Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

Re: Mgła

#151

yog 4 lata temu

DiabelskiDom pisze:
4 lata temu
Gdyby Jogiemu odwołali koncert zespołu, który lubi/ceni/słucha to by była zupełnie inna śpiewka, nie? ;)

A tak to można sarkać na działania zespołu stratnego z powodu czyichś wyimaginowanych problemów.
Ten to mnie zna!
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Tagi:
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#152

TITELITURY 4 lata temu

Po prostu organizują gigi w nieodpowiednich miejscach. Gdyby organizowali w odpowiednich, właściciel klubu wysmiałby ziomeczków od polit - poprawności i po sprawie. Zresztą, w dupie to mam.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1663
Rejestracja: 6 lata temu

#153

porwanie w satanistanie 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu

A ja to widzę tak, że jak grasz u - jak by nie było - kontrowersyjnego Mikko koncerty i jedziesz na trasę z jebanym Revenge to możesz się spodziewać, że ktoś sobie 30 sekund poklika po MA i znajdzie wątpliwe konotacje i płakanie, że sądy będą ścigać plotkujących jest najzwyczajniej śmieszne.
Mówisz? Z tego co rozumiem nie chodzi raczej o to, że ktoś kolportuje info, że Mgła gra u Mikko, tylko że rozposzechnia jako info wnioski, które sobie z tego wyciąga.

Administrujesz brutallandem, tak? Na tym brutallandzie są tematy o.. no, różnych zespołach, prawda? Co byś powiedział, gdyby ktoś Ci oznajmił, że tym samym z zaangażowaniem propagujesz nazim? Cóz, powiedziałbyś pewnie, żeby się jebnął w czerep i na tym by sie skonczyło - co jednak, gdyby ten ktoś kolportował szeroko takie info, inni by to podchwytywali i nazywali Cię nazistą, a cała sytuacja miałaby realny wpływ np. na Twoje szanse znalezienia pracy/otrzymania zlecenia? Śmieszyłaby Cię wtedy dalej koncepcja podania kogos w związku z całą tą sytuacją do sądu?
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#154

Hajasz 4 lata temu

porwanie w satanistanie pisze:
4 lata temu
gdyby ktoś Ci oznajmił, że tym samym z zaangażowaniem propagujesz nazim?
Według polskiego prawa pan administrator tutaj to robi.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#155

yog 4 lata temu

Gra u Mikko, wydaje u Mikko i jak ktoś uzna, że supportuje jakieś dziwactwa z tego powodu to nie powinno dziwić w Mgle nikogo. A jeśli straszą sądem, to są trochę moim zdaniem niepoważni i jest to czcze pierdolenie na zasadzie "nie zadzieraj ze mną, bo powiem mamie".

Co do reszty - jak wysyłałem cv to pisałem brutalland i wielkiego odwróconego krzyża z logo nie usuwałem, ani tematów nie ukrywałem :) Zaryzykowałbym też stwierdzenie, że jeśli idzie o wszelkie odcienie NSBM to nasze forum przez google traktowane jest jako eksperckie i zawsze jest na pierwszej stronie wyszukiwarki ;) Sądem bym z pewnością nie straszył, bo wszelkiej ideologii się w sądzie nie zwalcza, także tej antifiarskiej w ten sposób nie pokonasz :) Jedynie ją to wzmocni i utwierdzi w słuszności ich walki.

