Awatar użytkownika
Epoxx
Tormentor
Posty: 814
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

Arkona

#1

Epoxx 7 lata temu

Obrazek
Zespół chyba każdy zna temat zakładam w związku z wydaniem nowej płyty Lunaris.

Jak za twórczością Arkony średnio przepadam i raczej przypadały mi pojedyncze piosenki niż całe albumy tak Lunaris zrobiło na mnie dobre wrażenie, dobre teksty oraz dobrze nagrany wokal, brzmienie takie jakie być powinno. Przeplatanka melodyjności z przypierdolem też jest wpasowana w cały album. Z piosenki na piosenkę całość fajnie wciąga i buduje dobry klimat.

Skład:
Khorzon - Guitars (1993-present), Bass (1995-2004), Keyboards (2001-present), Vocals (2001-2005) Mussorgski
Nechrist - Guitars (2015-present) Horns, Taran, Zło, Warfist (live), Witchmaster (live), ex-Vomigod
Zaala - Drums (2016-present) Supreme Lord, Taran, Witchmaster (live), Monastery, ex-Kill, ex-Christ Agony (live), ex-Demogorgon
Drac - Vocals, Bass (2016-present) Atonement, Mystherium, Taran, ex-Syndrom (live), ex-Cedavia, ex-Immortal Chaos, ex-Narchael
▼ Byli muzycy
Pitzer - Guitars (1993-1995) ex-Mussorgski
Messiah - Vocals (1993-2001) (R.I.P. 2017) ex-Mussorgski
Baphomet - Bass (1994)
Sylvian - Drums (1994-1996)
Lewy - Keyboards (1994-1996) ex-Oppressor, ex-Mussorgski, ex-Baphomet's Throne
Adam de Sye - Drums (1996) ex-Evilized, ex-Obsessed Mord
Witchlord - Drums, Keyboards, Piano (1996-2004) ex-Mussorgski
Conqueror - Bass (2005-2012) Plaga, ex-Veles, ex-Inferno, ex-Leichengott
Namtar - Drums (2005) FDS, Furia, Kurhan, Massemord, Night of the World, ex-Niphates, ex-Quintessence of Hate, ex-Hatred Supreme
Triumphator - Guitars (2005-2015) Breathing Hell, Infernal War, ex-Thunderbolt, ex-Deus Mortem (live)
Nuclear - Vocals (2005-2006)
Hexen - Drums (2006) Belzebong, ex-Arathyr, ex-Arren, ex-Damned, ex-Opus Nocturne, ex-Hate, ex-Sinful (live), ex-Sunwheel (live), ex-Chaosphere, ex-Dragon's Eye
Hades - Drums (2011-2012) ex-Hell Eternal, ex-Tenebrosus, ex-TSMED (live)
Tzargath - Drums (2012-2015) ex-Sociopathy, ex-Prime
Armagog - Vocals, Bass (2012-2016) A.H.P., Embrional, F.A.M., Throneum, Azarath (live), ex-Christ Agony, ex-Diabolicon, ex-Exhalation, ex-Inferno, ex-Taran, ex-Witchfuck, ex-Fetor (live), ex-Offence (live), ex-Enclave, ex-Mystes, ex-Vociferous, ex-Call ov Unearthly, ex-Suffering
DQ - Drums (2015-2016) Blaze of Perdition, Deathreat, ex-Mord'A'Stigmata, ex-Odi Profanum Vulgus, ex-Popiół, ex-Thy Worshiper, ex-Morowe (live)
▼ Muzycy koncertowi
Igła - Guitars (2013-?) Outre, ex-Faeces, ex-Serpentia
Nechrist - Guitars (2013-2015) Horns, Taran, Zło, Warfist (live), Witchmaster (live), ex-Vomigod
Dyskografia:
1994 - An Eternal Curse of the Pagan Godz [demo]
1994 - Bogowie zapomnienia [demo]
1996 - Imperium
2001 - Zeta Reticuli: A Tale About Hatred and Total Enslavement
2002 - Nocturnal Arkonian Hordes
2003 - Konstelacja lodu
2004 - Zrodzony z ognia i lodu / Mankind's Funeral [split]
2005 - Raw Years 1993-95 [kompilacja]
2005 - Holokaust zniewolonych mas / Diabolus Perfectus / Raise the Blasphemer [split]
2006 - W szponach wojennej bestii [split]
2008 - Wszechzlodowacenie [kompilacja]
2013 - Jesienne krakowskie zgliszcza [split]
2013 - Chaos.Ice.Fire
2014 - Arkona / Illness [split]
2015 - Two Decades: Live in Wrocław [live]
2016 - Lunaris
2019 - Zrodzony z ognia i lodu [EP]
2019 - Age of Capricorn





MA: https://www.metal-archives.com/bands/Arkona/3197
BC: https://arkona.bandcamp.com/music
if you can find it on the internet, it's not underground.

