Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Re: Batushka

#201

Wędrowycz 5 lata temu

Ze śmiechu może i coś tam komuś pociekło, to i krocze mokre ;)
Odium Humani Generis

Tagi:
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#202

Hajasz 5 lata temu

Wszystko jedno z czego, ważny jest efekt a ten jest taki, że kurwa wielu boli ten stan.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#203

Zsamot 5 lata temu

Ja pamiętam, jak pisało sporo , że na pewno te koncerty to będzie ściema. Teraz znów jakieś problemy z dupy wzięte. Wydadzą gniot, to już się nie podniosą, a jak wydadzą dobry album, to znów będą wiadra pomyj. ;)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#204

Hajasz 5 lata temu

@Zsamot pierdol to bo jak mawiają starzy indianie, że na zachodzie bez zmian.

Na moje zapytanie o jakikolwiek inny polski zespół, który debiutując osiągnął taki sukces i komercyjny i koncertowy na zachodzie do dzisiaj cisza.

Jestem cierpliwy i ciągle czekam.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#205

Zsamot 5 lata temu

Sam jestem ciekaw ich drugiej płyty. Reakcji tzw. sceny już nie.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
nvsty
Posty: 97
Rejestracja: 6 lata temu

#206

nvsty 5 lata temu

Hajasz pisze:
5 lata temu
nvsty pisze:
5 lata temu
Średnia ta kapela jak barszcz.
To podaj mocniejszą jak grochówa.
Nic prostszego, CdG.
Hajasz pisze:
5 lata temu
@Zsamot pierdol to bo jak mawiają starzy indianie, że na zachodzie bez zmian.

Na moje zapytanie o jakikolwiek inny polski zespół, który debiutując osiągnął taki sukces i komercyjny i koncertowy na zachodzie do dzisiaj cisza.

Jestem cierpliwy i ciągle czekam.
A co ma osiągnięcie sukcesu komercyjnego do jakości muzyki? xD Bart zna się na promocji, tyle.
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#207

Ryszard 5 lata temu

Hajasz pisze:
5 lata temu
@Zsamot pierdol to bo jak mawiają starzy indianie, że na zachodzie bez zmian.

Na moje zapytanie o jakikolwiek inny polski zespół, który debiutując osiągnął taki sukces i komercyjny i koncertowy na zachodzie do dzisiaj cisza.

Jestem cierpliwy i ciągle czekam.
Wpierw udowodnij ten komercyjno/koncertowy sukces na zachodzie.

-----------------------------------------------------------------------------------
:lol:

Ani @Hajasz ani @Zsamot nie podali powodów zajebistosci Sraczuszki, nawet dwoch zdan o jej rzekomej muzycznej genialnosci wiec ich posty nie licza sie "pod budke"

Ja se mysle ze bez tych zajebiaszczych chorkow i szmat nie byliby wogole rozpoznani. Dobrym zas komercyjnym posunieciem bylo wykorzystanie prawoslawia jako thameu. Cos zerzniete z kapel jak D.S.Omega czy N.Christos - czyli chuj nie innowacje.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#208

Czit 5 lata temu

Gdzie tu ktoś pisał kiedykolwiek o ZAJEBISTOŚCI Batushki?? Ci którzy nie jadą po bandzie twierdzą, ze po prostu dobrze im sie tego słucha i tyle. Fajne riffy, ciekawe chórki, świetna perka = dobra muza. Jebać innowacyjność. Jak często słucham tych waszych "innowacyjnbych" kapel to mi się rzygać chce od tego bardziej niż słuchać.
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor
Posty: 873
Rejestracja: 6 lata temu

#209

Nathas 5 lata temu

Bo bardzo dobrze się słucha i tez mnie kupili tymi prawosławnymi zaśpiewami. Ta cała otoczka tajemniczości tez zrobiła sporą robotę na początku myślę, choć na mnie miało to znikomy wpływ, polubiłem muzykę i tyle. Bez chórków nie byłoby to może słabe granie, ale byliby kapelą jakich wiele i z dużym prawdopodobieństwem nie przykuliby na dłużej mojej uwagi. Pomysł na image i oprawę koncertów tez od początku przemyślany, wg mnie ciekawy i budzący zainteresowanie, co również przekłada się na ilość osób sięgających po ten materiał. Plus różne konfiguracje stuffu i wydań w limited edition, wszystko to składa się na - nie bójmy się tego przyznać - sukces. I co, zazdro? ;)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#210