@Titek no tak jak kiedyś chcieli zrobić koncert Nokturnal Mortum w Klubie Radio Luxembourg w Wawie. Jak to usłyszałem, to myślałem, że to żart, bo chyba jeden z najbardziej na lewo klubów wtedy to był, ale w sumie ktoś tam rzekł, że okna wybije i sprawy nie było, koncert odwołano milion dni przed zapowiadanym wydarzeniem.
Hajasz pisze:
4 lata temu
porwanie w satanistanie pisze:
4 lata temu
gdyby ktoś Ci oznajmił, że tym samym z zaangażowaniem propagujesz nazim?
Według polskiego prawa pan administrator tutaj to robi.
A czymże to i jakież to prawo tak stanowi?
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#156

Hajasz 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
Hajasz pisze:
4 lata temu
porwanie w satanistanie pisze:
4 lata temu
gdyby ktoś Ci oznajmił, że tym samym z zaangażowaniem propagujesz nazim?
Według polskiego prawa pan administrator tutaj to robi.
A czymże to i jakież to prawo tak stanowi?
https://www.arslege.pl/propagowanie-fas ... i/k1/a292/
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#157

yog 4 lata temu

I gdzie to łamanie prawa tutaj widzisz, bo ja to widzę jako ewentuaaaaalnie punkt drugi, zniesiony przez punkt trzeci. Dziękuję.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#158

Hajasz 4 lata temu

Wujku Yogi punkt pierwszy i pierwsze cztery słowa zdania a dalej i cały punkt 2.
Co do punktu 3 to w zasadzie jest on martwy, chyba, że masz dobrego prawnika.
A, że jest ten punkt martwy to właśnie się przekonujesz na przykładzie Mgły.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1663
Rejestracja: 6 lata temu

#159

porwanie w satanistanie 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu

Co do reszty - jak wysyłałem cv to pisałem brutalland i wielkiego odwróconego krzyża z logo nie usuwałem, ani tematów nie ukrywałem :) .
Nie no, mam nadzieje, że jest jasne, że to ogólnie z mojej taki hiperboliczny żarcik dla uczynienia hipotetycznej sytuacji bardziej osobistą ;)

o, i to jest się tłumaczenie :)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#160

yog 4 lata temu

Hajasz pisze:
4 lata temu
Wujku Yogi punkt pierwszy i pierwsze cztery słowa zdania a dalej i cały punkt 2.
Co do punktu 3 to w zasadzie jest on martwy, chyba, że masz dobrego prawnika.
A, że jest ten punkt martwy to właśnie się przekonujesz na przykładzie Mgły.
No nie wiem czy taki martwy, jakoś w bibliotekach znajdziesz Mein Kampf czasem. Co do punktu 1 - jakoś jego zastosowania nie dostrzegam w żadnym stopniu.

Na przykładzie Mgły można się przekonać, jak niewiele wystarczy, aby organizator nie chciał podejmować ryzyka zszargania wizerunku w dzisiejszym świecie i jak każdy, kto poda rękę rzekomemu naziście jest z miejsca traktowany jako sławiciel imienia Adolfa (mój pradziadek też był Adolf).

Ja się lubię tłumaczyć!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#161

Hajasz 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
Hajasz pisze:
4 lata temu
Wujku Yogi punkt pierwszy i pierwsze cztery słowa zdania a dalej i cały punkt 2.
Co do punktu 3 to w zasadzie jest on martwy, chyba, że masz dobrego prawnika.
A, że jest ten punkt martwy to właśnie się przekonujesz na przykładzie Mgły.
No nie wiem czy taki martwy, jakoś w bibliotekach znajdziesz Mein Kampf czasem. Co do punktu 1 - jakoś jego zastosowania nie dostrzegam w żadnym stopniu.
Wiedziałem, że to napiszesz i władza rządząca też to dostrzegła dlatego aktualnie artykuł 256 jest zmieniany i zostanie usunięty zapis o publicznym propagowaniu, więc każdy rodzaj promowania takich poglądów - również prywatnie - będzie karalny.