Tagi:
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#2

Wędrowycz 7 lata temu

"Lunaris" dobre, choć jednak do takiego "Imperium" nie ma jednak startu. Arkona to świetny rodzimy pagan BM. Lubię ten prosty jak konstrukcja cepa black metal w ich wydaniu, a przy tym specyficzne teksty (pisali teksty lepsze niż Furia, zanim stało się to modne :D ). No i na żywca są rewelacyjni, ilekroć ich widziałem zawsze dobra zabawa pod sceną była. W szczególności przy hiciorach typu "Pluję Na Twą Marność Psie!"
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Epoxx
Tormentor
Posty: 814
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

#3

Epoxx 7 lata temu

Z tymi tekstami to mi wyjąłeś z głowy tylko ciężko było napisać :D. Masz rację poza tym mi tam furia nigdy nie leżała i nie rozumiem ich świetności. Z Arkoną to się przymierzam do całej dyskografii, ale maja tego trochę.
if you can find it on the internet, it's not underground.
Awatar użytkownika
Gruby Wiór
Tormentor
Posty: 415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Ziemia Żelaza

#4

Gruby Wiór 7 lata temu

Zespół może nie kultowy w takim sensie w jakim kultowy jest Xantotol, Graveland, czy Fullmoon, bo i do tych zespołów według mnie nie ma startu, ale serwował świetną dawkę rozrywki w drugiej połowie lat 90tych, gdzieś w lidze z Gontyną Kry i Christ Agony.

Z tekstami to prawda, do dzisiaj zwrot "Pluję na twą marność, psie!" jest jednym z moich personalnych catch phrase :)
Jeśli metal to jest tort, a Slayer to jego wisienka, to ja kurwa nie chcę być na tych urodzinach.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#5

Wędrowycz 7 lata temu

Gruby Wiór pisze:Zespół może nie kultowy w takim sensie w jakim kultowy jest Xantotol, Graveland, czy Fullmoon, bo i do tych zespołów według mnie nie ma startu, ale serwował świetną dawkę rozrywki w drugiej połowie lat 90tych, gdzieś w lidze z Gontyną Kry i Christ Agony.

Z tekstami to prawda, do dzisiaj zwrot "Pluję na twą marność, psie!" jest jednym z moich personalnych catch phrase :)
Tró, tró. A co do Fullmoon, to jedna z najlepszych kapel w rodzimym BM była. Dużo dobry wspomnień mam z czasów jak się bujałem z łysymi i słuchaliśmy takich rzeczy.

No te teksty Arkony to już w sumie klasyka :D Nie wiem skąd czerpią inspirację, ale zdecydowanie wpadają one mocno w ucho i są świetne do wspólnych zaśpiewów na koncertach.
Odium Humani Generis
Hajasz

#6

Hajasz 7 lata temu

Gruby Wiór pisze:Zespół może nie kultowy w takim sensie w jakim kultowy jest Xantotol, Graveland, czy Fullmoon, bo i do tych zespołów według mnie nie ma startu
Bez przesady. Zgodzę się tylko co do Graveland ale już Xantotol czy o jezusie chrystusie Fullmoon to gruba przesada. Bo co, że wydali swoje demosy wcześniej ? An Eternal Curse of the Pagan Godz to demo masakruje Venoma, Małą czy skinków z Fullmoon. Taki rodzimy Mysteries to można nazwać kultem dosłownie.

Nowej płyty jeszcze nie słyszałem ale i tak wiem, że Imperium to był jednorazowy strzał, który raczej się nie powtórzy.
Awatar użytkownika
Gruby Wiór
Tormentor
Posty: 415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Ziemia Żelaza

#7

Gruby Wiór 7 lata temu

No to z tymi pogańskimi bogami dojebałeś do pieca.

Dla mnie piąta woda po Enslaved nie może w żadnym stopniu się równać Fullmoon czy Xantotol (które uważam za największe legendy Polskiego Black Metalu) Jakby nie ta liga, tam gdzie Arkona klepie riffy z Frost, tam Fullmoon zwiastuje narodowo-socjalistyczną pożogę, która dopiero nastanie w PL podziemiu, Xantotol to w ogóle wizjonerka na lata świetlne wyprzedzającą Polski metal. Słuchałeś ty w ogóle "Tako Rzecze Zaratustra"?

