Awatar użytkownika
KorgullExterminator
Master Of Reality
Posty: 289
Rejestracja: 7 lata temu

Enthroned

KorgullExterminator 4 lata temu

Obrazek
Enthroned czyli bestia z Belgii. Legendarny, datowany na rok 1993 i bodajże najbardziej popularny zespół black metalowy z krainy uwielbianej przez przybyszy na pontonach. Mimo że mają bardzo bogatą dyskografię, najbardziej charakterystyczne nagrania dla nich to te z, 48 letnim obecnie, Lordem Sabathanem. Po jego odejściu, żaden z obecnych członków nie pochodzi ze składu założycielskiego. Szefuje im Nornagest który zasilił szeregi Enthroned w 1995 rozkroku. Z ważniejszych wydarzeń, w 1997 roku ich perkusista, Cernunnos, popełnił samobójstwo wieszając się w wieku lat 25. Na jego cześć zespół wydaje rok później kultowe mini 'Regie Sathanas - A Tribute to Cernunnos'. Zespół szybko zyskał szacunek fanów i koncertował na całym świecie, u boku największych nazw takich jak Marduk i Dark Funeral.



Skład:
Nornagest - Guitars (lead) (1995-present), Vocals (backing) (1995-2007), Keyboards (2000-2002), Vocals (2007-present) The Beast, ex-Plague, ex-Magia Posthuma (live), Unlocked, ex-Goat Torment (live), ex-Heresia, ex-Infected, ex-Panzer (live)
Neraath - Guitars, Keyboards (2000-2004), Guitars, Keyboards, Vocals (backing) (2009-present) Emptiness
Menthor - Drums (2012-present) Bestia Arcana, Death like Mass, Epping Forest, Necrosadist, Nightbringer, Voz de Nenhum, Schammasch (live), ex-Corpus Christii, ex-Lvcifyre, ex-Velório, ex-Morbius
Norgaath - Bass, Vocals (backing) (2018-present) Coldborn, Grimfaug, Nightbringer, Striid, ex-Urzamoth (live), ex-Worthless (live), Ayperos, ex-Gotmoor, ex-Hellewacht, ex-Paragon Impure, ex-Corpus Christii (live), ex-Wapenspraak & Drinkgelag
Shagãl - Guitars (2018-present) Inner Sanctvm, Vibrion, ex-Chacal, ex-E.D.O.
▼ Byli muzycy
Cernunnos - Drums, Percussion (1993-1997) (R.I.P. 1997) ex-Blasphereion, ex-Morbid Death, ex-Metempsychosis
Eddy Constant - Guitars (1993) ex-Blasphereion, ex-Morbid Death, ex-Bloodshed
Tsebaoth - Guitars (1993-1996) Hybrid Viscery, ex-Slanesh, ex-Mystica
Lord Sabathan - Vocals, Bass (1993-2006), Keyboards (1995-1997) Slaughter Messiah, ex-Godsend, ex-Horacle, ex-Slanesh, ex-Dying Corpse, Sabathan, ex-Distant Warning, ex-Dawn of Crucifixion, ex-Morbid Death
Alexis - Vocals, Bass (1993) ex-Hecate
Asmodeus - Guitars (1995)
Nebiros - Guitars (lead, rhythm) (1995-2000) Dysrancor, Skelt's, ex-The Beast, ex-Amputated Repugnance, ex-Flatulation
Namroth Blackthorn - Drums (1997-2000) ex-Blasphereion, ex-Metempsychosis, ex-Morbid Death
Alsvid - Drums (2001-2004, 2007) Ad Patres, Fornication, Griffar, Seth, ex-Morning Rise, ex-Psalm, ex-Goatlord Corp., ex-Code, ex-E-Force, ex-Asgard, ex-Monarchia Daemonium (live)
Glaurung - Drums (2004-2007) Nuclear Abomination, ex-Morbid Rites, ex-Perversifier, ex-Emptiness, ex-Taliandörögd, ex-Nehëmah (live)