yog 5 lata temu

Ryszard pisze:
5 lata temu
Ja se mysle ze bez tych zajebiaszczych chorkow i szmat nie byliby wogole rozpoznani. Dobrym zas komercyjnym posunieciem bylo wykorzystanie prawoslawia jako thameu. Cos zerzniete z kapel jak D.S.Omega czy N.Christos - czyli chuj nie innowacje.
Totalnie. Trochę Ghosta, trochę DSO, trochę Necros Christos i jazda podbijać hipsterstwo ;) Pomysł sam w sobie w dziesiątkę, co widać było po reakcjach fanów Behemoth po koncertach Rzeczpospolitej Niewiernej. Niemal wszyscy byli Batuszką zachwyceni, jak pamiętam.

W przypadku Batuszki to do standardowego hejterstwa dochodzi jednak - w moim mniemaniu dość silny - element typu "jebany złodziej", który trudno pomijać w dyskusji na temat zachwytów i nienawiści wobec tejże kapeli ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#211

Ryszard 5 lata temu

Ale robię błędów i baboli...

Yogi. Hipsterzy nie sluchają metalu.

Podsmiechuje się z batuszki bo to jedna z tych kapel ktorą fajno jest podpierdalac. Posty się sypią i nie trzeba pisać o muzyce...

Ironicznie, nt. Muzyki nie mam praktycznie nic do powiedzenia :D i kto wie, gdyby przeor nie przeorał tego i owego, może podejście wielu było by odmiennie. A moze to jeszcze hermhowe czasy?

Tak czy siak wszyscy razem w jednym tempie promujemy bestię chociaż nie uważam ich dotychczasowej kariery za zawrotną, przynajmniej w sensie globalnym.

Nawet nie wiem czy im sie kasa do konca zgadza.... wszyscy przeciez znamy slowa wieszcza o kasie :D.

;)
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#212

yog 5 lata temu

Nie wmówisz mi Rysiek, że typki popierdalające w białych opinających ciało koszuleczkach Mgły, to nie hipsterzy :) Kupno takiego fantu to swego rodzaju bierzmowanie nowoczesnego hipstera.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#213

Ryszard 5 lata temu

Ja juz nie przygladam sie ludziom, co mnie oni obchodzą. A z twojej wypowiedzi jasno wynika ze Mgła jest hipsterskim black metalem. :D wobec czego Batiuszka jest pomyslem Macierewicza. Kto wie kogo skrywają kaptury.... Może Bartka, Misia i Antoniego?
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#214

yog 5 lata temu

Tzn. nie chodzi nawet o to, co tam sobie Mgła gra (dość przystępnie jednak). W Polsce jest taki trochę nie wiem, kult Noise Magazine, że tak to ujmę ;D I tam wiesz, cała hipsterka muzykologiczna się jara tymi Chelsea Wolfe'ami, King Dude'ami itp. Pewnie i Urfaustem teraz, Mgłą od okładki w Musick Magazine się jarają, Furia wiadomka, bo artyzm. Tak się śmieję trochę, bo spoko gazeta pewnie, ale jakieś takie zjawisko zdaje się jednak zachodzi ;) Że my nie hołota - czytamy Noise, nie Teraz Rock czy Antyradio ;)

A obserwować to ja tam lubię ludzi na koncertach, nie widzę nic złego w tym.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor
Posty: 873
Rejestracja: 6 lata temu

#215

Nathas 5 lata temu

@yog , nie masz prawdy. Chelsy i King Dude próbowałem, nie siadło, nie wiem co to Noise Magazine, jestem ignorantem? Urfaust i Mgłę lubię, Furii nie znam zbytnio. Co ma d tego Batushka? To jest proste granie w sumie, ma prawo się podobać i mi się podoba. Kojarzę co to te hipstery, ale może nie do końca, bo za stary chyba jestem. Nie tu bym się doszukiwał przyczyny popularności czy zarzewia do hejtu.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#216

yog 5 lata temu

To wyjaśnię: Noise Magazine to największy chyba aktualnie drukowany magazyn o muzie z klimatów okołometalowych. Niezależne pismo z długimi artykułami na tematy od black metalu po apocalyptic folki, generalnie muza z kręgu "metalu, mrocznego rocka i mrocznej elektroniki". Wydaje mi się, że w ciągu tych ledwie kilku lat wydawania, wśród wielu ~30 latków to dość kultowe pismo.

