deathwhore
Tormentor
Posty: 4452
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#501

deathwhore 7 mies. temu

No mają płytki, dużo płytek!
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian

Tagi:
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6278
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#502

Vexatus 7 mies. temu

TITELITURY pisze:
7 mies. temu
Prawdziwi blackmetalowcy nim gardzą
Prawdziwi blackmetalowy gardzą wszystkim. ;)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2976
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#503

Vortex 7 mies. temu

Zajebiście mi weszło "Momento Mori". Nie pamiętam takiej radości z Marduka. Nigdy nie byłem i nie będę ich wyznawcą, ale tu poczułem radość w momencie jak ich poznawałem. Viktorię i te inne średnio mi pasowały, tutaj klei się dla mnie wszystko idealnie. Z pozdrowieniami dla Pana od cycków.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4645
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#504

TITELITURY 7 mies. temu

W dupie ci się gówno klei!
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2976
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#505

Vortex 7 mies. temu

😂 😂 😂 😂 😂 😂 Zapewne Tobie również, bo istotą ludzką jesteś.
"Between Shit and Piss we are Born"
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

#506

Lis 7 mies. temu

TITELITURY pisze:
7 mies. temu
Mortuus nie tchnął w nic żadnego życia, a tym bardziej śmierci.
Powiedziałem raz i trzeba było słuchać, bo nie będę się powtarzał.
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4645
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#507

TITELITURY 7 mies. temu

Lubicie black metal dla dzieci, bo jesteście jebanymi pedałami, ot co! Przywołuję oto z czeluści użytkownika @Derelict żeby wam trochę ten Marduk poobrażał. Nie może być tak, że na tym forum tylko kultowy Dissection będzie szkalowany, a taki szajs dla konia jak ten z tematu wychwalany pod niebiosa! O nie!
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

#508

Lis 7 mies. temu

Weekend, pijany i bredzi.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6278
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#509

Vexatus 7 mies. temu

Lis pisze:
7 mies. temu
Weekend, pijany i bredzi.
On nie bredzi, on raczy pierdolić! ;)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4645
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#510

TITELITURY 7 mies. temu

Jakbym pierdolił, to bym dupą ruszał. :lol:
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6278
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#511

Vexatus 7 mies. temu

Są sposoby pierdolenia i bez dupy poruszenia...
Raw Black Metal w rowie!!!
deathwhore
Tormentor
Posty: 4452
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#512

deathwhore 7 mies. temu

Wszyscy wiedzą, że Titek ma szybkie palce. Albo bardzo długo sra.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1120
Rejestracja: 5 lata temu

#513

Derelict 7 mies. temu

Skoro zostałem wywołany ze swojej kwatery przez @TITELITURY niczym Joseph Merrick w Człowieku Słoniu, to zaraz szybko sobie przesłucham ten najnowszy albumick Murdocha i skrobnę opinię bez owijania w wazelinę (czy jakoś tak).


