Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 3 lata temu

Okkultist pisze:
3 lata temu
Pogan696 pisze:
3 lata temu
Chrześcijaństwo w tej chwili jest tak "słabe", że szkoda teraz na to nasrać, a co dopiero marnować miesiące/lata na tworzenie albumu. Religią jest teraz hajs, kurestwo, alko i korpo-kapitalizm.
Nie powiedziałbym, że jest słabe. Papież to nadal wpływowy człowiek na świecie, a kościół w naszym kraju cały czas jest bardzo silny. Religie abrahamowe tak de faco napędzają wszystko to, co wymieniasz. Przecież np. kościół katolicki to korporacja zarabiająca duży hajs na szeroko rozumianym kurestwie. I to dłużej niż Amazon. Wszystkie trzy religie abrahamowe mają nadal ogromny ogromny wpływ na ludzkość.
Problem w tym, że się black metal przesadnie nie zajmuje losami ludzkości, a raczej jednostki, którą to kościół katolicki i religie abrahamowe średnio dotykają w dzisiejszym świecie zachodnim.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Tagi:
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3150
Rejestracja: 5 lata temu

kurz 3 lata temu

yog pisze:
3 lata temu
się black metal [...] zajmuje losami [...] jednostki
Ciekawe to i daje do myślenia. Tylko czy prawdziwe, nawet w szerszym kontekście muzyki? Nawet w jeszcze szerszym kontekście jakiegokolwiek oddziaływania na jakiegokolwiek odbiorcę?
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 3 lata temu

Prawdziwe, black metal niszczy życia ;)

Edit: Jeszcze tak ogólniej bardziej, to ktoś tam mądrzejszy ode mnie kiedyś powiedział coś w stylu, że gdyby świat był perfekcyjny, to by sztuka nie istniała. Myślę, że dobra sztuka musi oddziaływać na odbiorcę, dawać mu jakąś nadzieję zmiany. Wiarę.

Black metal ma w sobie coś takiego, czego ja w innych gatunkach zwykle nie odnajduję - jakąś taką mistyczną wręcz moc gdzieś wewnątrz przebudza. Może każdy to odnajduje w innym gatunku.

PS. Nie jestem pewien w 100% o co Ci chodziło ;)

PS2. O tym niszczeniu żyć jak najbardziej na serio.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3150
Rejestracja: 5 lata temu

kurz 3 lata temu

Chodziło mi dokładnie o to, czy twórcę (czyli kogoś kto ma wpływ na innych, między innymi) interesuje wogóle odbiorca jako jednostka. Mam wrażenie, że ma tę jednostkę w dupie, interesuje go tylko pozbycie się ciśnienia, które go pcha do tworzenia.

A Black Metal? Cóż, w większości to mega dziecinada, ale który twórca nie nosi w sobie dziecka, dającego mu właśnie tę potężną moc.

Takie z lekka gówniane rozważania, choć widziałem gorsze.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4455
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 3 lata temu

kurz pisze:
3 lata temu
Chodziło mi dokładnie o to, czy twórcę (czyli kogoś kto ma wpływ na innych, między innymi) interesuje wogóle odbiorca jako jednostka. Mam wrażenie, że ma tę jednostkę w dupie, interesuje go tylko pozbycie się ciśnienia, które go pcha do tworzenia.
W takim przypadku publikowanie swojej twórczości czy to w formie materiałów fonograficznych, czy występów na żywo, miało jedynie uzasadnienie komercyjne. Chyba sam przyznasz, że gdyby tak było, to całe zjawisko sztuki byłoby dużo bardziej ubogie w twórców. Chodzi o coś innego, przynajmniej moim zdaniem. Ale ja nie odpowiadam za to, co siedzi w głowach muzyków, pisarzy, etc.