I - siłą rzeczy - piszą też o Mgłach, bo czemu by mieli nie pisać, skoro kapela bardzo rozpoznawalna także za granicą. I za sprawą Noise właśnie sporo osób, którym metal się kiedyś przejadł, trochę czerstwy był i tak dalej, powróciło do tych mocniejszych brzmień ;)

Te przysłowiowe typki w białych koszulkach Mgły, według założeń karykatury, nie są osobami, które by założyły koszulkę Fuck Me Jesus, czy nawet jaki pentagram narzuciły na plecy ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1662
Rejestracja: 6 lata temu

#217

porwanie w satanistanie 5 lata temu

yog pisze:
5 lata temu
Te przysłowiowe typki w białych koszulkach Mgły, według założeń karykatury, nie są osobami, które by założyły koszulkę Fuck Me Jesus, czy nawet jaki pentagram narzuciły na plecy ;)
...ale chyba łatwo zrozumieć, że nawet nie będąc przysłowiową karykaturą można uważać, że z tych trzech rzeczy tylko koszulka Mgły jest nieobciachowa? ;)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#218

yog 5 lata temu

ja tam swoje pentagramy Impaled Nazarene i Mayhem noszę dumnie i przynoszą mi szczęście! a białą koszulkę mam brazylijskich czarnoskórych czarno-metalowców z Mystifier, więc chyba jeszcze więcej hipsterstwa ;p
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor
Posty: 873
Rejestracja: 6 lata temu

#219

Nathas 5 lata temu

No ok, jak już tak zbaczamy - bo w sumie i tak w tym wątku najmniej o muzyce Batushki - mam 38 lat, pentagram zawsze na plecaku, koszulki mogące być uważane za prowokacyjne na codzień, nawet do pracy, nawet samo logo kapeli często z wkomponowanym pentosem i/lub odwróconym krzyżem na porządku dziennym. Jestę hipsterę? Nie, uważam że jestem sobą i nie mam z tym problemu. @porwanie w satanistanie jeżeli Ty tak nie możesz to trudno, ale nie mów że to obciachowe. Żeby nie było, że off top - lubię Batushkę i jak wydadzą drugą płytę, to tez kupię.
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1662
Rejestracja: 6 lata temu

#220

porwanie w satanistanie 5 lata temu

Nathas pisze:
5 lata temu
@porwanie w satanistanie jeżeli Ty tak nie możesz to trudno, ale nie mów że to obciachowe.

Proponuję przeczytanie jeszcze raz co faktycznie napisałem ;)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#221

yog 5 lata temu

Ja dopiero po chwili zczaiłem, co dokładnie napisałeś :P

Wracając jeszcze - mi chodziło bardziej o hipsterstwo w ujęciu słuchaczy tej bardziej popularnej muzy metalowej - spoza kręgu powiedzmy to twardych metali z minimum dziesięcioletnim doświadczeniem. Ludzi, którzy np. w szkole lubili metal, ale na studiach przestali, bo akademik, znajomi nie lubią itp. sytuacje. Może też inaczej poza Wawą, tutaj to prawie każdy koło 30 to mniej lub bardziej hipster, w pewnym stopniu zeżarty przez konsumpcjonizm :P

I taka Batuszka się bardzo szerokiemu spektrum podoba.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#222

Hajasz 5 lata temu

nvsty pisze:
5 lata temu
A co ma osiągnięcie sukcesu komercyjnego do jakości muzyki? xD Bart zna się na promocji, tyle.
No właśnie co ma ? Na takie pytanie to kurwa nawet Maciek z Klanu zna odpowiedź. Jak jest dobra muza to sukces łatwiej osiągnąć no i zawsze jeszcze jest tzw. szczęście, które sprzyja lepszym.
Ryszard pisze: Wpierw udowodnij ten komercyjno/koncertowy sukces na zachodzie.

Ja se mysle ze bez tych zajebiaszczych chorkow i szmat nie byliby wogole rozpoznani. Dobrym zas komercyjnym posunieciem bylo wykorzystanie prawoslawia jako thameu. Cos zerzniete z kapel jak D.S.Omega czy N.Christos - czyli chuj nie innowacje.
A po co mam udowadniać ? To przecież ewidentnie widać, że sukces osiągnęli skoro od debiutanckiej płyty mijają prawie 3 lata a zespół ciągle w rozjazdach po całym świecie. Proste nie. Największe zespoły tak robią, że po albumie jadą na parę lat na wojaże koncertowe.