Przy porównaniu do De Mysteriis odpadłem :lol:
Jeśli metal to jest tort, a Slayer to jego wisienka, to ja kurwa nie chcę być na tych urodzinach.
Hajasz

#8

Hajasz 7 lata temu

@Up a kto gra piątą wodę po Enslaved ? Bo chyba nie Mysteries :shock: ani tym bardziej Arkona a to, że zagrali sobie na klawiorkach to nic nie znaczy.

Jeżeli chodzi o tam jakąś pożogę to Honor nagrał wszystko co możliwe a Fullmoon mógł tylko poczytać o tym w specjalistycznej prasie.

Tak słyszałem Xantotol, ba nawet dużo korespondowałem z Venomem i pewnie, gdzieś tam w kartonach leżą ich demosy ale Wacław mi nie staje na te dźwięki. Owszem jest fajnie ale u mnie na półce z napisem kult pod hasłem Xantotol jest tylko niezła fota Małej.

No i gdzie ja porównałem do De Mysteriis ?
Awatar użytkownika
Gruby Wiór
Tormentor
Posty: 415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Ziemia Żelaza

#9

Gruby Wiór 7 lata temu

Hajasz pisze:@Up a kto gra piątą wodę po Enslaved ? Bo chyba nie Mysteries
No Arkona, i miałem na myśli wczesne pure Enslaved.
Hajasz pisze:Jeżeli chodzi o tam jakąś pożogę to Honor nagrał wszystko co możliwe a Fullmoon mógł tylko poczytać o tym w specjalistycznej prasie.
Bzdura, Fullmoon i ludzie z tego obozu rozdawali karty w ówczesnym true podziemiu. O tym można za to poczytać w zinach.
Hajasz pisze:Tak słyszałem Xantotol, ba nawet dużo korespondowałem z Venomem i pewnie, gdzieś tam w kartonach leżą ich demosy ale Wacław mi nie staje na te dźwięki
Riffy z "Law" czy takiego "Fallen to Arise" to najlepsze co się przytrafiło Polskiemu Black Metalowi, deal with it.
Hajasz pisze:u mnie na półce z napisem kult pod hasłem Xantotol jest tylko niezła fota Małej
Dobre :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Hajasz pisze:No i gdzie ja porównałem do De Mysteriis ?
Tutaj:
Hajasz pisze:Taki rodzimy Mysteries to można nazwać kultem dosłownie.
A tak swoją drogą to Jacek spoważniał na stare lata, na jego profilu na Youtube można oglądać jak się bawi z dziećmi na sankach, a kiedy indziej mówi w korespondencji, że Morowe nie jest "true" i gardzi takim metalem. :lol:
Jeśli metal to jest tort, a Slayer to jego wisienka, to ja kurwa nie chcę być na tych urodzinach.
Hajasz

#10

Hajasz 7 lata temu

@UP Wspomniałem Mysteries z Inowrocławia a żadnego De Mysteriis nie znam poza jednym albumem, który jest kultem nad kulty.

Z tego co pamiętam kiedy powstał Fullmoon to Honor już miał wydane 3 demówki.

O jakim piszesz true podziemiu ? Nic takiego nigdy nie istniało, chyba, że w chorych umysłach paru dzieciaków z południa kraju a jedyna osoba, która mogła coś o tym wiedzieć została szybko przez ówczesne służby bezpieczeństwa "wymaglowana" i postawiona do pionu. W efekcie spotkanie to plus choroba umysłowa sprawiły, że zaśpiewał I Believe I Can Fly ale nie wyszło mu to za dobrze.
Awatar użytkownika
Gruby Wiór
Tormentor
Posty: 415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Ziemia Żelaza

#11

Gruby Wiór 7 lata temu

Hajasz pisze:@UP Wspomniałem Mysteries z Inowrocławia
Mea Culpa
Hajasz pisze:O jakim piszesz true podziemiu ? Nic takiego nigdy nie istniało, chyba, że w chorych umysłach paru dzieciaków z południa kraju a jedyna osoba, która mogła coś o tym wiedzieć została szybko przez ówczesne służby bezpieczeństwa "wymaglowana" i postawiona do pionu.
Inaczej byś mówił jakby chłopaki z ToF cię przepytali z kapel do których pałasz zamiłowaniem i ewentualnie złoili skórę gdyby wkradł się syndrom "a tej płyty to nie pamiętam bo średnia" ;)