A i owszem jeszcze choć to znikoma część jest Mein Kampf to wypożyczenia ale wiąże się to z tym, że każdy kto tę książkę i jeszcze kilka innych wypożycza z automatu jego dane lecą do struktur odpowiedzialnych za ochronę państwa. Podobnie jak w USA.
Ostatnio zmieniony 28 kwi 2019, 23:13 przez Hajasz, łącznie zmieniany 1 raz.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1663
Rejestracja: 6 lata temu

#162

porwanie w satanistanie 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu

No nie wiem czy taki martwy, jakoś w bibliotekach znajdziesz Mein Kampf czasem.
U mnie nie ma, ktoś wypożyczył trzy lata temu i nie oddał...
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#163

yog 4 lata temu

Pewnie go dosięgła długa ręka Antify!

A, to był berliński Columbia Theater, co jakoś z Never Surrender Festem problemu nie miał ;)

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#164

TITELITURY 4 lata temu

No jeśli chcieli organizować gig NM w lewackim klubie, to rzeczywiście arcydzbany. W tej całej sprawie po prostu nie widzę innego problemu, jak tylko głupotę muzyków. Byłem i na koncercie Nokturnali ( na jesieni w tym samym miejscu zagra być może inny nazistowski zespół, Temnozor), byłem na Burshtynie, ex Dub Buk, gdzie pod publiką oprócz ekipy ze Stworza stało pełno ludzi w koszulkach o jednoznacznym przekazie, sam nie byłem, ale koledzy byli i na Dark Fury, i na Selbstmord, i na w chuj jeszcze innych nazi kapelach - bez problemu, bez nagonki, bez stresu. Raz tylko gdzieś przyjechały wozy polshitu oraz TVNu nagrać heilujących łysych, ale ponoć widząc jedynie ludzi pijacych spokojnie piwko pod klubem, odjechały w swoją stronę. To nic innego jak głupota muzyków odpowiada za takie sytuacje. Mikołaj to jeszcze rozumiem, ale Mikko nie kryjący się ze swoimi poglądami, powinien zrobić reaserch i wybrać takie miejsce, gdzie będą mieć wyjebane na lewackie ujadanie. Tym smiesniejsze jest teraz uzalanie się nad sobą, wydawanie oświadczeń, a w przypadku niektórych zespołów tłumaczenie, że oni z żadną formą prawicowego ekstremizmu, którym w dzisiejszych czasach może być już jedzenie mięsa, nie mają nic wspólnego. To żałosne.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#165

Vexatus 4 lata temu

TITELITURY pisze:
4 lata temu
Tym smiesniejsze jest teraz uzalanie się nad sobą, wydawanie oświadczeń, a w przypadku niektórych zespołów tłumaczenie, że oni z żadną formą prawicowego ekstremizmu, którym w dzisiejszych czasach może być już jedzenie mięsa, nie mają nic wspólnego.
Antychryste! Od dłuższego czasu jestem semiwegetarianinem, ale jakoś tak wyszło, że przez cały weekend jadłem tylko smażoną wołowinę i pomidory... Jeszcze mi wolno, czy też może jednak (według obecnej narracji środowisk określających siebie mianem postępowych) jestem prawicowym ekstremistą i wkrótce wyląduję w łagrze?
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#166

DiabelskiDom 4 lata temu

Mnie akurat skupianie się na wyśmiewaniu posunięcia zespołu, zamiast na odwołaniu gigu przez powierzchownie oceniających matołów kilka godzin przed pachnie usprawiedliwianiem gwałciciela argumentami "sama sobie winna, jak założyła obcasy i miniówkę to teraz ma". Przecież w jednym i w drugim przypadku mówi się "jeżeli robi się A to powinno się liczyć z konsekwencjami B!" ;)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5427
Rejestracja: 6 lata temu