Co do drugiego o rozpoznawaniu toż to argumenty z dupy bo tym tokiem rozumowania mogę powiedzieć, że gdyby nie kosmos i klawisze Nocturnusa by nie było, gdyby nie nekrofilistyczne ciągotki Reifferta o Autopsy wiele by się nie mówiło, gdyby w Norwegii nie latali z zapałkami i nożami to black metal po roku byłby tylko wspomnieniem. To tyle w temacie.

Na drugi album czekam z zaciekawieniem i podobnie jak @Zsamot jueżeli się taki ukaże to opinię tzw. sceny mam głęboko w dupie.

P.S. Doczekam się tego innego Polskiego zespołu, który jako debiutant tyle osiągnął ? Kurwa nie doczekam się bo nie było takiego !!!
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1662
Rejestracja: 6 lata temu

#223

porwanie w satanistanie 5 lata temu

yog pisze:
5 lata temu

I taka Batuszka się bardzo szerokiemu spektrum podoba.
Mnie to jakoś nie dziwi, bo ta nawet jeśli ta muzyka i jej otoczka obiecuje dużo więcej, niż faktycznieze sobą niesie, to skrojone jest to dobrze, a całościowo patrząc ich brzmienie jest oryginalne - a że przy tym przystępne... no i ta przytaczana Mgła , a raczej jej popularność, mocno im moim zdaniem pomogła, załapali się w globalnym marketingu szeptanym do reprezentacji obiecującego pewną jakość polish BM.
Hajasz pisze:
5 lata temu
No właśnie co ma ? Na takie pytanie to kurwa nawet Maciek z Klanu zna odpowiedź. Jak jest dobra muza to sukces łatwiej osiągnąć
Czy ja wiem? Owszem, pewna jakośc jest wymagana, ale nie jest porzecież tak, że lepszemu z zasady powiedzie sie lepiej. Ba, to właśnie wizjonerów często gryzą psy, a uznanie zdobywają powoli i największym cieszą się po latach.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#224

Hajasz 5 lata temu

porwanie w satanistanie pisze:
5 lata temu
Czy ja wiem? Owszem, pewna jakośc jest wymagana, ale nie jest porzecież tak, że lepszemu z zasady powiedzie sie lepiej. Ba, to właśnie wizjonerów często gryzą psy, a uznanie zdobywają powoli i największym cieszą się po latach.
Jak już mnie cytujesz to proszę bądź konsekwentny i nie wyrywaj czegoś z kontekstu bo tam na końcu tego pisało jeszcze coś takiego, że trzeba mieć szczęście !!! Szczęście sprzyja lepszym, szczęście sprzyja ładniejszym. Tak funkcjonuje świat a w branży muzycznej jest to najbardziej widoczne.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1662
Rejestracja: 6 lata temu

#225

porwanie w satanistanie 5 lata temu

Hajasz pisze:
5 lata temu
Szczęście sprzyja lepszym, szczęście sprzyja ładniejszym. Tak funkcjonuje świat a w branży muzycznej jest to najbardziej widoczne.
W branży sprzyja raczej przede wszystkim tym, którzy sobie pomagają zdobywając/wykładając flotę na promocję - czego świetnym przykładem są bohaterowie tematu.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#226

Hajasz 5 lata temu

No ale bohaterowie tematu to raczej sami musieli wyłożyć sporo gotówki aby ta cała machina ruszyła bo jak mnie pamięć nie myli to nie stoi za nimi żadna Nuclear Blast czy inna Century Media, która wyłoży kasę na stół i powie "Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy".
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor
Posty: 873
Rejestracja: 6 lata temu

#227

Nathas 5 lata temu

Hajasz pisze:
5 lata temu
na końcu tego pisało
było napisane
jeszcze coś takiego, że trzeba mieć szczęście !!! Szczęście sprzyja lepszym,
Tak! Bo lepsi piją pepsi. W czym oni tam są lepsi? Ot trafili w niszę i prawdopodobnie dobry moment na takie granie, na co i ja się 'nabrałem'. To żadne szczęście, przemyślana strategia i plan dalszego działania. Brawo ten pan!
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1662
Rejestracja: 6 lata temu