Francuzi mieli Les Legions Noire, my mieliśmy Temple of Fullmoon pałające niechęcią do persony Adama Darskiego.
Jeśli metal to jest tort, a Slayer to jego wisienka, to ja kurwa nie chcę być na tych urodzinach.
Hajasz

#12

Hajasz 7 lata temu

@UP kolego bez urazy ale jestem z Opola i znałem prawie wszystkich tych kretynów a nie jeden zebrał w japę za oszustwa itp. Akurat nigdy nie miałem problemu z nimi bo twardo stąpałem po ziemi. Akurat temat Arkona to całkiem ciekawy przykład bo pamiętam scenę z Robertem we Wrocławiu kiedy wydali pierwsze demo i po kilku dźwiękach ekipa stwierdziła, że to syf bo to goście z Mussorgskiego a teraz grają black metal więc pozerka. Ja odpowiedziałem reszcie, że niedość, że goście grali jakiś tam industrial wcześniej to powiem coś gorszego, że to demo jest zajebiste !!! Konsternacja wielka, demo leci, niewiele było słychać bo chujowa kopia ale dało się zrozumieć "pierdolony zdrajca". Wiem, że wiele osób z południa nie otrzymywało odpowiedzi od zespołów z północy, wydawców zinów ale ja nie miałem z tym żadnego problemu bo słuchałem po prostu zajebistej muzy. Niejaki Haal z Torunia wydawca Thy Kingdom Come Zine podesłał mi wiele kontaktów z muzykami z północy kraju, potem wymienialiśmy się demosami a na sam koniec spotkaliśmy się i poimprezowali wspólnie. Tak więc to śmieszne Temple Of Fullmoon można porównać do wioski smerfów, że niby powaga, pure i true ale przyszedł niegrzeczny Gargamel i rozpiedrolił jednym kichnięciem całą tę bandę dzieciaków.
Awatar użytkownika
Gruby Wiór
Tormentor
Posty: 415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Ziemia Żelaza

#13

Gruby Wiór 7 lata temu

Hajasz pisze:znałem prawie wszystkich tych kretynów a nie jeden zebrał w japę za oszustwa itp.
Co się mieście w zakresie "itp"? I czy stąpa człowiek po tej planecie, który mógłby to potwierdzić?
Hajasz pisze:Akurat temat Arkona to całkiem ciekawy przykład bo pamiętam scenę z Robertem we Wrocławiu kiedy wydali pierwsze demo i po kilku dźwiękach ekipa stwierdziła, że to syf bo to goście z Mussorgskiego a teraz grają black metal więc pozerka.
Mieli kompletną rację, Mussorgski to totalna sraka.
Hajasz pisze:Ja odpowiedziałem reszcie, że niedość, że goście grali jakiś tam industrial wcześniej to powiem coś gorszego, że to demo jest zajebiste !!! Konsternacja wielka, demo leci, niewiele było słychać bo chujowa kopia ale dało się zrozumieć "pierdolony zdrajca".
Ale im dojebałeś.
Hajasz pisze:Wiem, że wiele osób z południa nie otrzymywało odpowiedzi od zespołów z północy
Tak, z pewnością było im bardzo przykro :roll:
Hajasz pisze:Tak więc to śmieszne Temple Of Fullmoon można porównać do wioski smerfów, że niby powaga, pure i true ale przyszedł niegrzeczny Gargamel i rozpiedrolił jednym kichnięciem całą tę bandę dzieciaków.
Ale, że o sobie mówisz? Bo z tej historii nie wynika żadne rozpierdolenie czegokolwiek przez nikogo.

Jeśli tak było to zamieniam się w słuch i czekam na ciąg dalszy. Chyba, że przez "rozpierdolenie" rozumiesz im przedstawienie swojej opinii, że lubisz Khorzona i jego marny projekt :mrgreen:
Jeśli metal to jest tort, a Slayer to jego wisienka, to ja kurwa nie chcę być na tych urodzinach.
Awatar użytkownika
Kontamination
Posty: 19
Rejestracja: 7 lata temu

#14

Kontamination 7 lata temu

nudne jak zwykle, za to z bdb wokalem
Awatar użytkownika
Shagvarth
Posty: 63
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Nowe Jeruzalem

#15

Shagvarth 7 lata temu

Ostatnie dwa albumy pokazują ich zwyżkową formę, szczególnie najnowszy, a to dzięki znakomitym wokal Necrosodoma :)
We pray only Death
and drink from the chalice
of
Nekronihilistik Misanthropy
Hajasz