Nguaroth - Guitars, Vocals (backing) (2004-2009) Aguynguerran, Gae Bolga, ex-Wapenspraak & Drinkgelag
Phorgath - Bass, Vocals (backing) (2006-2017) Emptiness, ex-Hybrid Viscery, ex-Unlocked
Ahephaim - Drums (2007-2009) Exuviated, Humanitas Error Est, Lebenssucht, Rogash, Vaer, Absolutus (live), Lost God, ex-No-Lokost, ex-Coalition, ex-Grabak, ex-Necroblaspheme, ex-Neverland in Ashes, ex-Leng Tch'e (live), ex-Cedra, ex-Gate to Another Side, ex-Hynnner Vs Hant1S3, ex-I-Prevail, ex-Locknut, ex-Shaft of Light, ex-Twilight of Darkness
Garghuf - Drums, Percussion (2009-2012) Nefarium, ex-Mrtva Goša (live), Aeonic, ex-Dekadent, ex-Gorgoroth (live), ex-Hetroertzen (live), ex-God Seed (live), ex-Maleficus Angelus (live), ex-Maleficus Angelus, ex-Perestrojka, ex-Unlocked
ZarZax - Guitars (rhythm) (2013-2018) Nightbringer (live), Panchrysia (live), ex-The Reckoning, ex-Infernal Legion, ex-Natrach
▼ Muzycy koncertowi
Ross van Geel - Guitars, Vocals (backing) (2010-2011), Bass (2014) Length of Time, ex-Angel Crew, ex-Backstabbers, ex-Hunter
Peter Noens - Guitars (rhythm) (2011-2012) Nightbringer (live), Panchrysia (live), ex-The Reckoning, ex-Infernal Legion, ex-Natrach
Thorns - Drums (2012) Blut aus Nord, Chaos Invocation, Cryptic Wanderings, Cultist, Darvaza, Deathrow, Enepsigos, Fides Inversa, Frostmoon Eclipse, Kult, Liber Null, Manetheren, Martröð, Moloch, Shadows Ground, Tumulus Anmatus, Pure (live), Tundra (live), ex-In Extremo Spiritu, ex-Nocratai, ex-Acherontas, ex-Glorior Belli, ex-Handful of Hate, ex-Macabre Omen, ex-Satanic Supplicia, ex-Svlfvr, ex-Hobbs Angel of Death (live), ex-The One (live), ex-Violentor (live), ex-11 as in Adversaries, ex-Entropic Degrade Behind Phylogeny
Luis Guardamagna - Guitars (lead) (2015-2018) Inner Sanctvm, Vibrion, ex-Chacal, ex-E.D.O.
Norgaath - Bass, Vocals (backing) (2017-2018) Coldborn, Grimfaug, Nightbringer, Striid, ex-Urzamoth (live), ex-Worthless (live), Ayperos, ex-Gotmoor, ex-Hellewacht, ex-Paragon Impure, ex-Corpus Christii (live), ex-Wapenspraak & Drinkgelag
Dyskografia:
1994 - Promo 94 [demo]
1994 - Scared by Darkwinds / Longing for the Ancient Kingdom II [split]
1995 - Prophecies of Pagan Fire
1997 - Towards the Skullthrone of Satan
1998 - Regie Sathanas - A Tribute to Cernunnos [EP]
1998 - Hymns to the Fallen [split]
1999 - Hymns to the Fallen II [split]
1999 - The Apocalypse Manifesto
2000 - Promo 2000 [demo]
2000 - Hymns to the Fallen III [split]
2001 - Armoured Bestial Hell
2002 - Carnage in Worlds Beyond
2003 - Goatlust [EP]
2004 - The Blackend Collection [boxed set]
2004 - XES Haereticum
2005 - Black Goat Ritual (Live in Thy Flesh) [live]
2007 - Tetra Karcist
2010 - Pentagrammaton
2012 - Obsidium
2014 - Sovereigns
2019 - Silent Redemption [single]
2019 - Cold Black Suns










MA: https://www.metal-archives.com/bands/Enthroned/1153
BC: https://enthroned.bandcamp.com/music