#228

porwanie w satanistanie 5 lata temu

Hajasz pisze:
5 lata temu
No ale bohaterowie tematu to raczej sami musieli wyłożyć sporo gotówki aby ta cała machina ruszyła
No tak. Dlatego w ich wypadku sprawdziła się maksyma, że szczęście sprzyja tym, którzy sami sobie pomagają. Wysoka jakość muzyki nie była tu raczej najistotniejszym czynnikiem. Z kolei np. kariera Mgły to ciekawy przykład zespołu, który dla promocji nie robił prawie nic, a jednak zdobył pozycję taką, jaką zdobył.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#229

Hajasz 5 lata temu

No jasne bo Bart się pewnego dnia obudził i rozpisał w zeszycie cały biznes plan i strategię kończąc to wszystko dopiskiem "Uda Się".

Jaka nisza i jaki moment na takie granie ? Co Ty pierdolisz !!! Gdyby tak było to wspominany przez Was wielokrotnie CDG powinien być na takim samym poziome, że nie wspomnę o wielu innych polskich zakapturzonych kapelach.

A w czym są lepsi od innych ? W tym, że mają szczęście. Takie kurwa życie a jak Ci nie pasuje to weź się wyżal albo przybij do krzyża.

To tak z dupy ale nasza reprezentacja w piłce nożnej dzięki przemyślanej strategii trenera awansowała na 6 miejsce w rankingu bo mieli szczęście w wielu meczach a punkty zdobywali nie grając z najsilniejszymi. Ot widzisz taka strategia.
porwanie w satanistanie pisze:
5 lata temu
Z kolei np. kariera Mgły to ciekawy przykład zespołu, który dla promocji nie robił prawie nic, a jednak zdobył pozycję taką, jaką zdobył.
A ile płyt nagrała Mgła a ile Batushka ?
Ostatnio zmieniony 25 maj 2018, 22:34 przez Hajasz, łącznie zmieniany 1 raz.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#230

yog 5 lata temu

porwanie w satanistanie pisze: Mnie to jakoś nie dziwi, bo ta nawet jeśli ta muzyka i jej otoczka obiecuje dużo więcej, niż faktycznieze sobą niesie, to skrojone jest to dobrze, a całościowo patrząc ich brzmienie jest oryginalne - a że przy tym przystępne... no i ta przytaczana Mgła , a raczej jej popularność, mocno im moim zdaniem pomogła, załapali się w globalnym marketingu szeptanym do reprezentacji obiecującego pewną jakość polish BM.
Jasne, kapele zza wielkiej wody nagrywają kawałki w naszym języku, bo scena ma dziś ogromne poważanie na świecie - myślę zdecydowana większość zorientowanych osób zza granicy wymieni polską scenę w aktualnym top 3 blacku, co przy popularności Behemotha, kostiumów Ghost itp. robi dobry grunt. Tylko trzeba jeszcze muzy nie spierdolić i to im się udało.

Ostatnio jakoś trafiłem na youtube na typa z kultowej rapowej grupy Jedi Mind Tricks, Vinniego Paza i opowiadał, że mu znajomy dj polecił właśnie dwa winyle - Henbane i Spectres over Transylvania, wspomnianego tu Cultes des Ghoules, że dark as fuck, black as fuck i sztos.
Hajasz pisze: No ale bohaterowie tematu to raczej sami musieli wyłożyć sporo gotówki aby ta cała machina ruszyła bo jak mnie pamięć nie myli to nie stoi za nimi żadna Nuclear Blast czy inna Century Media, która wyłoży kasę na stół i powie "Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy".
Witching Hours Productions może wyłożyło, a skąd oni mieli, to już bóg jeden raczy wiedzieć ;)

Mgła nie musiała robić dla promocji nic, bo zaczęli karierę od splita z Deathspell Omega i Clandestine Blaze :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1662
Rejestracja: 6 lata temu

#231

porwanie w satanistanie 5 lata temu

Hajasz pisze:
5 lata temu
Gdyby tak było to wspominany przez Was wielokrotnie CDG powinien być na takim samym poziome, że nie wspomnę o wielu innych polskich zakapturzonych kapelach.
Nic podobnego, a to z prostego powodu: CDG zawsze będzie bardziej niszowe, bo jest to muzyka po prostu brzydsza i mniej przystępna.
Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor
Posty: 873
Rejestracja: 6 lata temu

#232

Nathas 5 lata temu

Hajasz pisze:
5 lata temu
No jasne bo Bart się pewnego dnia obudził i rozpisał w zeszycie cały biznes plan i strategię kończąc to wszystko dopiskiem "Uda Się".