Intro albumu rozpoczyna się jakby dźwiękami jadącej drewnianej bryczki, ale po około 3 sekundach orientuję się, że to jednak odgłos mieszania gówna w jakimś zbiorniku. Potem jakieś skrzypy zipy i wchodzi muzyczkia. Słychać gitarę, słychać blasty. I chyba jeszcze słychać jak ktoś się zrzygał. W pewnym momencie słyszę, że ten śpiewający mówi do mnie "fuck you". Co? Ja ciebie słucham, a ty do mnie fak ju? Intro 1/10. Drugi numerek niejako kontynuuje to, co zaczęło się w intrze. Tylko, przepraszam za słowa, ja pierdole, ale to jest chujowo napisane i zaaranżowane... Mowa oczywiście o muzyce, bo w bleck mitelowe wokale wbijam kolca (zawszę). "Utwór" ten trwa zaledwie dwie minuty, długość ta jest oczywistym plusem. Bardzo dodatnim. Trzeci utwór zaczyna się od odgłosów kopania "czegoś" łopatą. Czy narzędzie owo było użytkowane z godnie z przeznaczeniem jego? Mogę się tylko domyślać. Najbardziej prawdopodobna wersja wydarzeń jest taka, że ktoś odkopał zwłoki Murdocha, by ten nagrał kolejny chujowy album. Na chwilę obecną wszystkie poszlaki wydają się to potwierdzać. W czwartym biją dzwony jak w tej rymowance Panie Janie, słychać też, jak bije serce (dodam jeszcze, że bije bardzo szybko, pewnie było to serce jakiegoś black metalowca, który musiał wyjść z domu). Wychodzi na to, że chyba ten singiel to najlepszy utwór na płycie. Takie tam 6/10. Szarlatan to już jednak bezsens nakurwiania blackowych blastów i konglomerat riffów bez ładu i składu. Coffin Carol w zasadzie to samo, tylko riffy jednak bardziej sensowne. W Marching Bones coś tam próbują melodyjkować nawet, ale wychodzi to, co najwyżej średnio. Rok Robala to chyba najbardziej bezsensowny kawałek na tej płycie. Zwykły napierdol, byle mocniej, w dodatku z lipnym riffem. Ostatnie "As We Are" najlepsze, bo ktoś coś tam napisał w tym utworze. Ale co z tego, skoro po 30 sekundach zaczyna się bezsensowne napierdalanie, które wszystko0 psuje? Napierdol to trzeb też umieć zrobić z głową i pomysłem, a tutaj tego po prostu nie ma. Ściągłem płytę od Wani na rzecz tejże "recenzji" (recenzji w GIGANTYKURWATYCZNYM cudzysłowie) i wyjebałem do kosza jak tylko się skończył ostatni kawałek. Tyle warty ten Murdoch. No niech będzie, że 2/10, ale to tylko dlatego, że akurat pije piwo i jem lody.
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4645
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#514

TITELITURY 7 mies. temu

O! I to jest szkalowanie! Oraz mocny żołądek. Piwo, lody, Marduk. Był paw?

Ale żeby też oddać płycie sprawiedliwość :
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

#515

Lis 7 mies. temu

Świetny ten nowy Marduk, jedna z najlepszych ich płyt, po nijakiej Viktorii 5 lat przerwy dobrze im zrobiło.
I żadne, nawet najbardziej zabawne, szkalowanie nic nie da.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6278
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#516

Vexatus 7 mies. temu

Akurat najnowszy płyt troszkę słabszy od poprzedniego, ale to tylko moim zdaniem, a jak wiadomo mam problemy ze słucham i ogólnie nie znam się na muzyce oraz generalnie na niczym...
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1852
Rejestracja: 7 lata temu

#517

Blind 7 mies. temu

Rok robala i wirujący riff w nim rządzą!!!!
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
TheAbhorrent
Tormentor
Posty: 579
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Midian

#518

TheAbhorrent 7 mies. temu

Maria Konopnicka dostaje spazmów ekstazy pisząc o ostatnim Marduku. Dziwię się trochę, myślałem już, że to prowokacja :D
https://www.mariakonopnicka.pl/marduk-memento-mori/
Obrazek
Awatar użytkownika
darnoksss
Master Of Reality
Posty: 215
Rejestracja: 7 mies. temu

#519

darnoksss 7 mies. temu

Moją ulubioną płytą marduka z okresu z niejakim mortuusem, który słynie, z niesamowicie przyjaznego usposobienia wobec fanów chcących go obściskiwać na koncertach jest Rom 5:12. Nowa jest bardzo spójnym dziełem i zaskakująco innowacyjnym jak na ten band pewnie dlatego, że wyżej wspominany mortuus skomponował (chyba) całość materiału. Słychać tutaj duże echa funeral mist mimo wszystko dalej jest to Marduk. Mimo spójności i konceptu, który zakłada słuchanie albumu w całości mam swojego faworyta:



linia basu w drugiej części tego kawałka to poezja

Abstrahując, od tematu nowej płyty jestem wielkim fanem Wolrd Funeral, która razem z Opus Nocturne i wspomnianym Rom 5:12 jest w mojej trójce ulubionych tego bandu. Generalnie jak dla mnie płyta dość niedoceniana i często jechana przez znawców metalu. Kompletnie nie kumam dlaczego. Przecież są na niej totalne kosy jak np. otwierający track, Bleached Bones, Hearse czy Night of the Long Knives. La grande danse macabre tez bardzo lubię, mimo że jest bardzo nierówna. Jest tam dużo ciekawych eksperymentów, głównie romansu z doom metalem. Ten kawałek to kozak:


TheAbhorrent pisze:
7 mies. temu
Maria Konopnicka dostaje spazmów ekstazy pisząc o ostatnim Marduku. Dziwię się trochę, myślałem już, że to prowokacja :D
https://www.mariakonopnicka.pl/marduk-memento-mori/
Fakt, koleś przesadza ale taki ma styl. Często wpada w mega spazmatyczne tony kiedy wyjdzie coś nowego. Jestem ciekawy jak recepcja Memento Mori będzie wyglądała dajmy na to za 3 lata hehe.
polki nie dawajcie polakom, dawajcie arabom
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1852
Rejestracja: 7 lata temu

#520

Blind 7 mies. temu

Ja właśnie ostatnio odświeżałem La Grande Dans Macabre i doszedłem do wniosku, że to jeden z najlepszych Marduków, acz niedoceniany nie wiedzieć czemu. Sporo miażdżącego wolnego tempa, trochę orientalnych smaczków, a i ciężar czasem o death metal zahaczający (Death Sex Ejaculation).
World Funeral ma świetne rozpoczęcie albumu w postaci With Satan and Victorious Weapon i Bleached Bones, a dalej też całkiem chwytliwa druga połowa Night of the Long Knives, ale w ostatecznym rozrachunku na albumie minuty lekkiej nudy się wkradają.
Nie zmienia to jednak faktu, że to wciąż album warty uwagi.

Aha, z tamtego okresu warto również rzucić uchem na EPkę Obedience, bo zawiera szybki utwór tytułowy, Funeral Bitch i całkiem sprawnie odegrany cover Celtic Frost. Dobre jak ma się mało czasu, a chce się dostać muzyczny wjeb. No i pierwotna okładka wspaniała, klimatyczna, tematyczna.

Z tymi zmienionymi okładkami to dałby sobie ktoś (wytwórnie?) spokój, bo dajmy na to, sprofanowali świetne malowidło z Dark Endless czy całkiem fajną grafikę z wspomnianej wcześniej La Grande Dans Macabre.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1120
Rejestracja: 5 lata temu

#521

Derelict 7 mies. temu

TITELITURY pisze:
7 mies. temu
Był paw?

Pawia nie było, ale był przepiękny bażant, który chodził sobie po biurku podczas odsłuchu i dumnie stroszył pióra. Był piękny, a Marduk nie był.
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
Awatar użytkownika
darnoksss
Master Of Reality
Posty: 215
Rejestracja: 7 mies. temu

#522

darnoksss 7 mies. temu

Blind pisze:
7 mies. temu
Ja właśnie ostatnio odświeżałem La Grande Dans Macabre i doszedłem do wniosku, że to jeden z najlepszych Marduków, acz niedoceniany nie wiedzieć czemu. Sporo miażdżącego wolnego tempa, trochę orientalnych smaczków, a i ciężar czasem o death metal zahaczający (Death Sex Ejaculation).
World Funeral ma świetne rozpoczęcie albumu w postaci With Satan and Victorious Weapon i Bleached Bones, a dalej też całkiem chwytliwa druga połowa Night of the Long Knives, ale w ostatecznym rozrachunku na albumie minuty lekkiej nudy się wkradają.
Nie zmienia to jednak faktu, że to wciąż album warty uwagi.

Aha, z tamtego okresu warto również rzucić uchem na EPkę Obedience, bo zawiera szybki utwór tytułowy, Funeral Bitch i całkiem sprawnie odegrany cover Celtic Frost. Dobre jak ma się mało czasu, a chce się dostać muzyczny wjeb. No i pierwotna okładka wspaniała, klimatyczna, tematyczna.