Tagi:
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4664
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 4 lata temu

I ten hołd dla ziutka, to chyba najlepsze ich cedeczko. Ci, co dzielą metal na ligi jak piłkę nożną, wrzucają ten zespół do drugiej, a nawet trzeciej. Coś jak Lechia Kostrzyn Wielkopolski, albo nasza Stal Stocznia, już chyba nieistniejąca zresztą, ale moim zdaniem robią to bardzo niesłusznie. Bo choć rzeczywiście nie jest to zespół wybitny, a średnia wieku jego słuchaczy, to pewnie zbuntowane 20 lat na dropsach, popełnił był parę fajnych kawałków w początkach swojej działalności. Pierwsze dwie płyty z naciskiem na "Towards...", to taki fajny, rytmiczny, wpadający w ucho black metal dla początkujących, ale późniejsze jego słuchanie również może przynieść wiele frajdy, gdyż sama typie tu nóżka i tańczą na głowie uszka. Kiedyś miałem box z ich nagraniami, chyba z 5, czy sześć płyt w rozkładanym jewellu, ale sprzedałem je, kiedy dowiedziałem się, że to samozwańczy wytwór jakiegoś labelu wykonany bez konsultacji z zespołem i tak z posiadacza większości jego dyskografii, przestałem być posiadaczem w ogóle. A przydałoby się zmienić to w przypadku pierwszych dwóch, no może trzech płyt na pewno.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor
Posty: 417
Rejestracja: 6 lata temu

Metalized 4 lata temu

Nadal mam ten box, do tego kaseta z skulltronem ( w sumie nawet dwie miałem z jakiegoś powodu), parę cd z nowszych płyt. Czasem włączę, ale kiedyś bardziej mi się podobało.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2995
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 4 lata temu

Lata mi też ta kapela nie siedziała, coś mnie jednak tchnęło żeby sprawdzić ich nowe wydawnictwo "Cold Black Suns" i muszę przyznać że nawet chwyciło. Szczerze nie pamiętam nawet czego z ich dyskografii słuchałem, a czego nie, więc ciężko mi to do czegokolwiek porównać, ale na tym krążku Belgowie wypadają naprawdę nieźle. Sporo tutaj klimatowania, schizy. Gdzieś tej muzyce udało się mnie zabrać, więc muszę przyznać że naprawdę miło spędziłem czas. W zasadzie słuchając tej płyty aż mi żal, że przestałem śledzić ich losy dawno temu. Pewnie próbując nadrobić zaległości, bądź starając przypominać sobie co oni tam smarowali, się zawiodę, ale po tym nowym materiale na pewno spróbuję. Okładeczka:

Obrazek
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17564
Rejestracja: 7 lata temu

yog 4 lata temu

KorgullExterminator pisze:
4 lata temu
Oglądałem to kiedyś, śmieszna ta ich scena cała strasznie, choć może nie aż tak, jak angielska.

Co do Enthroned, to podobno jakieś kulty ponagrywali, dla mnie to zawsze był lepszy albo gorszy, acz wtórny blaczur jakich setki. Specjalnego Satanasa nie odnotowałem, ale jak niektórzy widzą w Dark Funeral, to może i tutaj jest. Dla mnie to liga tegoż właśnie szwedzkiego hordu, to jest trzecia z aspiracjami na drugą w porywach.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 659
Rejestracja: 7 lata temu

Nebiros 4 lata temu

Ja mam tak samo - zawsze gdzies tam się ich nazwa pałętała pod nogami, że niby kult itd. a z tego co słyszałem, choć było to już w sumie dawno, to to taki niczym nie wyróżniający się wtórniak. No i w sumie co do takiego samego "kultu" w muzie Enthroned co w Dark Futerał, to rzeczywiscie ludzie często wymieniają te kapele jednym tchem, łącznie z innymi Setherialami etc. Wg mnie nic specjalnego.
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
wyziew
Posty: 39
Rejestracja: 5 lata temu

wyziew 4 lata temu

Stare płyty bdb, ciekawe zagrywki i sporo melodii (ale to już nie każdemu może pasować). Zatrzymałem się na "Tetra Karcist" i dałem sobie z nimi spokój. Widziałem ich później jeszcze na żywo w Krakowie i wypadli bardzo pozytywnie. Ludzie jednak olali temat i pod sceną została ledwo garść a cały show zgarnął najebany organizator, który widząc że publika słabo się bawi wybiegł na scenę i krzyczał do mikrofonu "Enthroned! Enthroned!"
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4209
Rejestracja: 7 lata temu

