K% ... 3540431697
BC: https://paganrecords.bandcamp.com/music
deathwhore
Tormentor
Posty: 4454
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 6 lata temu

Mam to pierwsze wydawnictwo, bo Adryjan wcisnął do R'lyeh. Jak na przereverbowane atmo gówno to nawet można posłuchać :D Raczej nie wracam, ale w swojej niszy kichy chyba nie odwalają.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17537
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

Taa każdy wie, że w R'lyeh było i logo nie takie. A logo właśnie bardzo spoko!!!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor
Posty: 908
Rejestracja: 7 lata temu

Nathas 6 lata temu

No właśnie później doczytałem, że demo było do zina dołączone, w Pagan jest normalnie do kupienia i chyba sobie wciągnę obie pytki, bo jaram się tym od paru dni, al jak mi przejdzie to mogę nie kupić. Logo jest do dupy, wygląda jak babol, piszesz ozdobną czcionką bez polskich znaków i wyskakują zamiast nich takie zwykłe litery, tak to właśnie wygląda. Dla mnie jako informatyka lamersko i nie do przyjęcia :)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17537
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

Toć to oczywiste, jak wygląda - i bardzo dobrze! Niech wkurwia oko!!! Gdzieś strasznie kminili czy to specjalnie czy przypadek i nikt nie zauważył. No jasne kurwa przypadek, tylko wprawne oko dostrzeże, że bez polskiej czcionki! Jebać fontowych nazistów!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor
Posty: 417
Rejestracja: 6 lata temu

Metalized 6 lata temu

Demko mam do do Ryjek zine dało a czytuję :D Logo nieładne ale w sumie nie wadzi. Muzyka? Taran geja posłuchałem najpierw z rezerwą a potem nawet wlazło, ale płytę położyłem i nie przyciągnęła swoim powabem do ponowienia, nowy materiał odpaliłem z yt i coś w tym jest co nie pozwala mi odrzucić to z pogardą. Jeszcze nad tym popracuję , zwykle lubie tylko muzykę juz znana i najlepiej wtórna i dziką a tu coś w uchu zostało.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 6 lata temu

Miałem dzisiaj rozkminiać jakieś nowe death metale ale jakoś tak naszło, że postanowiłem jak pewien DJ poszczerzyć kły z nad konsolety.

Rzut na okładkę i skojarzenie z jakimiś miastowymi blackami a'la Biesy czy Furia. Na forum mówicie, że to klimatolodzy ale okazało się chuja prawdą bo to nawet nie black metal a jak już to zrobiony na jakiś colage. Muzycznie mam wrażenie, że to takie niesamowite połączenie trochę z Furii, trochę z Odrazy by z przeciwnego bieguna dołożyć coś od Licho a nawet W~T~Z. Może ta płyta nie powala ale słuchało mi się elegancko i nawet już zapamiętałem trochę tekstów. Idealnym jest, że w kilku kawałkach chłopaki pojechali takim zimnofalowym klimatem i zrobiło się całkiem miło a już kawałek "Jeżeli" to rewelacja. Rozkręca się spokojnie by mniej więcej od połowy pojechać riffem, który pewnie tak nie jest ale brzmi jakby był przearanżowanym z ultra hitu Shine On zespołu House Of Love. Bardzo fajna płyta. Logo do wymiany bo straszy.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 872
Rejestracja: 6 lata temu

mork 6 lata temu

Nie tego się spodziewałem ale słuchało się świetnie! Bardzo dobry album. Chociaż dla mnie to bardziej post niż black metal. Chociaż też nie do końca. Może taki atmospheric post black metal? :)
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 6 lata temu

Rzeczywiście fajne te Kły. "Szczerzenie" słychać, że czerpie sporo z Furii, trochę z Odrazy, W~T~Z i Licha, słychać także echa późniejszej Katatonii, ale jest w tym wszystkim też coś swojego, bo nie brzmi to moim zdaniem jak jakiś klon wyżej wymienionych. Ogółem bardzo polskie granie i to słychać moim zdaniem. Kolejny wartościowy twór na naszej ziemi, warto obserwować jak dalej będą sobie poczynać. Dla mnie dodatkowy plus, bo niby takie "miejskie" granie, ale korzenie zapuszczone dalej w lesie, że tak to ujmę ;) mnie to bardzo cieszy.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor
Posty: 908
Rejestracja: 7 lata temu