#167

pit 4 lata temu


- a taki był piękny, lewicowy, co się stało temu Mikko?
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#168

yog 4 lata temu

DiabelskiDom pisze:
4 lata temu
Mnie akurat skupianie się na wyśmiewaniu posunięcia zespołu, zamiast na odwołaniu gigu przez powierzchownie oceniających matołów kilka godzin przed pachnie usprawiedliwianiem gwałciciela argumentami "sama sobie winna, jak założyła obcasy i miniówkę to teraz ma". Przecież w jednym i w drugim przypadku mówi się "jeżeli robi się A to powinno się liczyć z konsekwencjami B!" ;)
No tak, bo jeszcze tu nie było dyskusji o Antifie i odwoływaniu koncertów, z pewnością warto 30 raz napisać to samo, żeby każdy wiedział, jakie to Metalsucksy niedobre. Dla mnie sprawa jest nieunikniona, jak odwołują Marduki, Horny, Infernal Wary i Blaze of Perdition, to będą odwoływać i Mgłę i stanowisko zespołu jest moim zdaniem w tej sytuacji dość komediowe, tak jak i jego fanów. Wielkie zdziwienie nagle, że ten arcy-apolityczny zespół został wplątany w jakąś światopoglądową rozgrywkę. Nie było to dla nikogo oczywiste przy ogłoszeniu trasy z Revenge, że to się nie odbędzie bez problemów? Potrzeba smutnymi panami w garniturach już dziś straszyć w black metalu? Jeszcze ta zachęta, żeby fotki robić, to będą materiały dowodowe zbierać. Lol.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1663
Rejestracja: 6 lata temu

#169

porwanie w satanistanie 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
Potrzeba smutnymi panami w garniturach już dziś straszyć w black metalu? Jeszcze ta zachęta, żeby fotki robić, to będą materiały dowodowe zbierać. Lol.
Moim zdaniem - potrzeba.

A monument is risen
To be seen from afar
Erected by thieves
Financed by murderers
And secured by lawyers


8-)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#170

yog 4 lata temu

pit pisze:
4 lata temu

- a taki był piękny, lewicowy, co się stało temu Mikko?
Okazało się, że każdy fiński blackmetalowiec to nazista i jako właściciel wydawnictwa i jednego z 3 fińskich sklepów muzycznych z metalem, nie mógł zbytnio odstawać.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#171

DiabelskiDom 4 lata temu

Ale Ty kumasz, że zamiast skupić się na bezsensowności odwołania gigu z mocno naciąganych powodów to teraz zgrywasz mądralę jakie to było oczywiste, skoro wybrali się na trasę z Riwendż tudzież grali live z Mikko? Zdajesz sobie poza tym sprawę, że doszukiwanie się nazizmu tak w Mgle jak i we wspomnianym BoP na takiej zasadzie jaka miała miejsce w powyższym przypadku zakrawa o absurd? Znam kolesia, który zna kolesia, który zna kolesia, który ma brata, który zna jednego didżeja tutaj. LOL.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#172

yog 4 lata temu

Ale nad czym się tu skupiać? Milion razy to było już powiedziane. Nie ma nawet nad czym tu dyskutować, chyba każdy tu obecny ogarnia, że Mgła to nie zespół nazistowski?

Porównanie do gwałtu dowaliłeś, które działa na zasadzie "no nie mogę powiedzieć, że sama winna przecież", jest takim odpowiednikiem tzw. Reductio ad Hitlerum właśnie jak dla mnie, a równie dobrze to można by porównać tak, że jak jedziesz z kolegami w bluzach Polonii Warszawa na Grochów i dostaniesz wpierdol, to nie powinieneś być jakoś wielce zaszokowany. Chłopaki swoje studio Gaschamber nazywali i nagle zdziwko, że ktoś ich o złe zamiary podejrzewa. No proszę :) Kiedy się ten kvlt skończył? :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#173

DiabelskiDom 4 lata temu

Ale co to ma do rzeczy? Ja przecież właśnie cały czas piszę o tym, że największą bzdurą tutaj jest oskarżanie Mgły o nazizm a nie stanowisko zespołu w sprawie w/w. A porównanie do gwałtu miało dodać smaczku, bo mechanizm jest tutaj identyczny - absolutna ignorancja, głupota i brak myślenia, tylko skala inna.