DiabelskiDom 4 lata temu

Ja pamiętam ich z gigu we Wrocku, gdzie pod sceną bawiło się 9 (dziewięć) osób a może drugie tyle stało z tyłu ;) Śmiesznie było jak jakiś typ wpakował się na scenę pokrzyczeć "ŁAAAA" a wokal podszedł w trakcie śpiewania i zrzucił go po chamie na ziemię a typ odszedł kulejąc i trzymając się za ramię :D

Muzycznie taka druga, trzecia liga. Jak w Brukseli grał ten projekt byłego gitarnika, Sabathan to też olałem, bo podobny poziom. Za to jego Slaughter Messiah zajebisty, o wiele bardziej mi się podoba od jego głównych projektów. Widziałem ostatnio przed Vomitorem i było to lepsze niż sam Vomitor ;)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor
Posty: 417
Rejestracja: 6 lata temu

Metalized 4 lata temu

Nornagestowy The Beast lubię czasem posłuchać (prymitywne i paskudne, zatem musi mi się podobać hehe)

Awatar użytkownika
KorgullExterminator
Master Of Reality
Posty: 289
Rejestracja: 7 lata temu

KorgullExterminator 4 lata temu

Kto nie mial jeszcze okazji posluchac 'Cold Black Suns', powinien jak najszybciej nadrobic zaleglosci. Smialo moge okreslic ten album jednym z najlepszych w ich dyskografii. To juz nie jest ten sam Enthroned co w poczatkach, panowie wzieli na warsztat najnowsze dokonania Behemoth i zaszczepili sporo ich pomyslow w swojej tworczosci.Tyczy sie to przede wszystkim perkusji. Swiezo brzmiacy, wciagajacy material, ktory kasuje takich drugoligowcow takich jak HATE czy BELPHEGOR jednym strzalem.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6098
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 4 lata temu

Jedna z tych kapel, które bardzo lubiłem kiedyś i które próbuję od lat przerobić od nowa, ale zawsze po paru materiałach jakoś odstawiam na bok i zajmuję się innymi kapelami. Słyszałem wszystko do "XES Haereticum", potem już nie słyszałem nic, no może kiedyś koncertówkę jeszcze. Zasadniczo mam duży sentyment głównie do debiutu "Prophecies of Pagan Fire" który to zawsze jakoś najlepiej mi wchodził. Z tym nawalaniem w stylu Dark Funeral czy Setherial to trochę w tym prawdy bo dużo tu blastów, ale z drugiej strony jednak w okresie z Sabathanem było też dużo melodii, ze względu na jego zamiłowanie do heavy klimatów. Tak czy inaczej muszę w końcu przerobić w całości ich dyskografię i zobaczyć jak stare materiały po latach podejdą i przy okazji można nadrobić braki, po jednak 5 pełniaków jeszcze wypuścili których nigdy nie słyszałem. Jest kilka kapel z tych jak to mówicie któryś tam lig black metalowych co do których mam sentyment i chętnie wracam jak np. Setherial, Urgehal, Khold, Ragnarok itp. Enthroned też taką kapelą był i pewnie jest dalej.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2995
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 3 lata temu

Poszedł "Carnage in Worlds Beyond" i choć to dość monotonny materiał, nawet mi się spodobał.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3007
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 2 lata temu

W lipcu na CD pojawi się taśma promo Enthroned. Wydawcą Deviant Records. Wydanie zawierać będzie bonusowy materiał i obszerny booklet.

Obrazek
► Pokaż
I am Satan's generation and I don't give a fukk.

Wróć do „Black Metal”