Na własny użytek nazywam to mechanizmem ekshibicjonisty. Niby robi to dla siebie, ale do spełnienia potrzebuje publiki. Mniej lub bardziej określonej.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4650
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 3 lata temu

ktoś tam mądrzejszy ode mnie kiedyś powiedział coś w stylu, że gdyby świat był perfekcyjny, to by sztuka nie istniała.
Może to byłem ja, kiedy pisałem, że bez zła na świecie nie byłoby sztuki. :D

Black metal, podobnie jak New Age oraz inne tego typu rzeczy, to erzatz z duchowości. Człowiek posiada niezbywalną potrzebę metafizyki, a jeśli instytucja, która dotychczas ją zaspokajała umiera, ludzie zaczynają własne poszukiwania. I w zależności od usposobienia, będą to wróżki, okultyzm, nawiedzone tripy narkotykowe, gnostyckie w duchu, a z pozoru sekularne ideologie polityczne, religie naturalne, albo black metal. Ilu z Was lubi czasem puścić sobie z YouTube chorał gregoriański, a wówczas pojawia mu się w głowie myśl "kurcze, ale to klimatyczne" i zaraz oczyma wyobraźni widzi ogromne gotyckie witraże średniowiecznej katedry oraz ukrytych w mroku mnichów, których śpiew roznosi się po niej echem? A ilu z Was śmieszy klecha śpiewający jakieś czerstwe piosenki grając na gitarze podczas niedzielnej "mszy dla młodzieży" w lokalnej parafii? O tym właśnie mówię. ;) Osraza tej funkcji nie spełnia, bo to infantylne piosenki z przerabianiem znanych wierszy, ale już Mare z pewnością.

Natomiast w pierdolenie, że ktoś nagrywa muzykę dla siebie nie wierzę. Dla siebie niczego by nie nagrywał.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3150
Rejestracja: 5 lata temu

kurz 3 lata temu

Wiara w Jezusa czy szatana, jeden chuj, jedno i drugie błazenada w formie, a treść śmieszna. Co nie znaczy, że nie ma w tym wielkiej siły oddziaływania.

Mogę się w jakiś sposób zgodzić, że zło jest sprawcą sztuki, jest na samym początku drogi, aczkolwiek nie jest warunkiem wystarczającym do jej zaistnienia.

Titelitury, czułeś kiedykolwiek coś, co by cię pchało do wyrzucenia z siebie, pozbycia chociaż części tegoż? Tak rodzi się tworzenie, nie ma to związku z odbiorcą (przynajmniej w momencie aktu). Jest to kurwa czysty egoizm, także nie pierdol o czymś, o czym nie masz pojęcia.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 3 lata temu

Nikt tu chyba nie pisał o wierze w Szatana, a też i za bardzo nie znam nikogo, kto by "stworzeniem sztuki" się nie chciał pochwalić czy to pokazując rysunki znajomym czy zapraszając na próbę, w przypadku wszelkich Kafków mógł ewentualnie wstyd wygrać, ale potrzeba podzielenia się z pewnością była. Nikt też nie stwierdził, że zło jest warunkiem wystarczającym, bo to chyba oczywiste, że się sama z siebie sztuka nie zmaterializuje, tylko musi w twórcy zaistnieć jakaś potrzeba - egoistyczna, jak i przychodząca po niej kolejna potrzeba, bycia docenionym.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3150
Rejestracja: 5 lata temu

kurz 3 lata temu

@yogi mówimy o gryzmołach, muzie pod publikę, dla mamony, znajomych, rodziny, 100-tysięcznego tłumu, czy o akcie twórczym?
deathwhore
Tormentor
Posty: 4455
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 3 lata temu

TITELITURY pisze:
3 lata temu
Człowiek posiada niezbywalną potrzebę metafizyki, a jeśli instytucja, która dotychczas ją zaspokajała umiera, ludzie zaczynają własne poszukiwania. I w zależności od usposobienia, będą to wróżki, okultyzm, nawiedzone tripy narkotykowe, gnostyckie w duchu, a z pozoru sekularne ideologie polityczne, religie naturalne, albo black metal.
Niezwykle mnie ciekawi skąd ta pewność stwierdzenia o niezbywalności potrzeby metafizyki. Oprócz tego, że z większością wywodu się zgadzam.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 3 lata temu