Jaka nisza i jaki moment na takie granie ? Co Ty pierdolisz !!!(...)
To wymień inne kapele w takim klimacie, konkretnie chodzi mi o ten prawosławny blek metyl, bo jak mówię tymi zaśpiewami i klimatem mnie kupili. Wcześniej niczego takiego ni znałem. Może jakiś ograniczony jestem. Oświeć mnie mistrzu.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#233

yog 5 lata temu

Hajasz przecież Batuszce fanuje, a DSO to kmioty dla niego, co on Cię oświeci tutaj ;) DSO tylko takie chóry napierdala w Carnal Malefactor, nikt inny chyba.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1662
Rejestracja: 6 lata temu

#234

porwanie w satanistanie 5 lata temu

Hajasz pisze:
5 lata temu
No jasne bo Bart się pewnego dnia obudził i rozpisał w zeszycie cały biznes plan i strategię kończąc to wszystko dopiskiem "Uda Się".
Mówisz? Ja bym jednak raczej obstawiał, że myśląc o debiucie kapeli kombniował tak: OK, mam szanowaną wytórnię, flotę na promocję, kontakty - zadbam o to, żeby wystartować z przytupem!

W czym, żeby było jasne, nie widzę nic złego. Gdybym miał kapelę, o której sądziłbym, że jest coś warta, to też w miare swoich możliwości zadbałbym, żeby nie zginęła w zalewie innych.
Hajasz pisze:
5 lata temu
A ile płyt nagrała Mgła a ile Batushka ?
A ile płyt nagrało jebane Hellveto? :twisted:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#235

yog 5 lata temu

porwanie w satanistanie pisze:
5 lata temu
Hajasz pisze:
5 lata temu
A ile płyt nagrała Mgła a ile Batushka ?
A ile płyt nagrało jebane Hellveto? :twisted:
Jak pamiętam to z 16 spokojnie, ale może i 22. Chuj go wie, ciężko jedną od drugiej rozróżnić ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#236

Hajasz 5 lata temu

Nathas pisze:
5 lata temu
To wymień inne kapele w takim klimacie, konkretnie chodzi mi o ten prawosławny blek metyl, bo jak mówię tymi zaśpiewami i klimatem mnie kupili. Wcześniej niczego takiego ni znałem. Może jakiś ograniczony jestem. Oświeć mnie mistrzu.
Czy tylko o ten prawosławny klimat chodzi ? Uważasz, że ten jedyny argument spowodował całe te szaleństwo ?

Pewnie gdzieś w Rosji grają jakieś takie obskurne wyziewy z takimi akcentami ale nie wiem bo w tych klimatach to @Vexatus jest obeznany.

W historii muzyki black metalowej były już płyty z islamskimi klimatami, które nie spowodowały jakiegoś szału, że wspomnę tylko o mini Moonspell czy notabene zajebistą płytę Seeds Of Iblis, która gra dokładnie jak Batushka tylko z islamskimi zaśpiewkami.
porwanie w satanistanie pisze:
5 lata temu
A ile płyt nagrało jebane Hellveto? :twisted:
A co to jakiś czwartoligowy band ?
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor
Posty: 873
Rejestracja: 6 lata temu

#237

Nathas 5 lata temu

Właśnie o to mi chodzi, nie wypowiadam się za innych i nie uogólniam, mnie tym kupili, powtarzam po raz wtóry. Rosyjski pagan/folk metal znam dość dobrze, a jak @Vexatus ma mnie czymś zaskoczyć to czekam. Początki Moonspell i SoI też są mi znane, klimat super i też wielbię, ale to nie jest prawosławny BM. Przyznaj, że Batushka zrobiła coś innowacyjnego. Przecież ja nie występuję tu przeciw Tobie :)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#238

yog 5 lata temu

Przecież Moonspell spowodował szał w chuj tymi klimatami właśnie i ta EP-ka była pamiętana potem długie lata, właśnie dzięki temu. Batuszka bez tych ortodoksyjnych szmat, które w oryginalnej postaci inspirowały stroje magów w Wiedźminie 2 (na 99% moim zdaniem) na zachodzie by miała trudniej, a bez tego polskiego, ale jednak wciąż egzotycznego prawosławia z pewnością w chuj mniej by mieli słuchaczy, bo z Batuszką to najpierw się słyszy, co oni grają, a dopiero później słucha. Bo nikt takiego cudactwa nie grał.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#239

