Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Rtęć

Hajasz rok temu

Obrazek
Dzisiaj znajomy mi podesłał link do tego z tekstem black metal z Breslau kierwa. W Rtęci ktoś gra ale nie wiadomo kto choć mam pewne podejrzenia bo jak mnie pamięć nie myli to ów zespół już mi się gdzieś przewinął na jakimś splicie. Co prawda w oficjalnym disko jest tylko EP'ka z końca maja tego roku Szum Ściętych Drzew, gdzie mamy 18 min black metalu rodem z początku lat 90-tych. Jest siermiężnie ale z klimatem, darcie japy na takim poziome, że nawet idzie zrozumieć większość tekstów, jest klasyczne umpa, umpa ale jest też ładne melodyjkowanie na riffie. Całość utrzymana w średnich tempach, zachowując odpowiednią ilość mrocznego zła. Od czasu do czasu wchodzą fajne sampelki z tekstami z polskich filmów tudzież krzykacz coś zamruczy normalnym głosem. Dawno takiego klimatu nie słyszałem a tu robi się interesująco zwłaszcza kiedy czasem brzmienie gitary podejdzie pod kultowe Devilri. No chętnie bym posłuchał więcej.

Skład:
Rafał Janusz Michalak - Bass Las Trumien
Snow - Drums Las Trumien, ex-Popiół
Bartłomiej Duszkiewicz - Guitars Las Trumien, Sicphorm, John Revolta, Manta Birostris, ex-O.D.R.A, ex-Camos, ex-Sapros, ex-One Day Before
Iaszczvr - Vocals Szare, Voidmare, ex-Discordia

Dyskografia:
2022 - Szum ściętych drzew [EP]
2023 - Wszyscy nosimy w sobie śmierć



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Rt ... 3540506814
BC: https://rtecbm.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17537
Rejestracja: 7 lata temu

yog rok temu

Tylko zobaczyłem wczoraj czy parę dni temu, że kapela Rtęć i tylko czekałem, kiedy @Hajasz temat założysz. Tytuł ep bardzo fajny natomiast. Zobaczymy co tam te kruki wykrakają.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1693
Rejestracja: 6 lata temu

porwanie w satanistanie rok temu

O, to może być ciekawe. Na razie leci dopiero trzeci kawałek, ale już słyszę, że jest

1. Bardzo dobre brzmienie
2. Niezły wokal i przepisowe, ale niekomiczne teksty
3. Konkretne riffy i fajna melodyka, momentami jakby pod... Arkonę?

Wyróżnia się chyba ten projekt. Ostatnio coś nowego z polskiego BM podobało mi się tak przy okazji debiutu Daetven.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17537
Rejestracja: 7 lata temu

yog rok temu

Dla mnie też pierwsze skojarzenie z miejsca Arkona, może z winy tekstów, które się da zrozumieć. Samo granie spoko, ale wracać to chyba nie będę.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1715
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

brzask rok temu

Kilka dni temu przyciągnęła mnie, tak jak pewnie i autora tematu, świetna okładka i ciekawe logo.

Rzeczywiście przyzwoite granie. Klimat lat 90tych? Trochę tak, choć brzmienie gitary nieco bardziej nowoczesne i czystsze?

Jest w porządku, i akurat tak się składa że przesłuchałem dziś znów 2 razy po drodze na Mystic w Gdańsku w samochodzie. Było machanie piąchami.... myślę że jest bardzo dobrze:)!

Dobra EPka.
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Iaszczvr
Posty: 1
Rejestracja: rok temu

Iaszczvr rok temu

Arkona, a szczególności ich Imperium, to moja pierwsza miłość jeśli chodzi o black metal po polsku. W dodatku dzięki niej i paru innym kapelom dojrzała we mnie decyzja żeby to właśnie języka polskiego używać w tekstach kapel/projektów.

Dlatego świetnie jest przeczytać tutaj, że komuś kojarzy się nasze granie z Arkoną!

PS. Jeśli ktoś ma ochotę, to na stronie/YT kolektywu The Cult Of Seven znajdziecie też inne projekty.
Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor
Posty: 908
Rejestracja: 7 lata temu

Nathas 6 mies. temu

Pełniak ukaże się 13 października, ale można już sobie posłuchać:



Na cedeczku w Arcadian Industry, limit 300 sztuk.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz miesiąc temu

Wiemy już, że kolega znawca grzybów nie lubi rtęci nowej. Spoko ja nie mam z tym problemu jak tu co niektórzy więc słucham sobie i takie mnie naszły myśli. Jeśli spodziewasz się blek metalu to srogo się zawiedziesz bo album ten to praktycznie punk na pełnej. Bleku to tu może jest jakieś 10%. W zestawieniu z EP'ką tu wszystko jest inne, począwszy od wokali a skończywszy na muzyce. Jest trochę melodyjnej gitary prowadzącej, jest prawie non stop umpa, umpa z nielicznymi wyjątkami. Wokal teraz taki, że prawie wszystko można zrozumieć a na deser sample z polskich filmów, nawet Pan Janusz swoje mówi. Całość w średnio wolnych tempach więc ciężko się spocić. Dobra płytka, dla mnie nawet bardzo bo bleku nie stwierdzono. Dla całej reszty seans może przybrać kształt obłego narzędzia.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1715
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

brzask 2 dni temu

Dopiero sobie łyknąłem tego pełniaczka i jak dla mnie to black metalu jest tu dużo więcej niż te 10% wspomniane post wyżej. Punkowo się to kręci mocniej na samym początku w otwieraczu i później może jeszcze w jakimś momencie czy dwóch.
Szczególnie w drugiej połowie chłopcy się rozkręcają i wjeżdżają konkretnie z Seansem Spirytualistycznym z naprawdę dobrą gitarką.
Może bez jakiegoś szału ale jest ok.
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6290
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 2 dni temu

EP jest spoko i słuchało się całkiem elegancko. Okładka EPki bardzo klimatyczna. Pełniak jest w planie na wieczór.
Raw Black Metal w rowie!!!

Wróć do „Black Metal”