kurz pisze: @yogi mówimy o gryzmołach, muzie pod publikę, dla mamony, znajomych, rodziny, 100-tysięcznego tłumu, czy o akcie twórczym?
O wszystkim, każdy praktycznie kto stworzy coś, z czego będzie zadowolony, będzie się chciał tym pochwalić lub podzielić. Nie wiem, może są od tego jakieś wyjątki, ale wątpię, by faktycznie ktoś nie chciał, żeby go wysłuchano, powiedziano "no, ładnie", albo i jeszcze zapłacono. Niezależnie czy to proza o holocauście, czy black metal z piwnicy, czy awangardowa improwizacja, choćby dla zbicia piątki z innymi muzykami po wspólnym graniu. Inna sprawa, uważam, że "muza pod publikę, dla mamony" też wynika z potrzeby serca, w przeważającej ilości przypadków, tylko nie każda muzyka to sztuka, jak i nie każdy gryzmoł, a sama sztuka ma już to do siebie, że ludzie chcą się nią dzielić i wspólnie przeżywać, znajdywać za jej pośrednictwem jakąś wspólną więź.
deathwhore pisze:
TITELITURY pisze:
3 lata temu
Człowiek posiada niezbywalną potrzebę metafizyki, a jeśli instytucja, która dotychczas ją zaspokajała umiera, ludzie zaczynają własne poszukiwania. I w zależności od usposobienia, będą to wróżki, okultyzm, nawiedzone tripy narkotykowe, gnostyckie w duchu, a z pozoru sekularne ideologie polityczne, religie naturalne, albo black metal.
Niezwykle mnie ciekawi skąd ta pewność stwierdzenia o niezbywalności potrzeby metafizyki. Oprócz tego, że z większością wywodu się zgadzam.
U niektórych potrzeba ta jest niezbywalna, inni widocznie sobie tego pysznego zachwytu odmawiają ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3150
Rejestracja: 5 lata temu

kurz 3 lata temu

Jak dla mnie akt twórczy rodzi się z bólu, a odtworzenie tego aktu w postaci nagranej płyty, czy gryzmołów pokazanych rodzine jest pewnego rodzaju ekshibicjonizmem, o którym chyba pisał @deathwhore, w końcu to tak jakby wyskoczyć na ulicę nago i wykrzyczeć; zobaczcie jaki jestem brzydki i cudowny zarazem. Człowiek to zwierzę stadne, a jednocześnie zawsze samotne. Zresztą być może nie ma to nic wspólnego ze sztuką.

Tak czy inaczej, to co stworzyła Odraza, do mnie nie przemawia.
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4650
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 3 lata temu

No właśnie dlatego @deathwhore. Gdyby było inaczej, po wynalezieniu racjonanizmu ludzkość mogłaby odtrąbić zwycięstwo, wszyscy przyjęliby chętnie pogląd, że jesteśmy niczym więcej jak żołądkiem oraz genitaliami i nie byłoby żadnego "zabobonu" oraz "ciemnoty". To tak w najprostszym znaczeniu. Nie chce mi się tu głębiej drążyć tematu, powoływać na jakichś Voeghelinów, Milbanków i Schmittów, którzy dość przekonująco moim zdaniem twierdzą, że wszystkie współczesne pojęcia polityczne są tylko kiepskimi podróbkami teologicznych, przypominać, że ojciec współczesnego myślenia Kant żeby wyjaśnić możliwość poznania u człowieka, po obaleniu ontologicznego dowodu na istnienie Boga, wymyślił sobie coś takiego jak ding an sich, ani o memach Daw(n)kinsa, których nikt nigdy nie widział, nie zmierzył, ani nie policzył i tak dalej, i tak dalej. Doskonale rozumiem, że Ty jesteś zajebisty ( piszę bez cienia ironii) i nie potrzebujesz wysyłać smsów do wróżki Taidy, żeby przepowiedziała ci przyszłość, może masz nawet kolegów, którzy też tego nie potrzebują, ale pisałem o człowieku jako gatunku. A tu wydaje mi się oczywiste, że zawsze gdy dociera się do granic poznania, próbuje stworzyć jakąś holistyczną teorię tłumaczącą świat oraz tym podobne bzdety, przysłowiowe "szkiełko i oko" staje się niewystarczające. Ateiści i materialiści byli, są i będą, różnica polega może w ich odbiorze, ponieważ kiedyś zamykano takich w psychuszkach, a dziś stawia za wzór, ale to są raczej wyjątki, a regułą jest, że człowiek wymyśla sobie mniej lub bardziej składne bajeczki, żeby jakoś nie oszaleć. Z rozbawieniem czytałem sobie opowiadania tego Ligottiego. To literatura raczej nie w Twoim stylu, ale jeśli facet zostaje wydany chyba jako jedyny współczesny twórca fantastyki w serii "Puinguin Classics", to o czymś to świadczy. No i ten facet po tym, jak już pokazał absurdalność i fałszywość czegoś takiego jak rodzina, państwo, prawo, ludzkie możliwości poznawcze, bla, bla, bla, pod koniec swojego zbiorku opowiadań tworzy historię o ludziach, którzy odbywają obrzęd inicjacyjny w postaci zarażenia chorobą, żeby móc doświadczyć bliżej niesprecyzowanej, nieopisywalnej pustki. Czyli facet zatoczył koło, wracając do punktu wyjścia. Tak to wygląda. A, że Tobie wystarczy mahiruana wstrzyknięta w żyłę i grindcore o kupie, to jeszcze o niczym nie świadczy. Nie jesteś reprezentatywny dla gatunku, z czego tylko należy się cieszyć. :D
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1694
Rejestracja: 6 lata temu