#16

Hajasz 7 lata temu

@Gruby Wiór kompletnie nie zrozumiałeś tego co napisałem ale nie mam już ochoty na wyjaśnianie szczegółowe poszczególnych wątków z historii bo wystarczy zobaczyć gdzie są zespoły z tamtego okresu z południa a gdzie z północy dzisiaj i wszystko jasne, kto uczył się grać a kto w lodówce mroził lodowe sople do skrobania po kręgosłupie.
Awatar użytkownika
Gruby Wiór
Tormentor
Posty: 415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Ziemia Żelaza

#17

Gruby Wiór 7 lata temu

Taaa, bo Black Metal to kunszt muzyczny i wirtuozeria :roll:

Dla mnie United Aryan Evil ma więcej klimatu niż cokolwiek z Polskiego BM w 90tych.

Jak chce posłuchać spustów muzycznych to wolę sobie zapodać jakie Gorguts.
Jeśli metal to jest tort, a Slayer to jego wisienka, to ja kurwa nie chcę być na tych urodzinach.
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#18

TITELITURY 7 lata temu

Byłem kiedyś na ich koncercie i zrobiła na mnie wrażenie Masza. Całą godzin€ w kożuchu w środku lata na sali koncertowej - ja bym padł, a ona biegała z tym tamburynem, jakby ją kto w tyłek szydłem ekscytował.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
pro
Fallen Angel Of Doom
Posty: 325
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Łódź

#19

pro 7 lata temu

No a mnie Lunaris rozpierdoliło i przebiło Imperium. Najlepsza płyta Arkony i kropka. To zasługa chyba mocno przyswajalnych kawałków, a przede wszystkim wokalu Necro. Jedna z lepszych pozycji w polskim BM tego roku.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#20

yog 7 lata temu

pro pisze:No a mnie Lunaris rozpierdoliło i przebiło Imperium. (...) Jedna z lepszych pozycji w polskim BM tego roku.
To chyba Imperium za wysoko nie cenisz, skoro jakieś tegoroczne polskie blacki lepsze ;p

Nowej płytki jeszcze nie słyszałem, ale straszne spusty wszędzie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pro
Fallen Angel Of Doom
Posty: 325
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Łódź

#21

pro 7 lata temu

yog pisze:
pro pisze:No a mnie Lunaris rozpierdoliło i przebiło Imperium. (...) Jedna z lepszych pozycji w polskim BM tego roku.
To chyba Imperium za wysoko nie cenisz, skoro jakieś tegoroczne polskie blacki lepsze ;p

Nowej płytki jeszcze nie słyszałem, ale straszne spusty wszędzie.
To posłuchaj. Może i spusty podobne jak nad ostatnią Metalliką (czego nie rozumiem), ale oczywiście nie stawiamy obu płyt w tym samym rzędzie. Tym niemniej, znam Arkonę i dla mnie Lunaris to ich najlepsza płyta. Nie wiem, może to zasługa Necrosodoma, że to, czego dotknie, zamienia się w złoto.
Awatar użytkownika
Shagvarth
Posty: 63
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Nowe Jeruzalem

#22

Shagvarth 7 lata temu

Ostatni album Arkony jest bardzo dobry i będzie wysoko w moim całorocznym podsumowaniu i tak jak pisałem wcześniej mają zwyżkową formę i z chęcią usłyszał bym parę wałków z tego albumu na żywo :)
pro pisze:
yog pisze:
pro pisze:No a mnie Lunaris rozpierdoliło i przebiło Imperium. (...) Jedna z lepszych pozycji w polskim BM tego roku.
To chyba Imperium za wysoko nie cenisz, skoro jakieś tegoroczne polskie blacki lepsze ;p

Nowej płytki jeszcze nie słyszałem, ale straszne spusty wszędzie.
To posłuchaj. Może i spusty podobne jak nad ostatnią Metalliką (czego nie rozumiem), ale oczywiście nie stawiamy obu płyt w tym samym rzędzie. Tym niemniej, znam Arkonę i dla mnie Lunaris to ich najlepsza płyta. Nie wiem, może to zasługa Necrosodoma, że to, czego dotknie, zamienia się w złoto.
A nowa Meta śmierdzi komercją na kilometry!
We pray only Death
and drink from the chalice
of
Nekronihilistik Misanthropy
Hajasz

#23

Hajasz 7 lata temu

Dopiero teraz posłuchałem Lunaris. Fajny album ale wokalnie tragedia bo niewiele da się zrozumieć tekstu słuchając a przecież gość śpiewa w rodzimym języku. Owszem są fragmenty, gdzie da się zrozumieć całe zdania a niekiedy nawet zwrotkę albo refren ale jest tego bardzo mało. Praca nad dykcją jeszcze spora do wykonania. Brzmieniowo elegancko, melodie prawie jak na debiucie łącznie z klawiszami. No kurde udała chłopakom się ta płyta mimo, że wokalnie dosyć słabo.
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#24