Nathas 6 lata temu

Wędrowycz pisze:
6 lata temu
Kolejny wartościowy twór na naszej ziemi, warto obserwować jak dalej będą sobie poczynać.
Obawiam się tylko, żeby na drugą płytę nie przyszło 20 lat czekać, jak tak się do debiutu zabierali ;)
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 6 lata temu

W sumie wszystko możliwe, ale jakoś ostatnimi laty coś tam jednak wypuszczają, to może coś z tego jeszcze będzie ;)
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Haghi
Master Of Puppets
Posty: 117
Rejestracja: 6 lata temu

Haghi 5 lata temu

Przesłuchałem, nawet do mnie trafił, poczatkowo ze Stwórz mi sie skojarzyło, ale szybko owa sugestia została wyparta :)
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Nucleator 5 lata temu

Kurczę, ale znakomita płyta. Niesamowicie klimatyczna i oniryczna. Najbliżej temu w mojej opinii do W-T-Z i Duszę Wypuścił, trochę też słychać w tym Furię. Te numery mają w sobie coś magnetyzującego, coś, co bierze słuchacza za łeb i każe mu wsiąknąć w wykreowaną aurę lasu o mglistym poranku. Bo tego nie da się puścić w tle, to trzeba słuchać że tak powiem z zaangażowaniem. Te melorecytacje też przyprawiają o ciary i wypadają fenomenalnie. Słychać, że goście mają pomysł na siebie i mocno im kibicuję, by odnieśli sukces na miarę Furii czy Mgły.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
Haghi
Master Of Puppets
Posty: 117
Rejestracja: 6 lata temu

Haghi 5 lata temu

Ciekawy ten album. Nie moje klimaty tak najogólniej rzecz ujmując, ale dobrze się tego słucha. Taki "Forrest Metal" z czasów wiedźmińskich :)))

Tak jak napisał Nucleator tego nie da się słuchać w tle. Trza się wczuć, a jest w co.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17537
Rejestracja: 7 lata temu

yog 4 lata temu

Ulubione logo wszystkich blackmetalowców wyda 8 maja 2020 drugi album pod banderą Pagan Records. Krążek Wyrzyny kierowany jest przede wszystkim do grzybiarzy, jak można zauważyć w poniższym, bezsensownym z zasady tak zwanym teaserze, a po polsku byłoby to - zwiastunie.

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17537
Rejestracja: 7 lata temu

yog 4 lata temu

Prócz Odrazy i Biesów premierę mają dziś też i kłowe Wyrzyny:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 4 lata temu

O i fajnie, to jak będę sprawdzał nową, to sobie od razu też polecę całością Kłów. "Szczerzenie" pamiętam, że przypadło mi bardzo do gustu.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere 4 lata temu

Ładne grzybki na tych Wyrzynach rosną. Płyta wraz z nową Odraza już czeka na odsłuch.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6290
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 4 lata temu

Pierwsza płyta super im wyszła. Jeśli na drugiej utrzymali poziom i klimat z debiutu to będę bardzo zadowolony. :) Zaraz sobie obadam nowy materiał. Logo koszmarne, ale na szczęście przymusu patrzenia nie ma. :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1693
Rejestracja: 6 lata temu

porwanie w satanistanie 4 lata temu

Pioniere pisze:
4 lata temu
Ładne grzybki na tych Wyrzynach rosną.
Te z okładki owszem, ale te rosnące w teaserze raczej nie mają nic wspólnego z wiadomymi tematami ;)
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 4 lata temu

"Wyrzyny" brzmią dalej jak bardziej black metalowa wersja W~T~Z czy też Duszę Wypuścił. Fajne, dziwaczne, ale wpadające w ucho granie. To jest przykład dziwactwa dla dziwolągów, które jest dla mnie do strawienia. Czuć tu melancholię, miejski pierwiastek, ale dalej pod tym wszystkim kryje się też las, co bardzo mnie cieszy. Bardzo udany post-black metalowy atmosferyk, tak bym chyba zawartość albumu określił. Myślę, że jak komuś podobał się debiut tak bardzo jak i mnie, to i "Wyrzyny" też powinny wejść gładko.