porwanie w satanistanie 3 lata temu

TITELITURY pisze:
3 lata temu
którzy dość przekonująco moim zdaniem twierdzą, że wszystkie współczesne pojęcia polityczne są tylko kiepskimi podróbkami teologicznych
Ciekawe zatem, że będące ośrodkami rozwoju najwymyślniejszych teologii Kościoły, gdy tylko uda im się zagarnąć większe rzesze dusz, idą w nic innego, jak właśnie w politykę, po czym ich roszczenia do reglamentacji sacrum są właśnie z tego powodu odrzucane przez sporą część ludzi, przy czym jedni robią to w imię racjonalizmu, a inni duchowości. Swoją drogą - zabawnie by było, gdyby okazało się, że za tym wszystkim (znaczy zeświecczeniem instytucji religijnych i ich rozmienianiem się na bilon w jakichś przyziemnych pierdołach) stoi jakiś nieuświadomiony mechanizm przerażenia tym, co by było, gdyby się okazało, że to wszystko, w co oficjalnie wierzą, to legitna prawda i naprawdę zostaną przez jakiś niepojęty Absolut osądzeni za to, jak zarządzali owieczkami w czasie, gdy nie chciało Mu się osobiście manifestować. Nie mam dowodów, ale osobiście wyczuwam tu metafizycznego cykora i niechęć do poważnego rozważania zgrozy implikacji istnienia autentycznego Boga.

Dlatego właśnie twierdzę, że Deathspell Omega jest lepsze i głębsze niż KRK.

Ale Odraza też fajnie grała na pierwszej płycie.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 3 lata temu

Ruszył preorder na Rzeczom na winylu (czarny i szaro-czarny swirl (edit z 19.02.21 - wyprzedany) - po 250):

http://godzovwar.com/shop/pl/23-przedsprzedaz
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1333
Rejestracja: 6 lata temu

Belzebóbr 3 lata temu

Niezła patola takie coś kupić, to już lepiej pajacyka wyklikać tysiąc razy :) Gorzej już tylko kupić tam placka Transseksualizmu. Słyszałem Rzeczom dwa razy, starczy, są dobre momenty, ale tylko momenty, bo całościowo to kurwa nadęte i przemasturbowane, patologia ale taka hipstersko-pedalska, a nie zatęchła. Dodatkowo -2 do oceny jak jakaś gównarzeria się tym jara i pisze, że to mistrzostwo świata kolejny sztos bm z Polski.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 3 lata temu

Gdzie tam patologia?
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4455
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 3 lata temu

Że typ ma Mariusz na imię.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1333
Rejestracja: 6 lata temu

Belzebóbr 3 lata temu

yog pisze:
3 lata temu
Gdzie tam patologia?
Wyją po nocy nudy kokoty
Sucz – wódka – mróz
Wyrok za wyrok, wirus za wirus
Trwoga jak nóż.