To może tak zapytam: lepiej było ogłosić płaczliwy stejtment o tym jak to się oni odcinają od złych ideologii i że to wszystko co Metalsucksy piszą to nieprawda? Czy lepiej skierować w oskarżycieli ich własną broń?

Aha, jeszcze jedno. Idąc Twoim tokiem rozumowania, to żaden zespół, którego teksty uznawane były za czynnik pchający do zbrodni nie powinien się dziwić, bo przecież trzeba mieć świadomość, że śpiewając o zabijaniu może trafić się ktoś, kto odbierze to dosłownie. Wielkie zdziwko, że jakiś przygłupi małolat po nasłuchaniu się Slayera zamordował koleżankę. Absolutnie nie była to kwestia jego głupoty, zaniedbania rodziców itp tylko tekstów zespołu.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#174

Vexatus 4 lata temu

Obrazek
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#175

yog 4 lata temu

No jak dla mnie to już z większym sensem było coś o tym Northern Heritage chyba napisać, czy co tam było powodem tego odwołania, a tak to robienie z siebie wielkich męczenników, których brunatnym brudem obrzucają brzmi, moim skromnym zdaniem, mocno śmiesznie :)

Co do Slayerowania to jasne - dla mnie jest oczywiste, że pisząc pewne teksty, jako artysta, podejmujesz też ryzyko, że ktoś odbierze je inaczej, niż w zamiarze. Nie czyni to muzyków winnymi czyichś zachowań.

Nie tyle wielkie zdziwko, że ktoś mordował po nasłuchaniu się Slayera tylko wielkie zdziwko, że morderca zasłuchiwał się w Slayerze :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1663
Rejestracja: 6 lata temu

#176

porwanie w satanistanie 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
tak to robienie z siebie wielkich męczenników
Najpierw tłumaczenie się, teraz robienie z siebie męczenników... Mam wrażenie, że chyba czytalismy inne oświadczenia. W tym, z którym ja się zapoznałem, zespół zadeklarował chęć podjęcia walki ze szkodliwymi dla jego funkcjonowania pomówieniami w jedyny realny sposób i poprosił o pomoc w tej sprawie osoby, które pomóc mogą. Tyle.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#177

yog 4 lata temu

Tłumaczenie, że wszystko pomówienia, kampania skierowana przeciw niewinnym męczennikom z dodaną prośbą o denuncjację wrogów celem walki z nimi w ramach systemu (z powodu utraconych pieniędzy chyba). Dla mnie zabawne to straszliwie :) No ale czego innego się spodziewać po "black metalu dla normalsów" ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1663
Rejestracja: 6 lata temu

#178

porwanie w satanistanie 4 lata temu

Serio dalej nie wiem co tw tym właściwie takiego szczególnie zabawnego. Że starają się rozwiązać pewien, jakby nie patrzeć, problem i nie robią tego w sposób typowy dla gatunku, tj. przez rzucanie klątw i deklaracji pogardy na łamach kserowanego zina?
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#179

yog 4 lata temu

Ano śmieszne to, że w taki "światowy sposób" to robią ;) Zaznaczę tu, że nie ma w moim idealistycznym przekonaniu wiele mniej blackmetalowych postaw od:

- zachęcania do społeczniackiego donosu
- straszenia wymiarem sprawiedliwości

:)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5427
Rejestracja: 6 lata temu

#180

pit 4 lata temu

porwanie w satanistanie pisze:
4 lata temu
Serio dalej nie wiem co tw tym właściwie takiego szczególnie zabawnego. Że starają się rozwiązać pewien, jakby nie patrzeć, problem i nie robią tego w sposób typowy dla gatunku, tj. przez rzucanie klątw i deklaracji pogardy na łamach kserowanego zina?
Yogowi chodzi o to że powinni:
Ostatnio zmieniony 29 kwi 2019, 21:15 przez pit, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#181

yog 4 lata temu

Tak jest.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 655
Rejestracja: 7 lata temu