Z tymi zmienionymi okładkami to dałby sobie ktoś (wytwórnie?) spokój, bo dajmy na to, sprofanowali świetne malowidło z Dark Endless czy całkiem fajną grafikę z wspomnianej wcześniej La Grande Dans Macabre.
To prawda te nowe okładki ssą pałę motzno. Co do twojej opinni na temat World Funeral to dokładnie takie same odczucia mam co do La Grande.... Musze sobie ją odświeżyć, może tym razem spodoba mi się bardziej. Na ten moment oceniłbym ją na takie 7/10, parę numerów zajebistych i niestety trochę wypełniaczy.
polki nie dawajcie polakom, dawajcie arabom
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4645
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#523

TITELITURY 7 mies. temu

Ja mam pierwsze wydanie la grande, bo to była płyta przełomowa w moim życiu, od której tak naprawdę zacząłem słuchać tej muzyki, porzucając pedaliadę cof i innych borgirow. I są tam dwa kawałki absolutnie niedoścignione moim zdaniem w karierze zespołu. Death, sex, ejaculation oraz jesus christ sidomized. Obok 502 z wcześniejszej płyty, są to moim zdaniem najlepsze utwory w dotychczasowej karierze zespołu. Jesus christ sidomized scoverowal szczeciński pogrom 1147. Polecam odsłuch. :D

Pisze kulWo bo jestem pijany trochę. Wjebałem dwa dębowe mocne po pracy na pusty żołądek i wystarczyło.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6278
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#524

Vexatus 7 mies. temu

Pogrom 1147 z tym ich "Black Metal Complete" totalnie zajebisty! :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
darnoksss
Master Of Reality
Posty: 215
Rejestracja: 7 mies. temu

#525

darnoksss 7 mies. temu

TITELITURY pisze:
7 mies. temu
Ja mam pierwsze wydanie la grande, bo to była płyta przełomowa w moim życiu, od której tak naprawdę zacząłem słuchać tej muzyki, porzucając pedaliadę cof i innych borgirow. I są tam dwa kawałki absolutnie niedoścignione moim zdaniem w karierze zespołu. Death, sex, ejaculation oraz jesus christ sidomized. Obok 502 z wcześniejszej płyty, są to moim zdaniem najlepsze utwory w dotychczasowej karierze zespołu. Jesus christ sidomized scoverowal szczeciński pogrom 1147. Polecam odsłuch. :D

Pisze kulWo bo jestem pijany trochę. Wjebałem dwa dębowe mocne po pracy na pusty żołądek i wystarczyło.
To prawda, sodomizowany chrystus super track. Razem z Funeral Bitch chyba moje ulubione z la grande. Ja tą płytę poznałem w taki sposób, że starszy o 3 lata metalowiec ze szkoły miał ją na koszulce. Zainteresowałem się nią i i mnie wyjebało z butów.
polki nie dawajcie polakom, dawajcie arabom
Awatar użytkownika
biały86
Posty: 24
Rejestracja: 10 mies. temu
Lokalizacja: skup metali kolorowych MIEDZIEX

#526

biały86 3 tyg. temu

Wróciwszy właśnie z koncertu - który dopiero co miał miejsce w warszawskiej Proximie - muszę przyznać, że nie było źle.
Może nie pod względem nagłośnienia - podobnie jak Carpathian Forest, którzy w tym samym miejscu raptem miesiąc temu mieli podobny profil dźwiękowy - przeeksponowana sekcja rytmiczna kosztem "gubiących się" gitar itp.
Ale nic to, gdyż - napierdalanka była rozkoszna, a nóżki same rwały się do tupania. Wokal mocarny bez chwili zwątpienia. Otoczka minimalistyczna, acz skuteczna - gry świateł i dymu zdały egzamin, zespół był odrealnionymi cieniami. Fajny antrakt gdzieś w połowie z utworem Arditi i w podobnym tonie utrzymane mikro-przerywniki między poszczególnymi kawałkami. Całkiem sprytnie.
Publika dziwna, był bis choć "nie nazbyt usilnie" proszony, lamusy musiały się zawracać spod szatni.
Lider kupił mnie krindżowym, łajdackim humorem, co bardzo na plus, zwłaszcza jakoś tak to do trubleku pasuje. Oto bowiem wpierw podjudza publikę do okrzyków w rytm taktownika, żeby nagle zgasić ich jak peta serdecznym zawołaniem "siarafaka" (czy jakoś tak to brzmiało, nie wiem, nie znam sumeryjskiego, czy skąd tam jest ten cały Marduk)
Reasumując - pomijając preferencje nagłośnieniowe - klasa, jakość, czar i zapach podsychającego, rozlanego browara w takt gustownej muzyczki. Bilet na Marduka jedną z lepszych życiowych inwestycji.
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