Wypisz wymaluj Muchobór Nebirosa, darcie mordy po nocy pijanych, covid za hiv, kosa pod żebra, ...
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 3 lata temu

To samo życie jest, poezja pustych ulic prowadzących do nocnego.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 3 lata temu

Trzeci album Nowa epka Odrazy nazywać się będzie Acedia i wyjdzie w Godz ov War 21 maja 2021. Krótki, kirowy taki, fragmencik:



Edit: To jednak epka a nie album.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3787
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 3 lata temu

Zapowiedź nowej Odrazy. No i pięknie. Wezmę w ciemno. To tylko 3 tygodnie. Zleci prędko.

Edit: Yog mnie uprzedził. Trudno. Jestem hiper pro i cokolwiek na nowy album. Po ostatnim mają u mnie hiper kredyt zaufania.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 7 lata temu

Pogan696 3 lata temu

Nic z tego nie wynika, ale czuję, że będzie "kir" i "nie bój się kurwo". Czekam jako "Rzeczom". Jedna z najbardziej wartościowych projektów po Furii, która ucieka.
Awatar użytkownika
hellpanzer
Master Of Reality
Posty: 208
Rejestracja: 3 lata temu

hellpanzer 2 lata temu

EP-ka Acedia właśnie wleciała na yt

Awatar użytkownika
kyu
Master Of Reality
Posty: 280
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: bory tucholskie

kyu 2 lata temu

Odraza z wystawy muzeum równie dobra co Furia z teatralnych desek. Tylko szkoda, że o 10 minut krótszy materiał od tej drugiej. Miejscami klimaty z nowych Tułaczy. Może na gdzieś wyżej wspomnianym soundtracku do Priest Simulator będzie troche więcej nowej Odrazy, co by nie katować w kółko Rzeczom.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2983
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 2 lata temu

Ten muzyczny pejzaż towarzyszyć będzie wystawie “Współistnienie” poświęconej lockdownowi, którą od końca czerwca będzie można odwiedzić w podgórskim oddziale Muzeum Krakowa.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

Według mnie to się ta Acedia, co jak się przy okazji dziś dowiedziałem znaczy mnisia depresja, pewnie pustelniczym odosobnieniem powodowana, zaczyna plumkanym motywem wziętym z kultowego już soundtracku do Deus Ex: Human Revolution. Maniax tego soundtracka powinni wiedzieć, co mam na myśli. Trochę pozmieniane bpmy itp., ale strasznie mi to tamtejsze dystopijne brzmienia przypomina, a i tematyka covidowa jest grze bliska, ze spiskiem szczepiennym włącznie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Slayer
Posty: 36
Rejestracja: 4 lata temu

Slayer 2 lata temu

EP kupiona 😁

Obrazek
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1694
Rejestracja: 6 lata temu

porwanie w satanistanie 2 lata temu

Zaskakująco dobry materiał, siadło mi od razu.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

Zajebisty materiał, z 15 razy od piątku poleciało.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3787
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 2 lata temu

Cholera, przesłuchałem pewnie z 20 razy.

Na początku byłem zachwycony, następnie miałem sporo zastrzeżeń o pewne udziwnienie pewnych fragmentów, by po totalnym zagłębieniu przyznać, że to piękna podróż przez emocje i stany świadomości, a na koniec transowy finał.