Hajasz 5 lata temu

Ale ja nie mówię, że występujesz przeciwko mnie a nawet gdyby to co mnie to obchodzi. Seeds Of Iblis nagrało także taką rewolucyjną płytę a przeszła bez echa. CDG gra także innowacyjny black metal a jednak nadal to tylko zespół o statusie "underground". Ja uważam, że to iż wpletli elementy religii prawosławnej to nie był ten element, który w 100% przesądził o sukcesie. Przecież mogli nadziać się na ruskich ortodoxów, którzy mogli naciskać aby taki zespół miał problemy z funkcjonowaniem a jak wiadomo to mówi się, że Rosja jest zła ale pod stołem interesu się robi.

Tak @yog to gdzie ten muzułmański szał, który spowodował wtedy Moonspell bo jakoś nie przypominam sobie takich płyt więcej.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#240

yog 5 lata temu

Ja to widzę tak - Moonspell odjebał taką płytę, że nikt nie próbował z nią konkurować, co samo w sobie świadczy o jego klasie. To nie było coś, co można eksploatować do porzygu i Moonspell też mądrze poszedł w inną stronę. Chwała za to wszystkim.

Dlatego też Batuszka rozsiewa ploty o rzekomym zamknięciu projektu, bo sami zdają sobie pewnie sprawę, że druga płyta o tym samym to już może nie wypalić. Sami rozumieją, że trafili na dobry moment i wykorzystali sowicie zaskoczenie publiki, jaką wzbudziła premiera tej płyty jakoś tuż przed końcem roku. Czy można z tego zrobić 5 płyt? Nie jestem przekonany, bo już i tak jedna sprawia wrażenie nieco powtarzalnej.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#241

Hajasz 5 lata temu

Klasyczny oksymoron dotyczący muzyki Batushka - nowatorska / powtarzalna.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#242

yog 5 lata temu

Ale że co, nie można upakować dodatkowych elementów do schematu, zyskując w ten sposób na nowatorstwie, ale grać np. jeden motyw na saksofonie pod wodą z panthymonium do cykania cymbałków przez 30 minut i być przez to powtarzalnym? Nie widzę w tym żadnego oksymoronu.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#243

Ryszard 5 lata temu

Patrze po trasach i rzeczywiście grają sporo w ciekawych miejscach. Duże festy. Pielgrzymka w odcinkach. Bart musiał wpierdolić moc siana w cały ten plan. Może i następca Behemoth?

Nic. Trzeba bedzie polubić.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#244

pp3088 5 lata temu

Nie ma co ukrywać że elementy prawosławne były najważniejszym elementem kreacji Batuszki. Dla ludzi zza wielkiej wody takie rzeczy to totalny orient i egzotyka. Reszta to taki sobie, przeciętny acz przyjemny melodyjny black. Partie gitar momentami są cienkie jak sik węża, ale chórki i otoczka robią robotę.

Seeds Of Iblis fajne ale 1) dalej nie wiadomo czy są faktycznie z Iraku/kraju islamistycznego czy to jakaś mistyfikacja(Była już taka sprawa z jakimś rave projektem niby z Korei Północnej co się okazało że zrobił go jakiś murzynek z USA), 2) nie grają koncertów, 3) pewnie ciężko o ich merch/płyty.

Batuszka mi nie wadzi. Przyjemna, lekka muzyka z fajnym klimatem. Życzę im szczęścia.

Osobiście wydaje mi się, że spora część hejtu wynika z faktu, że to taka Batuszka robi za granicą furorę a nie wielbione w naszych metalowych kręgach Infernal War, Iperyt, Blaze Of Perdition itp. "Bo przecież tamte to lepsze, prawdziwe, szatanistyczne/nacjonalistyczne/męskie(niepotrzebne skreślić), a tutaj Bart - grubas jebany, pszczoła z Hermh, beka z typa.