Marduk666 6 lata temu

Ja pierdolę. Zapomniałem, cholercia. Właśnie słucham i po pierwszym przesłuchanym kawałku wiem, że chcę mieć tę płytę na półce. Mam tylko Imperium, ale w sumie tylko Imperium jak dotąd mi się podoba od nich (Pluję na twą marność psie! powinno być hymnem Polski) więc jest ok. Dojdzie do kolekcji Lunaris.

EDIT:
A gówno prawda - mam jeszcze Zeta Reticuli :D
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#25

yog 6 lata temu

Jakoś póki co nie słyszałem tej nowej płytki, bo idea Arkony z angielskimi tekstami mi się zawsze wydawała jakaś bezsensowna. Może jeszcze po rusku zaczną śpiewać? ;p
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#26

Marduk666 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
idea Arkony z angielskimi tekstami mi się zawsze wydawała jakaś bezsensowna.
Brakuje Ci snu ;) O czym Ty gadasz, Lunaris jest śpiewane po polsku ;)
yog pisze:
6 lata temu
Może jeszcze po rusku zaczną śpiewać? ;p
Już jedna ruska Arkona jest, zdaje się, ale nie dane mi było posłuchać ;)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#27

yog 6 lata temu

Nie wiem co mi się zamaniło. Może jakiś zagraniczny marketing z angielską tracklistą widziałem? :D Trzeba czym prędzej nadrobić, ciekawe ile winyl.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#28

Marduk666 6 lata temu

Na Hell Shop 6 dych, ale jest info, że nakład został wyczerpany i info o tym, że ma być dotłoczone...na kwiecień, hmm...to mają czy nie mają? ;D
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#29

yog 6 lata temu

aaaa bo ich teraz Debemur Morti wydaje, to i cena odpowiedniejsza dla rynku europejskiego ;p
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#30

Marduk666 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
aaaa bo ich teraz Debemur Morti wydaje, to i cena odpowiedniejsza dla rynku europejskiego ;p
No właśnie kurde przeszukuję te nasze fajne distra (UTSOG, LSS, BTTB, EASTHATE/EASTSIDE) i kurcze nie ma u nich, a w sumie Chaos.Ice.Fire też bym chciał w końcu zgarnąć. Widzę, że Hellfire ma oba z tym, że na cd i chyba u tego Pana zamówienie zrobię.

Oooo i ma też Darkspace. a III mi brakuje więc już wiem na co wypłatę przepierdolę :D
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#31

TITELITURY 6 lata temu

Ta nowa płyta, to jakaś pomyłka. Bardzo ugrzeczniona,taka... "zachodnia". Brak tego pazura, nieokrzesania, które sprawiło, że do dziś słowa "pluję na twą marność psie" pasują do każdej okazji, nieważne, czy mijasz na spacerze babcię z psem, lampucerę, pizdochlasta, chliporzyga, abeesa, czy kolegę z podwórka, z którym już się nie bawisz, bo gdybyście razem wleźli teraz do piaskownicy, wziętoby was za pedofili, nie ludzi chcących powtórnie poczuć smak młodości, tym bardziej, że kolega się rozpił, leje żonę, a ruchać swoje dziecko przestał tylko dlatego, że urosło, więc nie masz z tym kolegą chęci zamienić nawet słowa i mijacie się tylko milcząco w drzwiach wyjściowych z klatki prowadzącej z ulicy na obskórne podwórko - studnię. Wynudziłem się strasznie i chyba jednak pozostanę przy starej Arkonie, tej "podziemnej'. Bynajmniej nie dlatego, że jestem jakimś prawdziwkiem, o nie. Gratuluję im sukcesu, ale to mnie już nie skopało po jajach. Mam kasetę z krzyżem celtyckim na okładce, bo dla Polaka ekstremą jest nie jakiś tam szmatan, a nazizm, więc większość polskich kapel chcąc być ekstremalnymi, waliła onegdaj celtyki i swastyki jako oprawę graficzną muzyki, choć idee rasowe interesowały ich członków pewnie tyle, co przysłowiowy zeszłoroczny śnieg, i Arkona nie była tu żadnym wyjątkiem. I chuj, że śpiewano nam o kosmitach z Zeta Reticuli, bo choć to wszystko było ridiculi. to miało swój klimat. A teraz wycyzelowana okładeczka, mam wrażenie, że zrobiona specjalnie pod wydawcę, żeby ładnie prezentowało się w katalogu Debemur obok BaN oraz innych wynalazków i absolutnie bezpłciowa muzyka. Jak Conchita Wurst, tj. Muszelka Kiełbasa.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#32