#527

Lis 3 tyg. temu

biały86 pisze:
3 tyg. temu
"siarafaka" (czy jakoś tak to brzmiało, nie wiem, nie znam sumeryjskiego, czy skąd tam jest ten cały Marduk)
Z Babilonu.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6278
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#528

Vexatus 3 tyg. temu

biały86 pisze:
3 tyg. temu
Bilet na Marduka jedną z lepszych życiowych inwestycji.
Co, co, cooooo? :D

Ktoś wbija na koncert Marduk do Poznania w maju?
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2976
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#529

Vortex 3 tyg. temu

Czaję się
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Sierra
Master Of Reality
Posty: 292
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: Stąd do wieczności

#530

Sierra 3 tyg. temu

Vexatus pisze:
3 tyg. temu

Ktoś wbija na koncert Marduk do Poznania w maju?
Poczekam, aż będą w Maczetowie lub Katowicach. Inwestować trzeba z umiarem :D
cokolwiek, gdziekolwiek, kiedykolwiek
Ablazir
Posty: 24
Rejestracja: 7 mies. temu

#531

Ablazir 3 tyg. temu

W Krakowie w tym tygodniu też całkiem spoko, ale wydaję mi się, że mało z tej nowej płyty grają.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6278
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#532

Vexatus 3 tyg. temu

Marduk zawsze gra na żywo wybrane kawałki z prawie całego okresu działalności.
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Jakub
Master Of Puppets
Posty: 171
Rejestracja: 2 lata temu

#533

Jakub 3 tyg. temu

Dla mnie najlepsze zawsze będzie demko i debiut, gdzie łoili zajebisty osdm w C standard, oraz bdb epka Iron Dawn. Dalej lubię Anioła Plagi i Świnię, jednak od zdecydowanej większości materiałów, badziej niż muzyka podoba mi się otoczka historyczno-wojenna. Przypomina mi beztroskie czasy grania w Commandos, Sudden Strike, czy katowania filmów dokumentalnych.

Natomiast na żywo ciekawe doświadczenie. Widziałem dwa razy, raz w Helmond udało się nawet spotkać Morgana na zewnątrz, w czasie gdy na pierwszy support wyszła kserokopia Belphegor, której płytę wziąłem potem za dwa euro. Gościu wydaje się prawdziwym pasjonatem.

Muzycznie obecny baterista to totalny dzikus, jego trwająca dwie minuty próba dźwięku zniszczyła mnie bardziej niż cały koncert. Minimalistyczna otoczka bardzo na plus, oprócz corpsepaintów panowie grają w zwykłych koszulkach, bez śmiesznych pancerzy, peleryn, tudzież szat liturgicznych, chociaż widok 3/4 kapeli grajacej we własnym merchu był poniekąd zabawny. Wokal Mortuusa brzmi niemal dokładnie tak samo jak na albumach, a przez obecność tylko jednej gitary brakuje sporo riffów gitary prowadzącej. Basu nie słychać było wcale, a ten co potem wyleciał z zespołu sam ledwo stał na nogach.