#182

Nebiros 4 lata temu

Swoją drogą śmieszne czasy, że się kapele Black metalowe muszą z takich rzeczy tłumaczyć ;)
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#183

Ryszard 4 lata temu

Pocztalem sobie te zazalenia i doszedlem do szybkiego wnniosku ze...to tylko perspektywa zza klawiatury. Kvlt eternal zza klawiatury i cokolwiek ta mgła napisze to i tak bedzie jechanie.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#184

deathwhore 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
Ano śmieszne to, że w taki "światowy sposób" to robią ;) Zaznaczę tu, że nie ma w moim idealistycznym przekonaniu wiele mniej blackmetalowych postaw od:

- zachęcania do społeczniackiego donosu
- straszenia wymiarem sprawiedliwości

:)
Ja myślę, że jeszcze mniej blackmetalową postawą jest zastanawianie się co przystoi zespołom uprawiającym taki gatunek muzyki.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 655
Rejestracja: 7 lata temu

#185

Nebiros 4 lata temu

deathwhore pisze:
4 lata temu
Ja myślę, że jeszcze mniej blackmetalową postawą jest zastanawianie się co przystoi zespołom uprawiającym taki gatunek muzyki.
A czy w praktyce to nie jest właśnie tak, że - o ironio - w tym gatunku muzycznym fani niestety od zawsze zarzucali i zarzucać będą zespołom co im przystoi, a co nie?
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#186

deathwhore 4 lata temu

Ale oczywiście. Klasyczny black metalowiec jest pruderyjny, tylko w inny sposób, jak klasyczna dewotka.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1663
Rejestracja: 6 lata temu

#187

porwanie w satanistanie 4 lata temu

Juz dawno temu, czytając jak na pozera przystało skany klasycznych ziniaczy, różnych Antychrystów, Legionów i tym podobnych, doszedłem do wniosku, że idealną formacją dla tych wszystkich borostworów rozmiłowanych w lasach, ogniskach, historii, obrzędach, hartowaniu ducha, prawdzie, honorze i braterskiej lojalności jest harcerstwo.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#188

yog 4 lata temu

Harcerstwo dobre dla nsbmiarzy może, nie dla prawdziwych satanistów-anarchistów!!
deathwhore pisze:
4 lata temu
yog pisze:
4 lata temu
Ano śmieszne to, że w taki "światowy sposób" to robią ;) Zaznaczę tu, że nie ma w moim idealistycznym przekonaniu wiele mniej blackmetalowych postaw od:

- zachęcania do społeczniackiego donosu
- straszenia wymiarem sprawiedliwości

:)
Ja myślę, że jeszcze mniej blackmetalową postawą jest zastanawianie się co przystoi zespołom uprawiającym taki gatunek muzyki.
Widać, żeś żaden blackmetalowiec! To właśnie w życiu najważniejsze.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#189

deathwhore 4 lata temu

Najważniejsze w życiu to być żadnym blackmetalowcem? Z tym chyba się w końcu z Tobą zgodzę. <3

Dlaczego wśród emotikonów na forum nie mamy serduszka?
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#190

Marduk666 4 lata temu

Najważniejsze w życiu są cycki i cipa! Ewentualnie kolekcja pornosów ;)
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#191

Wędrowycz 4 lata temu

Marduk666 pisze:
4 lata temu
Najważniejsze w życiu są cycki i cipa! Ewentualnie kolekcja pornosów ;)
Też ;)

Ja osobiście uważam, że dobry krok Mgła podjęła w kwestii skierowania sprawy na drogę sądową, gdyż jakoś trzeba z tymi lewackimi faszystami walczyć, jeżeli nie da się im wszystkim solidnie wpierdolić to może zaboli dupka jak będzie trzeba coś zabulić. Z drugiej strony faktycznie nie jest to zbyt black metalowe podejście :D
Natomiast w kwestii oświadczeń tych wszystkich kapel, to ja serio nie wiem po co oni się tłumaczą i komu.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#192