Szczególnie moją uwagę przykuł ostatni kawałek "Zakorzenienie".
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6290
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 4 lata temu

Wędrowycz pisze:
4 lata temu
Myślę, że jak komuś podobał się debiut tak bardzo jak i mnie, to i "Wyrzyny" też powinny wejść gładko.
Bardzo fajna i dość oryginalna muzyka. Coraz bardziej mi się wkręcają oba pełniaki. Pierwszego materiału wydanego przed pełniakami jeszcze nie miałem okazji posłuchać.
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1693
Rejestracja: 6 lata temu

porwanie w satanistanie 4 lata temu

Głupio to trochę przyznać, ale z jakichś bliżej nieznanych mnie samemu psychologicznych przyczyn nie miałem jakoś chęci, żeby mi się to spodobało, takie uprzedzenie jakieś. Ale dziś posłuchałem (w sumie w tym momencie leci ostatni kawałek)... i podoba mi się, bardzo dobrze się tego słucha. Ciekawa kapela.
Deathhammer
Master Of Puppets
Posty: 126
Rejestracja: 6 lata temu

Deathhammer 3 lata temu

Tak jest. Bardzo dobry materiał, podobnie zresztą jak i debiut.

"Zakorzenienie" to srogie narkotyki są. W ogóle dla mnie "Wyrzyny" brzmią jakby dzieci kwiatów zainteresowały się black metalem. Jakkolwiek absurdalnie to nie brzmi, jest to dla mnie czysty komplement ; )
deathwhore
Tormentor
Posty: 4454
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 3 lata temu

Większość "dzieci kwiatów" to ekstrema dużo większa niż jakieś tam śmieszne black metalowce.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Nucleator 3 lata temu

Kurwa, długo nie mogłem się polubić z nową płytą. To płyta inna niż znakomity debiut i dopóki nie włączyłem jej sobie będąc całkiem konkretnie podchmielonym, nie mogłem "załapać" Wyrzyn. Dopiero od tamtej pory zacząłem doceniać choćby taki otwieracz Burza (My rozgwiazdy) - gdzie furiowate riffy świetnie kontrastują z ambientowymi plamami, co w połączeniu z cytowanym wierszem "My rozgwiazdy" hipnotyzuje (zwłaszcza moment gdzieś od 7:53 to magia). Albo finałowe Zakorzenienie, z ciekawym intrem (choć niestety nie wiem skąd zostało zaczerpnięte) i fajnym pochodem basowym. No właśnie, te intra nadal robią robotę (to z Krajobraz jako Oko zabija). Natomiast mam problem z czwartą kompozycją - jak dla mnie riffy są zbyt "wesołkowate", przez co jak na moje rozbija nieco spójność całego albumu.

Tak więc z każdym kolejnym przesłuchaniem nowe Kły zyskują - póki co jednak nadal postawiłbym ją niżej niż debiut, który parę lat temu wychwalałem.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17537
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

Na stronce Pagan Records każdy pewnie po cichu ostatnimi dniami liczył, że oto nadchodzi nowa Furia, ale nie - Kły. 22 września na przesilenie. Chen się nazywa.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1715
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

brzask 2 lata temu

Świetna wiadomość

Czekam mocno po bardzo dobrym Szczerzeniu i Wyrzynach...
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6290
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 2 lata temu

W sumie na początku nie spodziewałem się, że tak mi się wkręci ta muzyka, ale oba pełniaki bardzo mi się podobają i chętnie obadam kolejny materiał.
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2698
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian 2 lata temu

Vexatus pisze:
2 lata temu
W sumie na początku nie spodziewałem się, że tak mi się wkręci ta muzyka, ale oba pełniaki bardzo mi się podobają i chętnie obadam kolejny materiał.
Mam podobnie. Bez większego przekonania wrzuciłem Szczerzenie na słuchawki i wciągnęło bardzo. Drugi LP też utrzymał poziom. Ciekawsze to od standardowego bm czy rozwlekłych i nudnawych atmo blacków.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
kyu
Master Of Reality
Posty: 280
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: bory tucholskie

kyu 2 lata temu

Bardzo fajna wiadomość, mam tylko cichą nadzieję, że coś dłuższego niż EPka.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17537
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

Chen bo Chęciny.