Marduk666 6 lata temu

Do mnie właśnie dotarła kaseta. Niestety nie załapałem się na wersję "pro". Wydanie kasetowe ma limit 500 sztuk, pierwsze 100 to właśnie pro tape, moja ma numer 148 ;) Kaseta ma ładną naklejkę, a wkładka jest z tekstami po polsku oraz po angielsku. Oby tylko nic nie było najebane w nagraniu, a będzie dobrze ;)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#33

yog 6 lata temu

Byłem dziś na wizytacji w Imperium:

Obrazek

Obrazek

(brama pałacu w Wilanowie)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 7 lata temu

#34

Pogan696 6 lata temu

Enslaved, Gorguts?...nawet Gontyna Kry, Fullmoon? Co to za porównania w ogóle? Wpływ Imperium nie można podważyć. Arkona przez te wszystkie lata, mimo zmian kadrowych i przerw bardzo konkretnie się rozwinęła. Lunaris, brzmi bardzo zacnie i np. taki kawałek jak Ziemia krąży u mnie dość regularnie. I czym jest zachodnie brzmienie? Tak się gra teraz black (niekomercyjny). Kompozycyjny i klimatyczny. I też nie mam problemów ze słuchaniem Zeta Reticuli: A Tale About Hatred and Total Enslavement i nówki.

Podobnie mam z Sacrilegium i Anima Lucifera, na którym wiesza się psy. Dem i Wichru nie przeskoczy, ale to nadal dobre polskie black-owe granie. I piszemy o ludziach, którzy zjedli zęby na blackowych chujach...nie mogli spaprać sprawy.
Awatar użytkownika
pro
Fallen Angel Of Doom
Posty: 325
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Łódź

#35

pro 6 lata temu

Przykra wiadomość :(

Obrazek
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#36

yog 6 lata temu

Zdecydowanie, trudno o większy kult od Imperium
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Epoxx
Tormentor
Posty: 814
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

#37

Epoxx 6 lata temu

if you can find it on the internet, it's not underground.
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#38

TITELITURY 6 lata temu

pro pisze:
6 lata temu
Przykra wiadomość :(

Obrazek
Jebał, jebał i się zjebał.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
RottenLife
Posty: 40
Rejestracja: 6 lata temu

#39

RottenLife 6 lata temu

Zaćpał się?
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#40

Hajasz 6 lata temu

RottenLife pisze:
6 lata temu
Zaćpał się?
Dlaczego pytasz ? Znałeś gościa ?
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#41

Vexatus 6 lata temu

Postanowiłem dzisiaj odświeżyć sobie wszystkie pełniaki, bo dawno nie słuchałem. Wrażenia po przesłuchaniu pierwszych 4 dużych płyt na maxa pozytywne - wszystko mniej więcej tak jak zapamiętałem, czyli jednostajna sieczka w szybkich tempach z bardzo specyficznym brzmieniem. :) Obecnie leci "Chaos.Ice.Fire" i jakoś tak trochę odstaje od poprzednich i sam nie wiem z czego to wynika, bo wszystko jest na swoim miejscu. Możliwe, że wynika to z faktu, że tamte materiały znam od wielu lat a ten album tylko kilka razy słyszałem.

Z najnowszego znam tylko to:

Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#42

Hajasz 6 lata temu

Vexatus pisze:
6 lata temu
Wrażenia po przesłuchaniu pierwszych 4 dużych płyt na maxa pozytywne - wszystko mniej więcej tak jak zapamiętałem, czyli jednostajna sieczka w szybkich tempach z bardzo specyficznym brzmieniem. :)
W sumie nie wiem jak odpierasz muzykę albo co masz za płyty Arkony ale ja jednostajnej sieczki nie uświadczyłem nawet na demo, że nie wspomnę o albumach.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#43

Vexatus 6 lata temu

Hajasz pisze:
6 lata temu
W sumie nie wiem jak odpierasz muzykę
Zakładam, że chodziło Ci o odbieranie, a nie odpieranie? Otóż kładę się o północy nago na środku leśnej polany, przykładam winyl do ucha i pocieram go szyszką. Może ja coś źle robię i przez to odbieram muzykę nie tak jak trzeba?