Vexatus 4 lata temu

Wędrowycz pisze:
4 lata temu
Ja osobiście uważam, że dobry krok Mgła podjęła w kwestii skierowania sprawy na drogę sądową, gdyż jakoś trzeba z tymi lewackimi faszystami walczyć
Ja osobiście uważam dokładnie tak samo.
yog pisze: Tłumaczenie, że wszystko pomówienia, kampania skierowana przeciw niewinnym męczennikom z dodaną prośbą o denuncjację wrogów celem walki z nimi w ramach systemu (z powodu utraconych pieniędzy chyba). Dla mnie zabawne to straszliwie :)
Dla Ciebie to może być zabawne, bo nie jesteś muzykiem i nie żyjesz z grania (chyba że jesteś, ale zakładam, że nie). Ja osobiście muzykiem zawodowym (niestety i nie zanosi się, aby się to miało w najbliższym czasie zmienić) nie jestem, ale rozumiem stanowisko muzyków Mgły.
Nebiros pisze:
4 lata temu
Swoją drogą śmieszne czasy, że się kapele Black metalowe muszą z takich rzeczy tłumaczyć ;)
Obawiam się, że mogą nadejść jeszcze śmieszniejsze czasy...
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#193

yog 4 lata temu

Wędrowycz pisze:
4 lata temu
Natomiast w kwestii oświadczeń tych wszystkich kapel, to ja serio nie wiem po co oni się tłumaczą i komu.
Zapewne tłumaczą się tym, kto hajs łoży na działalność, czyli np. jesteś w Season of Mist to wymagają takiego stanowiska, żeby ktoś nie uważał, że to wytwórnia wspierająca brunatne bojówki. Mgła się tłumaczyć nie musi za bardzo, bo sami się wydają w zasadzie, ale i tak udało im się, w moim mniemaniu, wydać jedno z najbardziej kuriozalnych oświadczeń-nieoświadczeń, jakie widziałem :)

Jak black metal wchodzi na drogę sądową i jeszcze fani przyklaskują, to faktycznie, jak twierdzi Hajasz - dawno musiał umrzeć. Już widzę, jak to jakiegoś lewaka karzą za odwołanie koncertu Mgły i to go sprowadza na dobrą drogę...

Polecam też posty Left Hand Sounds promujące tę traskę od sytuacji w Berlinie - przezabawne są w swym napuszeniu "w kulcie".
Vexatus pisze:
4 lata temu
Dla Ciebie to może być zabawne, bo nie jesteś muzykiem i nie żyjesz z grania (chyba że jesteś, ale zakładam, że nie). Ja osobiście muzykiem zawodowym (niestety i nie zanosi się, aby się to miało w najbliższym czasie zmienić) nie jestem, ale rozumiem stanowisko muzyków Mgły.
Myślę po prostu, że jest trochę gorszych rzeczy, które mogą się przytrafić kapeli blackowej, niż odwołanie pojedynczego koncertu. Ryzyko to element zabawy, czyż nie?
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#194

pp3088 4 lata temu

yog pisze: Jak black metal wchodzi na drogę sądową i jeszcze fani przyklaskują, to faktycznie, jak twierdzi Hajasz - dawno musiał umrzeć. Już widzę, jak to jakiegoś lewaka karzą za odwołanie koncertu Mgły i to go sprowadza na dobrą drogę...
Za nazwanie kogoś nazistą już jak najbardziej można zostać ukaranym. Kilka lat temu w pewnym "nadmorskim" mieście sąsiad nazwał drugiego "pedałem" za co też dostał karę i nakaz przeprosin. Gej uznał że pedał jest obraźliwy, bo mu się z gównem kojarzy(przerobione na potrzeby komentarza). No, a przecież nazista to większa obraza od pedała w dzisiejszym poprawnie politycznym świecie.