Uważam, że warto zobaczyć chociaż raz. Mimo wszystko jest to zespół z napisanym potężnym tomem historii, grającym od samego początku wybuchu drugiej fali, czymkolwiek ona jest. Dlatego lepiej odhaczyć weteranów póki jeszcze grają, niż żałować za X lat absencji na gigu.
HUMAN
Tormentor
Posty: 1566
Rejestracja: 7 lata temu

#534

HUMAN 3 tyg. temu

Poznań obecny . Ostatni album bardzo dobry .
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#535

Wędrowycz 3 tyg. temu

Marduk w sumie zawsze dobrze lub bdb, zależnie od tego w jakiej aktualnie kondycji są. Widziałem ich jak dobrze liczę 7 razy dotąd. Dlatego ostatni koncert odpuściłem, gdyż już poprzedni mnie nieco nużył. Bardzo lubię zespół, ale oni koncertują na tyle często u nas, że mam już nieco przesyt. Na jakiś czas przynajmniej ;)
Karpatki po 18 latach warto było zobaczyć, nie żałuję wcale. Choć też wątpię, że kolejnych 18 lat zespół doczeka.

Teraz zacieram ręce i odliczam do Diocletiana, w którym pokładam największą nadzieję i liczę, że się nie zawiodę.
Odium Humani Generis
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

#536

Lis 3 tyg. temu

Jakub pisze:
3 tyg. temu
Minimalistyczna otoczka bardzo na plus, oprócz corpsepaintów panowie grają w zwykłych koszulkach, bez śmiesznych pancerzy, peleryn, tudzież szat liturgicznych, chociaż widok 3/4 kapeli grajacej we własnym merchu był poniekąd zabawny.
Zdecydowanie wolę zespół we własnym merchu niż przebrany za cyganów czy piratów z Karaibów.

Przy okazji trochę ponarzekam. Jak można było tak spierdolić reedycje La Grande Danse Macabre i World Funeral, remaster ok rozumiem, twórca inaczej widzi swoje dzieła, ale ta nowa szata graficzna to tragedia, robił to ktoś kto nie miał pojęcia o muzyce Marduk, totalitarny orzeł na WF? Przecież ta płyta nie ma nic wspólnego z WWII, kretyn widocznie zasugerował się tytułem Night of the Long Knives, którego tekst też nie opowiada o tym niesławnym wydarzeniu. I ta tapeta na LGDM...
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#537

Zsamot 2 tyg. temu

Mi się te reedycje cholernie nie podobają. Nie rozumiem zresztą po co psuć całość, jaką jest dany album plus szata graficzna... Jeszcze z Panzer D. M. ok, bo poszło bez poprawności politycznej. Ale ten Centurion na okładce miał klimat.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6278
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#538

Vexatus 2 tyg. temu

Zsamot pisze:
2 tyg. temu
Jeszcze z Panzer D. M. ok, bo poszło bez poprawności politycznej.
Nie zesraj się z tą poprawnością polityczną, bo może się tak zdarzyć, że jeszcze kiedyś będziesz przez nią płakał jak Marszałek Rotacyjny nad Konstytucją.
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#539

Hajasz 2 tyg. temu

Przypomnę tylko bo pewnie wszelakie jebańce i jeden z wąsem zapomniały, że Marduk to sraka praptaka. Nigdy nie nazwę kogoś kolegą jeżeli słucha Marduk.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6278
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#540

Vexatus 2 tyg. temu

Hajasz pisze:
2 tyg. temu
Nigdy nie nazwę kogoś kolegą jeżeli słucha Marduk.
Przynajmniej mamy ustalone, że nie będziemy nigdy kolegami. :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Perun82
Master Of Puppets
Posty: 105
Rejestracja: 4 mies. temu

#541

Perun82 2 tyg. temu

Marduk to jest the Exploited black metalu , SZACUN za subtelny 😁 brak awangardy. Kocham eksplojtet 😋
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#542