Oczywiście, że nie wiesz jak odbieram muzykę, bo to kwestia indywidualna...
Hajasz pisze:
6 lata temu
jednostajnej sieczki nie uświadczyłem nawet na demo
Każda płyta to jednostajny, monotonny, repetytywny monolit - bardzo mi taka stylistyka odpowiada. :)
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#44

Hajasz 6 lata temu

^w takim razie obstaję przy swoim, że masz jakieś inne Arkony albo te wszystkie szkaradne raw black metale zwichrowały Ci słuch. Arkona gra różnorodny pod względem tempa black metal, na samej płycie Imperium można usłyszeć ze 3-4 rodzaje temp a płyta C. I. F. pod tym względem to już kompletna awangarda.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#45

yog 6 lata temu

no jak Ty jednostajną sieczkę na takim Imperium słyszysz to serio coś dziwnie :P To co byś o takim Graveland powiedział?
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1662
Rejestracja: 6 lata temu

#46

porwanie w satanistanie 6 lata temu

Do "jednostajnej sieczki" najbliżej na pewno Nocturnal Arkonian Hordes i Konstelacji Lodu, ale i te płyty zawierają sporo fajnych haczyków.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#47

Vexatus 6 lata temu

Ja mam czasem ten problem, że jak jakiejś płyty długo/dużo słucham to potem czasem traktuję jako jedną skończoną całość. :) Dla mnie 4 pierwsze Arkony to takie płyty-monolity. Gdzieś tam wyżej pisałem, że 5 pełniak ledwie kilka razy słyszałem i mi tak jakoś odstaje od poprzednich - za jakiś czas mi się osłucha i będzie to samo co z poprzednimi. :)
yog pisze: no jak Ty jednostajną sieczkę na takim Imperium słyszysz to serio coś dziwnie :P To co byś o takim Graveland powiedział?
Ale gdzie tam niby w Graveland sieczka jest? Monotonna to może jest ta muzyka, ale zupełnie nie ma kopa - przecież przy niektórych płytach Graveland można zasnąć na stojąco...
porwanie w satanistanie pisze: Do "jednostajnej sieczki" najbliżej na pewno Nocturnal Arkonian Hordes i Konstelacji Lodu, ale i te płyty zawierają sporo fajnych haczyków.
Ale przecież ja nigdzie nie napisałem, że nie ma tam fajnych momentów - po prostu podstawa tej muzyki to szybka sieczka + blasty (oraz specyficzne wokale) i to jest właśnie fajne. Poza tym mnie takie granie bardzo odpowiada - to tak jeszcze raz podkreślę, żeby nie było wątpliwości, że to nie jest z mojej strony żaden zarzut. :twisted:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#48

yog 6 lata temu

Czaję, że traktujesz to jako monolity, ale jednak black z wstawkami z jakichś beethovenów, różnymi tempami plus bardzo wpadającym w ucho wokalem to jednak mi ciężko nazywać jednostajną sieczką ;) Plus Imperium mocno w symfoniki wpada ;) Te blasty to tam nie jest jednak pierwszy plan i też nie jadą cały czas 200bpm ;p

Graveland bardzo monotonny tak z okresu wczesnego, jak i późniejszej bathoryzacji ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1662
Rejestracja: 6 lata temu

#49

porwanie w satanistanie 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
Czaję, że traktujesz to jako monolity, ale jednak black z wstawkami z jakichś beethovenów
...a nawet z wplecionym ukrytym hołdem dla Jacka Kaczmarskiego... ;)
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#50

Vexatus 6 lata temu

Hajasz pisze:
6 lata temu
te wszystkie szkaradne raw black metale zwichrowały Ci słuch
Jeśli już to bardziej Harsh Noise i Power Electronics, ale zapewne Raw Black Metal też zrobił swoje. :)
Hajasz pisze:
6 lata temu
Arkona gra różnorodny pod względem tempa black metal, na samej płycie Imperium można usłyszeć ze 3-4 rodzaje temp
Aż 4 rodzaje temp? No to faktycznie wielka różnorodność. Jak dołożą jeszcze z 2 kolejne to jeszcze będzie różnorodny czy już progresywny? ;)
Hajasz pisze:
6 lata temu
płyta C. I. F. pod tym względem to już kompletna awangarda.
Na temat "Chaos.Ice.Fire" też już pisałem wcześniej - dla mnie inny album od poprzednich i faktycznie jest bardziej zróżnicowany. Właśnie słucham i dzisiaj pewnie do wieczora nie poleci nic innego.

Wróć do „Black Metal”