Więc tak jak najbardziej można. Jeżeli idą za tym straty materialne to również jak najbardziej można.

Wiadomo, że Mgła to black metal dla normalsów, a nie True Mayhem więc oświadczenie mnie nie dziwi. Muzyka Mgły jest zupełnie nieofensywna, wręcz anty-black metalowa pod względem tekstowo-wizualnym czy brzmieniowym.

Niedługo to i Deafheaven będzie uznawane za nazistwowskie.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1663
Rejestracja: 6 lata temu

#195

porwanie w satanistanie 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
Jak black metal wchodzi na drogę sądową i jeszcze fani przyklaskują, to faktycznie, jak twierdzi Hajasz - dawno musiał umrzeć.
Albo dojrzeć.

Oczywiście dla wiekszości kapel BM wychodzi na jedno, bo prezentowaną przez nie estetykę i postawę ideową trudno pogodzić z dojrzałością, ale akurat Mgła do tej grupy nie należy. Ich fenomen polega na tym, że grają 100% black metal bez wygłupiania się - i zapewne to przyciaga do nich tak wielu wspomnianych wcześniej przez Ciebie normalsów, dla których standardowy black metal jest nie tyle nawet odstręczający, co śmieszny.
pp3088 pisze:
4 lata temu

Wiadomo, że Mgła to black metal dla normalsów, a nie True Mayhem więc oświadczenie mnie nie dziwi. Muzyka Mgły jest zupełnie nieofensywna, wręcz anty-black metalowa pod względem tekstowo-wizualnym czy brzmieniowym.
Przeciwnie, jest to właśnie esencjonalny, 100% black metal, który nie musi podpierać się (i nie podpiera) wygłupami.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#196

yog 4 lata temu

To tak, jakbyś mówił, że punk pod krawatem na sali z miejscami siedzącymi - to jest prawdziwy punk, a nie jakieś tam irokezy :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1663
Rejestracja: 6 lata temu

#197

porwanie w satanistanie 4 lata temu

Przykro mi, ale nie widzę za bardzo analogii.

Black metal z wygłupami może być prawdziwym black metalem i black metal bez wygłupów też może być prawdziwym black metalem. Przy czym jeśli radzisz sobie z graniem prawdziwego black metalu bez wygłupów, to IMO dobrze o Tobie świadczy.

No nie wiem, trochę lat od ukonstytuowania się gatunku minęło, co w tym dziwnego, że wykształcił się w końcu i black metal dla dorosłych?
Ostatnio zmieniony 04 maj 2019, 09:26 przez porwanie w satanistanie, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5427
Rejestracja: 6 lata temu

#198

pit 4 lata temu

Yog daj black metalowi opuścić taktykę szoku i pozwól wypłynąć na szersze wody. ;) Dla przykładu spójrz sobie na industrial, który po rozwiązaniu Throbbing Gristle i SPK szybko zmutował w jeszcze ciekawsze formy.

Żaden punk nie będzie mówił punkom co mają robić. Powstała nawet o tym piosenka.
sunflower
Posty: 44
Rejestracja: 5 lata temu

#199

sunflower 4 lata temu

wręcz anty-black metalowa pod względem tekstowo-wizualnym czy brzmieniowym.
cooo?? :o :D
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#200

yog 4 lata temu

Też nie widzę tej anty-blackmetalowości w wizualnej stronie Mgły w żadnym stopniu :) Płyty to wyglądają tak blackmetalowo jak tylko się da :P

Jeśli o porównanie do punka idzie, dla mnie black metal to jest taki punk do kwadratu i gadanie, że grzeczny black metal, post-blacki itp to jest prawdziwy esencjonalny black metal jest dla mnie równie prawdziwe, co uznanie, że "największy punk" to post-punk ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Black Metal”