Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6345
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Ushangvagush

Vexatus 2 lata temu

Obrazek
Ushangvagush to amerykański jednoosobowy projekt z Bostonu. Za całość muzyki odpowiedzialny jest jegomość ukrywający się pod niewiele mówiącym pseudonimem "D.". Do tej pory pod tym szyldem wyszło jedno demko i wydany niedawno pierwszy pełniak "Mntu". Na MA projekt jest opisany jako Raw Black Metal i jest to prawda, choć można tutaj znaleźć także elementy innych stylów, przez co z jednej strony materiał ten może wydawać się momentami nieco chaotyczny, ale z drugiej strony jest przez to ciekawszy. Zdecydowanie jeden z ciekawszych materiałów w tym podgatunku Black Metalu w ostatnim czasie.

Obrazek
Skład:
D. - All instruments

Dyskografia:
2019 - Inanition [demo]
2021 - Mntu
2023 - Pestmo'qon



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Us ... 3540460503
BC: https://ushangavash.bandcamp.com/music
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1736
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

brzask rok temu

Ta żółta płyta.... czyli debiut towarzyszy mi od jakiegoś miesiąca i porywa za każdym odsłuchem.

Bardzo dobre granie. Słyszę tu i wściekłość i bunt i jakaś intensywność zapierającą dech w piersiach.

Album wydany fizycznie dopiero teraz choć ma już prawie 2 lata ... co zmyliło mnie trochę bo myślałem że to rzecz z tego roku i wrzuciłem wcześniej w podsumowanie 2022.
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
Wicih
Fallen Angel Of Doom
Posty: 307
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: Łódź

Wicih rok temu

Antyludzkie nazwy dla antyludzkiej muzyki... ale pełna zgoda, projekt bardzo dobry, album świetny. Zasługuje na większy hype
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17568
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 mies. temu

Wyszedł parę miechów temu drugi album Uszangwagusza o tytule Pestmo'qon i jak poprzednie wydawnictwa, można go pobrać z bandcampa za co łaska. Wrzuciłem link do pierwszego posta tematu.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17568
Rejestracja: 7 lata temu

yog 4 dni temu

A ja entuzjazmu poprzedników nie podzielam. Posłuchałem dema Inanition, posłuchałem debiutanckiego albumu Mntu i to takie granie na wskroś średniackie. Trudno się jakoś bardzo do czegoś konkretnego przyczepić, ale mnie to szczerze mówiąc trochę wkurwia ten zespół i czekam, kiedy się płyta skończy i tak za każdym razem, kiedy to odpalam, więc sobie już to odpuszczam na wieki wieków, amen.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6345
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 4 dni temu

yog pisze: mnie to szczerze mówiąc trochę wkurwia ten zespół i czekam, kiedy się płyta skończy
Raw Black Metal nie jest dla wszystkich. ;)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17568
Rejestracja: 7 lata temu

yog 4 dni temu

Problem w tym, że to nie jest raw black metal, a jeśli tak, to chyba dla fanów późnej Mgły.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6345
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 4 dni temu

Oczywiście, że to jest Raw Black Metal tylko D. wie jak obsługiwać instrumenty. :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17568
Rejestracja: 7 lata temu

yog 4 dni temu

I co niby w tym jest z surowego black metalu? Równe granie, dosyć nowoczesna produkcja, wszystko słychać. Gdzie tu raw bm? Bliżej już temu do nowych DSO, niż dwóch pierwszych płyt. Nie chce mi się pisać epistołów, to wkleję, co na rym sobie piszą:
Raw Black Metal is a subgenre of Black Metal featuring a lo-fi, harsh, minimal and noisy sound. The most extreme examples of this style of music are sonic fortresses in which the instruments are barely distinguishable one from another. Lower frequencies are completely removed from guitars, the riffs are often trance-like repetitive and the drums seem muffled.
Many raw black metal bands actively seek to sonically and aesthetically be as minimal and lo-fi as possible as a direct opposition to the cleaner and high-budget Black Metal productions.

The roots of Raw Black Metal are dated back to the 90s, with the most influential artists of the genre usually referred to be Ildjarn, Grausamkeit, Moonblood and bands associated with the French black metal collective Les Légions Noires such as Mütiilation, Vlad Tepes and Belkètre; also the Canadian band Akitsa and the critically acclaimed Atmospheric Black Metal band Paysage d'Hiver are often mentioned as strongly influential for the genre.

Nowadays Raw Black Metal bands try to recreate that type of sonorities while pushing them even further; the earliest Black Cilice’s works (A Corpse a Temple, Summoning the Night) can almost be considered Noise. The recent years have seen a lot of North American Raw Black Metal bands and projects slowly gaining fans recognition while at the same time remaining a niche in the underground like Orgy of Carrion, Lamp of Murmuur, Sanguine Relic and Lampir (♦).
To nie ma prawie żadnego związku z tym gatunkiem poza nazwą w jakimś języku, który niekoniecznie istnieje. Album to już w ogóle jakiś kapturniczy atmo black ze śladowymi śladami sludge, a nie jebany raw black metal dla piwnicznych narkomanów.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6345
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 4 dni temu

No to najwyraźniej wiesz co koleś gra lepiej nawet od niego samego. :D
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17568
Rejestracja: 7 lata temu

yog 4 dni temu

No najwyraźniej. Bycie raw jest teraz bardzo trendy i koniecznie chce taki być, tylko nie wie, co to znaczy w kontekście bm. To jego granie to popłuczyny po ostatnich 20 latach amerykańskiej sceny atmo bardziej niż raw, ale to już tak srogo nie brzmi w opisie na bandcampie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6345
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 4 dni temu

Zaraz sobie przesłucham obie płyty, bo może jednak mam problemy z pamięcią...
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1736
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

brzask 3 dni temu

No to taki 'raw' bm ze Stanów zagrany po 2020 więc należy tu przymknąć oko na szufladki pewnie. Tego żółtego albumu dobrze się słucha mimo wszystko - pamiętam że na kilka tygodni się przy nim zatrzymałem a i w tym roku też się zakręcił niedawno. To trochę brzmi jak australijski Kommodus przepuszczony przez post blackmetalowe filtry.
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17568
Rejestracja: 7 lata temu

yog 3 dni temu

Mniej więcej tak.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6345
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 3 dni temu

No i przesłuchałem wczoraj dokładnie pierwszego pełniaka. No i wyraźnie słychać jak to zostało nagrane. No i to jest Raw Black Metal (choć trochę tam elementów innych gatunków się znalazło i pisałem o tym kiedy temat zakładałem. No i to tyle w tym temacie.
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17568
Rejestracja: 7 lata temu

yog 3 dni temu

No to widocznie nasze rozumienie terminu raw black metal się nie pokrywa, co zauważam nie pierwszy już raz.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Black Metal”