Na pewno warto temu poświęcić czas...
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

Dla zainteresowanych - poszedł już prawie cały nakład winylowej Acedii od piątku. Zostało tylko 35 sztuk czarnego wariantu i tyle.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 2 lata temu

Na pierwszy odsłuch Acedia mnie jakoś średnio wkręciła. Czuję potencjał, ale chyba warunki niespecjalne do takiej muzyki - jako podkład do klepania maili w pracy. Czuję, że podobnie jak w przypadku Kir jest to emocjonalna podróż, więc napewno przewałkuję w skupieniu jak tylko trochę więcej spokoju i ciszy będzie któregoś wieczora/nocy.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1717
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

brzask 2 lata temu

W najnowszym Noise Mag. felieton Stawrogina

Mocno filozofuje...ale są też m.in wspomnienia z przeszłości i kilka związanych z nimi tytułów:


Jean Michel Jarre, Oxygene pt.2,
Opeth, My Arms Your Hearse
Burzum, Den Onde Kysten
Armagedda, Helvetestoner
Taake, Over Bjoergvin Graater Himmervik VII
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3787
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 2 lata temu

Po długim odwyku, wróciłem do tego mini tylko po to, by się utwierdzić, że są właśnie takie mini, co czasem są lepiej zapamiętane niż reszta dyskografii. Tu na szczęście każde wydawnictwo to totalny strzał, ale to wyjątkowa pozycja. A finał... Ech, idealnie otwiera i kończy dzień ten album.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1717
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

brzask 2 lata temu

Tak, wg mnie "Acedia" wygrywa i z "W śnialni" Furii i z "Futuristą" W-T-Z...gdy wrzucimy je do jednego worka jeśli chodzi o koncept
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3787
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 2 lata temu

Furia poszła w rozmach. Stąd oceniam inaczej, doceniam. To taka intymniejsza forma słuchania. Ale płyta na spokojny odsłuch. A jak słucham rano do pracy tego mini Odrazy, to mam kosmos oderwania się od prozy życia, na te moment przed 7-mą rano...
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

W końcu się jakieś Rzeczom jak moje sprzedało na discogsach, więc pozwolę sobie powiedzieć: a mówiłem, że tak będzie.

Obrazek

Płytka oczywiście, jak już pisałem nie raz, wspaniała i z każdym odsłuchem tylko lepsza. Czy to black metal czy nie black metal (dla mnie tak), to już sprawa trzeciorzędna.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3787
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 2 lata temu

Przynależność gatunkowa jest bezsprzeczna, bo duchowość tej płyty to tylko i wyłącznie black metal. Ale czy to ważne? Dla mnie to perfekcyjna porcja agresywnej muzyki z niesamowitym klimatem. Świetne rozwinięcie debiutu. No i jeszcze dwie równie udane EPki. Oby tak dalej.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1717
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

brzask 2 lata temu

Świetni są. Ciekawe czy kiedyś zdecydują się w końcu zagrać na żywo..
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 7 mies. temu

Chciałem tylko przypomnieć, bo może ktoś zapomniał - drugi album Odrazy wymiata.

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4650
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 7 mies. temu

A taki chuj. Walisz se pewnie do zdjęcia, wyobrażając, że ta panna bierze ci do papy. Innego powodu słuchania tej płyty nie widzę. Hipsteriada, tfu.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 7 mies. temu

Panna ma śliczne oczka, owszem, ale teksty, na ten przykład do takiej Najkrótszej z wieczności - równie cudne. Pytałbym z nich dzieci na maturze.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 7 lata temu

Pogan696 7 mies. temu

Okładka jest w pytę ;). Myślę, że tylko ignorancja nie pozwala docenić tego albumu nawet w najmniejszym stopniu ;) . A dla fanów trzepania wacława modelka z okładki to Dorota Kuźmicka. Finalistka Miss Polski 2022. Bez linków. Sami sobie szukajcie trzepoki :).
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

Lis 7 mies. temu

Dzisiejsze standardy konkursów miss są chuja warte, więc to żaden argument. Nic nie ujmując pięknej pani Dorocie. Odraza zajebista od początku do końca, dwójka chyba jeszcze lepsza niż debiut, albo ładniejsza.
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1717
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

brzask miesiąc temu

yog pisze:
7 mies. temu
Chciałem tylko przypomnieć, bo może ktoś zapomniał - drugi album Odrazy wymiata.
Proste, bo to jedna z lepszych polskich bm płyt ostatnich lat. Dziś poleciała akurat z tekstami w rąsi.
Długo każą czekać na trójkę niestety...za chwilę miną 4 lata od premiery ,Rzeczom'..
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride

Wróć do „Black Metal”