P.S. Hermh faktycznie to straszne gówno : )
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#245

yog 5 lata temu

pp3088 pisze:
5 lata temu
Seeds Of Iblis fajne ale 1) dalej nie wiadomo czy są faktycznie z Iraku/kraju islamistycznego czy to jakaś mistyfikacja(Była już taka sprawa z jakimś rave projektem niby z Korei Północnej co się okazało że zrobił go jakiś murzynek z USA), 2) nie grają koncertów, 3) pewnie ciężko o ich merch/płyty.
Kolega Kontamination pisał, że miał kontakt z zespołem w sprawie jakiegoś projektu okładki i że niby prawda.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#246

pp3088 5 lata temu

yog pisze:
5 lata temu
pp3088 pisze:
5 lata temu
Seeds Of Iblis fajne ale 1) dalej nie wiadomo czy są faktycznie z Iraku/kraju islamistycznego czy to jakaś mistyfikacja(Była już taka sprawa z jakimś rave projektem niby z Korei Północnej co się okazało że zrobił go jakiś murzynek z USA), 2) nie grają koncertów, 3) pewnie ciężko o ich merch/płyty.
Kolega Kontamination pisał, że miał kontakt z zespołem w sprawie jakiegoś projektu okładki i że niby prawda.
http://metalluminati.com/anti-islamic-b ... aq-a-hoax/

Zdjęcia mówią bardzo dużo. Niby można przyjąć że próbują się ukryć, ale dlaczego używaliby wtedy zdjęć jakiejś zapomnianej, 8-ligowej kapeli?
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#247

Zsamot 5 lata temu

Ciężko mi się przebić przez te epopeje myśli i wynaturzeń. No to może na szybko.

- nie słucham DSO, nie lubię, nie słucham Ghost, na dobrą sprawę nudzi minie, ... dostałem promo i napisałem reckę. Nie wiedziałem kto tam gra, kto to wyda - WHP nie miało dla mnie żadnego znaczenia, bo to był taki wtedy label,ze raczej reedycje mi ich pasowały niż bieżące rzeczy. Zatem teksty o promocji, Mgle i inne są z dupy adekwatne.

Nie wiem skąd ten ból dupy, że mi się to podoba z samego zaciekawienia muzą???

- kto tam gra... Przyznam się szczerze, mam totalny problem pamiętania nazwisk. W mojej pracy to koszmar. W pasji zwanej muzą jeszcze gorzej, zatem kto gra w tej kapeli, kto jest sesyjnym, kto nie - nie może mieć dla mnie znaczenia i wpływu, bo i tak bym zapomniał. ;-)

Oprawa, klimat koncertów są unikatowe, na ile można być w obecnej muzie eksperymentalnym, nowatorskim. Dla mnie znaleźli pomysł i zrobili coś własnego. A kto tam tak naprawdę gra? A co mnie to? Nawet Kmiołek może tam grać na perce i Cezar na gitarze.

Sumując- pewnie że są lepsze kapele, pewnie są / były wcześniej, ale ja poznałem tę kapele i tyle. Poczekajmy do dwójki, zobaczymy. Na razie udało im się- zaistnieli na rynku, są charakterystyczni. Ilu debiutantom to się udaje?

ps. Jebłem 500 postów. ;) Powiem szczerze, te forum jest odtrutką na marazm w muzyce. ;)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#248

yog 5 lata temu

Z tym Cezarem to były chyba ploty jakoś od początku, że z nim sztamę Bart zbił - co by w sumie trochę pasowało też do zarzutów wobec obu panów ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#249

Hajasz 5 lata temu

Zsamot pisze:
5 lata temu
zaistnieli na rynku, są charakterystyczni. Ilu debiutantom to się udaje?
O właśnie @Zsamot nie wiedziałem jak to ująć bo butelka już prawie pusta ale za to też zalegam Ci pianę.

Bo stale czytamy w prasie opowieści o RPA o dyskryminacji czarnych i barbarzyństwie białych.

No właśnie kmioty jedne dawać mi tu debiutantów tylko nie pierdolić o muzyce, że chujowa i mi się nie podoba bo mam to gdzieś.

Generał @Zsamot rzucił wyzwanie, ja popieram więc sprężać się i dawać typy ?! No właśnie kurwa ilu debiutantom się udało ?

Ja tak szybko po przetasowaniach w pamięci pamiętam 3 może 4 załogi. No to dawać luje !!!
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#250

Zsamot 5 lata temu

Wyszedł QiP od ex muzyka Sirrah, płyta skończenie genialna. dla mnie album doskonały i co? I g...o. Przeleciała niezauważona. Może czasem warto docenić, i uszanować, że ktoś chce, żeby jego zamysł, sztuka, rzemiosło, ... dotarło dalej i się o to stara.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.

Wróć do „Black Metal”