Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4189
Rejestracja: 7 lata temu

Wormlust

DiabelskiDom 5 lata temu

Obrazek
Kolejny, warty odnotowania przedstawiciel islandzkiej sceny. Niby też mamy black metal i też z ambientowymi naleciałościami ale jakże inny od Misþyrming! Tutaj w ramach czterech utworów na debiutanckim albumie dzieje się jeden, wielki chaos, zza którego oczywiście wyzierają blackmetalowe szkielety. W czterech długich numerach mamy psychodeliczną, pociachaną mieszankę, tak jak pisałem, black metalu i ambientu. Album w całości może za pierwszym razem odrzucać, zwłaszcza, jeżeli ktoś oczekiwał bardziej tradycyjnych aranżacji ale z biegiem czasu groza i dziwactwo tego albumu każą o sobie przypomnieć. Nie słyszałem nic z wcześniejszych materiałów (głównie demo) ale samo pełne wydawnictwo jak najbardziej mi wystarcza. Bardzo wyczerpująca i satysfakcjonująca muzyka.

Dyskografia:
2006 - Wormlust [demo]
2009 - Seven Paths [demo]
2009 - Oblivio Appositus [split z Haud Mundus]
2010 - Svarthol [demo]
2011 - The Opium Sleep [demo]
2012 - The Wormlust Collective [kompilacja]
2013 - The Feral Wisdom



Skład:
H.V Lyngdal - All instruments Ljáin, Martröð, ex-Wolfheart, ex-Pestuus, Afsprengi Satans, ex-Níðhöggur (live), ex-Myrk
Bjarni Einarsson - Drums Almyrkvi, Sinmara, Slidhr, ex-Finngálkn, ex-Chao, Yərûšəlem, ex-Abominor, ex-Revolter
▼ Byli muzycy
Wann - Vocals (additional) (2009) Rebirth of Nefast, Slidhr (live), ex-Haud Mundus, ex-Myrkr, ex-Sinmara
▼ Muzycy koncertowi
Örlygur Sigurðarson - Guitars (2015-present) Mannveira, Naðra, 〇, ex-Abacination, ex-Dysthymia
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Wo ... 3540295908
BC: https://wrmlst.bandcamp.com/music
Panzer Division Nightwish

Tagi:
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 5 lata temu

Fajnie, że temat założyłeś, bo ten zespół miałem skolejkowany do sprawdzenia od dawna, ale jakoś ciągle się odkładało na później. Jest dobra okazja, żeby odpalić w końcu "The Feral Wisdom", co właśnie teraz uczyniłem.

Już po 7 pierwszych minutach stwierdzam, że niezły tu chaos, zgiełk, szaleństwo, psychodelia i obślizgła groza rodem z Lovecrafta. Nie jest to prosty w odbiorze materiał, to zdecydowanie, ale coś czuję podskórnie że chętnie będę do niego wracał.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6301
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 5 lata temu

Kolejny ciekawy zespół z Islandii. Debiutancki pełniak jest całkiem niezły. Faktycznie sporo się w tej muzyce dzieje - długie i dość rozbudowane kawałki z ciekawymi aranżami i pewną dawką chaosu.

Obrazek

Szmata na twarzy to jakaś nowa moda na islandzkiej scenie BM?
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

Marduk666 5 lata temu

Vexatus pisze:
5 lata temu
Szmata na twarzy to jakaś nowa moda na islandzkiej scenie BM?
To nie szmata a zdaje się, że zasłona. Kolesiowi chyba karnisz spadł na łeb.
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

Ryszard 5 lata temu

Islamizacja metalu. Europa się broni a w black metalu dżihad na całego... Burki cipy noszą... chuj nie facety. Na wschodzie tylko baby owijają się w chustki do nosa.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 5 lata temu

Mi tam się stylówa kolesia podoba, a i sam zespół przyjemnie tripowy, czym mi nieco The Feral Wisdom o Oranssi Pazuzu przypomina, choć to zupełnie inne granie ;) Znacznie bardziej kvlt.

Kapturnik ten udziela się także w zbrodniczej sekcie o nazwie Martröð, która dorobiła się epeczki. Horda ta również daje radę, choć celuje mniej w kierunku Gwiazdozbioru Muchomora, a bardziej w świece z brązu i gryzące kadzidła członków zgromadzenia podziemnych kultystów z Terratur Possessions.

Sprawdzałem kiedyś dema też, ale głównie pamiętam, że Svarthol chujowe było ;P Reszta, o ile się nie mylę, lepsza.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere 5 lata temu

Panowie z Wormlust szykują nową płytę, która będzie kolaboracją z ich rodakami ze Skáphe. Album ukaże się 6 czerwca pt. Kosmískur Hryllingur nakładem Mystískaos.

Obrazek
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4651
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 5 lata temu

Fekal Pizdą fajna płyta, pamiętam że kiedyś mocno się na to nakrecilem i nawet szukałem po rodzimych distrach, ale nie znalazłszy, straciłem zapał do słuchania. Może czas to zmienić. Gdzieś w internetach reklamowali to jako black metal z naleciałościami morbid pędzel, co wtedy mnie rozbawilo, ale kiedy posłuchałem, stwierdziłem że wcale nie było to takie głupie. Jeśli się przedrzeć przez ten modny, "tripowy" syf, to tam się naprawdę fajowe rzeczy na gitarach dzieją, przez co muzyka nie odstrasza jednostajnoscią jak to Pazuzu Ornassi, Oranssi, cokolwiek. No i gra się tu black metal z Islandii zanim to się stało modne.

Martrod zajebiste, czekam na pełniaka.
Ostatnio zmieniony 16 maj 2019, 14:10 przez TITELITURY, łącznie zmieniany 1 raz.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4189
Rejestracja: 7 lata temu

DiabelskiDom 5 lata temu

Świetna wiadomość, debiut stoi teraz miliony monet, to może chociaż w powyższe dobro się zaopatrzę.

PS. Mózg Skáphe pochodzi ze Stanów akurat, nie z Islandii ;)
TITELITURY pisze:
5 lata temu
przez co muzyka nie odstrasza jednostajnoscią jak to Pazuzu Ornassi, Oranssi,
Kolega raczy sobie dworować chyba.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4651
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 5 lata temu

Generalnie zawsze to robię. Pozwolę jednak sobie zacytować własną skromną osobę z tematu o rzeczonej kapeli:
Kosmos kult, dwójka kult ( właśnie robię), reszta to już zjadanie własnego ogona. Może w odstępach czasu te płyty wchodzą, ale kiedy słucham jednej za drugą, robi się nudno.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4189
Rejestracja: 7 lata temu

DiabelskiDom 4 lata temu

Panzer Division Nightwish

Wróć do „Black Metal”