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6290
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 2 lata temu

Kolorowa okładka? ;)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
kyu
Master Of Reality
Posty: 280
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: bory tucholskie

kyu 2 lata temu

Szkoda, że pomimo tej całej promo akcji na fb nie ma żadnego pre-ordera. Albo chociaż tracklisty z minutami. Niecierpliwy jestem.
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1715
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

brzask 2 lata temu

czuję, że będzie bdb

1. Wmrok 00:00
2. Bezsłowie 04:13
3. Kołat 12:36
4. Hypnos 21:23
5. Wnikąd 27:10
6. Jasienie 34:05

wiec pewnie ok 40minut

premiera dzis po 21:00 na Y.T. w razie czego, jeśli w ciemno nie kupujecie
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17537
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

Jest płytka:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1715
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

brzask 2 lata temu

przesłuchałem sobie 2 pierwsze utwory i jest bardzo dobrze, reszta poleci już z cd

pierwsza myśl to mocniej wyeksponowane wokale i perkusja w porównaniu z poprzednimi płytami, ... nie wiem czy to dobrze bo wszystko jakby brzmiało czyściej...a czy powinno? Trzeba posłuchać więcej.

Najważniejsze, że ponownie można się przenieść na bezdroża słuchając ich..a to najważniejsze
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor
Posty: 908
Rejestracja: 7 lata temu

Nathas 2 lata temu

Bardzo dobry ten nowy płyt, imo najlepszy i najbardziej przystępny chyba materiał. Weszło od pierwszego odsłuchu, ale pewnie jest tu jeszcze trochę do odkrycia. Ładnie buja, nóżka sama tupie i czerep się kiwa, pięknie basik pracuje. A jak sobie pomyślę, że będzie druga część to jeszcze bardziej mi się micha cieszy :)
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6290
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 2 lata temu

Całkiem spoko płyta im wyszła, ale póki co jednak dużo bardziej podobają mi się oba poprzednie pełniaki. Trochę inny klimat ma ta najnowsza płyta...
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
kyu
Master Of Reality
Posty: 280
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: bory tucholskie

kyu 2 lata temu

Świetna płyta, póki co od dnia premiery codziennie do niej wracam.
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Nucleator 2 lata temu

Po wymagającym w odbiorze "Wyrzyny" Kły dostarczyły "Chen", który jest materiałem zdecydowanie bardziej przystępnym i łatwiejszym w odbiorze niż poprzedni długograj. W warstwie muzycznej nie dokonały się jakieś większe stylistyczne wolty, to dalej mariaż black metalu z muzyką zimnofalową. Spokojniejszych fragmentów pojawia się jednak nieco więcej niż poprzednio, dzięki czemu jeszcze łatwiej podczas słuchania zapaść w niemożliwy do opisania słowami trans. Fenomenalny pod tym względem jest przykładowo trzeci numer Kołat, który z mantrycznego, jednostajnego plumkania przeobraża się w połowie utworu w rewelacyjny metalowy odjazd ze znakomitymi gitarowymi zagrywkami. Oniryczny, melancholijny klimat aż się wylewa z tej narkotycznej dźwiękowo uczty. Na uwagę zasługuje jeszcze praca basu na tym albumie - czapki z głów dla instrumentalisty! Generalnie brzmienie całego albumu jest godne pochwały.

Bardzo miło mi "zaskoczył" ten krążek. Może to przez porę roku, może to przez post-black metalowe playlisty, które ostatnio bardzo często psują mi ciszę, niemniej jednak Kły dla mnie dalej nie zawodzą.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 2 lata temu

Zamek w Chęcinach ładny, byłem za starych czasów kiedy nie musiałem płacić za bilet. Kły jadą z trójką i niestety czuję się wydymany bo naturalna kolej rzeczy jest taka, że po genialnej dwójce poziom idzie wyżej a tu taaaaki chuj. Nowy album to... no właśnie nie wiem jak go ocenić bo słuchać się da nawet bardzo ale nic poza tym. Potupiemy nóżką, pośpiewamy, zeżremy 1 kg bigosu w 5 min. Stop kurwa przecież mamy rok Chopinowski a oni wyjeżdżają z bigosem. Baaaardzo to bezpieczny album nawet taki, że pan Czarnek będzie kazał dzieciom w podstawówce jakiś kawałek grać na cymbałkach. Jednak wolę te piosnki o grzybach bo przyszła jesień więc są na czasie. Drzwi przed nimi nie zamykam ale w chuja trochę przycięli.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6290
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 2 lata temu