Zsamot 2 tyg. temu

Vexatus pisze:
2 tyg. temu
Zsamot pisze:
2 tyg. temu
Jeszcze z Panzer D. M. ok, bo poszło bez poprawności politycznej.
Nie zesraj się z tą poprawnością polityczną, bo może się tak zdarzyć, że jeszcze kiedyś będziesz przez nią płakał jak Marszałek Rotacyjny nad Konstytucją.
Ale umiesz czytać ze zrozumieniem? Czy metodą idioty najpierw piszesz, potem argumentów szukasz?
Hajasz pisze:
2 tyg. temu
Przypomnę tylko bo pewnie wszelakie jebańce i jeden z wąsem zapomniały, że Marduk to sraka praptaka. Nigdy nie nazwę kogoś kolegą jeżeli słucha Marduk.
To straszna wizja. Ale spokojnie, damy radę bez tego honorowego miana. Najwyżej będziemy w getcie muzycznych wyrzutków. O towarzyskim ostracyzmie nie wspomnę. :-)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6278
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#543

Vexatus 2 tyg. temu

Zsamot pisze:
2 tyg. temu
Ale umiesz czytać ze zrozumieniem?
Nie umiem. I co teraz?
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#544

Zsamot 2 tyg. temu

To powstrzymuj klawiaturę.
Bo wątek z Centurionem sam lider opisywał, dlaczego na pierwszym biciu jest szwedzki czołg, konstrukcji brytyjskiej. A potem dopiero, EPka, a nawet dwie miały już odpowiednio Panzer IVG (w dodatku podpis wystylizowany na opaskę z oddziałów Waffen SS, KonigTiger. I sama reedycja ma już Tygrysa.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6278
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#545

Vexatus 2 tyg. temu

Zsamot pisze:
2 tyg. temu
To powstrzymuj klawiaturę.
Próbowałem ją powstrzymać, ale uciekła i nie wiem gdzie się ukrywa. :) Teraz muszę na smartfonie pisać...

A wracając do tematu to nie żadna poprawność polityczna tylko (auto)cenzura. :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#546

Zsamot 2 tyg. temu

Cytując mądrości:
Nie zesraj się z tą poprawnością polityczną, bo może się tak zdarzyć, że jeszcze kiedyś będziesz przez nią płakał jak Marszałek Rotacyjny nad Konstytucją.
to z czego wynika ta autocenzura?
Nie zesrałem się, zatem czekam na równie wybitną ripostę.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
biały86
Posty: 24
Rejestracja: 10 mies. temu
Lokalizacja: skup metali kolorowych MIEDZIEX

#547

biały86 2 tyg. temu

Pogubiłem się, czy w reedycjach są niemieckie czołgi czy nie, ale wiem, że moja wersja World Funeral ma "totalnie nie mającego się kojarzyć z 3 rzeszą" orzełka. A jak zamawiałem to wg strony sklepu miały być stare, poczciwe kościotrupki na okładce.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6278
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#548

Vexatus 2 tyg. temu

Zsamot pisze:
2 tyg. temu
Nie zesraj się z tą poprawnością polityczną, bo może się tak zdarzyć, że jeszcze kiedyś będziesz przez nią płakał jak Marszałek Rotacyjny nad Konstytucją.
Zamień to sobie na "Nie używaj słów nieadekwatnych i nazywaj rzeczy po imieniu, bo kiedyś ktoś Cię opluje i jeszcze będziesz musiał ćwierkać, że deszcze pada." Lepiej?
Zsamot pisze:
2 tyg. temu
to z czego wynika ta autocenzura?
Nie wiem. Ja wywiady czytam bez zrozumienia. :)
Zsamot pisze:
2 tyg. temu
Nie zesrałem się, zatem czekam na równie wybitną ripostę.
Niepotrzebnie bierzesz wszystko do siebie. Pierwszy raz ze mną gadasz na forum? :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2981
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#549

Szajtan tydzień temu

Istnieją ponad 30 lat i w tym czasie wymyślili się na nowo dwa albo i trzy razy. Zmiany wokalistów wychodziły im tylko na dobre. Nagrali kilkanaście płyt i żadna z nich nie jest ewidentną porażką. To dla takich zespołów jak Marduk stworzono określenie „leaders not followers".
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#550

yog tydzień temu

Szajtan pisze:
tydzień temu
To dla takich zespołów jak Marduk stworzono określenie „leaders not followers".
xDDD pozwolę sobie napisać.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Black Metal”