Najnowszej płyty jakoś nie słuchałem do tej pory zbyt często, a do poprzednich wracam co jakiś czas dość regularnie. Możliwe, że tylko mi się tak wydaje i to sobie wmawia, ale dla mnie ta płyta jest jakaś taka... bezpieczna, tzn. wszystko tu to taka oczywista oczywistość i to w dodatku podana w nieco przystępniejszej formie.
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
kyu
Master Of Reality
Posty: 280
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: bory tucholskie

kyu 2 lata temu

Premiera drugiej i zamykającej części dyptyku KŁY “Cienie” odbędzie się podczas przesilenia zimowego 21 grudnia 2021 roku.
“Cienie” to czwarty duży album zespołu, który ukaże się w formacie digipak CD oraz digital za pośrednictwem Pagan Records. Wersja winylowa planowana jest na koniec pierwszego kwartału 2022.
Tak jak z pierwszą częścią dyptyku (“Chen”), materiał na "Cienie" został zarejestrowany na przełomie 2020/21 w studiu "Czyściec" w Katowicach i hamburskim “GegenRegenBogen”. Miksem i masteringiem albumu, podobnie jak w przypadku poprzednich wydawnictw Kłów zajął się Nihil.


Obrazek

źródło i preorder:
https://www.facebook.com/paganrecords/
Awatar użytkownika
kyu
Master Of Reality
Posty: 280
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: bory tucholskie

kyu 2 lata temu



Całość już dostępna do odsłuchu. Jeśli to ostatni album Kieł to będę tęsknił.

“To wszystko. Zapowiada się długi okres ciszy. Teraz nic nie mamy. Znowu chyba zapadniemy w sen. Nie wiemy co będzie.”
KŁY
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 2 lata temu

Klepią te albumy jakby myśleli, że są gwiazdami rock'a. Skoro to tak jakby ciąg dalszy poprzedniego to pewnie zmiany będą kosmetyczne, o np. okładka widzę, że jest inna. Posłucham bo wypada skoro znam poprzedni ale radochy nie odczuwam.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
kyu
Master Of Reality
Posty: 280
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: bory tucholskie

kyu 2 lata temu

No ja też szczerze wolałbym, żeby tegoroczne "Chen" i teraz "Cienie" były jednym, wspólnym wydawnictwem, niż taki przecięty w pół materiał rozsiany po równonocach za pomocą teatralnego dyptyku. Ale to nie ja jestem artystą, ja tu tylko słucham. ;)

"Chen" i "Cienie", choć to nieco inne "Kiełce" niż te ze "Szczerzenia", to mi na oby dwóch wydawnictwach wszystko się układa. Pomimo, że w materiale necrofolkowa aura Nihila jest gęsta jak ostry cień mgły i można powiedzieć, że Kły trochę stępiały, to jednak u tej formacji ta awangarda nie jest przerysowana jak to bywa w niektórych projektach ze "sceny". Od poprzedniej równonocy już się przyzwyczaiłem do wokalu nawet. :)
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 2 lata temu

Może po prostu Wyrzyny było albumem, na którym wypstrykali się z pomysłów i stąd powrót do grania radosnego black metalu. Nie skreślam ich ale na mój słuch strasznie obniżyli "loty" tą pierwszą połową Chęcin.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1715
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

brzask 2 lata temu

No ciekawe jak te Cienie.
Może i dlatego że mam najbardziej osłuchany, (nic nie ujmując pozostałym albumom,które lubię) myślę, że wyżej Szczerzenia to już chłopaki nie podskoczą. Przegenialna i wciagająca plyta, świetny leśny klimat z wisienką w postaci Kłysicy....

"W góry idziemy, w dzicz rozszalałą z białym szaleństwem zmierzyć się, sprawdzić, ile wart każdy jest z nas.
Nad głową księżyc, pod stopą skała. W zimy całunie niesionym przez wiatr.(...)"

Edycja- włączam, nabrałem ochoty
Obrazek
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1715
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

brzask 2 lata temu

Cienie skonsumowałem dziś na drugie śniadanie kilka razy i weszły konkretnie, bez popity:)
To najlepsza ich płyta tuż po Szczerzeniu bez dwóch zdań. Po trochę nijakich Chenach chłopcy znów złapali drugi oddech.
Album rozkręca się powoli by w środkowej i drugiej części osiągnąć szczyt a "Niekłanie" i "Letarg" to wg. mnie jedne z najlepszych utworów jakie w ogóle zrobili. Bardzo dobrze skonstruowane i zagrane utwory ...a co najważniejsze mają klimat.
Gdzieś mi się obiło o uszy że po tej płycie Kły zapadną w długi zimowy sen .. Mam nadzieję, że nie wieczny bo narobili znów smaka.
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride

Wróć do „Black Metal”